ساعات ملاقات

اولیاء محترمی که قصد ملاقات با مربیان بخش مونته سوری را دارند می توانند با تعیین وقت قبلی از طریق دفتر مدرسه به شرح ذیل با مربیان مربوطه دیدار نمایند:
ساعات ملاقات
  • کلاس های آبی و سبز روزهای شنبه از ساعت ۹ تا ۱۰
  • کلاس های زرد و سفید روزهای دوشنبه از ساعت ۸ تا ۹
  • کلاس های قرمز و بنفش روزهای سه شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۱
خبر به تاریخ : ۷ تیر ۱۳۹۴
خيلي مهم/ چگونگي دريافت كتب درسي
خيلي مهم/ چگونگي دريافت كتب درسي

به نام خدا

اولياء گرامي دانش آموزان دبستان دي

با سلام

نظر به اينكه ثبت نام و دريافت كتب درسي دانش آموزان در سال تحصيلي 95-94 صرفاً از طريق اولياء دانش آموزان صورت مي پذيرد، لذا خواهشمند است

برابر دستورالعمل ذيل همكاري لازم را مبذول فرماييد.

بديهي است عدم اقدام توسط اولياء محترم مسئوليتي براي دبستان ايجاد نمي نمايد.

1- مراجعه به سايت www.tehranedu.ir 

2- باز نمودن صفحه مربوط به ثبت نام كتاب هاي درسي

3- تكميل فرم با توجه به پايه تحصيلي و قيمت كتاب

4- واريز مبلغ و ثبت نام و دريافت كد رهگيري

5- تحويل كد رهگيري به مدرسه جهت دريافت كتاب

با تشكر

 مديريت دبستان دي

خبر به تاریخ : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴
جشن عيد مبعث
جشن عيد مبعث

در روز 94/2/27 مصادف با مبعث حضرت رسول اكرم (ص) ، پيشدبستان دي با دعوت از گروه نمايش و برگزاري جشن، نوآموزان را با اين روز بزرگ آشنا كردند و در آخر با شيريني و شكلات از نوآموزان پذيرايي شد.

خبر به تاریخ : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴
مسابقات قرآن
مسابقات قرآن

در تاريخ   94/2/23 پيشدبستان دي شاهد برگزاري مسابقات قرآن از بين داوطلبين شركت كننده دراين دوره بود. اين مسابقه با حضور 7 نفر از نوآموزان برگزار شد كه در آخر از همه شركت كنندگان با دادن جوايز تجليل به عمل آمد.

خبر به تاریخ : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴
بازدید از مرکز علوم وستاره شناسی تهران
بازدید از مرکز علوم وستاره شناسی تهران

در راستای آموزش مهارت های فرهنگ و آشنایی با سیارات و منظومه ی شمسی و نقش خورشید در زندگی موجودات زنده نوآموزان در مرکز علوم وستاره شناسی تهران حضور یافتند.

در این مرکز ماکت کره زمین، خورشید و سایر سیارات را مشاهده نمودند و همچنین در سالن شیمی با مقام بزرگ دانشمند ایرانی محمدبن زکریای رازی آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
گرامیداشت روز پدر
گرامیداشت روز پدر

درروز 9 اردیبهشت 1394 نوآموزان پیش دبستان دی، با حضور در جشنی به مناسبت ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر که یادآور عظمت روح بزرگ درّ یگانه ی آفرینش حضرت علی (ع) و ارزش مقام پدر بود آشنا شده و پس از بازگویی زندگی نامه مقام آن حضرت، آن را به تصویر کشیدند و به رسم یادبود نیز به تهیه کاردستی با سفال به عنوان هدیه برای روز پدر پرداختند.

خبر به تاریخ : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
روز جهانی بهداشت 2015 : ایمنی مواد غذایی
روز جهانی بهداشت 2015 : ایمنی مواد غذایی

ایمنی مواد غذایی بطور فزاینده ای در حال جهانی شدن است ونیاز به تقویت سیستمهای ایمنی مواد غذایی بیش ازپیش درمیان کشورها مشهود است . به همین دلیل است که

سازمان جهانی بهداشت شعار خود را در سال 2015 ترویج بهبودایمنی  مواد غذایی از مزرعه تا سفره قراردادهاست .

به مناسبت هفته سلامت و با توجه به شعار امسال سازمان بهداشت جهانی در

تاریخ 94/2/6 با همکاری سرای محله باغ فردوس، زنگ سلامت در پیش دبستان دی نواخته شد و راجع به غذاهای سالم برای دانش آموزان توضیح ارایه گردید و سیب نیز به عنوان میان وعده سالم  بین بچه ها توزیعشد.

خبر به تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۴
هفته سلامت ( غذای سالم)
هفته سلامت ( غذای سالم)

سلامتی بدن ، تغذیه سالم و انتخاب نوع غذایی که می خوریم از اصول مواردیست که از کودکی باید به فرزندان عزیزمان آموزش داده شود.

ما نیز در پیش دبستان دی روز 22فروردین 94 به عنوان " روز سلامتی" را بهانه ای قرار دادیم تا به نوآموزان یادآور شویم که برای سلامتی بدن علاوه بر خواب مناسب ، غذاهایی مانند سبزیجات ، میوه ها، مغزها و... لازم و مفید است .

در این روز نوآموزان با سینی های تغذیه سالم میزبان دوستانشان بودند.

خبر به تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۴
ارتقای مهارت های اجتماعی
ارتقای مهارت های اجتماعی

به منظور ارتقاي مهارتهاي اجتماعي نوآموزان، فرزندانمان روزهای شنبه و یک شنبه 22و23 فروردین ماه با مراجعه به فروشگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان وزراء به خرید کتاب، بازی های فکری ،لوازم التحریر و.... پرداختند.

  • اهداف برگزاری این اردو به شرح ذیل می باشد:

1) آموزش روابط اجتماعی شامل :رعایت نوبت ،احترام به حقوقدیگران،تعارفات اجتماعی

2) با بردن اعتماد به نفس و استقلال در کودکان

3) آشنایی با ارزش پول

4) پرداخت بهای هر جنس متناسب با ارزش آن

خبر به تاریخ : ۴ اسفند ۱۳۹۳
نمايش ترافيكي
نمايش ترافيكي

به منطور ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی در ترافیک ،تقویت روحیه مسئولیت پذیری بین نوآموزان و کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی روز دوشنبه 4/12/93 در پیش دبستان دی نمایشی شاد و موزیکال در این رابطه توسط گروهنمایش ترافیک شهرداری برای نوآموزان اجرا شد.

خبر به تاریخ : ۲۲ بهمن ۱۳۹۳
جشن پيروزي انقلاب اسلامي در پيش دبستان دي
جشن پيروزي انقلاب اسلامي در پيش دبستان دي

در روز 93/11/21 پیش دبستان دی شاهد برگزاری جشن پیروزیانقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود . در این روز مربیان به زبان ساده تشریح مبارزات ملت ایران پرداختند و نحوه شکل گیری و پیروزی انقلاب و نقش ویژه حضرت امام خمینی (ره) را برای شاگردان خود تشریح کردند. حضور در محوطه عمومی پیش دبستان، خواندن سرود، تلاوت قرآن و بزرگداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی تکمیل کننده مراسم ویژه پیروزی انقلاب اسلامی بود .

خبر به تاریخ : ۱۴ بهمن ۱۳۹۳
آموزش خانواده مهم و ضروری
آموزش خانواده مهم و ضروری

در روز سه شنبه 14 بهمن اولیاء دانش آموزان ما با حضور در مجتمع آموزشی شهید مهدویدر یکی دیگر از جلسات آموزش خانواده شرکت کردند. این برنامه آموزشی برابر با دستورالعمل ابلاغ شده از سوی آموزش و پرورش منطقه یک و با موضوع علل پرخاش گری در کودکان و راه های مقابله با آن برگزار شد و اولیای دانش آموزان از آن استقبال بسیار خوبی داشتند.

مدرساین دوره آموزشی سرکار خانم «دکتر فاضل» جامعه شناس و روان شناس بود که در بخش پایانی به سؤالات شرکت کنندگان نیز پاسخ داد.

همچنیندر این روز کارنمای نیمه اول سال تحصیلی 94-93 دانش آموزان به اولیا ی آنان تحویل داده شد و آنان با معلمان فرزندان خود نیز به تبادل نظر پرداختند.

خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۳
دومین جلسه آموزش خانواده
دومین جلسه آموزش خانواده


در روز دوشنبه 13 بهمن ماه  دومین جلسه آموزش خانواده با موضوع "پرخاشگری"توسط سرکار خانم دکتر مژگان طباطبایی در مجتمع آموزشی شهید مهدوی برگزار گردید در پایان جلسه دیدار اولیاء با معلمین فوق برنامه و ارائه گزارش عملکرد توصیفی فعالیت های فوق برنامه انجام شد.

خبر به تاریخ : ۹ بهمن ۱۳۹۳
دبستان «دی» و برترین های پژوهش
دبستان «دی» و برترین های پژوهش


پیش دبستان و دبستان پسرانه «دی» از ابتدای تأسیس موضوع پژوهش و تحقیق را به عنوان یک اصل در دستور کار خود قرار داده است و عقیده دارد که نهادینه کردن تفکر پژوهش در دانش آموزان از همان سال های اول ابتدایی باید مدّ نظر قرار گیرد.

خوش وقت است که به آگاهی اولیای ارجمند برساند درسال جاری که چون سنوات گذشته باز هم دانش آموزان ما افتخار آفرینی کردند و از میان 10 طرح پژوهشی ارسال شده دو طرح با نام های « هدیه سال نو» کاری از امیرعلی میربابا دانش آموز پایه دوم کلاس خوارزمی و «بلبل و مورچه» کاری از امیررضا شعبانعلی دانش آموز پایه دوم کلاس ابوریحان به عنوان طرح های برتر منطقه از سوی هیأت داوران مستقر در فرهنگسرای آسمان انتخاب گردیدند، این دو طرح در شاخه خلق داستان در مسابقه شرکت کرده بودند.

دبستان دی افتخار دارد با درج تقدیرنامه های این دودانش آموز عزیز هدیه ای به آنان تقدیم و به خانواده های محترمشان تبریک گوید.

خبر به تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۳
مسابقات شطرنج مدارس مقطع ابتدایی منطقۀ یک آموزش و پرورش تهران
 مسابقات شطرنج مدارس مقطع ابتدایی منطقۀ یک آموزش و پرورش تهران

بسمه تعالی


مسابقات به تفکیک ردۀ تحصیلی در دو روز بشرح زیر برگزار می شود:


دانش آموزان پایۀ چهارم تا ششم (ردۀ2):  پنجشنبه 16/11/93     از ساعت:  30 : 8  الی  16:00
دانش آموزان پایۀ  اول تا سوم (ردۀ1):     جمعه  17/11/93    از ساعت:   00: 9   الی  15:00


توجه: در صورت تعطیلی مدارس منطقه به دلیل شرایط بد جوی مسابقات به یک هفته بعد موکول می گردد.


شرایط مسابقه:
1. پذیرش نفرات و تیمها  فقط تا پایان وقت اداری روز شنبه 11/11/93 (یازدهم بهمن نودوسه)  از طریق مسئول انجمن مستقر در سالن ورزشی نسیم، واقع در: نیاوران، اول جمال آباد، تلفن: 22803684  و پس از رعایت موارد زیر انجام می گردد:


مدارک شامل :
الف)کارت تکمیل شدۀ ثبت نام به همراه لیست اسامی ممهور به مهر آموزشگاه.
ب) ارسال اسامی دانش آموزان با ذکر پایه تحصیلی و نام مدرسه ونام سرپرست تیم به شمارۀ: 2703591-0930 (سرپرست مسابقات)  به صورت پیام کوتاه توسط سرپرست تیم. 


2. هر  تیم شامل چهار بازیکن و یک سرپرست می باشد.
تذکر: حضور سرپرست تیم در تمامی مراحل مسابقه الزامی می باشد.


توجه: ثبت نام داوطلبانۀ نفرات اضافه بر تیم اصلی از هر مدرسه  با رعایت مفاد بند 1 و با مسئولیت مستقیم اولیای دانش آموز ، مشروط بر ارسال نام دانش آموز با ذکر پایه تحصیلی ونام مدرسه به شمارۀ 2703591-0930 (سرپرست مسابقات)  به صورت پیام کوتاه توسط والدین امکان پذیر می باشد.متعاقباً شرایط تکمیلی ثبت نام داوطلبان آزاد برای آنها ارسال می گردد. 


3. جدول مسابقه انفرادی بوده و رتبۀ تیمی بر اساس مجموع بهترین چهار امتیاز از هر تیم محاسبه می گردد.
4. تعداد دورهای مسابقه با توجه به تعداد نفرات شرکت کننده بین 5 یا 7 دور می باشد و قبل از شروع دور اول اعلام می گردد. 


محل برگزاری: میدان تجریش- خیابان ولی عصر، بعداز باغ فردوس- ابتدای خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)-پلاک 3- دبستان دی  
تلفن:  22710348    و    2703591-0930              


مسئول انجمن شطرنج آموزش و پرورش منطقۀ1

                  ناصری

خبر به تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۳
هوا دلپذیر شد
هوا دلپذیر شد

در روز چهارم بهمن ماه گروه سرود دبستان دی با حضوردر محل برگزاری مسابقه با گروه های مدارس دیگر منطقه به رقابت پرداخت. در این مسابقه گروه سرود مدرسه ما با اجرای سرود «هوا دل پذیر شد، گل از باغ بردمید» که از ماندگارترین سرودهای خاطره انگیز دوران پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است، توجه ناظران بر مسابقه را به خود جلب کرد و امید می رود که به کسب مقام نائل شود، اینبرنامه به همت معاونت پرورشی دبستان دی برنامه ریزی شده بود.

خبر به تاریخ : ۰ بهمن ۱۳۹۳
پیش دبستان دی و برترین پژوهش
پیش دبستان دی و برترین پژوهش

تحول و پویایی یک جامعه مرهون توسعه واعتلایفرهنگ آن جامعه است که این امر نیز در گرو خلاقیت ،  ابتکار و نوآوری افراد جامعه به ویژه دانشآموزان و پژوهشگران می باشد. لذا جهت شکوفایی استعدادهای نوآموزان و افزایش خلاقیت و گسترش فرهنگ پژوهش و تحقیق در میان نسل جدید و راه گشایی زمینه مشارکت نوآموزان مستعد در امر پژوهش و تحقیق در همین راستا به مناسبت هفته پژوهش نوآموزان پیش دبستان دی نیزدر این امر شرکت نمودند و آثار خود را در پژوهش سرای آسمان به نمایش گذاشتند که از میان آن ها طرح پژوهشی محمد مصطفی خاکسار با موضوع چهار فصل موفق به دریافت لوح تقدیر گردید.

خبر به تاریخ : ۰ بهمن ۱۳۹۳
صافی کف پا در کودکان
صافی کف پا در کودکان

درحالت طبیعی قوسی در کناره داخلی کف پا وجود دارد که باعث می شود این ناحیه کمی از زمین فاصله داشته باشد. این قوس به عنوان فنری برای جذب ضربه و انتقال انرژی در ناحیه پا عمل می کند، کاهش یا از بین رفتن این قوس باعث می شود در هنگام تحمل وزن تمامی کف پا روی زمین قرار بگیرد. به این وضعیت صافی کف پا Flat Feet گفته می شود.درحالات شدیدتر فرد روی کناره داخلی کف پا راه رفته و مچ نیز دچار انحراف می شود.

تمامیکودکان با کف پای صاف متولد می شوند، با شروع ایستادن و راه رفتن این قوس به وجود آمده و در حدود 7 سالگی تکامل نهایی پیدا می کند. در 20 تا 30 درصد از افراد این قوس وجود ندارد، علت این امر می تواند مثل بودن لیگامانها، چاقی، کم بودن تحرک یا سابقه فامیلی باشد. بسیاری از افراد مبتلا به کف پای صاف عارضه ای ندارند و نیازی به درمان آنها نیست، اما کف پای صاف  میتواند بر روی عضلات و مفاصل با لاتر و حتی ستون فقرات تاثیر بگذارد و باعث درد در پا ، زانو یا کمر، خستگی زود رس، زمین خوردن بیش از حد و اختلال در راه رفتن شود.

بهتریندرمان برای صافی پای کودکان راه رفتن و دویدن با پای برهنه است. در موارد شدید تر ممکن است نیاز به کفی و کفش طبی و انجام تمرینات خاص برای تقویت عضلات پا وجود داشته باشد.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۳
روز هوای پاک و مطالبه حق تنفس سالم از سوی دانش آموزان
روز هوای پاک و مطالبه حق تنفس سالم از سوی دانش آموزان


در روز هوای پاک یعنی بیست و نهم دی ماه به همت وسرپرستی معاونت بهداشت و تغذیه مراسمی برپا شد که از هفته قبل تدارک شده بود و دانش آموزان ما با خلق نقاشی ها و مطالب گوناگون که با راهنمایی معلمان خود انجام شده بود، نمایشگاه بسیار وسیعی را بوجود آوردند و با اجتماع هماهنگ شعار دادند که هوای پاک حق ماست، ما را از حق خود محروم نکنید.

پیام های ثبت شده در آثار این نمایشگاه نیز نشاندهنده اندیشه سازنده کودکان ما نسبت به آینده و بوجود آوردن محیط زیستی سالم بود.

خبر به تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۳
آشنایی با حیوانات
آشنایی با حیوانات

پیش دبستان دی در روز 23 دی ماه سال جاری با همکاری "کانونآشنایی با حیوانات  وحش" اقدام بهپرپایی یک کارگاه آموزشی جهت آشنایی نوآموزان با حیوانات در 5 گروه " ماهی ها ،دوزیستان، خزندگان، پرندگان" کرد.

در این برنامه که بسیار مورد توجه نوآموزان قرار گرفت بخش عمده ای ازجانوران مانند:مار پینتون،لاک پشت،سمندر ،روباه،جوجه تیغی، خرگوش ،جغد و.... به صورت زنده برای بچه ها به نمایش گذاشته شدند و ویژگی های تمامی آن ها توسط کارشناسان "کانون حیات وحش " توضیح داده شد.

خبر به تاریخ : ۲۳ دی ۱۳۹۳
آموزش مهارت ها / آداب غذا خوردن در ستوران
آموزش مهارت ها / آداب غذا خوردن در ستوران


پیش دبستان و دبستان پسرانه «دی» از ابتدای تأسیس موضوع پژوهش و تحقیق را به عنوان یک اصل در دستور کار خود قرار داده است و عقیده دارد که نهادینه کردن تفکر پژوهش در دانش آموزان از همان سال های اول ابتدایی باید مدّ نظر قرار گیرد.

خوش وقت است که به آگاهی اولیای ارجمند برساند درسال جاری که چون سنوات گذشته باز هم دانش آموزان ما افتخار آفرینی کردند و از میان 10 طرح پژوهشی ارسال شده دو طرح با نام های « هدیه سال نو» کاری از امیرعلی میربابا دانش آموز پایه دوم کلاس خوارزمی و «بلبل و مورچه» کاری از امیررضا شعبانعلی دانش آموز پایه دوم کلاس ابوریحان به عنوان طرح های برتر منطقه از سوی هیأت داوران مستقر در فرهنگسرای آسمان انتخاب گردیدند، این دو طرح در شاخه خلق داستان در مسابقه شرکت کرده بودند.

دبستان دی افتخار دارد با درج تقدیرنامه های این دودانش آموز عزیز هدیه ای به آنان تقدیم و به خانواده های محترمشان تبریک گوید.

خبر به تاریخ : ۱۷ دی ۱۳۹۳
میلاد پیامبر اکرم(ص)
میلاد پیامبر اکرم(ص)


در روز 17 دی دانش آموزان ما با اجتماع در سالنورزشی مدرسه این روز خجسته را جشن گرفتند و هنرمند دعوت شده به این مراسم برنامه ای بسیار شاد تقدیم بچه ها کرد و فرزندانمان با اجرای سرودهای شاد جمعی و درود و صلوات بر پیامبر اکرم(ص) و خاندان بزرگوارش خاطره ای به یادماندنی را در ذهن خود ثبت کردند.

لازم به ذکر است که در آغاز این برنامه شاد مدیریتمدرسه طی سخنان کوتاهی مقام شامخ پیامبر بزرگوار اسلام را به کودکان معرفی کرد. 

خبر به تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۳
دانش آموزان ما و دندان های سالم
دانش آموزان ما و دندان های سالم


معاینات کامل دندان پزشکی برای دانش آموزان چونسنوات گذشته به همت معاونت بهداشت و تغذیه دبستان انجام شد و تمامی دانش آموزان ما توسط سرکار خانم دکتر جلالی مادر دانش آموز پدرام رودافشانی در تاریخ 16 دی و جناب آقای دکتر سهیل امداد پدر دانش آموز هوتن امداد به طور کامل معاینه گردیدند و فرم های تکمیل شده هر دانش آموز ضمن ثبت در پرونده بهداشت برای اولیای دانش آموزانارسال گردید.

مدرسه دی لازم می داند از همکاری جناب آقای دکترامداد و سرکار خانم دکتر جلالی صمیمانه سپاسگزاری نماید.

خبر به تاریخ : ۰ دی ۱۳۹۳
احترام به بزرگان دین مبین اسلام و حذف مراسم شب یلدا در مدرسه
احترام به بزرگان دین مبین اسلام و حذف مراسم شب یلدا در مدرسهمدرسه دی اگرچه به دلیل مصادف بودن شب یلدا این سنت زیبای ملی با ایام سوگواری ماه صفر مراسم شب یلدا را چون سال های گذشته اجرا نکرد اما با تلاش معاونت پرورشی مدرسه تمامی دانش آموزان مدرسه یک غزل زیبا از حافظ را مطالعه و حفظ کردند و هدیه ای سفالین همراه با شمع (شمعدان به شکل سیب) به آن ها هدیه شد.
خبر به تاریخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۳
خرس آرکانسا- شیرین و آموزنده برای بچه ها
خرس آرکانسا- شیرین و آموزنده برای بچه هاتمامی دانش آموزان ما در روزهای 11 و 12 آذرماه با حضور در سالن نمایش کانون پرورش فکری کودکان به تماشای نمایش «خرس آرکانسا» نشستند.این نمایش به زبان بسیار شیرین موضوع زندگی و پایان عمر انسان را تشریح می کرد و تلاش داشت که دیدگاه هراس انگیز از مرگ را تلطیف و به عنوان یک پدیده غیر قابل تغییر به زبانی شیرین و کودکانه به آن ها تفهیم نماید.
خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۳
زلزله و آمادگي براي مقابله
زلزله و آمادگي براي مقابلهدر روز هشتم آذرماه با توجه به برنامه هاي ابلاغ شده از سوي مقامات مسئول، تمامي دانش آموزان و كاركنان مدرسه ما در مانور سراسري مقابله با زلزله شركت كردند، اين مانور شامل قسمت هاي مختلفي بود. ابتدا از سوي مربيان و معلمان توضيحاتي براي دانش آموزان ارائه شد و پس از آن يك فيلم آموزشي پخش گرديد و راس ساعت اعلام شده سوت (آژير) خطر كشيده شد و تمامي دانش آموزان طبق آموزشهاي دريافت شده در مكان هاي مناسب قرار گرفتند و نكات آموزش داده شده را تمرين كردند.
خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۳
زلزله و ایمنی در مدارس
زلزله و ایمنی در مدارسهشتم آذر ماه هر سال به عنوان روز زلزله و ایمنی در مدارس نامگذاری شده است که به همین منظور مانور زلزله در مدارس سراسر کشور برگزار می‌شود.این مانور به منظور کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله، ارتقای فرهنگ ایمنی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع ، افزایش سطح آگاهی نوآموزان در برابر زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی برگزار می‌شود و نوآموزان در این مانور پناهگیری صحیح، تخلیه اضطراری و قرار گرفتن در نقاط امن را می‌آموزند و با دریافت این آموزش‌ها در مانور زلزله، این مفاهیم را به خانواده‌های خود نیز انتقال می‌دهند. Cdهای آموزشی از طرف جمعیت هلال احمر استان تهران با عنوان اصول امداد،کمکهای اولیه و احیاء در اختیار کلیه نوآموزان قرار گرفت.
خبر به تاریخ : ۶ آذر ۱۳۹۳
آموزش خانواده
آموزش خانوادهدر روز ششم آذرماه سومین جلسه آموزش خانواده با حضور اولیای دانش آموزان در مجتمع شهید مهدوی برگزار گردید.در این جلسه آقای دکتر محمدرضا کوشش مدرس دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت و پیرامون آسیب شناسی وسائل ارتباط جمعی نظیر شبکه های اجتماعی فیس بوک و ماهواره نکات مهمی را مطرح و به آگاهی والدین رساند. این جلسه با پرسش و پاسخ همراه بود که در حد بظاعت زمانی به سؤالات پاسخ داده شد
خبر به تاریخ : ۶ آذر ۱۳۹۳
جلسه آموزش خانواده
جلسه آموزش خانوادهدر روز 6/آذرماه اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع (ارتقاء سلامت روانی خانواده) توسط جناب آقای دکتر محمدرضا کوشش در مجتمع شهید مهدوی برگزار گردید. در پایان جلسه دیدار اولیاء با معلمین بخش مونته سوری وهمچنین ارائه کارنمای نوبت اول انجام شد.
خبر به تاریخ : ۳ آذر ۱۳۹۳
طرح آمبلیوپی (تنبلی چشم)
طرح آمبلیوپی (تنبلی چشم)طرح سراسری تنبلی چشم در تاریخ 3آذر ماه که برای کودکان 3 تا 6 سال توسط پایگاه سنجش بینایی با اهداف پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان، تعیین اختلالات بینایی ،تشخیص و درمان به موقع عوامل ایجاد کننده عیوب انکساری،استرابیسم و در نهایت ،کاهش شیوع و بروز نابینایی در کشور در پیش دبستان دی انجام گرفت و نتایج آن به اولیاء جهت درمان ارسال گردید.
خبر به تاریخ : ۰ آذر ۱۳۹۳
هفته پژوهش
هفته پژوهشمدرسه دی امسال جهت حضور در برنامه های هفته پژوهش برنامه های متنوعی را طراحی و اجرا کرد. برای پایه اول موضوع طبیعت برای پایه دوم حفظ محیط زیست و بازیافت و برای پایه سوم ارزش مواد غذایی و گیاهان داروئی جهت پژوهش در نظر گرفته شد که دانش آموزان ما با اشتیاق تمام با راهنمایی معلمان خود به پژوهش و تحقیق پرداختند و از مهمترین نکات امسال عدم ارئه کارها توسط اولیاء دانش آموزان بود و آنچه کا انجام شد تماماً محصول کار و تلاش دانش آموز و راهنمایی معلم بود در پایان این هفته ده اثر برگزیده جهت شرکت در مسابقه به فرهنگسرای آسمان ارسال شد.
خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۳
روز جهاني كتاب و كتاب خواني (24 آبان ماه)
روز جهاني كتاب و كتاب خواني (24 آبان ماه)مدرسه دي به منظور تشويق و ايجاد انگيزه در دانش آموزاني كه قادر به خواندن و نوشتن شده اند و هم چنين آشنايي با فرهنگ و ادب پارسي خلاصه نويسي داستانهايي از كليله و دمنه را براي كلاسهاي دوم و طراحي داستان را با استفاده از شاهنامه فردوسي براي كلاسهاي سوم تعيين و اجرا كرده است، بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد كه علاقمندي كافي در دانش آموزان براي انس با كتاب وجود دارد و بايستي براي تقويت اين علاقمندي برنامه ريزي بيشتري انجام شود كه البته اولياي دانش آموزان در اين مسير از مهمترين عوامل آشنايي كودكان با كتاب و كتاب خواني هستند.در همین راستا فرم اشتراک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جهت دریافت کتاب های متناسب با سن کودکان برای اولیا ارسال گردید که تعدادی از خانواده ها فرم اشتراک را تنظیم و ارسال کرده اند.
خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۳
بزرگداشت هفته کتاب و کتاب خوانی
بزرگداشت هفته کتاب و کتاب خوانیبه مناسبت بزرگداشت هفته کتاب خوانی در24 آبان ماه پیش دبستان دی به هریک از نوآموزان یک کتاب از کتاب خانه مدرسه امانت داده شدتا توسط والدین برای آنها بازگو شود و این کار به منظور برآورده کردن اهداف زیر انجام پذیرفت: 1:بالا بردن اعتماد به نفس نوآموزان هنگام بازگو کردن داستان در کلاس 2:بالا بردن گنجینه لغات نوآموزان که از اقدامات ابتدایی برای زبان آموزی می باشد. 3:تقویت روحیه ی امانت داری در نوآموزان
خبر به تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۳
13آبان روز دانش آموز
13آبان روز دانش آموز13 آبان ماه مصادف با روز دانش آموز میباشد،به همین مناسبت مربیان پیش دبستان به منظور تقویت روحیه ایثارگری به بازگویی داستان شهید حسین فهمیده پرداختندو مسابقه نقاشی به مناسبت روز دانش آموز برگزار کردند. در پایان نیز هدایایی به عنوان یادبود به نوآموزان عزیزمان اهدا گردید.
خبر به تاریخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۳
محرم در مسجد گیاهی
محرم در مسجد گیاهیدانش آموزان دبستان دی در روزهای دهم و یازدهم آبان ماه 93 و در روزهای قبل از تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور در مسجد گیاهی میدان تجریش با چگونگی نماز جماعت آشنا شدند و از سخنان امام جماعت مسجد در مورد حماسه عاشورای حسینی بهره مند گردیدند.مسئولان محترم مسجد گیاهی و بالاخص امام جماعت محترم آن ضمن استقبال از دانش آموزان ما با علاقه و صمیمیت از آن ها به نحو بسیار شایسته پذیرایی کردند که قابل تقدیر و تشکر است.
خبر به تاریخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۳
محرم و پیش دبستان دی
محرم و پیش دبستان دیدر روز10و11 آبان ماه ،مصادف با 7و8 محرم الحرام نوآموزان دی با حضوردر مسجد فرشته با واقعه کربلا ، روز تاسوعا وعاشورا آشنا شدند. همچنین آشنایی با امام جماعت و نحوه برگزاری نماز جماعت از دیگر اهداف این بازدید بوددر آخر با دعاهای زیبای نوآموزانمان مراسم پایان یافت.
خبر به تاریخ : ۰ آبان ۱۳۹۳
آگاهی از فواید شیر
آگاهی از فواید شیردراین روز در مورد استفاده ازشیر جهت رشد و تکامل استخوان ها دندان ها و .... صحبت شد.برای دانش آموزان جشن کوچک شیر گرفته شد که شیر ارسالی را از آموزش پرورش همراه لقمه های نان و پنیر، کره، عسل به دانش آموزان داده شد.
خبر به تاریخ : ۲۹ مهر ۱۳۹۳
اولي ها و قرآن كريم
اولي ها و قرآن كريممدرسه دي تلاش دارد تا با بهترين روش ممكن به توسعه و تبيين فرهنگ قرآني بپردازد و در اين مسير از حضور صاحبنظران متعهد استفاده نمايد.روز سه شنيه 29 مهرماه براي كلاس اولي ها جشن بر پا شد كه در آن اهدافي مهم چون تببين ارزش والاي كتاب الهي، آشنايي اوليه با قرآن كريم، آموزش صحيح و ..... مورد نظر بود. در اين جشن سركار خانم سلطاني رئيس دارالقرآن منطقه يك آموزش و پرورش نيز حضور داشتند و با سخناني كوتاه و ساده كودكانمان را به يادگيري قرآن كريم تشويق كردند، اهداي هداياي معنوي و تلاوت قاري نوجوان جناب آقاي محمد خدري اين جشن باشكوه را رونقي مضاعف بخشيد.
خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۳
گرامیداشت روز ورزش وتربیت بدنی
گرامیداشت روز ورزش وتربیت بدنیهفته تربيت بدني همه ساله از ۲۶ مهرماه تا 2 آبان ماه به منظور آشنايي جامعه با اهميت ورزش در زندگي فردي و اجتماعي و اشاعه ، توسعه و ترويج ورزش در خانه و خانواده برگزار مي‏شود. ورزش و فعاليت فيزيكي در سلامت روان نيز مؤثر است. مطالعات نشان مي‏دهد كه موارد افسردگي، اضطراب و... در اثر فعاليت فيزيكي بهبود يافته است.به همین منظور پیش دبستان دی در روز 26مهرماه مسابقه دو و طناب کشی در مدرسه ترتیب داد تا اوقات خوش و خاطره انگیزی را برای نوآموزان رقم بزند.
خبر به تاریخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۳
روز جهانی غذا (24 مهرماه)
روز جهانی غذا (24 مهرماه)به مناسبت این روز دانش آموزان در مورد تغذیه سالم روزنامه دیواری تهیه کردند که در تابلوهای ناهار خوری نصب شد. همچنین میوه و سبزیجات تازه توسط دانش آموزان تهیه شد که با توجه به توضیحات در مورد سلامت این مواد مورد استقبال آن ها قرار گرفت و از آن روز به طور مرتب دانش آموزان بیشتر از میوه و سبزیجات به عنوان تغذیه بین روز استفاده می کنند.
خبر به تاریخ : ۲۳ مهر ۱۳۹۳
اولين جلسه اولياء و مربيان و انتخاب هيات رئيسه
اولين جلسه اولياء و مربيان و انتخاب هيات رئيسهروز 23 مهرماه با حضور تمامي اعضاي انجمن انتخاب هيات رئيسه انجام و خانم ها رخساره فلاحت كار،‌ زهرا نيك پور و سعيده آقا محمدجواد به ترتيب به عنوان رئيس، نايب رئيس و منشي انجمن انتخاب شدند. و پس از آن انجمن وارد دستور كار اولين جلسه خود گرديد كه در آن هزينه هاي ثابت و فوق برنامه مدرسه به تصويب اعضاي انجمن رسيد. ضمناً در این جلسه روزهای جلسات انجمن به طور کامل تقویم گردید و سه شنبه پایان هر ماه از ساعت 16 برگزاری جلسات مورد تأیید قرار گرفت.
خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۳
عيد غدير به عظمت هستي
عيد غدير به عظمت هستيعيد سعيد غدير براي ما شيعيان مولا علي (ع) يعني معناي زندگي، و مدرسه دي تلاش دارد تا اين روز بزرگ را به بهترين و صحيح ترين شكل ممكن به دانش آموزان خود معرفي كند، در همين راستا روز يكشنبه 20 مهرماه جشني با شكوه در مدرسه برپا شد و فلسفه غدير به زباني بسيار ساده و ستند براي دانش آموزان تشريح گرديد. در اين روز خجسته دانش آموزان «سيّد» هر كلاس براي همكلاسي هاي خود هدايايي آوردند كه بسيار زيبا و دلنشين بود و اين زيبايي و شادي با اجراي يك نمايش شاد تكميل گرديد.
خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۳
جشـن عید غدیر
جشـن عید غدیردل اگر خدا شناسی همه در رخ علی بین به علی شناختم من به خدا قسم خدا رادر روز 20مهر ماه پیش دبستان دی جشنی را به مناسبت عید غدیر برگزار کرد. جشن با تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد.سپس معلمین در ارتباط با داستا ن جا نشینی حضرت علی پس از رحلت پیامبر با نوآموزان صحبت کردند. این جشن با برپایی مسابقه نقاشی و همچنین حضور گروه نمایش و پذیرایی از نوآموزان به پایان رسید.در انتها نیز نوآموزان سید پیش دبستان دی هدایایی را به هم کلاسی های خود اهدا نمودند
خبر به تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۳
اولين اردوي دانش آموزي
اولين  اردوي دانش آموزي در روزهاي 15 و 16 مهرماه به مناسبت روز جهاني كودك دانش آموزان ما به همراه تمامي معلمان و مربيان خود به تماشاي فيلم شهرموشها در سينما فرهنگ نشستند.هدف از اين اردوها علاوه بر تشويق دانش آموزان و ايجاد علاقمندي به مدرسه سوق دادن آنها به سوي حركتهاي سالم اجتماعي و آشنايي هر چه بيشتر با فضاي خارج از مدرسه و محيط هاي بزرگتري است كه مي خواهند در آينده وارد آن شوند.
خبر به تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۳
بزرگداشت روز جهانی کودک
بزرگداشت روز جهانی کودکشانزدهم مهرماه (8 اکتبر) در برخی نقاط دنيا از جمله ايران روز جهانی کودک است روز جهاني کودک بهانه اي براي ورود به دنیای کودکان است؛ براي ورود به اين دنیا بايد آگاهي هاي خود را فراموش کنيم و با ناآگاهي هاي کودکانمان همراه شويم.به همین مناسبت در پیش دبستان دی مراسمی جهت بزرگداشت این روز برپا شد تا نوآموزان ساعاتی را شادمانه سپری کنند.آنها در تاریخهای 15 و 16 مهرماه به سینما فرهنگ جهت دیدن فیلم شهرموشها رفتند و پس از بازگشت به مدرسه با کمک مربیان خود به طراحی کلاژ در مورد بزرگداشت این روز بزرگ پرداختند
خبر به تاریخ : ۱۲ مهر ۱۳۹۳
عيد سعید قربان
عيد سعید قربان روز شنبه 12 مهرماه 93 دانش آموزان ما با تجمع در سالن اجتماعات برپا كننده جشن عيد سعيد قربان شدند، در اين مراسم مديريت مدرسه با تشريح فلسفه عيد سعيد قربان به ساده ترين شكل ممكن براي دانش آموزان، اين روز را تبريك گفت و گروه هنرمندان دعوت شده به مدرسه يك نمايش زيباي شاد فرهنگي- آموزشي را تقديم كودكانمان كردند. توزيع شكلات و شيريني مكمل اين جشن معنوي و زيبا بود.
خبر به تاریخ : ۱۲ مهر ۱۳۹۳
جشن عید قربان
جشن عید قربانزاسماعیل جان تا نگذری مانند ابراهیم به کعبه رفتنت تنها نماید شاد شیطان را در روز12مهر ماه پیش دبستان دی جشنی را به مناسبت عید قربان برگزار کرد.این جشن با اهداف آشنا نمودن نوآموزان با حضرت ابراهیم و حضرت اسماعیل وچگونگی مبارزه و با شیطان و غلبه بر هوای نفس،توکل کردن به خدا واعتماد داشتن به حکمت او انجام شد.سپس با برپایی مسابقه نقاشی و همچنین حضور گروه نمایش و پذیرایی این جشن به اتمام رسید
خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۳
انتخابات انجمن اولياء و مربيان
انتخابات انجمن اولياء و مربيانروز جمعه يازدهم مهرماه 1393 مدرسه دي شاهد برگزاري انتخابات انجمن اولياء و مربيان مدرسه بود، در اين روز با توجه به دريافت برگه هاي اعلام آمادگي اولياء براي عضويت در انجمن و انتخاب رئيس سني جلسه و معرفي كانديداها و دريافت نظريات كانديداها در مورد برنامه هاي انجمن برابر مقررات آموزش و پرورش رأی گيري صورت پذيرفت كه خانم ها رخساره فلاحت كار- زهرا نيك پور- سعيده‌ آقا محمد جواد- ساسان نژاد- كتايون پاك- ركسانا محمودي و آقاي علي سرخه اي به ترتيب اول تا هفتم حائز اكثريت آراء شدند.
خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۳
جلسه اولیاء ومربیان و انتخاب اعضای انجمن
جلسه اولیاء ومربیان و انتخاب اعضای انجمنجلسه انتخابات انجمن اولیا و مربیان پیش دبستان دی در تاریخ 10مهر ماه برگزار گردید.در این جلسه اولیاء محترم نوآموزان با مسئولین،کادر اجرایی و مربیان پیش دبستان آشنا شدند.در این جلسه اعضای انجمن با انتخاب اکثریت آرا به ترتیب: خانم ها: صنم سنجابی (رئیس انجمن)،گیتا نجاتیان(نائب رئیس)، مریم مانا(منشی جلسه)،یامک رکوعی،مریم اسکروچی،هدیه خیام،مونا حافظی به عنوان (اعضای علی البدل ) انتخاب شدند.
خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۳
هفتم مهرماه- روز آتش نشانی و ایمنی
هفتم مهرماه- روز آتش نشانی و ایمنیدر این روز از طرف اداره آتش نشانی جهت بازدید از تجهیزات ایمنی به مدرسه آمدند و تمام قسمت های مدرسه را از نظر ایمنی مورد بازدید قرار دادند کلیه تجهیزات کامل بود و تاریخ شارژ کپسول ها موجود بود که از طرف پرسنل آتش نشانی مورد تایید قرار گرفت.ضمناً آموزش اولیه ایمنی توسط پرسنل آتش نشانی به دانش آموزان داده شد.
خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۳
اول مهر- آغاز مهرورزي و آموزش
اول مهر- آغاز مهرورزي و آموزشدر روز اول مهرماه 93 دبستان پسرانه دي ورود 213 دانش آموز خود را در پايه هاي اول، دوم و سوم خيرمقدم گفت.پدران و مادران با اميد به آينده روشن، فرزندان خود را تا مدرسه همراهي كردند و در فضای مدرسه معلمان و مربيان با آغوش باز و روي گشاده و برپايي جشن و شادماني به استقبال آنها رفتند تا آينده اي بهتر را رقم بزنند.
خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۳
جشـن غنچـه ها
جشـن غنچـه هاباز می آید بوی ماه مدرسه بانگ شادی هوی و های مدرسه امروز روز جشن غنچه ها بود و نوآموزان آمده بودند تا این روز بزرگ را در کنار پدرو مادرو معلم هایشان جشن بگیرند.نوآموزان ابتدا از زیر قرآن رد شدند وسپس مراسم با تلاوت آیات قرآن و سرود ملی آغاز شد .سپس با سخنرانی خانم دکتر طباطبایی درمورد آمادگی نوآموزان برای ورود به دوره پیش دبستانی این مراسم ادامه پیدا کرد.سپس مدیر پیش دبستان بعد از سخنرانی و کلاس بندی نوآموزان و آشنا کردن اولیاء با معلمین مربوطه،آن ها را به سالن نمایش مدرسه هدایت کرده و گروه نمایش تربیتی مدرسه نمایش طنزی را اجرا کردند.در انتها با دادن شاخه گل و هدیه و آرزوی موفقیت برای نوآموزان جشن غنچه ها در پیش دبستان دی به پایان رسید.
خبر به تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۳
جشن شكوفه ها
جشن شكوفه ها روز دوشنبه 31 شهريور دبستان ما به كلاس اولي هاي خود خير مقدم گفت در اين روز كلاس اولي ها همراه با اولياي خود پا به حياط مدرسه گذاشتند و با استقبال پرشور معلمان و مسئولان مدرسه روبرو شدند. سخنراني سركار خانم دكتر طباطبايي در اين جلسه مورد توجه اولياء قرار گرفت و نكات ارزشمندي براي شروع سال تحصيلي مطرح گرديد. اين درحالي بود كه كلاس اولي هاي ما در كلاسهاي خود پس از آشنايي با معلمان در سالن اجتماعات به تماشاي يك نمايش زيباي هنري و آموزشي نشستند.
خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۳
روز تربیت بدنی و ورزش
روز تربیت بدنی و ورزشبا توجه به برگزاری المپیاد ورزشی در سال جاری و ابلاغ دستور عمل جامع المپیاد از سوی آموزش و پرورش منطقه یک، ستاد اجرایی المپیاد تشکیل و از ابتدای هفته تربیت بدنی کار خود را آغاز کرد.رشته های ورزشی فوتبال (با توجه به داشتن زمین چمن مصنوعی) تکواندو و چند رشته دیگر در دستور کار المپیاد قرار گرفت و دانش آموزان منتخب در اولین روز افتتاح المپیاد ورزشی با در دست داشتن پرچم های پر افتخار جمهوری اسلامی ایران از برابر جایگاه افتتاحیه رژه رفتن و با استقرار در کنار تابلوی المپیاد سرود ملی کشورمان را به صورت جمعی اجرا کردند.
خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۳
روز جهانی کاهش بلایای طبیعی
روز جهانی کاهش بلایای طبیعینظر به اینکه کشورعزیز ما از مناطق زلزله خیز دنیا محسوب می شود و با توجه به برنامه های ابلاغ شده از سوی مسئولان محترم کشور و بالاخص آموزش و پرورش، مدرسه دی خود را ملزم به اجرای دستورات ابلاغ شده می داند و به طور جدی در این راه قدم برمی دارد. در این روز جهت آموزش دانش آموزان از فیلم زلزله و ایمنی در کلیه کلاس ها استفاده شد و در مورد کاهش عوارض بلایای طبیعی پرسش و پاسخ انجام شد.
خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۳
آغاز هفته مبارزه با سرطان
آغاز هفته مبارزه با سرطاننظر به اینکه برای کودکان دبستانی درک مفاهیم و چگونگی شکل گیری و مقابله با سرطان مشکل و ضمناً نگران کننده است، دبستان دی توسط معاونت بهداشت و تغذیه برای کودکان به تبیین فواید غذای سالم پرداخت و معرفی غذای سالم را در این هفته پررنگ تر از همیشه اجرا کرد و در کنار آن مطلبی علمی در مورد سرطان را جهت اولیای دانش آموزان در سایت مدرسه درج کرد.
خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۳
هفته پژوهش
هفته پژوهشبه مناسبت هفته پژوهش در پیش دبستان دی نمایشگاهی از کارهای پژوهشی نوآموزان در این هفته برگزار گردید.فعالیتهای برگزار شده در این واحد آموزشی به شرح ذیل میباشد: تشکیل شورای پژوهشی و تصمیم گیری جهت اجرای برنامه های ویژه ی هفته ی پژوهش نصب روز شمار هفته پژوهش برگزاری مسابقه علمی جهت ایجاد رقابت بین نوآموزان برپایی نمایشگاه آثار هنری و دست ساز نوآموزان به مدت یک هفته
خبر به تاریخ : ۱۲ بهمن ۰
12 بهمن فرخنده روز شروع ایام مبارک فجر
12 بهمن فرخنده روز شروع ایام مبارک فجر
درروز 12 بهمن ماه دانش آموزان ما با اجتماع در زمین چمن مدرسه، ورود حضرت امام خمینی(ره) را گرامی داشتند و با خواندن سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران یاد و خاطره آن بزرگوار را در فضای مدرسه زنده کردند.

درایام دهه مبارک فجر تمام فضای مدرسه با شعارها، پرچم، عکس و ...  حال و هوای دیگری به مدرسه ما بخشیده است.