معرفي « اِي تيم »

«اِی تیم» مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد.
معرفي « اِي تيم »
  • گزارش كامل معرفي را مي توانيد در بخش اخبار مطالعه فرماييد.
  • برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد.
خبر به تاریخ : ۳ خرداد ۱۳۹۵
جشن نیمه شعبان
جشن نیمه شعبان

رواق منتظر چشم من آشیانه توست 

کرم نما و فرودآ که خانه خانه ی توست
ولادت سراسر نور منجی عالم بشریت قائم آل محمد، حضرت مهدی(عج) بر تمام شیعیان جهان مبارک باد.
به همین مناسبت پیش دبستان دی در آستانه ولادت آن حضرت، نوآموزان را  با مقام والای ایشان آشنا نموده و این جشن را با برگزاری مسابقه و پخش شکلات به پایان رساندند.

خبر به تاریخ : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
آموزش مجسمه سازی ( تکنیک آلژینات)
آموزش مجسمه سازی ( تکنیک آلژینات)

یکی از تکنیک های مجسمه سازی ساخت احجام با استفاده  از قالب گیری و آلژینات می باشد. در این روش نوآموزان ابتدا به ساخت محلول آلژینات پرداخته و پس از آن جسم مورد نظری را که می خواهند قالب بگیرند داخل محلول قرار می دهند.آن ها می توانند با این روش هر چیزی حتی دست و پای خود را قالب گیری نمایند.
پس از انجام پروسه ی قالب گیری به کمک مربیان خود به ساخت ملات گچ پرداختند و قالب های خود را با ملات پر کردند، در ادامه ی این پروسه نوآموزان باید مدتی برای خشک شدن ملات صبر کنند تا بتوانند مجسمه های خود را از آن خارج نمایند.
این فعالیت صبر و حوصله ی نوآموزان را در انجام اینگونه فعالیت ها بالا می برد. ورز دادن مواد و بازی کردن با خمیر آلژینات ماهیچه های ظریف دستان آن ها را تقویت می کند و خلاقیت آن ها را در ترکیب اجسام مختلف و ساخت قالب های جدید برای مجسمه بیشتر خواهد کرد.

خبر به تاریخ : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی
روز دوشنبه 20/2/95 در بخش زبان انگلیسی، کلیه کلاسهای پیش دبستانی، جشن فارغ التحصیلی خود را طی مراسمی اجرا کردند. در این جشن معلمان هر کلاس گزارشی سالیانه از کار کلاس خود را ارائه داده ،سپس پسرانمان شعرهاي خود را به صورت گروهی اجرا نمودند. در پایان نیز با اهدای لوحهايی به نوآموزان روزی خوش برای آنها و خانواده هایشان رقم خورد.

خبر به تاریخ : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
گزارش کارگاه خلاقیت : ماشین بادکنکی
گزارش کارگاه خلاقیت : ماشین بادکنکی

در این سنین نوآموزان خصوصا پسرها شیفته ی سرعت و اتومبیل های مختلف هستند، و یکی از بازی های مورد علاقه ی آنها
ماشین سواری و مسابقه های ماشین سواری است.برآن شدیم تا با بهره گیری از این حس در نوآموزان آنها را با بخش هایی از فیزیک حرکت و نیروها آشنا سازیم.در این کارگاه نوآموزان به زبان ساده با مفاهیم نیرو، سرعت و شتاب آشنا خواهند شد و دلیل حرکت اتومبیل ها را خواهند آموخت.
آنها به صورت عملی به ساخت ماشین هایی که با نیروی محرکه ی بادکنک کار می کند می پردازند و در تمامی مراحل ساخت توسط مربیان خود با قوانین مختلف حرکت آشنا می شوند.
در نهایت نوآموزان ماشین های خود را در مسابقه شرکت می دهند و دلایل سرعت بیشتر و کمتر ماشین هایشان را بررسی می کنند.
این فعالت نه تنها آموزه های جدید برای نوآموزان به همراه دارد بلکه حس رقابت سالم، درست فکر کردن و پذیرش شکست و تلاش برای پیروزی های بعدی را نیز در آنها تقویت می کند.

خبر به تاریخ : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
لحظات شيرين با گردش در طبيعت
لحظات شيرين با گردش در طبيعت

پل طبيعت اولين پل صرفاً پياده رو در ايران مي باشد و به عنوان مقصد گردشگري جذاب شناخته شده است. نوآموزان پيش دبستان دي در 13 و 15 ارديبهشت ماه براي ديدن طبيعت زيباي بهاري به اردوي «پل طبيعت» اعزام شدند. آنها ضمن لذت بردن از قسمتهاي مختلفي چون لانه كبوتر، كالسكه راني، فانوس دريايي، آبنما، برج آتش، آلاچيق و محيط سبز آنجا، اشعار انگليسي خو را نيز تمرين كرده و با راههاي محافظت از طبيعت سرسبز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
بزرگداشت روز معلم
بزرگداشت روز معلم

عارفان علم عاشق می شوند                          بهترین مردم معلم می شوند
عشق با دانش متمم می شود                       هرکه عاشق شد معلم می شود.
12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری بزرگداشت روز معلم نامیده می شود.
در پیش دبستان دی نیز به همین منظور مراسمی جهت بزرگداشت روز معلم برگزار گردید و طی این مراسم نوآموزان با اهدای شاخه گل به معلمان خود از آنها تقدیر و تشکر نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
کارگاه خلاقیت: lego
کارگاه خلاقیت: lego

در کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی امروز نوآموزان با استفاده از تکه های ساده lego  به ساخت احجام مختلف  پرداختند، آنها به صورت گروهی آنچه را که در ذهن های خلاقشان داشتند با استفاده از دست هایشان به حجم تبدیل کردند.
یکی از نیازهای مهم و اساسی نوآموزان در این سن نیاز به بازی و اسباب بازی است. یکی از بهترین و پرکاربرد ترین این اسباب بازی ها lego bricks  می باشد که شوق زیستن را در کودک برمی انگیزد و موجب پرورش قوای جسمی،ذهنی،عاطفی و اجتماعی او می شود.
Lego  باعث ارتباط نوآموز با دنیای بیرون می شود به این معنا که نوآموز هرآنچه را که در محیط اطراف خود در مقیاس های بزرگتر مشاهده می کند می تواند با استفاده از  lego  بسازد و تجارب خویش را گسترش دهد و با مفاهیم مختلفی همانند رنگ،شکل،اندازه،بافت،حجم،ترکیبات حجمی،اختلافات سطح و ......آشنا شود.

خبر به تاریخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
"گرامیداشت روز ملی خلیج فارس"
"گرامیداشت روز ملی خلیج فارس"

10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس نام دارد.
این روز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پاسداری از میراث فرهنگی و معنوی به تقویم رسمی کشور ایران اضافه شده است.
باید به نوآموزان بگوییم که روز خلیج فارس برای ما تنها یک نام نیست بلکه یک موهبت طبیعی، سرشار از منابع زیستی و غیر زیستی است و زیستگاه بسیاری ازجانوران و گیاهان دریایی است که نقش بنیادین در چرخه حیات و ذخیرگاه آبزیان شیلاتی دارد. باید به فرزندان خود یاد دهیم که هر یک از ما باید ارزش های این موهبت طبیعی را بشناسیم و قدر بگذاریم و برای آشنایی هر چه بیشتر آنها با این موضوع یک نقشه کلی از کشورمان به آنها داده شد تا موقعیت جغرافیایی خلیج فارس و چگونگی حفاظت از منابع طبیعی به خصوص دریاها را بیاموزند.

خبر به تاریخ : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
گزارش کارگاه خلافیت : پازل
گزارش کارگاه خلافیت : پازل

در این جلسه از کارگاه خلاقیت نوآموزان به صورت گروهی به ساخت پازل پرداختند. به وسیله ی این بازی نوآموزان مفهوم نظم را درک می کنند و تفکر منطقی در آنها ایجاد می شود. ساخت پازل کنجکاوی آنها را تحریک می کند و آنها را وادار می سازد تا قوای ذهنی خود را در جهت رسیدن به هدف به کار گیرند. این بازی به نوآموزان می آموزد که چگونه از راه منطقی مساله را حل کنند.
پازل های طراحی شده توسط گروه آموزشی " ای تیم" پس از ساخته شدن نشان دهنده ی یک معما هستند که نوآموزان در مرحله ی بعد از ساخت این پازل ها باید با هم فکری یکدیگر و با مشورت کردن جواب معما را بدست آورند.
این معما در سطح گروه سنی نوآموزان طراحی شده است چرا که پازل نباید آنقدر سخت باشد که کودک را ناامید سازد و یا آنقدر آسان باشد که حوصله اش سر برود بلکه باید نوآموز را به مبارزه فرا خواند و او پس از کمی تلاش بتواند بر آن فایق آید تا آموزش برایش جذاب و شیرین باشد.
برای تقویت مهارت زبان انگلیسی در نوآموزان برای نوشتن متن معماها از این زبان استفاده شده است که البته معلمان مربوط نوآموزان را در درک جملات انگلیسی و پیدا کردن جواب همراهی خواهند کرد.

خبر به تاریخ : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
گرامیداشت ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر
گرامیداشت ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر

13 رجب هر سال (2 اردیبهشت 95)ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر نام گرفته است . در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی پس از آشنایی با شخصیت والای حضرت علی(ع)  ومقام پدر نقاشی هایی را همراه با هدیه ای برای پدرانشان به رسم یادبود آماده کردند.

خبر به تاریخ : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
گرامیداشت روز زمین پاک
گرامیداشت روز زمین پاک

همه ساله مراسم روز جهاني زمین پاک در دوم اردیبهشت ماه برگزار می شود. اگر قرار است کره زمین کماکان منزل ما باشد آنگاه باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همان منزل امن برای نسل های آینده و فرزندانمان باقی می ماند.
بدین منظور جهت سپاسگزاری از مواهب زمین، منابع ذخائر طبیعی و چگونگی حفظ سیاره ی خود "زمین" نکاتی را به نوآموزان یادآوری کردیم.

خبر به تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
اولين خريد
اولين خريد

به منظور ارتقاي مهارتهاي اجتماعي، نوآموزان پيش دبستان دي در روزهاي يكشنبه 29 و دوشنبه 30 فروردين ماه به نانوايي رفتند. اهداف برگزاري اين اردو به شرح ذيل مي باشد: 1- آموزش روابط اجتماعي شامل رعايت نوبت، احترام به حقوق ديگران   2- بالا بردن اعتماد به نفس و استقلال در آنها    3- آشنايي با ارزش پول و پرداخت بهاي هر جنس متناسب با ارزش آن

خبر به تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
پيك های برگزيده سال 1395 از ديدگاه معلمين و مسئولين
پيك های برگزيده سال 1395 از ديدگاه معلمين و مسئولين

تعطيلات عيد نوروز و آغاز سال نو هميشه با پيك نوروزي عجين بوده است. پيك نوروزي براي دانش‌ آموزاني كه برنامه ريزي دارند شيرين و دلپذیر بوده است.
امسال نيز به مانند سالهاي گذشته معلمين هر كلاس با بررسي پيك هاي نوروزي،  يک پيك را به عنوان «پيك برگزيده كلاس» انتخاب كردند. كه برگزيدگان از طرف معلمين خود تقديرنامه و جايزه دریافت کردند.
برگزیدگان
پایه اول (کلاس سعدی- داوین دهخوارقانی و طاها امینیان) (کلاس فردوسی – سوشیانس سبحانی) (کلاس حافظ – سهیل مدنی)
پایه دوم (کلاس خیام- رادین ازهری) (کلاس خوارزمی- پارسا مسچی فر) (کلاس ابوریحان- مرصاد قنبری)
پایه سوم (کلاس پورسینا- دانیال طلایی) (کلاس رازی- سامان نیل فروشان) (کلاس جرجانی- علی حیادار)
پایه چهارم (کلاس معین- باراد کدیور) (کلاس دهخدا- مانی مجد)

خبر به تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
کارگاه خلاقیت(2) SUPER HERO
کارگاه خلاقیت(2) SUPER HERO

در این جلسه نوآموزان با تکنیک های کلاژ روی پارچه آشنا شدند و لوگوهایی را که برای شخصیت " SUPER HERO"خود طراحی کرده بودند با این تکنیک به لباس های خود اتصال دادند. همچنین در ادامه فعالیت های جلسه گذشته به کمک چرخ خیاطی درزهای لباس هایشان را دوختند و در صورت لزوم با استفاده از ماژیک طرح هایی روی لباس هایشان رسم نمودند.
این فعالیت مهارت های دستی نوآموزان را تقویت می کند و حسن دقت و ظرافت در آنها به وجود می آمورد.
در پایان لباس های"SUPER HERO" خود را تکمیل و پرو کردند و به آماده سازی شنل ها و سپرهایشان پرداختند.

خبر به تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
جلسه ی دوم SUPER HERO
جلسه ی دوم SUPER HERO

امروز در ادامه ی کارگاه SUPER HERO نوآموزان به دوخت لباس های طراحی شده ی خود پرداختند.در ابتدا نوآموزان الگوهای طراحی شده در جلسه ی قبل را که برای تک تک نوآموزان به صورت جداگانه طراحی و برش داده شده بود تحویل گرفتند و توسط  مربیان خود انواع روش های اتصال پارچه به یکدیگر و چند تکنیک ساده دوخت را آموزش دیدند، آن ها به کمک متر به اندازه گیری قسمت های مختلف لباس خود پرداخته و در این میان به صورت غیر مستقیم با واحدهای اندازه گیری (متر، سانتی متر ومیلی متر) و کاربرد آن ها آشنا شدند.
نوآموزان به کمک چرخ خیاطی با همکاری مربیان خود پارچه ها را به هم متصل کردند و با استفاده از چسب مخصوص پارچه به کلاژ روی پارچه ها پرداخته و در نهایت شکل اولیه لباس هایی که طراحی کرده بودند را به دست آوردند.
این فعالیت در جلسه ی آینده با اضافه کردن جزئیاتی به لباس های  super hero ادامه خواهد دیافت.
خیاطی خصوصا با استفاده از چرخ خیلطی تمرکز نوآموزان را بالا میبرد و باعث افزایش هماهنگی چشم ها می شود و از آن ها نوآموزانی خلاق تر و با مهارت های بیش تر می سازد.

خبر به تاریخ : ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
گزارش کارگاه خلاقیت : ماشین بادکنکی
گزارش کارگاه خلاقیت : ماشین بادکنکی

در این سنین نوآموزان خصوصا پسرها شیفته ی سرعت و اتومبیل های مختلف هستند، و یکی از بازی های مورد علاقه ی آنها
ماشین سواری و مسابقه های ماشین سواری است.برآن شدیم تا با بهره گیری از این حس در نوآموزان آنها را با بخش هایی از فیزیک حرکت و نیروها آشنا سازیم.در این کارگاه نوآموزان به زبان ساده با مفاهیم نیرو، سرعت و شتاب آشنا خواهند شد و دلیل حرکت اتومبیل ها را خواهند آموخت.
آنها به صورت عملی به ساخت ماشین هایی که با نیروی محرکه ی بادکنک کار می کند می پردازند و در تمامی مراحل ساخت توسط مربیان خود با قوانین مختلف حرکت آشنا می شوند.
در نهایت نوآموزان ماشین های خود را در مسابقه شرکت می دهند و دلایل سرعت بیشتر و کمتر ماشین هایشان را بررسی می کنند.
این فعالت نه تنها آموزه های جدید برای نوآموزان به همراه دارد بلکه حس رقابت سالم، درست فکر کردن و پذیرش شکست و تلاش برای پیروزی های بعدی را نیز در آنها تقویت می کند.

خبر به تاریخ : ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
18 فروردین(7 آوریل)روز جهانی سلامتی
18 فروردین(7 آوریل)روز جهانی سلامتی

شعار روز جهانی بهداشت در سال 1395پیشگیری و درمان دیابت می باشد.
این بیمای با اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است.
دیابت یا بیماری قند نوعی اختلال متابولیک در بدن است که در آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر تولید انسولین مقاوم شده و نمی تواند عملکرد طبیعی خودش را انجام دهد و در نهایت قند خون افزایش می یابد.
وجود مقدار قند فراوان در خون نیز در دراز مدت به بخش های مختلف بدن آسیب می رساند لذا ما هم در این راستا بر آن شدیم به نوآموزان در مورد علل ایجاد این بیماری و عوارض آن آگاهی های لازم را ارائه دهیم.

واحد بهداشت  

خبر به تاریخ : ۱۵ فروردین ۱۳۹۵
يار دبستاني ....
يار دبستاني ....
خبر به تاریخ : ۱۴ فروردین ۱۳۹۵
گزارش کارگاه خلاقیت super hero -95/1/14
گزارش کارگاه خلاقیت super hero -95/1/14

همه ی کودکان در این سنین اسطوره هایی دارند که برایشان مظهر شجاعت،قدرت و انجام کارهای خارق العاده هستند لذا برآن شدیم تا از این حس نوآموزان برای تقویت برخی از مهارت های آنها بهره ببریم.
بر اساس این برنامه ریزی می خواهیم نوآموزان را با تکنیک های طراحی لباس،رسم الگو و برخی از روش های ساده ی دوخت و دوز آشنا کنیم.
این کارگاه در 3 جلسه تعریف می شود:
در کارگاه امروز نوآموزان ابتدا شخصیت “ “super hero مورد نظر را به تصویر می کشند و شروع به طراحی لباس های او       می نماید. در این میان نوآموزان به کمک مربیان خود با روش های رسم الگو آشنا می شوند،چرا که این فعالیت باعث پرورش قوه ی تخیل،تجسم فضایی و افزایش مهارت تبدیل اجسام 3 بعدی به نقشه های 2 بعدی می شود و آن ها می آموزند آنچه را که در بدن  super hero” “ خود می بینند تبدیل به نقشه ای برای ساخت آن کنند. همچنین مربیان نوآموزان را با ترکیب های رنگی مختلف و مفاهیم پنهان پشت هر ترکیب رنگی آشنا می نمایند و به آنها می آموزند که احساسات مختلف خود ار قبیل خشم،قدرت،شجاعت و .... را چگونه در رنگ ها به نمایش درآمورند.
این فعالیت در جلسه های آینده با چند روش ساده دوخت و کلاژ روی پارچه ادامه پیدا می کند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
روز جهانی پول
روز جهانی پول

پول کالایی است که به عنوان یک وسیله دادو ستد در مبادلات عمل می کند. به طور سنتی گفته می شود که پول به عنوان یک واحد محاسبه، یک واحد ارزش گذاری و یک مبادله نیز عمل می کند.
پول های کنونی با قرارداد وتعهد دولت منتشر می شوند، طبعا دولت ها موظف به حفظ ارزش آن بر اساس معیارهای اقتصادی هستند همچنین موظف به حفظ ارزش پول به عنوان ضامن سرمایه ملی نیز هستند.
در هفته جهانی پول از رئیس و چند تن از کارکنان یکی از شعب بانک اقتصاد نوین دعوت به عمل آمد تا دانش آموزان با ارزش پول، حفظ و نگهداری  و سرمایه گذاری آن بیشتر آشنا شوند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
بازدید از باغ ملی گیاه شناسی
بازدید از باغ ملی گیاه شناسی

باغ ملی گیاه شناسی ایران شامل 300 گونه از انواع گیاهان درختچه ای، و بوته ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس، جنگلی، خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا و آسیا تشکیل شده است.
باغ گیاه شناسی مکانی است که در آن مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و در گلخانه ها کشت می شوند و نقش مهمی در زمینه های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی برعهده دارد.
بدین منظور به مناسبت روز درخت کاری و اهمیت شناخت گیاهان و لزوم حفاظت از آن ها دانش آموزان در دونوبت از باغ گیاه شناسی بازدید به عمل آوردند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
همیاران طبیعت
همیاران طبیعت

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور به عنوان متولي اصلي حفظ، احياء، توسعه و بهره‌برداري صحيح و اصولي از منابع‌طبيعي تجديدشونده به علت پراكندگي و وسعت زياد عرصه‌هاي مرتعي، جنگلي و بياباني به تنهايي قادر به انجام چنين رسالت بزرگی نیست و حفاظت از اين عرصه‌ها را بدون مشاركت مردم امري محال و غير ممكن می‌داند. لذا با هدف استفاده از نیروهای مردمی در حفظ، احیاء و توسعه منابع‌طبیعی و ترویج و تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی، افراد علاقمند و دوستداران منابع‌طبیعی به طور داوطلبانه و به قصد خدمت به منابع‌طبیعی کشور، در طرح همیاران طبیعت سازماندهی می‌شوند تا بوسیله دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم سطح دانش و بینش آنان افزایش یافته و بعنوان همیار دانش‌آموز و همیار محافظ طبیعت بطور افتخاری همکاری نمایند.
بدین منظور از سرکار خانم سپیده حیدری برای تفهیم و توسعه آگاهی دانش آموزان نسبت به محیط زیست و نحوه پیوستن به همیاران طبیعت دعوت بعمل آمد.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
آخرین روز اسفند در دبستان دی
آخرین روز اسفند در دبستان دی

عید نوروز ضمن آنکه در بیشتر موارد از آداب و رسوم مشابه اعیاد اسلامی برخوردار است، علاوه بر آن برخی آداب و رسوم نیکوی دیگر نیز در ایام نوروز میان مردم ایران زمین رایج بوده است.
لذا مدرسه دی با دعوت از یک گروه نمایش آداب عید نوروز (صله رحم و چیدن سفره هفت سین و ...) و جشن چهارسنبه آخر سال را به اجرا درآورد.
دانش آموزان در آخرین روز اسفند با لحظاتی شاد و به یادماندنی سال 94 را در مدرسه به پایان رساندند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
روز اسباب بازی
روز اسباب بازی

زمان بازی ،زمان به دست آوردن دانش و تجربه است.شواهد بسیاری دلالت بر وجود رابطه ی بین بازی و رشد شناختی وجود دارد.افزایش مهارت در برنامه ریزی، توانایی حل مسئله، آفرینندگی، رشد زبان همه در حین بازی در نوآموزان متجلی می شود.
به همین منظور روز سه شنبه و چهارشنبه 25و26 اسفند ماه در پیش دبستان دی به روز اسباب بازی اختصاص یافت، در پایان نیزبا دعوت از گروه نمایش و برپایی جشن نوروز به استقبال بهار و سال نو رفتند.

خبر به تاریخ : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴
جشن نوروز در پیش دبستان دی
جشن نوروز در پیش دبستان دی

در روزهای 20 و21 اسفندماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور اولیای گرامی خود در کنار سفره ی هفت سین جشن نوروز سال 95 را برگزار کردند.
آنان پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی و قرائت سوره ی حمد، برنامه های شاد و متنوعی را در بخش های انگلیسی،موسیقی ، حرکات ژیمناستیک و سپس اجرای نمایش ایران شناسی و شاهنامه و در آخر با اجرای شعر گروهی "نام جاوید وطن" روزی شاد را برای خود و خانواده هایشان رقم زدند.
برنامه با ارائه کارنمای نوبت دوم و برپایی جشن خیریه به پایان رسید.

خبر به تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴
برگزاری جشن نوروزی همراه با بازارچه خیریه
برگزاری جشن نوروزی همراه با بازارچه خیریه

دانش آموزان مدرسه ما در روزهای 20 و 21 اسفندماه جشن های نوروزی را با حضور اولیای خود به نمایش گذاشتند در این جشن ها، هر کلاس موضوعی اختصاصی برای خود داشت که معرفی فرماندهان شهید دفاع مقدس، مشاهیر نامدار معاصر ایران، ایران شناسی، نام آوران علم و ادب و هنر ایران، انقلاب اسلامی و دستاوردهای علمی، برجام و انرژی هسته ای و .... از جمله آن ها بود. اجرای موسیقی، حرکات ورزشی ژیمناستیک و تکواندو و ارائه بخش هایی به     زبان های انگلیسی و فرانسه و اجرای سرود جمعی و تلاوت های زیبا با ترجمه و .... از دیگر قسمت های این جشن ها بود که با ابراز رضایت و استقبال کم نظیر اولیای دانش آموزان مواجه گردید.
ارائه توانمندی و نمایش نظم، مهمترین جلوه این جشن ها بود و حضور پرشور اولیای ارجمند در بازارچه خیریه و خرید قابل توجه سینی های هفت سین که با همکاری دانش آوزان تدارک شده بود این جشن را در خاطره ها ماندگار کرده بود.
در این روزها کارنمای نیم ترم دوم سال تحصیلی دانش آموزان نیز تسلیم اولیای ارجمند نیز گردید.
(مجری و گوینده تمامی برنامه ها دانش آموزان پایه های سوم و چهارم بودند.)

خبر به تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : كلاژ
كارگاه خلاقيت : كلاژ

یکی از جذابترین کارهای هنری برای نوآموزان کلاژ یا تکه چسبانی است. این تکنیک یکی از بهترین روش ها در آموزش کارهای هنری، برانگیختن خلاقیت، ایجاد فضای مناسب برای کشف های جدید در نوآموزان و پرورش استعدادهای آنها است. در کارگاه خلاقیت امروز نوآموزان با تعداد مربع هاي يك در يك و مثلث هایی به ضلع 2 سانتی متر آنچه را که در ذهن خلاق خود داشتند به روی کاغذ آوردند. این فعالیت به صورت گروهی انجام گرفت. هدف از برگزاری این کارگاه پرورش قوه ی تخیل و تجسم نوآموزان، افزایش هماهنگی بین ذهن و دست و آشنایی با هارمونی رنگ ها بود.

خبر به تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری

در کشور ما مراسم روز درختکاری در 15 اسفند ماه برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها و جنگل ها اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند. در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز با کاشت نهال درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز گردانده و پیوند خود را با این طلای سبز بیشتر کردند. روز درختکاری بهانه ای است برای اینکه به محیط زیست احترام گذاشته و آنرا با دقت بیشتری نگهداری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک کشوری زیبا و آباد را برای فرزندان خویش مهیا کنیم.

خبر به تاریخ : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴
جلسه ی آموزش خانواده
جلسه ی آموزش خانواده

خانواده از نظر اثر بخشی مهمترین نهاد اجتماعی است. رشد و تعالی ، فرهنگ پذیری، شخصیت و تعامل روانی کودکان درون خانواده شکل میگیرد.
دومین جلسه آموزش خانواده در پیش دبستان دی در روز دوشنبه 10 اسفند ماه با حضور جناب آقای دکتر طاهر تیزدست استاد برجسته ی روانشناسی  پیرامون" تاثیر خانواده در شخصیت و الگو پذیری فرزندان "برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۹ اسفند ۱۳۹۴
خوب بشنويد!
خوب بشنويد!

به نوآموزان پیش دبستان دی در روز نهم اسفند ماه  ساختمان گوش، فرآیند شنیدن و نحوه رعایت بهداشت و محافظت از گوش آموزش داده شد. در ضمن با واژه هایی چون:  امواج صوتی، آلودگی صوتی، لرزش و حس شنوایی، صدای بم و زیر و نامهای اجزای آناتومیک گوش آشنا شدند.
هدف از این آموزش پی بردن به اهمیت این عضو  از بدن و چگونگی رعایت بهداشت و محافظت از آن بود.
واحد بهداشتخبر به تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : MAZE
كارگاه خلاقيت :  MAZE

امروز در كارگاه خلاقيت گروه آموزشي اي تيم، نوآموزان به مسير يابي و حل  MAZE  هاي مختلفي پرداختند.
MAZE يا همان بازي مارپيچ، بخشي از فعاليت هاي فكري كه در آن به نوآموزان آموخته شد كه به خطوط دور برخورد نكنند و خطوطشان را با ظرافت و دقيق رسم نمايند. هدف از برگزاري اين كارگاه تقويت مهارت ديدن، افزايش هوش مسير يابي و در نهايت تمركز بيشتر نوآموزان بود.

خبر به تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه ریسندگی
کارگاه ریسندگی

در روز دوشنبه 26 بهمن ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان  از اتاق ریسندگی بازدید کردند.
از اهداف اتاق ریسندگی :
کاشت پنبه دانه و غوزه های پنبه تا باز شدن و شکفتن آن.
چیدن پشم گوسفندان
آشنایی با چرخ ریسی، دوک،ماسوره،نخ و انواع نخ های (پنبه ای، پشمی، ابریشمی) /رنگرزی با رنگ های طبیعی و شیمیایی/
روشهای بافت انواع پارچه و دوخت و آماده سازی لباس /روشهای بافت قالی، گلیم و گبه به نوآموزان با استفاده از کارگاه های آماده شده و در نهایت روش بافت تار و پود نیز آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه تهیه نان
کارگاه تهیه نان

در روز یکشنبه 25 بهمن ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان با روشهای تهیه نان آشنا شدند.
هدف از آموزش در اتاقک گندمک آشنایی نوآموزان با روشهای تهیه نان به منظور اهمیت به این نعمت الهی است. در این روش اصلاح دانه نباتی و جانوری، روش های برداشت گندم، لمس خوشه های طلایی گندم توسط نوآموزان، تهیه آرد، آشنایی با انواع آسیاب( دستی، سنگی، بادی، آبی، هاون)، انبارآردها در سیلو، تهیه خمیربا استفاده از خمیر مایه ،نمک و آب ،پختن نان با خمیرهای تهیه شده توسط خودشان و آماده سازی با وردنه و تنور و در نهایت خوردن نان های پخته شده توسط خود نوآموزان بود.

خبر به تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت: آشنایی با مفهوم اسید و باز
کارگاه خلاقیت: آشنایی با مفهوم اسید و باز

در این جلسه نوآموزان با انجام آزمایش هایی ساده و جالب با خواص اسیدی،قلیایی و مفهومPH   آشنا شدند.
آنها با استفاده از عصاره کلم قرمز که نشان گر طبیعی اسید و باز است؛ خاصیت اسیدی و قلیایی مواد مختلفی از قبیل آب لیمو، صابون، جوش شیرین و آب آشامیدنی را بررسی نمودند.
از اهداف برگزاری این کارگاه آشنایی نوآموزان با تجهیزات ساده آزمایشگاهی از قبیل لوله آزمایش، بشر،ارلن و... ،شناخت آنها از محیط اطراف و در نهایت پرورش توانمندی نوآموزان در زمینه علوم زیستی می باشد.  در نهایت اینکه آنها آموختند هرگز نباید مواد ناشناخته را به دهان خود نزدیک کنند وبا چشیدن مواد در مورد آنها اظهار نظر نمایند؛  چرا که ممکن است این مواد سمی و یا خورنده با شند.

خبر به تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی

همه ساله به مناسبت فرا رسیدن ایام 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مدارس کشور با آذین بندی و اجرای برنامه ها این ایام فرخنده را جشن می گیرند.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز با پخش سرود جمهوری اسلامی و حضور در جنگ شادی و دریافت هدیه این روز را گرامی داشتند.

خبر به تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی

در روز بیستم بهمن همزمان با برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی اختتامیه مسابقات ورزشی درون مدرسه برگزار گردید.
به همین مناسبت بعد از سخنرانی مؤ سس مدرسه لوح تقدیر و مدال افتخار به برگزیدگان مسابقات فوتبال، شطرنج، و طناب کشی اهداء و در آخر برنامه از دانش آموزان پذیرایی بعمل آمد.

خبر به تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
آموزش خانواده
آموزش خانواده

برنامه آموزش خانواده با موضوعیت هوش هیجانی و موفقیت تحصیلی، مدرس (آقای گودرزی) برای پایه سوم در تاریخ 94/11/11 ، تکنولوژی نوین و چالش های خانواده، مدرس (آقای رضایی) برای پایه اول در تاریخ 94/11/12 ، روان شناسی رشد (تربیت بدنی)، مدرس (خانم فردوس اشرفی) برای پایه دوم در تاریخ 94/11/18، آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی- پرورشی- تحصیلی، مدرس (آقای حسین زیرک) برای پایه چهارم در تاریخ 94/11/19، همزمان با ارائه کارنمای ترم اول در سالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
شرکت در مسابقه سرود منطقه
شرکت در مسابقه سرود منطقه

با توجه به برگزاری مسابقات سرود منطقه یک در روز 17 بهمن گروه سرود دبستان دی در اردوگاه ابوذر در مسابقه شرکت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ

امروز در كارگاه خلاقيت نوآموزان ابتدا با بخش هاي مختلف ميكروسكوپ و مكانيزم عملكرد آن به زبان ساده آشنا شدند. سپس در مورد ميكرو ارگانيسم ها موجود در بدن انسان به بحث پرداختند و مواد ساده اي مانند پوست پياز، بزاق دهان و ميكروب هاي كف دست را با ميكروسكوپ مشاده نمودند. هدف از برگزاري اين كارگاه تشويق نوآموزان به مشاهده، نتيجه گيري و طبقه بندي مي باشد. اين گونه فعاليت ها نوآموزان را كنجكاوتر كرده و ديد آنها را نسبت به محيط پيرامون بازتر مي سازد. همچنين آشنايي با ميكروب ها باعث رعايت هر چه بيشتر بهداشت فردي توسط آنها خواهد شد.

مدرس: شيوا متين- مهسا لطفي

خبر به تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۴
اردو و بازدید ماه بهمن
اردو و بازدید ماه بهمن

در رابطه با برگزاری اردو های یک روزه  ماه بهمن دانش آموزان پایه اول و دوم از موزه حیات وحش پارک پردیسان، پایه سوم از آزمایشگاه فیزیک و آینه فرهنگ سرای بهمن و پایه چهارم از موزه هنرهای معاصر بازدید بعمل آوردند.

خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر

با آغاز دهه فجر در روز 12 و 13 بهمن ماه گروه ای تیم مسابقه (پاین وود) را برای دانش آموزان برگزار کردند. بدین صورت که هر کلاس در کارگاه مدرسه ماشینی را طراحی کردند پس از ساخت کامل ماشین، کلاس ها با هم به مسابقه پرداختند که در آخر، کلاس «دهخدا» رتبه اول و کلاس «سعدی» رتبه دوم را در بین یازده کلاس به خود اختصاص دادند. این مسابقه شامل سرعت در سطح شیب دار بود.

خبر به تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
طرح سلامت دهان و دندان
طرح سلامت دهان و دندان

اولين قدم برای حفظ سلامت، پیشگیری از بروز بیماری است. در راستای تامین و حفظ سلامت نوآموزان، نقش رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار پررنگ می باشد.
جهت نیل به این هدف، در پیش دبستان دی ضمن آموزش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، نوآموزان به صورت انفرادی روی مولاژ دندان این کار را به صورت عملی انجام دادند.
واحد بهداشت پيش دبستان دي 

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی

روز پنج شنبه 8 بهمن ماه کارگاه "مشاهده ی فعالیت های کلاسی نوآموزان" در بخش های فارسی و انگلیسی در پیش دبستان دی برگزار گردید.این کارگاه با هدف مشاهده ی توانمندی نوآموزان توسط اولیاء و همچنین آشنایی با ابزار سیستم آموزشی انجام گرفت . جلسه با دیدار از معلمین فوق برنامه و گزارش عملکرد کلاسهای فوق به پایان رسید.

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم

کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی بر پایه فعالیت های هنری آغاز گردید، پس از مدتی به فعالیت های هوش و خلاقیت ریاضی رسید و هم اکنون نوآموزان با برخی از مفاهیم علوم آشنا خواهند شد. آشنایی با این مفاهیم و برخی از پدیده های طبیعی که روزانه در اطرافشان اتفاق می افتد آنها را به طبیعت علاقه مندتر و کنجکاوتر خواهد کرد.
نوآموزان امروز در کارگاه خلاقیت با انجام چند آزمایش ساده با مفهوم "فشار" آشنا شدند و به تجزیه و تحلیل پدیده های طبیعی که فشار روی آنها تاثیر دارد پرداختند.
هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی و علاقه مند سازی نوآموزان به علوم مختلف، تقویت قوه ی تجزیه و تحلیل و افزایش غیر مستقیم خلاقیت آنها برای ساخت دست سازه هایی است که در آنها از قوانین مختلف طبیعت مانند "فشار" استفاده شده است.
مدرس: شيرين مقاركي

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
كسب مدال طلا در مسابقات شنا
كسب مدال طلا در مسابقات شنا

طی سری مسابقات قهرمانی آموزشگاههای منطقه یک تهران در رشته شنا، سوشیانت تشرفی پایه سوم «جرجانی» موفق به کسب مدال طلا در رشته (شنای قورباغه) و مدال برنز در رشته (شنای کرال پشت) گردید.
این موفقیت را به ايشان و خانواده محترمشان تبریک می گوئیم.

خبر به تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۴
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد

طرح ماني مجد دانش آموز كلاس چهارم دبستان دي به عنوان طرح برگزيده منطقه يك آموزش و پرورش انتخاب شد.
پژوهش سراي آسمان در هفته پژوهش اقدام به برگزاري مسابقه اي  با موضوعات ذيل كرد: 

«هواي پاك هواي سالم»

 «تايرات دنياي مجازي در زندگي امروز» و ... 

در اين مسابقات طرح ماني مجد تحت موضوع «تاثيرات دنياي مجازي در زندگي امروز» مورد توجه واقع گرديد و به عنوان طرح برگزيده انتخاب شد.

ضمن تبريك به اين دانش آموز عزيز، آرزوي توفيق و موفقيت هاي روز افزون براي او داريم.

اميد است بيش از پيش در ميادين بزرگ كوشا و افتخار آفرين باشد.


خبر به تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده

دومينوي ايستاده سرگرمي آموزشي براي سنين 5 تا 12 سال است. اين كارگاه در پيش دبستان دي به منظور تقويت و هماهنگي بين اعضاي چشم و دست، توسعه ي قدرت تشخيص شكل، اندازه، رنگ و همچنين مهارت هاي پايه اي هندسي مانند درك متقارن، تجانس و زاويه انجام گرفت. در ضمن نوآموزان با نقشه خواني دومينو نيز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
29 دی ماه روز هوای پاک
29 دی ماه روز هوای پاک

محیط زیست میراثی گرانبها از گذشتگان و امانتی از آیندگان به دستان ماست. بیایید امانتداران خوبی باشیم تا فرزندانمان نیز از ما بیاموزند.
«دست در دست هم یکدل و یک صدا پیش به سوی محیط زیستی پایدار»
بدین منظور جهت آگاهی هر چه بیشتر و اهمیت دادن به محیط زندگی و هوای سالم، دانش آموزان ما با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی چون (آسمان آبی- زمین پاک، هوای پاک- زندگی سالم و ....) در حیاط مدرسه راهپیمایی کردند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
روز هوای پاک
روز هوای پاک


29 دی ماه هر سال به عنوان روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است و شعار امسال روز هوای پاک " نقش من در حفظ هوای پاک " است. این شعار به ما این نکته را گوشزد می کند که همه ی ما در حفظ و پاکیزه نگه داشتن هوا مسئول هستیم و همه ی شهروندان می توانند در این زمینه نقش آفرینی داشته باشند.
ما نیز در پیش دبستان دی برآن شدیم که به این مناسبت همراه با آگاهی دادن به نوآموزان با اجرای برنامه ایی در زمینه ی اصلاح نگرش زندگی در جامعه صنعتی برای داشتن آسمانی آبی تلاش کنیم.

خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: دومينو
كارگاه خلاقيت: دومينو

بازي دومينو نوعي tile-based game  است كه به وسيله ي قطعه هاي مستطيلي كوچك انجام مي شود. اين بازي شامل ساختن زنجيره اي از دومينوهاست.
يك دست دومينو معمولا از 28 عدد دومينوي مستطيلي تشكيل شده كه هر كدام شامل 2 مربع كنار هم است. روي هر مربع از صفر تا شش نقطه وجود دارد كه مي توان با آن 12 بازي مختلف را انجام داد. بازي با يك دومينو آغاز مي شود و براي اضافه كردن يك دومينوي جديد بايد يكي از مربع هاي آن را با يكي ازدو انتهاي زنجير جفت كرد.
بازي دومينو مهارت هاي رياضي نوآموزان را تقويت كرده و به طور غير مستقيم مهارت شمارش و جمع را به آنها آموزش مي دهد. همچنين در كسب مهارت هاي اجتماعي همچون مشورت كردن، پذيرش شكست و رقابت سالم به آنها كمك مي كند چرا كه نوآموزان به صورت گروهي با هم رقابت مي كنند و در طول بازي كليدي اين مهارت ها را تجربه خواهند نمود.
در اين بازي مربيان تنها ناظر بر فعاليت آنان هستند تا قدرت تفكر و خلاقيت نوآموزان بدون دخالت بزرگ ترها رشد نمايد.
مدرس: شيرين مباركي

خبر به تاریخ : ۲۵ دی ۱۳۹۴
جشن تولد متولدین آذرماه
جشن تولد متولدین آذرماه

روز چهارشنبه مورخ 94/9/25 طبق جدول زمان بندی ماه آذر جشن تولد متولدین آذر ماه در سالن مدرسه برگزار گردید.

براي ديدن تصاوير جشن تولد به قسمت گالري تصاوير برويد.http://www.dayschool.ir/gallery/

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»

داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب های آن، خواسته هر انسان خردمندی است. این امر میسر نمی شود مگر با آموزش «مهارت های زندگی». در این راستا دبستان دی کارگاه آموزشی با عنوان «آشنایی با ابزار های فنی» طی روزهای 20 و 21 دی ماه برگزار نمود. این آموزش ها در نگاه اول ساده اند، اما بسیار مهم هستند تا در آینده ای نه چندان دور دانش آموزان بتوانند مشکلات روز مره شان را به دست خودشان حل کنند.

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
اجرای طرح فلوراید تراپی
اجرای طرح فلوراید تراپی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت دانش آموزان، مرحله دوم طرح فلوراید تراپی پایه های اول، دوم، سوم، چهارم در تاریخ 94/10/21 توسط سرکار خانم دکتر زاهدی انجام شد که از همکاری ایشان صمیمانه تشکر می شود.

خبر به تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ

در جلسه گذشته کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی، نوآموزان با پلی مگ آشنا شدند و به صورت انفرادی احجام هندسی مختلفی را با نظارت مربیان خود ساختند، اما به دلیل کمبود وقت نتوانستند آنچه را که مربیان به آنها آموزش دادند اجرا نمایند.
در این جلسه تصمیم گرفته شد که با توجه به ذوق و علاقه ای که نوآموزان در استفاده از پلی مگ از خود نشان دادند، برای آنها به صورت گروهی وظایفی در قالب ماموریت تعریف کنیم، به این شکل که هر گروه چند نفره ماموریت دارند که بین 2 میزی که مربی برایشان با اصله مشخصی از هم قرار می دهد، با استفاده از پلی مگ پل بسازند. این پل ها می بایست تحمل بار را داشته باشد.
هدف از برگزاری این جلسه  کارگاه آشنایی هرچه بیشتر نوآموزان با علم استاتیک و مبانی علوم مهندسی می باشد.

خبر به تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۴
کارگاه انیمیشن
کارگاه انیمیشن

انیمیشن قدیمی ترین نمونه تلاش برای بدست آوردن توهم حرکت در طراحی ایستا می باشد. هدف از برگزاری کارگاه یک روزه انیمیشن در پیش دبستان دی آشنایی نوآموزان با تاریخچه انیمیشن، روش های پویا نمایی برخی تکنیک های ساخت انیمیشن از جمله تکنیک pixilation  می باشد که نوآموزان به صورت عملی با این بخش آشنا شدند و به ساخت انیمیشن بسیار کوتاه پرداختند. همچنین ابزارهایی از جمله توماتروپ و زئوتروپ برای آشنایی بیشتر نوآموزان با این تکنیک ها تهیه شده بود که تک تک آنها تجربه ی استفاده از آن را پیدا کردند.
در قسمت دوم این کارگاه در مورد جلوه های ویژه استفاده شده در فیلم های مختلف صحبت شد تا آن ها بیاموزند، هر اتفاقی که در فیلم های تخیلی و اکشن مشاهده  می کنند به صورت واقعی اتفاق نمی افتد و بسیاری از کارهای خطرناکی که در فیلم اتفاق می افتد در محیط استودئو و با جلوه های ویژه فیلم برداری می شود. هدف از برگزاری این کارگاه آموزش این نکات است که از صحنه های ترسناک فیلم ها نباید بترسند و همچنین هیچ گاه نباید حرکات خطرناک بازیگران این فیلم ها را تقلید کنند، چرا که آن چه در فیلم می بینند بسیار متفاوت با آن صحنه ای که در واقعیت اتفاق می افتد است.

خبر به تاریخ : ۱۵ دی ۱۳۹۴
معاینات دندانپزشکی
معاینات دندانپزشکی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت نوآموزان، واحد بهداشت پیش دبستان با هدف کاهش پوسیدگی دندان معایناتی را توسط جناب آقای دکتر پاکراه انجام داد. گزارش معاینات انجام شده در تاریخ 94/10/15 به اطلاع اولیاء محترم خواهد رسید.

خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۴
پلی مگ نت (play magnet)
پلی مگ نت (play magnet)

پلی مگ یکی از بازی های فکری بسیار جذاب است که از تعداد زیادی گوی و میله با خاصیت مغناطیسی تشکیل شده است. با استفاده از این میله ها می توان مسائل مختلفی را برای نوآموزان مطرح کرد و ذهن خلاق آن ها را به چالش کشید.
امروز در کارگاه خلاقیت نوآموزان با پلی مگ و مفاهیم مغناطیسی، انواع اتصالات و بازو و مفصل در سازه ها به زبان ساده آشنا شدند.
سپس با همکاری مربیان خود سازه های مختلفی را طراحی نمودند و همچنین با قطب های آهن ربا ها به ساخت مدال های مغناطیسی پرداختند. در انتها نوآموزان در گروه های مختلف با هم به رقابت پرداخته و سازه های طراحی شده را از نظر تحمل خمش، پیچش و فشار از طریق آزمایش مورد بررسی قرار دادند.


خبر به تاریخ : ۷ دی ۱۳۹۴
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)

ماه فروماند از جمال محمد                                                          سرو نباشد به اعتدال محمد
همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته ی وحدت برنامه جشن میلاد پیامبر در پیش دبستان دی برگزار گردید. نوآموزان که از قبل با داستان ولادت و سیره و سنت نبی اکرم آشنا شده بودند داستان را به تصویر کشیدند.
در ضمن مسابقه ی شعر خوانی در وصف آن حضرت انجام شد ودر پایان با توزیع شکلات این میلاد خجسته را جشن گرفتند.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم

در جلسه گذشته كارگاه ميدامان نوآموزان به صورت آزادانه و با خلاقيت خود از بلوك هاي چوبي براي ساخت اشكال مختلف استفاده كردند و مربيان ناظر بر فعاليت هاي آن ها بودند.
اين جلسه در آخرين بخش كارگاه ميدامان، مربيان به صورت غير مستقيم به نوآموزان مي آموزند كه چگونه اشكالي از قبيل ساختمان، هليكوپتر، قطار و...بسازند و همچنين طريقه ي تبديل شكل هاي 2بعدي به احجام 3 بعدي آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس

بطور کلی مانور مجموعه ای است از راهکارهای مناسب که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های عملی با تعمیم به کل جامعه طراحی شده است. در واقع مانور، شبیه سازی شرایط بحرانی و مجموعه ای از تمرین ها يي است که برای ارزیابی برنامه های تدوین شده جهت مقابله و مواجهه با حوادث و بلایا، به خصوص زلزله در تمامی مکانها از جمله در مدارس به کار می رود.

در همين راستا واحد بهداشت به نوآموزان پيش دبستان دي آموزش هاي لازم جهت محافظت شخصي در برابر زلزله را ارائه كرد و سپس مانور زلزله برگزار گرديد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه

در پی برگزاری مسابقات ورزشی منطقه یک در رشته تکواندو دو نفر از دانش آموزان دبستان افتخار آفرین شدند. سامان حافظی در پایه اول موفق به کسب مقام دوم و بردیا قلی نژاد در پایه سوم موفق به کسب مقام سوم شدند که این موفقیت را به ایشان و خانواده های محترمشان تبریک و تهنیت می گوییم.
بدیهی است که جوایز دانش آموزان مذکور که از طرف مدرسه تهیه شده در آینده نزدیک و طی مراسمی اهدا خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۴
شب یلدا
شب یلدا

طبق برنامه هرساله، امسال نیز دانش آموزان به مناسبت شب یلدا مبادرت به حفظ یک غزل از حافظ نمودند. اما با توجه به تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا متأسفانه موفق به برگزاری مراسم نگشتیم. لیکن هدایایی که مدرسه به مناسبت این شب فراهم نموده بود در روز چهارشنبه دوم دی به دانش آموزان عزیزمان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۴
جشن یلدا
جشن یلدا

به منظور آشنایی نوآموزان با فرهنگ، آداب و رسوم اصیل ایرانی " جشن یلدا" در پیش دبستان دی برگزار گردید.
این مراسم با چیدمان سفره یلدا توسط اولیای نوآموزان آغاز و سپس با قصه گویی توسط دو مادربزرگ محترم نوآموزان و خواندن غزل هایی از حافظ توسط آن ها ادامه یافت.

خبر به تاریخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
ميدامان Midaman  بلوك هاي هم اندازه ي ساخته شده از چوب طبيعي مي باشد كه بوسيله ي آن مي توان معماهاي جالبي را براي نوآموزان مطرح كرد. اين بلوك هاي چوبي باعث تقويت قدرت 3 بعدي سازي نوآموزان مي شود و به آن ها اين امكان را مي دهد كه هرآنچه كه در ذهن خود دارند به صورت 3 بعدي بسازند .
در واقع اين كارگاه قسمت دوم كارگاه تقويت سواد بصري مي باشد كه در جلسه اول نوآموزان با معماي 2 بعدي تنگرام آشنا شدند و پس از گذشت زماني مناسب آن ها را با معماي 3 بعدي ميدامان آشنا كرديم. هدف از برگزاري اين كارگاه آشنايي با انواع احجام هندسي، آشنايي با ايستايي سازه ها و تقويت قدرت تجسم ذهني نوآموزان جهت افزايش خلاقيت آن ها مي باشد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه

روز چهارشنبه 94/9/25 به مناسبت روز بزرگداشت پژوهش دبستاي دي با دعوت از گروه A TEAM مبادرت به برگزاري بازي و رياضي نمود.
اين گروه دانش آموزان پايه سوم  و چهارم را كلاس به كلاس به حياط مدرسه بردند و بر روي صفحه اي كه از پيش طراحي شده بود قرار دادند. (صفحه مار)
سپس با پاسخ به سئوالات بر روي صفحه هر گروهي تلاش مي كردند كه خود را به مركز صفحه برسانند.
كلاس هاي اول و دوم هم در سالن مدرسه بازي هاي فكري انجام دادند.
از مهمترين نكات اين بازي ها مي توان به  روحيه همكاري، همفكري، تبادل نظر و پژوهش حاكم بر جريان بازي نام برد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش
هفته پژوهش

25 آذر ماه در تقویم به عنوان روز پژوهش نامگذاری شده است. هفته ی پژوهش از 25 آذر ماه با شعار " بدون پژوهش و مطالعه تصمیم گیری نکنیم" آغاز می شود و تا 29 آذر ادامه دارد. در نظام آموزش و پرورش نقش مربیان این است که به عنوان هدایت گر و راهنما پژوهشگری را به شاگردان خود بیاموزند.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز در مورد موضوعات مختلفی که مربیان برای آنها توضیح داده بودند تحقیق نموده و سپس به ارائه تحقیق خود در کلاس پرداختند و در پایان نیز نمایشگاهی از دستاوردهای نوآموزان تشکیل شد  و آثار برگزیده گروهی از آنان به پژوهش سرای آسمان جهت شرکت در مسابقه  پژوهش ارسال گردید.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
جلسه ی آموزش خانواده
جلسه ی آموزش خانواده

روز یکشنبه 94/9/15 جلسه ی آموزش خانواده پیش دبستان دی برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر اسحاقی پیرامون بیماری های تنفسی توضیحاتی را ارائه نمودند. سپس آقای زیرک کارشناس مدعو از آموزش و پرورش منطقه 1 پیرامون موضوع آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی،پرورشی و تحصیلی به ایراد سخنرانی پرداختند. در پایان جلسه نیز ارائه کارنمای نوبت اول با حضور معلمین مربوطه انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه نهم
کارگاه خلاقیت جلسه نهم

نوآموزان در ادامه  کار جلسه ی قبل ( پاپیه ماشه) وسایل ساخته شده را از قالب بیرون آورده و سپس با استفاده از گواش و قلمو رنگ آمیزی نمودند.
کارگاه خلاقیت این هفته جهت آشنایی با رنگ های اصلی، تمرین رنگ کردن با قلمو و همچنین تجربه ی ترکیب رنگ ها و ساخت رنک های فرعی بود.

خبر به تاریخ : ۹ آذر ۱۳۹۴
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران

موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران (دارآباد) به عنوان نهادی علمی-آموزشی در روز 9آذر ماه پذیرای نوآموزان پیش دبستان دی بود. اهداف این بازدید آشنایی هرچه بیشتر آنها با رده های مختلف جانداران، حضور در کارگاه تاکسیدرمی و آشنایی با فن نگهداری درازمدت جانداران بود، که باحضور معلمین بخش انگلیسی و به زبان انگلیسی برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۴
اسكن و آناليز كف پا
اسكن و آناليز كف پا

مجموعه تخصصي دكتر دنيلي اقدام به ارزيابي و اسكن فشاري كف پاي نوآموزان دبستان دي نمود كه در اين ارزيابي اختلالاتي چون كاهش قوس طولي پا، افزايش قوس طولي پا، قوز شست پا، اختلالات دردناك كف پا و .... شناسايي مي گردد و در صورت نياز به كفي طبي با استفاده از دستگاه تراش و پرينتر سه بعدي بر اساس آناتومي ذاتي براي وي تحت نظر پزشك معالج، كفي تجويز مي گردد.
لازم به ذكر است نتايج اين ارزيابي طي 15 روز آتي در اختيار والدين قرار خواهد گرفت.

خبر به تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۴
جلسه هشتم کارگاه خلاقیت
جلسه هشتم  کارگاه خلاقیت

پاپیه ماشه:
تکنیک پاپیه ماشه یکی ازقدیمی ترین صنایع دستی دنیاست. پاپیه ماشه یک لغت فرانسوی است به معنای کاغذ فشرده (پاپیه به معنای کاغذ و ماشه به معنای مچاله کردن) است. خاستگاه این هنر از کشورهای آسیایی بوده است و در قرن 15 میلادی به اروپا نیز راه یافته است. از این هنر برای ساخت مجسمه های مختلف استفاده می شده است.
این هفته در کارگاه خلاقیت نوآموزان  ما بعد از ساخت خمیر مخصوص پاپیه ماشه اشکال مختلفی از قبیل گلدان و شمعدان ساختند و بعد از خشک شدن خمیر ، آن ها را رنگ آمیزی و تزئین  خواهند کرد.
هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی آن ها با این تکنیک قدیمی و معروف و همچنین پرورش قدرت استفاده از دست ها و افزایش خلاقیت می باشد.
تکنیک پاپیه ماشه یک تکنیک ساده و بسیار هنرمندانه است که به راحتی می توان با استفاده از مواد و و سایل دور ریختنی و بازیافتی ، لوازم تزئینی جدیدی تهیه کرد.
                                                                                       گروه آموزشی A-Team

خبر به تاریخ : ۴ آذر ۱۳۹۴
اردوی کانون پرورش فکری
اردوی کانون پرورش فکری

نوآموان پیش دبستان دی در تاریخ 4 آذر ماه جهت دیدن نمایش یک دم و دو گوش به فرهنگسرای ارسباران اعزام شدند و روزی شاد را در کنار معلمین و دوستان خود سپری کردند.
هدف از این اردو آموزش رعایت بهداشت در اماکن عمومی بود.

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25

نقاشی اعضای بدن انسان روی کاغذ رولی
در این جلسه نوآموزان، با اعضای مختلف بدن، اشکال و عملکرد آن ها آشنا شدند، سپس به صورت گروهی به نقاشی کشیدن از اعضاء و اندام های مختلف از جمله قلب، معده، استخوان و اسکلت پرداختند. هدف از برگزاری این جلسه توجه بیشتر نوآموزان به اعضای مختلف بدن و سازو کار آن ها بوده است

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی  چشم

طرح پیشگیری از تنبلی چشم در تاریخ دوشنبه 25 آبان ماه توسط پایگاه سنجش بینایی و واحد بهداشت پیش دبستان دی با اهداف پیششگیری از تنبلی چشم، تعیین اختلالات بینایی، تشخیص و درمان به موقع عوامل ایجاد کننده عیوب انکساری و در نهایت کاهش شیوع و بروز نابینایی انجام شد.نتیجه این معاینات روز یکشنبه 1 آذر ماه به اولیاء ارسال خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۴
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94

بی شک گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر تنها زمانی به فرهنگ عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه در کنار سایر کارهای روزانه در زندگی وارد شود. به همین منظور پیش دبستان دی نیز برای تحقق این فرهنگ ،نوآموزان را تشویق و ترغیب به خرید کتاب، هدیه دادن آن، عضویت در کانون پرورش فکری کودکان نموده است. در ضمن در ساعات مدرسه نیز زمانی برای کتاب خوانی در نظر گرفته شده که نوآموزان می توانند ضمن تقویت مهارت گوش دادن و توانایی درک داستان، قصه ی شنیده شده را در حلقه های روزانه در کلاس برای دوستانشان بازگو کنند.

خبر به تاریخ : ۲۳ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه ششم کارگاه خلاقیت 94/8/23
گزارش جلسه ششم  کارگاه خلاقیت 94/8/23

نوآموزان در ادامه کار جلسه قبل به تکمیل و ساخت سازه های خود پرداختند. دست سازه های نوآموزان در نمایشگاه پژوهش و دستاوردها به نمایش گذاشته خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16

در این جلسه نوآموزان با استفاده از خلال هایی که در جلسه قبل رنگ آمیزی کرده بودند با نیروهای وارد بر سازه های خلالی آشنا شدند و هم زمان به تقویت مهارت های دستی چون ورز دادن که در این سنین بعضی از کودکان در آن ضعف دارند نیز پرداختند و در نهایت  آن ها توانستند سازه های خلاقانه ای  که بتوانند تحمل نیرو را داشته باشند بسازند.

خبر به تاریخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۴
بازدید از خانه بازیافت
بازدید از خانه بازیافت

نوآموزان پیش دبستان  دی در روزهای 9،10،11،12 آبان ماه با هدف آشنایی با مفاهیم بازیافت، پسماند خشک، تفکیک زباله، اهداف بازیافت و همچنین مشاهده کاردستی های تولید شده از مواد بازیافتی به کارگاه بازیافت شهرداری ناحیه 1 اعزام شدند. در پایان نوآموزان با کمک مربیان به تهیه کاردستی از مواد بازیافتی پرداختند.

خبر به تاریخ : ۹ آبان ۱۳۹۴
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9

ساخت سازه با خلال دندان
هدف از برگزاری این کلاس آشنایی نوآموزان با ساخت مدل های ابتدایی و ساده ی سازه هایی چون برج ، پل و ... است .
در این فعالیت نوآموزان در ابتدا با استفاده از خلاقیت خود به ساخت احجام هندسی ساده نظیر مکعب مستطیل ،هرم ، ... می پردازند ، سپس با ترکیب کردن این احجام هندسی کوچک به حجم های بزرگتری دست می یابند .
مدرسان: مینو حسن زاده، شیوا متین، شهرزاد متین

گروه آموزشی A Team

خبر به تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۴
محرم و پیش دبستان دی
محرم و پیش دبستان دی

محرم ماه آگاهی ، ماه شکوفایی ، ماه سوگواری و ماه عشق است.
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس  آزادگی و شرافت انسانی راآموخت.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز روز دوشنبه 4 آبان ماه با همراهی مسئولین پیش دبستان به مسجد فرشته اعزام شدند.
در ابتدا یکی از اعضای هیئت امنا مسجد ضمن خوشامد گویی به نوآموزان در خصوص تاثیر دین و اعتقادات مذهبی برای کسب موفقیت در زندگی صحبت نمودند سپس مسئولین مدرسه آنان را با مفاهیمی چون قبله، محراب، نماز فردی ، نماز جماعت و در نهایت فضای معنوی و روحانی این مکان مقدس آشنا نمودند.

خبر به تاریخ : ۲۸ مهر ۱۳۹۴
نتیجه انتخابات جلسه انجمن
نتیجه انتخابات جلسه انجمن

دومین جلسه انجمن اولیاء و مربیان پیش دبستان در تاریخ 28 مهرماه با حضور اعضای انتخابی برگزار شد. در این جلسه با رای اکثریت آرا به ترتیب سرکار خانم گیتا نجاتیان به عنان رئیس انجمن، سرکار خانم مونا حافظی به عنوان نائب رئیس و جناب آقای علی رشیدی به عنوان منشی انتخاب گردیدند.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه

در روز 27/7/94 اولین جلسه انجمن با دستور کار انتخاب هیات رئیسه برگزار و خانم ها رخساره فلاحت کار، زهرا نیک پور و  ارکیده پاک به ترتیب به عنوان رئیس ، نائب رئیس و منشی انجمن با رأی هشت نفر اعضای اصلی و علی البدل منتخب اولیا منصوب گردیدند که برای ایشان و دیگر اعضای محترم آرزوی موفقیت داریم.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گزارش كارگاه خلاقيت
گزارش كارگاه خلاقيت

نوآموزان سنين 5 تا 7 سال در دوره سني قرار دارند كه در اوج خودمحوري هستند. همچون پادشاهاني كه فرمان روايي مي كنند، تمام دنيا و محيط پيرامون را درخدمت خود مي دانند و احساس مالكيت و تعلق در آنها بسيار زياد است. درضمن آنها با مفهوم " از دست دادن " نيز آشنا نيستند و فكر مي كنند كه تمامي ابزار و وسايل بايد فقط براي آنها باشد كه در دنياي واقعي بدين گونه نيست. درواقع اين سن، مناسب ترين زمان براي آشنا شدن و درك اين مفهوم است.
دراين جلسه سعي شد كه نوآموزان اين مطلب را بطور غيرمستقيم با انجام بازي گروهي و نقاشي، كه درآن گروهي برنده و گروهي بازنده شده بودند، درك كنند. به اين صورت كه از گروه برنده جايزه شان گرفته مي شد و از آنها درخواست مي شد كه نقاشي بكشند تا بعد از نقاشي دوباره به آنها جايزه داده شود.
انتخاب ابزار و متريال پاستل روغني براي راحت تر بيان كردن احساسات دروني نوآموزان درنظر گرفته شده است. درزير مقايسه اي از نقاشي گروهي كه از ابتدا جايزه داشتند و گروهي كه جايزه از آنها گرفته شده است، ديده مي شود.
همانطوركه در تصاوير زير مشاهده مي شود، گروهي كه جايزه شان گرفته شده نقاشي هايشان اكسپرسيو، پرازرنگ و باخطوط آزادتري كشيده شده است. ولي گروهي كه در ابتدا جايزه داشتند از الگوها، قواعد و نقوش ازپيش تعريف شده ي بيشتري استفاده كرده اند و دريك چهارچوبي مشخص حركت نموده اند.
نقاشی گروهی که جایزه شان گرفته شده با عدد 1 و نقاشی گروهی که از ابتدا جایزه داشته اند با شماره 2 مشخص شده است.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی

روز یکشنبه 26 مهرماه همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی مراسم افتتاح المپیاد ورزشی برابر با دستورالعمل ابلاغ شده از سوی آموزش و پرورش منطقه یک در زمین چمن دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم تیم های منتخب شرکت کننده در المپیاد با لباس ورزشی و محل تابلوهای تیمی و کلاسی از برابر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران رژه رفتند و با گزارش مربی ورزش و سخنان مدیریت مدرسه فعالیت و مسابقات المپیاد آغاز شد.
لازم به ذکر است که در مراسم صبحگاه این روز تمامی دانش آموزان با لباس ورزشی حضور داشتند و با شعارهای ورزشی و شور و شعف پیش درآمدی را برای مراسم افتتاح رقم زدند.
گزارش مبسوط مسابقات به تفضیل در آینده منعکس خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
روز تربيت بدني و ورزش
روز تربيت بدني و ورزش

كودك از ابتداي ورود به دنياي مدرسه ، پيوسته در اين تلاش است كه به زندگي خوب، سالم و پر طراوت دست يابد.در تامين اين نياز و تحقق چنين هدفي بهره مندي نوآموزان از امكانات ورزشي، در كنار ساير عوامل تربيتي بسيار سازنده و مفيد خواهد بود.
لذا بايد در جهت توسعه آموزش تربيت بدني و دانش نوين اين رشته در بين نوآموزان تلاش شود ، چرا كه از گذشته ي دور اعتقاد ما بر اين است كه روح سالم در بدن سالم است.
نوآموزان پيش دبستان دي نيز در روز 26 مهر ماه به مناسبت روز تربيت بدني و ورزش به انجام بازي هاي گروهي و ورزشي پرداختند و با فوائد ورزش آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25

مبحث: "از دست دادن"
در این جلسه نواموزان برای آشنایی با مفهوم " از دست دادن " به انجام یک بازی گروهی و ترسیم نقاشی پرداختند که بتوانند به طور غیر مستقیم با این مفهوم آشنا شوند.
نتیجه ی تحلیل و بررسی تصویر آن در سایت ارائه خواهد شد.
شرح کامل این گزارش را در باکس نوآموزان مشاهده خواهید کرد

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی ریشه کنی فقر
روز جهانی ریشه کنی فقر

25 مهر (17 اکتبر) روز جهانی ریشه کنی فقر از سوی سازمان ملل متحد نام گذاری شد.
براساس اعلامیه جهانی حقوق بشر برخورداری از امکانات مناسب رفاهی از جمله دسترسی به خوراک ، پوشاک و خدمات درمانی و اجتماعی کافی از جمله حقوق اساسی افراد است.
هدف از برگزاری مراسم روز جهانی ریشه کنی فقر ،رساندن صدای محرومان به گوش جهانیان است.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز برای آشنایی هرچه بیشتر با این موضوع در کلاس گفتگو کردند و نقاشی هایی با این مضمون را به تصویر کشیدند.

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان

به منظور مشارکت اولیای نوآموزان برای کمک به ارتقای فعالیت های آموزش و پرورش و گسترش ارتباط دو کانون مقدس خانه و مدرسه برگزاری انتخابات انجمن اولیاء و مربیان در روز سه شنبه 21 مهرماه در پیش دبستان دی انجام گرفت.
منتخبین انجمن اولیاء و مربیان به ترتیب آراء کسب شده:
خانم مونا حافظی،  خانم گیتا نجاتیان، آقای علی رشیدی، خانم خاطره فرجی، آقای حمید اسحاقی(اعضای اصلی)خانم سحر غفوری، آقای محمدرضا نادری فر،آقای حمیدرضا مهرگان(اعضای علی البدل)

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین

دوره پیش دبستان به عنوان اولین جایگاه رسمی آموزش، نقش حیاتی و بسیار تاثیر گذار را در تصور ساده و سپید کودک رقم می زند.چگونه بودن این دوره از فضای فیزیکی تا شخصیت مربیان و روشهای آموزشی تا حدود زیاد نگاه و باور کودک را نسبت به آمورش رسمی و مدرسه جهت می دهد.
به همین منظور پیش دبستان دی نیز روز سه شنبه 21 مهر ماه اولین جلسه ی دیدار اولیاء و معلمین مربوطه را برگزار نمود.
جهت دريافت بروشور «چكيده اي از آموزش مهارتهاي دوره پيش دبستان » مي توانيد به بخش مقالات مراجعه نماييد.

خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۴
کلاس اولی ها و جشن قرآن
کلاس اولی ها و جشن قرآن

20 مهرماه کلاس اولی های ما در جشن آشنایی با قرآن شاهد توجه ویژه دبستان نسبت به این امر مهم بودند و تلاوت قران توسط یک قاری دانش آموز (امیرحسین یقینی) پایه چهارم موجب شادی و تشویق کلاس اولی ها گردید.
در این مراسم سرکار خانم گودرزی معاون فرهنگی منطقه یک آموزش پرورش و سرکار خانم سلطانی کارشناس امور قرآنی نیز حضور داشتند و سرکار خانم گودرزی با بیان ساده و شیوا از اهمیت قرآن کریم سخن گفتند.
این مراسم با اهدای هدیه ای از سوی مدرسه به دست معلمان محترم پایه اول پایان یافت.
این برنامه به همت معاونت پرورشی دبستان برپا شده بود.

خبر به تاریخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18

مبحث : tangram  (بر گرفته از یک معمای قدیمی چینی است که در واقع ساخت قظعات با اشکال هندسی مختلف است.)              
دراین جلسه نوآموزان با شناخت اشکال هندسی وترکیب قطعات، شکل های متفاوتی چون خرگوش،خانه ،سگ و... را ساختند     
مدرس: سرکار خانم مینو حسن زاده

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
Children’s day Happy
Children’s day Happy
For this purpose We went to Mellat Park on Tuesday, we took a walk to the cages which we introduced the animals to the students.
We had a quick snack, then went to the playground.
Since we taught them the rules and tools in the playground last week from Pockets2unit1
We practiced the related sentences at the park, for example when they wanted to use the swing they had to say Let’s Swing!
We headed back to the school around their lunch time and we had a little talk about what we did over at the park!

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی کودک
روز جهانی کودک

شانزدهم مهرماه (18 اکتبر) روز جهانی کودک نام دارد.
در مقدمه ی کنوانسیون حقوق کودک آمده است " کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی و محبت و تفاهم بزرگ شود."
با این شعار و با این ارزشی که ما ایرانیان برای خانه و افراد خانواده قائلیم، ارزش این عضو خانواده مشخص می گردد و باید به آن توجه ای ویژه نمود. عضوی که اگر چه امروز کودک است و معصوم، اما فردا بزرگ است و مسئول و خود تربیت کننده ی نسلی جدید ، نسلی که روز به روز مسیرش عوض می شود.
پیش دبستان دی نیز به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کودک ، اردوی پارک ملت را در روزهای 14و 15 مهرماه در جهت اهداف زیر برگزار نمود:
1. ایجاد شادی و نشاط در نوآموزان
2. آشنایی با فصل پاییز
3. رعایت نوبت و احترام به حقوق دیگران
4. حفظ و پاگیزپی محیط زیست
*برای دیدن تصاویر بیشتر به گالری مراجعه کنید.

خبر به تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۴
انجمن اولیاء و مربیان
انجمن اولیاء و مربیان

بازوی قدرتمند همکاری و پیشرفت
برای انتخاب اعضای انجمن اولیا و مربیان در نیمه دوم شهریور ماه 94 از طریق پیامک دعوت به عمل آمد و به دلیل به حد نصاب نرسیدن والدین جهت برگزاری، این موضوع به سیزده مهرماه موکول گردید در این روز اولیای ارجمند دانش آموزان با حضور در مدرسه ابتدا سرکار خانم یاسمن رودباری مادر محترم دانش آموز کوشیار اکبری را به عنوان رئیس جلسه انتخاب و پس از آن آراء خود را به صندوق ریختند که برابر با شمارش آراء و منطبق بر آیین نامه ابلاغی، خانم ها رخساره فلاحت کار، سعیده آقامحمد جواد، زهرا نیک پور، آقای علی سرخه ء، کتایون پاک، صنم بازغی، رویا شعاریان و ارکیده صالحی به عنوان اعضای اصلی و علی البدل انتخاب شدند.

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
مبحث : نقاشی با مداد رنگی 
در این جلسه نوآموزان برای ساختن عروسک و یا مجسمه نقاشی خود، ابتدا به خلق کاراکتر پرداختند. سپس با حجم 3 بعدی و درک چگونگی تبدیل تصویر 2 بعدی به 3 بعدی آشنا شدند.
مدرس : سرکارخانم آیدا دین آرا

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
عید سعید غدیر
عید سعید غدیر
علی در عرش بالا بی نظیر است
علی بر عالم و آدم امیر است 
به عشق نام مولایم نوشتم
چه عیدی بهتر از عید غدیر است         
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم نوآموزان پیش دبستان دی با واقعه ی غدیر خم آشنا شدند. سپس با اجرای نمایشی شاد این روز را جشن گرفتند.
در ضمن نوآموزانی که از سلاله ی پاک پیغمبرند یه رسم یاد بود عیدانه ای به همکلاسی های خود اهداء  نمودند.
امیدواریم راهشان راه علی (ع) و هدفشان رضای خداوند متعال است.                                 

خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۴
معرفي مجموعه « اِي تيم »
معرفي مجموعه « اِي تيم »

« اِی تیم » مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را  خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد. بدین منظور این گروه با بهره گیری از اساتید مجرب و تجهیزات به روز، امکان برگزاری کارگاه های عملی متنوعی را در غالب بخشی از فعالیت های فوق برنامه زنگ مهارت مهیا نمود، که حاصل آن ایجاد جذابیت برای دانش آموزان با هدف درک قابل قبول از علوم ارائه شده به همراه کسب تجربیات عینی و آزمایشگاهی و در نهایت ایجاد انگیزه مضاعف برای تحصیل دانش تکمیلی و به طبع آن تعالی سطح آموزشی کشور خواهد بود.
محتوای مطالب ارائه شده و نحوه ی ارائه آن با رعایت نکات علمی بر اساس استانداردهای  مدون این مجموعه بوده و توسط اعضای با سابقه ی "ای تیم "صورت می گیرد. شایان ذکر است که ناظران کیفی این گروه آموزشی به صورت مستمر بر فعالیت های نو آموزان و روند تدریس مربیان نظارت دارند.
• برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد كه گزارش آن هر هفته در سايت درج مي گردد.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و مدرسه دی
روز آتش نشانی و مدرسه دی

در روز هفتم مهرماه و به مناسبت روز آتش نشانی برنامه ویژه ای در مدرسه دی برگزار گردید که کاملا با سال های گذشته متفاوت بود.
گروهی حرفه ای از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ضمن تشریح علمی دلایل آتش سوزی و راه های مقابه با آن ها به زبان ساده و به صورت علمی، مبادرت به پرتاب یک موشک دست ساز در فضای مدرسه کردند که با استقبال زیاد دانش آموزان همراه بود این برنامه با رعایت کامل تمامی نکات ایمنی و اصول علمی و در فضایی صددرصد امن برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و ایمنی
روز آتش نشانی و ایمنی
به مناسبت فرا رسیدن 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی نوآموزان پیش دبستان دی با روشهای مقابله با آتش سوزی ، چگونگی تماس با آتش و آشنایی با وسایل اطفاء حریق در مواقع خطر آشنا شدند.
در همین راستا در مورد خطرات آتش و وسایل آتش زا توضیحاتی داده شد و آنان نیز توانستند نحوه ی کار با کپسول های آتش نشانی را از نزدیک تجربه کنند.
نوآموزان در پایان این مراسم توانستند آموزه های خودرا به تصویر بکشند.

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
باز گشایی مدارس
باز گشایی مدارس

اول مهرماه 1394 روزی به یادماندنی برای دانش آموزان و کارکنان دبستان دی بود.
آغوش باز معلمان به روی دانش آموزان تجلی نثار گلهای محبت و عشق بود به روی گل های شادابی که برای شروع سال تحصیلی جدید پای به فضای مدرسه می گذاشتند.
ساز و دهل سنتی، تلاوت قرآن و بوی اسپند، خوشامدگویی معلمان و کارکنان و فضای تزئین شده مدرسه خبر از سالی پرتلاش داشت و ثبت خاطره ای دل انگیز برای تمام سال های زندگی

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
جشن عيد قربان
جشن عيد قربان

عید قربان با نماز و عبادتش ،با ذکرو دعایش ،با   صدقات و احسانش بستری برای جاری ساختن مفهوم عبودیت و بندگی است.
روز چهارشنبه 1 مهر هم زمان با بازگشایی مدارس به مناسبت روز عید قربان و روز عرفه جشنی در پیش دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم مربیان عزیز درباره ی ساخت خانه ی خدا توسط حضرت ابراهیم (ع) و فلسفه ی حج برای نوآموزان عزیز این واقعه را به تصویر کشیدند.
این جشن با انجام مسابقه میان نوآموزان به پایان رسید

خبر به تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
جشن شکوفه ها
جشن شکوفه ها

کلاس اولی  های ما در روز سه شنبه 31 شهریور ماه برای شروع به تحصیل و آماده شدن جهت ورود به فضای علمی- آموزشی پا به دبستان گذاشتند و معلمان و کارکنان دبستان با آغوش باز به استقبال آن ها شتافتند، ساز و دهل سنتی با لباس محلی  نوازندگان فضای باشکوهی ایجاد کرده بود که در مجموعه تزئین شده مدرسه بسیار دلنشین بود.
کودکان به همراه معلمان خود به کلاس ها رفتند و اولیای ارجمند در کلاس آموزش خانواده کلاس اولی ها شرکت کردند.

خبر به تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
جشن مهر در پيش دبستان دي
جشن مهر در پيش دبستان دي

چه زیباست این لحظه ها

چه زیباست تفریح پس از خواندن و نوشتن

چه زیباست دست در دست هم کلاسی ها
دفتر خاطرات مدرسه را بازکن و بنویس
باز هم مهر،باز هم مهربانی،باز هم بهار


روز 30 شهریور جشن غنچه ها ی پیش دبستان با حضور اولیای محترم برگزار گردید.بانگ زیبای قرآن مجید،نواختن سرود جمهوری اسلامی و سپس به صدا در آمدن زنگ مدرسه آغاز گر برنامه هایمان بود.
نوآموزان عزیز پس از ساخت کاردستی و دیدن نمایشی شاد با بدرقه معلمین عزیز از زیر قرآن سال تحصیلی جدید را آغاز نمودند.
برای دیدن بقیه تصاویر به گالری مراجعه کنیدخبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
عید قربان و عید غدیر
عید قربان و عید غدیر

عید سعید قربان به فاصله ای کوتاه از عید بزرگ ولایت همیشه فرصتی است برای تکریم اعیاد بزرگ اسلامی و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی اسلامی و بالاخص فرهنگ ولایت و درک دلائل پیروی از خاندان عصمت و طهارت و آشنا شدن با مولا و مقتدای بزرگمان حضرت علی(ع) که این امر با برپایی جشنی در سالن اجتماعات و هنرنمایی هنرمندان مدعو، حال و هوایی دلنشین به فضای مدرسه بخشیده بود که مکمل همه   این ها هدایایی بود که از سوی دانش آموزان «سید» به همکلاسی ها و کارکنان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
هفته دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس

در این هفته مدرسه ما با نصب پوستر،بنر و ... و گفتگو با دانش آموزان تلاش کرد تا دانش آموزان را به زبان ساده با تاریخ دفاع مقدس آشنا نماید.
و به آن ها توضیح دهد که امنیت و آرامش امروز مرهون دلاوری و فداکاری مردان و زنانی است که  میراث دار فرهنگ و تمدن و عظمت ایران عزیز هستند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94

باغ موزه دفاع مقدس اولین مکانی بود که دانش آموزان ما در سال تحصیلی جاری از ان بازدید کردند. فضایی که یاد آور رشادت و دلاوری پدران آن ها طی هشت سال دفاع مقدس بود.
این فضای باشکوه مکانی بود تا به زبان ساده برای دانش آموزان از حفظ استقلال و امنیت کشور صحبت کنیم و افتخارات کشورمان را و فداکاران بزرگ این سرزمین مقدس را به آن ها معرفی نمائیم.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
هفته پیوند
هفته پیوند

به مناسبت بزرگداشت هفته پیوند، دبستان دی با برنامه ریزی مبادرت به ملاقات حضوری اولیای دانش آموزان و معلمان هر پایه کرد که در این ملاقات ها  اولیای دانش آموزان علاوه بر آن که با معلمان فرزندان خود آشنا شدند از کلیات شیوه تدریس و اهداف آموزشی و تربیتی آن ها نیز آگاه شدند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
روز جهانی کودک و دبستان دی
روز جهانی کودک و دبستان دی

به مناسبت روز جهانی کودک در دبستان دی چون همیشه جشنی برپا شد و گروه های هنری با اجرای نمایش و موسیقی این روز را برای دانش آموزان خاطره انگیز کردند در این روز هدیه ای کوچک به رسم یاد بود از سوی مدرسه به تمامی دانش آموزان اهدا شد و فرزندانمان با سرور و شادمانی این روز را در دفتر خاطرات خود ثبت کردند.