معرفي « اِي تيم »

«اِی تیم» مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد.
معرفي « اِي تيم »
  • گزارش كامل معرفي را مي توانيد در بخش اخبار مطالعه فرماييد.
  • برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد.
خبر به تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی

همه ساله به مناسبت فرا رسیدن ایام 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مدارس کشور با آذین بندی و اجرای برنامه ها این ایام فرخنده را جشن می گیرند.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز با پخش سرود جمهوری اسلامی و حضور در جنگ شادی و دریافت هدیه این روز را گرامی داشتند.

خبر به تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی

در روز بیستم بهمن همزمان با برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی اختتامیه مسابقات ورزشی درون مدرسه برگزار گردید.
به همین مناسبت بعد از سخنرانی مؤ سس مدرسه لوح تقدیر و مدال افتخار به برگزیدگان مسابقات فوتبال، شطرنج، و طناب کشی اهداء و در آخر برنامه از دانش آموزان پذیرایی بعمل آمد.

خبر به تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
آموزش خانواده
آموزش خانواده

برنامه آموزش خانواده با موضوعیت هوش هیجانی و موفقیت تحصیلی، مدرس (آقای گودرزی) برای پایه سوم در تاریخ 94/11/11 ، تکنولوژی نوین و چالش های خانواده، مدرس (آقای رضایی) برای پایه اول در تاریخ 94/11/12 ، روان شناسی رشد (تربیت بدنی)، مدرس (خانم فردوس اشرفی) برای پایه دوم در تاریخ 94/11/18، آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی- پرورشی- تحصیلی، مدرس (آقای حسین زیرک) برای پایه چهارم در تاریخ 94/11/19، همزمان با ارائه کارنمای ترم اول در سالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
شرکت در مسابقه سرود منطقه
شرکت در مسابقه سرود منطقه

با توجه به برگزاری مسابقات سرود منطقه یک در روز 17 بهمن گروه سرود دبستان دی در اردوگاه ابوذر در مسابقه شرکت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ

امروز در كارگاه خلاقيت نوآموزان ابتدا با بخش هاي مختلف ميكروسكوپ و مكانيزم عملكرد آن به زبان ساده آشنا شدند. سپس در مورد ميكرو ارگانيسم ها موجود در بدن انسان به بحث پرداختند و مواد ساده اي مانند پوست پياز، بزاق دهان و ميكروب هاي كف دست را با ميكروسكوپ مشاده نمودند. هدف از برگزاري اين كارگاه تشويق نوآموزان به مشاهده، نتيجه گيري و طبقه بندي مي باشد. اين گونه فعاليت ها نوآموزان را كنجكاوتر كرده و ديد آنها را نسبت به محيط پيرامون بازتر مي سازد. همچنين آشنايي با ميكروب ها باعث رعايت هر چه بيشتر بهداشت فردي توسط آنها خواهد شد.

مدرس: شيوا متين- مهسا لطفي

خبر به تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۴
اردو و بازدید ماه بهمن
اردو و بازدید ماه بهمن

در رابطه با برگزاری اردو های یک روزه  ماه بهمن دانش آموزان پایه اول و دوم از موزه حیات وحش پارک پردیسان، پایه سوم از آزمایشگاه فیزیک و آینه فرهنگ سرای بهمن و پایه چهارم از موزه هنرهای معاصر بازدید بعمل آوردند.

خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر

با آغاز دهه فجر در روز 12 و 13 بهمن ماه گروه ای تیم مسابقه (پاین وود) را برای دانش آموزان برگزار کردند. بدین صورت که هر کلاس در کارگاه مدرسه ماشینی را طراحی کردند پس از ساخت کامل ماشین، کلاس ها با هم به مسابقه پرداختند که در آخر، کلاس «دهخدا» رتبه اول و کلاس «سعدی» رتبه دوم را در بین یازده کلاس به خود اختصاص دادند. این مسابقه شامل سرعت در سطح شیب دار بود.

خبر به تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
طرح سلامت دهان و دندان
طرح سلامت دهان و دندان

اولين قدم برای حفظ سلامت، پیشگیری از بروز بیماری است. در راستای تامین و حفظ سلامت نوآموزان، نقش رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار پررنگ می باشد.
جهت نیل به این هدف، در پیش دبستان دی ضمن آموزش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، نوآموزان به صورت انفرادی روی مولاژ دندان این کار را به صورت عملی انجام دادند.
واحد بهداشت پيش دبستان دي 

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی

روز پنج شنبه 8 بهمن ماه کارگاه "مشاهده ی فعالیت های کلاسی نوآموزان" در بخش های فارسی و انگلیسی در پیش دبستان دی برگزار گردید.این کارگاه با هدف مشاهده ی توانمندی نوآموزان توسط اولیاء و همچنین آشنایی با ابزار سیستم آموزشی انجام گرفت . جلسه با دیدار از معلمین فوق برنامه و گزارش عملکرد کلاسهای فوق به پایان رسید.

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم

کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی بر پایه فعالیت های هنری آغاز گردید، پس از مدتی به فعالیت های هوش و خلاقیت ریاضی رسید و هم اکنون نوآموزان با برخی از مفاهیم علوم آشنا خواهند شد. آشنایی با این مفاهیم و برخی از پدیده های طبیعی که روزانه در اطرافشان اتفاق می افتد آنها را به طبیعت علاقه مندتر و کنجکاوتر خواهد کرد.
نوآموزان امروز در کارگاه خلاقیت با انجام چند آزمایش ساده با مفهوم "فشار" آشنا شدند و به تجزیه و تحلیل پدیده های طبیعی که فشار روی آنها تاثیر دارد پرداختند.
هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی و علاقه مند سازی نوآموزان به علوم مختلف، تقویت قوه ی تجزیه و تحلیل و افزایش غیر مستقیم خلاقیت آنها برای ساخت دست سازه هایی است که در آنها از قوانین مختلف طبیعت مانند "فشار" استفاده شده است.
مدرس: شيرين مقاركي

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
كسب مدال طلا در مسابقات شنا
كسب مدال طلا در مسابقات شنا

طی سری مسابقات قهرمانی آموزشگاههای منطقه یک تهران در رشته شنا، سوشیانت تشرفی پایه سوم «جرجانی» موفق به کسب مدال طلا در رشته (شنای قورباغه) و مدال برنز در رشته (شنای کرال پشت) گردید.
این موفقیت را به ايشان و خانواده محترمشان تبریک می گوئیم.

خبر به تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۴
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد

طرح ماني مجد دانش آموز كلاس چهارم دبستان دي به عنوان طرح برگزيده منطقه يك آموزش و پرورش انتخاب شد.
پژوهش سراي آسمان در هفته پژوهش اقدام به برگزاري مسابقه اي  با موضوعات ذيل كرد: 

«هواي پاك هواي سالم»

 «تايرات دنياي مجازي در زندگي امروز» و ... 

در اين مسابقات طرح ماني مجد تحت موضوع «تاثيرات دنياي مجازي در زندگي امروز» مورد توجه واقع گرديد و به عنوان طرح برگزيده انتخاب شد.

ضمن تبريك به اين دانش آموز عزيز، آرزوي توفيق و موفقيت هاي روز افزون براي او داريم.

اميد است بيش از پيش در ميادين بزرگ كوشا و افتخار آفرين باشد.


خبر به تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده

دومينوي ايستاده سرگرمي آموزشي براي سنين 5 تا 12 سال است. اين كارگاه در پيش دبستان دي به منظور تقويت و هماهنگي بين اعضاي چشم و دست، توسعه ي قدرت تشخيص شكل، اندازه، رنگ و همچنين مهارت هاي پايه اي هندسي مانند درك متقارن، تجانس و زاويه انجام گرفت. در ضمن نوآموزان با نقشه خواني دومينو نيز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
29 دی ماه روز هوای پاک
29 دی ماه روز هوای پاک

محیط زیست میراثی گرانبها از گذشتگان و امانتی از آیندگان به دستان ماست. بیایید امانتداران خوبی باشیم تا فرزندانمان نیز از ما بیاموزند.
«دست در دست هم یکدل و یک صدا پیش به سوی محیط زیستی پایدار»
بدین منظور جهت آگاهی هر چه بیشتر و اهمیت دادن به محیط زندگی و هوای سالم، دانش آموزان ما با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی چون (آسمان آبی- زمین پاک، هوای پاک- زندگی سالم و ....) در حیاط مدرسه راهپیمایی کردند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
روز هوای پاک
روز هوای پاک


29 دی ماه هر سال به عنوان روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است و شعار امسال روز هوای پاک " نقش من در حفظ هوای پاک " است. این شعار به ما این نکته را گوشزد می کند که همه ی ما در حفظ و پاکیزه نگه داشتن هوا مسئول هستیم و همه ی شهروندان می توانند در این زمینه نقش آفرینی داشته باشند.
ما نیز در پیش دبستان دی برآن شدیم که به این مناسبت همراه با آگاهی دادن به نوآموزان با اجرای برنامه ایی در زمینه ی اصلاح نگرش زندگی در جامعه صنعتی برای داشتن آسمانی آبی تلاش کنیم.

خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: دومينو
كارگاه خلاقيت: دومينو

بازي دومينو نوعي tile-based game  است كه به وسيله ي قطعه هاي مستطيلي كوچك انجام مي شود. اين بازي شامل ساختن زنجيره اي از دومينوهاست.
يك دست دومينو معمولا از 28 عدد دومينوي مستطيلي تشكيل شده كه هر كدام شامل 2 مربع كنار هم است. روي هر مربع از صفر تا شش نقطه وجود دارد كه مي توان با آن 12 بازي مختلف را انجام داد. بازي با يك دومينو آغاز مي شود و براي اضافه كردن يك دومينوي جديد بايد يكي از مربع هاي آن را با يكي ازدو انتهاي زنجير جفت كرد.
بازي دومينو مهارت هاي رياضي نوآموزان را تقويت كرده و به طور غير مستقيم مهارت شمارش و جمع را به آنها آموزش مي دهد. همچنين در كسب مهارت هاي اجتماعي همچون مشورت كردن، پذيرش شكست و رقابت سالم به آنها كمك مي كند چرا كه نوآموزان به صورت گروهي با هم رقابت مي كنند و در طول بازي كليدي اين مهارت ها را تجربه خواهند نمود.
در اين بازي مربيان تنها ناظر بر فعاليت آنان هستند تا قدرت تفكر و خلاقيت نوآموزان بدون دخالت بزرگ ترها رشد نمايد.
مدرس: شيرين مباركي

خبر به تاریخ : ۲۵ دی ۱۳۹۴
جشن تولد متولدین آذرماه
جشن تولد متولدین آذرماه

روز چهارشنبه مورخ 94/9/25 طبق جدول زمان بندی ماه آذر جشن تولد متولدین آذر ماه در سالن مدرسه برگزار گردید.

براي ديدن تصاوير جشن تولد به قسمت گالري تصاوير برويد.http://www.dayschool.ir/gallery/

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»

داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب های آن، خواسته هر انسان خردمندی است. این امر میسر نمی شود مگر با آموزش «مهارت های زندگی». در این راستا دبستان دی کارگاه آموزشی با عنوان «آشنایی با ابزار های فنی» طی روزهای 20 و 21 دی ماه برگزار نمود. این آموزش ها در نگاه اول ساده اند، اما بسیار مهم هستند تا در آینده ای نه چندان دور دانش آموزان بتوانند مشکلات روز مره شان را به دست خودشان حل کنند.

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
اجرای طرح فلوراید تراپی
اجرای طرح فلوراید تراپی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت دانش آموزان، مرحله دوم طرح فلوراید تراپی پایه های اول، دوم، سوم، چهارم در تاریخ 94/10/21 توسط سرکار خانم دکتر زاهدی انجام شد که از همکاری ایشان صمیمانه تشکر می شود.

خبر به تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ

در جلسه گذشته کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی، نوآموزان با پلی مگ آشنا شدند و به صورت انفرادی احجام هندسی مختلفی را با نظارت مربیان خود ساختند، اما به دلیل کمبود وقت نتوانستند آنچه را که مربیان به آنها آموزش دادند اجرا نمایند.
در این جلسه تصمیم گرفته شد که با توجه به ذوق و علاقه ای که نوآموزان در استفاده از پلی مگ از خود نشان دادند، برای آنها به صورت گروهی وظایفی در قالب ماموریت تعریف کنیم، به این شکل که هر گروه چند نفره ماموریت دارند که بین 2 میزی که مربی برایشان با اصله مشخصی از هم قرار می دهد، با استفاده از پلی مگ پل بسازند. این پل ها می بایست تحمل بار را داشته باشد.
هدف از برگزاری این جلسه  کارگاه آشنایی هرچه بیشتر نوآموزان با علم استاتیک و مبانی علوم مهندسی می باشد.

خبر به تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۴
کارگاه انیمیشن
کارگاه انیمیشن

انیمیشن قدیمی ترین نمونه تلاش برای بدست آوردن توهم حرکت در طراحی ایستا می باشد. هدف از برگزاری کارگاه یک روزه انیمیشن در پیش دبستان دی آشنایی نوآموزان با تاریخچه انیمیشن، روش های پویا نمایی برخی تکنیک های ساخت انیمیشن از جمله تکنیک pixilation  می باشد که نوآموزان به صورت عملی با این بخش آشنا شدند و به ساخت انیمیشن بسیار کوتاه پرداختند. همچنین ابزارهایی از جمله توماتروپ و زئوتروپ برای آشنایی بیشتر نوآموزان با این تکنیک ها تهیه شده بود که تک تک آنها تجربه ی استفاده از آن را پیدا کردند.
در قسمت دوم این کارگاه در مورد جلوه های ویژه استفاده شده در فیلم های مختلف صحبت شد تا آن ها بیاموزند، هر اتفاقی که در فیلم های تخیلی و اکشن مشاهده  می کنند به صورت واقعی اتفاق نمی افتد و بسیاری از کارهای خطرناکی که در فیلم اتفاق می افتد در محیط استودئو و با جلوه های ویژه فیلم برداری می شود. هدف از برگزاری این کارگاه آموزش این نکات است که از صحنه های ترسناک فیلم ها نباید بترسند و همچنین هیچ گاه نباید حرکات خطرناک بازیگران این فیلم ها را تقلید کنند، چرا که آن چه در فیلم می بینند بسیار متفاوت با آن صحنه ای که در واقعیت اتفاق می افتد است.

خبر به تاریخ : ۱۵ دی ۱۳۹۴
معاینات دندانپزشکی
معاینات دندانپزشکی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت نوآموزان، واحد بهداشت پیش دبستان با هدف کاهش پوسیدگی دندان معایناتی را توسط جناب آقای دکتر پاکراه انجام داد. گزارش معاینات انجام شده در تاریخ 94/10/15 به اطلاع اولیاء محترم خواهد رسید.

خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۴
پلی مگ نت (play magnet)
پلی مگ نت (play magnet)

پلی مگ یکی از بازی های فکری بسیار جذاب است که از تعداد زیادی گوی و میله با خاصیت مغناطیسی تشکیل شده است. با استفاده از این میله ها می توان مسائل مختلفی را برای نوآموزان مطرح کرد و ذهن خلاق آن ها را به چالش کشید.
امروز در کارگاه خلاقیت نوآموزان با پلی مگ و مفاهیم مغناطیسی، انواع اتصالات و بازو و مفصل در سازه ها به زبان ساده آشنا شدند.
سپس با همکاری مربیان خود سازه های مختلفی را طراحی نمودند و همچنین با قطب های آهن ربا ها به ساخت مدال های مغناطیسی پرداختند. در انتها نوآموزان در گروه های مختلف با هم به رقابت پرداخته و سازه های طراحی شده را از نظر تحمل خمش، پیچش و فشار از طریق آزمایش مورد بررسی قرار دادند.


خبر به تاریخ : ۷ دی ۱۳۹۴
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)

ماه فروماند از جمال محمد                                                          سرو نباشد به اعتدال محمد
همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته ی وحدت برنامه جشن میلاد پیامبر در پیش دبستان دی برگزار گردید. نوآموزان که از قبل با داستان ولادت و سیره و سنت نبی اکرم آشنا شده بودند داستان را به تصویر کشیدند.
در ضمن مسابقه ی شعر خوانی در وصف آن حضرت انجام شد ودر پایان با توزیع شکلات این میلاد خجسته را جشن گرفتند.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم

در جلسه گذشته كارگاه ميدامان نوآموزان به صورت آزادانه و با خلاقيت خود از بلوك هاي چوبي براي ساخت اشكال مختلف استفاده كردند و مربيان ناظر بر فعاليت هاي آن ها بودند.
اين جلسه در آخرين بخش كارگاه ميدامان، مربيان به صورت غير مستقيم به نوآموزان مي آموزند كه چگونه اشكالي از قبيل ساختمان، هليكوپتر، قطار و...بسازند و همچنين طريقه ي تبديل شكل هاي 2بعدي به احجام 3 بعدي آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس

بطور کلی مانور مجموعه ای است از راهکارهای مناسب که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های عملی با تعمیم به کل جامعه طراحی شده است. در واقع مانور، شبیه سازی شرایط بحرانی و مجموعه ای از تمرین ها يي است که برای ارزیابی برنامه های تدوین شده جهت مقابله و مواجهه با حوادث و بلایا، به خصوص زلزله در تمامی مکانها از جمله در مدارس به کار می رود.

در همين راستا واحد بهداشت به نوآموزان پيش دبستان دي آموزش هاي لازم جهت محافظت شخصي در برابر زلزله را ارائه كرد و سپس مانور زلزله برگزار گرديد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه

در پی برگزاری مسابقات ورزشی منطقه یک در رشته تکواندو دو نفر از دانش آموزان دبستان افتخار آفرین شدند. سامان حافظی در پایه اول موفق به کسب مقام دوم و بردیا قلی نژاد در پایه سوم موفق به کسب مقام سوم شدند که این موفقیت را به ایشان و خانواده های محترمشان تبریک و تهنیت می گوییم.
بدیهی است که جوایز دانش آموزان مذکور که از طرف مدرسه تهیه شده در آینده نزدیک و طی مراسمی اهدا خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۴
شب یلدا
شب یلدا

طبق برنامه هرساله، امسال نیز دانش آموزان به مناسبت شب یلدا مبادرت به حفظ یک غزل از حافظ نمودند. اما با توجه به تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا متأسفانه موفق به برگزاری مراسم نگشتیم. لیکن هدایایی که مدرسه به مناسبت این شب فراهم نموده بود در روز چهارشنبه دوم دی به دانش آموزان عزیزمان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۴
جشن یلدا
جشن یلدا

به منظور آشنایی نوآموزان با فرهنگ، آداب و رسوم اصیل ایرانی " جشن یلدا" در پیش دبستان دی برگزار گردید.
این مراسم با چیدمان سفره یلدا توسط اولیای نوآموزان آغاز و سپس با قصه گویی توسط دو مادربزرگ محترم نوآموزان و خواندن غزل هایی از حافظ توسط آن ها ادامه یافت.

خبر به تاریخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
ميدامان Midaman  بلوك هاي هم اندازه ي ساخته شده از چوب طبيعي مي باشد كه بوسيله ي آن مي توان معماهاي جالبي را براي نوآموزان مطرح كرد. اين بلوك هاي چوبي باعث تقويت قدرت 3 بعدي سازي نوآموزان مي شود و به آن ها اين امكان را مي دهد كه هرآنچه كه در ذهن خود دارند به صورت 3 بعدي بسازند .
در واقع اين كارگاه قسمت دوم كارگاه تقويت سواد بصري مي باشد كه در جلسه اول نوآموزان با معماي 2 بعدي تنگرام آشنا شدند و پس از گذشت زماني مناسب آن ها را با معماي 3 بعدي ميدامان آشنا كرديم. هدف از برگزاري اين كارگاه آشنايي با انواع احجام هندسي، آشنايي با ايستايي سازه ها و تقويت قدرت تجسم ذهني نوآموزان جهت افزايش خلاقيت آن ها مي باشد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه

روز چهارشنبه 94/9/25 به مناسبت روز بزرگداشت پژوهش دبستاي دي با دعوت از گروه A TEAM مبادرت به برگزاري بازي و رياضي نمود.
اين گروه دانش آموزان پايه سوم  و چهارم را كلاس به كلاس به حياط مدرسه بردند و بر روي صفحه اي كه از پيش طراحي شده بود قرار دادند. (صفحه مار)
سپس با پاسخ به سئوالات بر روي صفحه هر گروهي تلاش مي كردند كه خود را به مركز صفحه برسانند.
كلاس هاي اول و دوم هم در سالن مدرسه بازي هاي فكري انجام دادند.
از مهمترين نكات اين بازي ها مي توان به  روحيه همكاري، همفكري، تبادل نظر و پژوهش حاكم بر جريان بازي نام برد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش
هفته پژوهش

25 آذر ماه در تقویم به عنوان روز پژوهش نامگذاری شده است. هفته ی پژوهش از 25 آذر ماه با شعار " بدون پژوهش و مطالعه تصمیم گیری نکنیم" آغاز می شود و تا 29 آذر ادامه دارد. در نظام آموزش و پرورش نقش مربیان این است که به عنوان هدایت گر و راهنما پژوهشگری را به شاگردان خود بیاموزند.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز در مورد موضوعات مختلفی که مربیان برای آنها توضیح داده بودند تحقیق نموده و سپس به ارائه تحقیق خود در کلاس پرداختند و در پایان نیز نمایشگاهی از دستاوردهای نوآموزان تشکیل شد  و آثار برگزیده گروهی از آنان به پژوهش سرای آسمان جهت شرکت در مسابقه  پژوهش ارسال گردید.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
جلسه ی آموزش خانواده
جلسه ی آموزش خانواده

روز یکشنبه 94/9/15 جلسه ی آموزش خانواده پیش دبستان دی برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر اسحاقی پیرامون بیماری های تنفسی توضیحاتی را ارائه نمودند. سپس آقای زیرک کارشناس مدعو از آموزش و پرورش منطقه 1 پیرامون موضوع آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی،پرورشی و تحصیلی به ایراد سخنرانی پرداختند. در پایان جلسه نیز ارائه کارنمای نوبت اول با حضور معلمین مربوطه انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه نهم
کارگاه خلاقیت جلسه نهم

نوآموزان در ادامه  کار جلسه ی قبل ( پاپیه ماشه) وسایل ساخته شده را از قالب بیرون آورده و سپس با استفاده از گواش و قلمو رنگ آمیزی نمودند.
کارگاه خلاقیت این هفته جهت آشنایی با رنگ های اصلی، تمرین رنگ کردن با قلمو و همچنین تجربه ی ترکیب رنگ ها و ساخت رنک های فرعی بود.

خبر به تاریخ : ۹ آذر ۱۳۹۴
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران

موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران (دارآباد) به عنوان نهادی علمی-آموزشی در روز 9آذر ماه پذیرای نوآموزان پیش دبستان دی بود. اهداف این بازدید آشنایی هرچه بیشتر آنها با رده های مختلف جانداران، حضور در کارگاه تاکسیدرمی و آشنایی با فن نگهداری درازمدت جانداران بود، که باحضور معلمین بخش انگلیسی و به زبان انگلیسی برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۴
اسكن و آناليز كف پا
اسكن و آناليز كف پا

مجموعه تخصصي دكتر دنيلي اقدام به ارزيابي و اسكن فشاري كف پاي نوآموزان دبستان دي نمود كه در اين ارزيابي اختلالاتي چون كاهش قوس طولي پا، افزايش قوس طولي پا، قوز شست پا، اختلالات دردناك كف پا و .... شناسايي مي گردد و در صورت نياز به كفي طبي با استفاده از دستگاه تراش و پرينتر سه بعدي بر اساس آناتومي ذاتي براي وي تحت نظر پزشك معالج، كفي تجويز مي گردد.
لازم به ذكر است نتايج اين ارزيابي طي 15 روز آتي در اختيار والدين قرار خواهد گرفت.

خبر به تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۴
جلسه هشتم کارگاه خلاقیت
جلسه هشتم  کارگاه خلاقیت

پاپیه ماشه:
تکنیک پاپیه ماشه یکی ازقدیمی ترین صنایع دستی دنیاست. پاپیه ماشه یک لغت فرانسوی است به معنای کاغذ فشرده (پاپیه به معنای کاغذ و ماشه به معنای مچاله کردن) است. خاستگاه این هنر از کشورهای آسیایی بوده است و در قرن 15 میلادی به اروپا نیز راه یافته است. از این هنر برای ساخت مجسمه های مختلف استفاده می شده است.
این هفته در کارگاه خلاقیت نوآموزان  ما بعد از ساخت خمیر مخصوص پاپیه ماشه اشکال مختلفی از قبیل گلدان و شمعدان ساختند و بعد از خشک شدن خمیر ، آن ها را رنگ آمیزی و تزئین  خواهند کرد.
هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی آن ها با این تکنیک قدیمی و معروف و همچنین پرورش قدرت استفاده از دست ها و افزایش خلاقیت می باشد.
تکنیک پاپیه ماشه یک تکنیک ساده و بسیار هنرمندانه است که به راحتی می توان با استفاده از مواد و و سایل دور ریختنی و بازیافتی ، لوازم تزئینی جدیدی تهیه کرد.
                                                                                       گروه آموزشی A-Team

خبر به تاریخ : ۴ آذر ۱۳۹۴
اردوی کانون پرورش فکری
اردوی کانون پرورش فکری

نوآموان پیش دبستان دی در تاریخ 4 آذر ماه جهت دیدن نمایش یک دم و دو گوش به فرهنگسرای ارسباران اعزام شدند و روزی شاد را در کنار معلمین و دوستان خود سپری کردند.
هدف از این اردو آموزش رعایت بهداشت در اماکن عمومی بود.

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25

نقاشی اعضای بدن انسان روی کاغذ رولی
در این جلسه نوآموزان، با اعضای مختلف بدن، اشکال و عملکرد آن ها آشنا شدند، سپس به صورت گروهی به نقاشی کشیدن از اعضاء و اندام های مختلف از جمله قلب، معده، استخوان و اسکلت پرداختند. هدف از برگزاری این جلسه توجه بیشتر نوآموزان به اعضای مختلف بدن و سازو کار آن ها بوده است

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی  چشم

طرح پیشگیری از تنبلی چشم در تاریخ دوشنبه 25 آبان ماه توسط پایگاه سنجش بینایی و واحد بهداشت پیش دبستان دی با اهداف پیششگیری از تنبلی چشم، تعیین اختلالات بینایی، تشخیص و درمان به موقع عوامل ایجاد کننده عیوب انکساری و در نهایت کاهش شیوع و بروز نابینایی انجام شد.نتیجه این معاینات روز یکشنبه 1 آذر ماه به اولیاء ارسال خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۴
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94

بی شک گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر تنها زمانی به فرهنگ عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه در کنار سایر کارهای روزانه در زندگی وارد شود. به همین منظور پیش دبستان دی نیز برای تحقق این فرهنگ ،نوآموزان را تشویق و ترغیب به خرید کتاب، هدیه دادن آن، عضویت در کانون پرورش فکری کودکان نموده است. در ضمن در ساعات مدرسه نیز زمانی برای کتاب خوانی در نظر گرفته شده که نوآموزان می توانند ضمن تقویت مهارت گوش دادن و توانایی درک داستان، قصه ی شنیده شده را در حلقه های روزانه در کلاس برای دوستانشان بازگو کنند.

خبر به تاریخ : ۲۳ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه ششم کارگاه خلاقیت 94/8/23
گزارش جلسه ششم  کارگاه خلاقیت 94/8/23

نوآموزان در ادامه کار جلسه قبل به تکمیل و ساخت سازه های خود پرداختند. دست سازه های نوآموزان در نمایشگاه پژوهش و دستاوردها به نمایش گذاشته خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16

در این جلسه نوآموزان با استفاده از خلال هایی که در جلسه قبل رنگ آمیزی کرده بودند با نیروهای وارد بر سازه های خلالی آشنا شدند و هم زمان به تقویت مهارت های دستی چون ورز دادن که در این سنین بعضی از کودکان در آن ضعف دارند نیز پرداختند و در نهایت  آن ها توانستند سازه های خلاقانه ای  که بتوانند تحمل نیرو را داشته باشند بسازند.

خبر به تاریخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۴
بازدید از خانه بازیافت
بازدید از خانه بازیافت

نوآموزان پیش دبستان  دی در روزهای 9،10،11،12 آبان ماه با هدف آشنایی با مفاهیم بازیافت، پسماند خشک، تفکیک زباله، اهداف بازیافت و همچنین مشاهده کاردستی های تولید شده از مواد بازیافتی به کارگاه بازیافت شهرداری ناحیه 1 اعزام شدند. در پایان نوآموزان با کمک مربیان به تهیه کاردستی از مواد بازیافتی پرداختند.

خبر به تاریخ : ۹ آبان ۱۳۹۴
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9

ساخت سازه با خلال دندان
هدف از برگزاری این کلاس آشنایی نوآموزان با ساخت مدل های ابتدایی و ساده ی سازه هایی چون برج ، پل و ... است .
در این فعالیت نوآموزان در ابتدا با استفاده از خلاقیت خود به ساخت احجام هندسی ساده نظیر مکعب مستطیل ،هرم ، ... می پردازند ، سپس با ترکیب کردن این احجام هندسی کوچک به حجم های بزرگتری دست می یابند .
مدرسان: مینو حسن زاده، شیوا متین، شهرزاد متین

گروه آموزشی A Team

خبر به تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۴
محرم و پیش دبستان دی
محرم و پیش دبستان دی

محرم ماه آگاهی ، ماه شکوفایی ، ماه سوگواری و ماه عشق است.
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس  آزادگی و شرافت انسانی راآموخت.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز روز دوشنبه 4 آبان ماه با همراهی مسئولین پیش دبستان به مسجد فرشته اعزام شدند.
در ابتدا یکی از اعضای هیئت امنا مسجد ضمن خوشامد گویی به نوآموزان در خصوص تاثیر دین و اعتقادات مذهبی برای کسب موفقیت در زندگی صحبت نمودند سپس مسئولین مدرسه آنان را با مفاهیمی چون قبله، محراب، نماز فردی ، نماز جماعت و در نهایت فضای معنوی و روحانی این مکان مقدس آشنا نمودند.

خبر به تاریخ : ۲۸ مهر ۱۳۹۴
نتیجه انتخابات جلسه انجمن
نتیجه انتخابات جلسه انجمن

دومین جلسه انجمن اولیاء و مربیان پیش دبستان در تاریخ 28 مهرماه با حضور اعضای انتخابی برگزار شد. در این جلسه با رای اکثریت آرا به ترتیب سرکار خانم گیتا نجاتیان به عنان رئیس انجمن، سرکار خانم مونا حافظی به عنوان نائب رئیس و جناب آقای علی رشیدی به عنوان منشی انتخاب گردیدند.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه

در روز 27/7/94 اولین جلسه انجمن با دستور کار انتخاب هیات رئیسه برگزار و خانم ها رخساره فلاحت کار، زهرا نیک پور و  ارکیده پاک به ترتیب به عنوان رئیس ، نائب رئیس و منشی انجمن با رأی هشت نفر اعضای اصلی و علی البدل منتخب اولیا منصوب گردیدند که برای ایشان و دیگر اعضای محترم آرزوی موفقیت داریم.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گزارش كارگاه خلاقيت
گزارش كارگاه خلاقيت

نوآموزان سنين 5 تا 7 سال در دوره سني قرار دارند كه در اوج خودمحوري هستند. همچون پادشاهاني كه فرمان روايي مي كنند، تمام دنيا و محيط پيرامون را درخدمت خود مي دانند و احساس مالكيت و تعلق در آنها بسيار زياد است. درضمن آنها با مفهوم " از دست دادن " نيز آشنا نيستند و فكر مي كنند كه تمامي ابزار و وسايل بايد فقط براي آنها باشد كه در دنياي واقعي بدين گونه نيست. درواقع اين سن، مناسب ترين زمان براي آشنا شدن و درك اين مفهوم است.
دراين جلسه سعي شد كه نوآموزان اين مطلب را بطور غيرمستقيم با انجام بازي گروهي و نقاشي، كه درآن گروهي برنده و گروهي بازنده شده بودند، درك كنند. به اين صورت كه از گروه برنده جايزه شان گرفته مي شد و از آنها درخواست مي شد كه نقاشي بكشند تا بعد از نقاشي دوباره به آنها جايزه داده شود.
انتخاب ابزار و متريال پاستل روغني براي راحت تر بيان كردن احساسات دروني نوآموزان درنظر گرفته شده است. درزير مقايسه اي از نقاشي گروهي كه از ابتدا جايزه داشتند و گروهي كه جايزه از آنها گرفته شده است، ديده مي شود.
همانطوركه در تصاوير زير مشاهده مي شود، گروهي كه جايزه شان گرفته شده نقاشي هايشان اكسپرسيو، پرازرنگ و باخطوط آزادتري كشيده شده است. ولي گروهي كه در ابتدا جايزه داشتند از الگوها، قواعد و نقوش ازپيش تعريف شده ي بيشتري استفاده كرده اند و دريك چهارچوبي مشخص حركت نموده اند.
نقاشی گروهی که جایزه شان گرفته شده با عدد 1 و نقاشی گروهی که از ابتدا جایزه داشته اند با شماره 2 مشخص شده است.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی

روز یکشنبه 26 مهرماه همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی مراسم افتتاح المپیاد ورزشی برابر با دستورالعمل ابلاغ شده از سوی آموزش و پرورش منطقه یک در زمین چمن دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم تیم های منتخب شرکت کننده در المپیاد با لباس ورزشی و محل تابلوهای تیمی و کلاسی از برابر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران رژه رفتند و با گزارش مربی ورزش و سخنان مدیریت مدرسه فعالیت و مسابقات المپیاد آغاز شد.
لازم به ذکر است که در مراسم صبحگاه این روز تمامی دانش آموزان با لباس ورزشی حضور داشتند و با شعارهای ورزشی و شور و شعف پیش درآمدی را برای مراسم افتتاح رقم زدند.
گزارش مبسوط مسابقات به تفضیل در آینده منعکس خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
روز تربيت بدني و ورزش
روز تربيت بدني و ورزش

كودك از ابتداي ورود به دنياي مدرسه ، پيوسته در اين تلاش است كه به زندگي خوب، سالم و پر طراوت دست يابد.در تامين اين نياز و تحقق چنين هدفي بهره مندي نوآموزان از امكانات ورزشي، در كنار ساير عوامل تربيتي بسيار سازنده و مفيد خواهد بود.
لذا بايد در جهت توسعه آموزش تربيت بدني و دانش نوين اين رشته در بين نوآموزان تلاش شود ، چرا كه از گذشته ي دور اعتقاد ما بر اين است كه روح سالم در بدن سالم است.
نوآموزان پيش دبستان دي نيز در روز 26 مهر ماه به مناسبت روز تربيت بدني و ورزش به انجام بازي هاي گروهي و ورزشي پرداختند و با فوائد ورزش آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25

مبحث: "از دست دادن"
در این جلسه نواموزان برای آشنایی با مفهوم " از دست دادن " به انجام یک بازی گروهی و ترسیم نقاشی پرداختند که بتوانند به طور غیر مستقیم با این مفهوم آشنا شوند.
نتیجه ی تحلیل و بررسی تصویر آن در سایت ارائه خواهد شد.
شرح کامل این گزارش را در باکس نوآموزان مشاهده خواهید کرد

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی ریشه کنی فقر
روز جهانی ریشه کنی فقر

25 مهر (17 اکتبر) روز جهانی ریشه کنی فقر از سوی سازمان ملل متحد نام گذاری شد.
براساس اعلامیه جهانی حقوق بشر برخورداری از امکانات مناسب رفاهی از جمله دسترسی به خوراک ، پوشاک و خدمات درمانی و اجتماعی کافی از جمله حقوق اساسی افراد است.
هدف از برگزاری مراسم روز جهانی ریشه کنی فقر ،رساندن صدای محرومان به گوش جهانیان است.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز برای آشنایی هرچه بیشتر با این موضوع در کلاس گفتگو کردند و نقاشی هایی با این مضمون را به تصویر کشیدند.

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان

به منظور مشارکت اولیای نوآموزان برای کمک به ارتقای فعالیت های آموزش و پرورش و گسترش ارتباط دو کانون مقدس خانه و مدرسه برگزاری انتخابات انجمن اولیاء و مربیان در روز سه شنبه 21 مهرماه در پیش دبستان دی انجام گرفت.
منتخبین انجمن اولیاء و مربیان به ترتیب آراء کسب شده:
خانم مونا حافظی،  خانم گیتا نجاتیان، آقای علی رشیدی، خانم خاطره فرجی، آقای حمید اسحاقی(اعضای اصلی)خانم سحر غفوری، آقای محمدرضا نادری فر،آقای حمیدرضا مهرگان(اعضای علی البدل)

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین

دوره پیش دبستان به عنوان اولین جایگاه رسمی آموزش، نقش حیاتی و بسیار تاثیر گذار را در تصور ساده و سپید کودک رقم می زند.چگونه بودن این دوره از فضای فیزیکی تا شخصیت مربیان و روشهای آموزشی تا حدود زیاد نگاه و باور کودک را نسبت به آمورش رسمی و مدرسه جهت می دهد.
به همین منظور پیش دبستان دی نیز روز سه شنبه 21 مهر ماه اولین جلسه ی دیدار اولیاء و معلمین مربوطه را برگزار نمود.
جهت دريافت بروشور «چكيده اي از آموزش مهارتهاي دوره پيش دبستان » مي توانيد به بخش مقالات مراجعه نماييد.

خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۴
کلاس اولی ها و جشن قرآن
کلاس اولی ها و جشن قرآن

20 مهرماه کلاس اولی های ما در جشن آشنایی با قرآن شاهد توجه ویژه دبستان نسبت به این امر مهم بودند و تلاوت قران توسط یک قاری دانش آموز (امیرحسین یقینی) پایه چهارم موجب شادی و تشویق کلاس اولی ها گردید.
در این مراسم سرکار خانم گودرزی معاون فرهنگی منطقه یک آموزش پرورش و سرکار خانم سلطانی کارشناس امور قرآنی نیز حضور داشتند و سرکار خانم گودرزی با بیان ساده و شیوا از اهمیت قرآن کریم سخن گفتند.
این مراسم با اهدای هدیه ای از سوی مدرسه به دست معلمان محترم پایه اول پایان یافت.
این برنامه به همت معاونت پرورشی دبستان برپا شده بود.

خبر به تاریخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18

مبحث : tangram  (بر گرفته از یک معمای قدیمی چینی است که در واقع ساخت قظعات با اشکال هندسی مختلف است.)              
دراین جلسه نوآموزان با شناخت اشکال هندسی وترکیب قطعات، شکل های متفاوتی چون خرگوش،خانه ،سگ و... را ساختند     
مدرس: سرکار خانم مینو حسن زاده

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
Children’s day Happy
Children’s day Happy
For this purpose We went to Mellat Park on Tuesday, we took a walk to the cages which we introduced the animals to the students.
We had a quick snack, then went to the playground.
Since we taught them the rules and tools in the playground last week from Pockets2unit1
We practiced the related sentences at the park, for example when they wanted to use the swing they had to say Let’s Swing!
We headed back to the school around their lunch time and we had a little talk about what we did over at the park!

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی کودک
روز جهانی کودک

شانزدهم مهرماه (18 اکتبر) روز جهانی کودک نام دارد.
در مقدمه ی کنوانسیون حقوق کودک آمده است " کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی و محبت و تفاهم بزرگ شود."
با این شعار و با این ارزشی که ما ایرانیان برای خانه و افراد خانواده قائلیم، ارزش این عضو خانواده مشخص می گردد و باید به آن توجه ای ویژه نمود. عضوی که اگر چه امروز کودک است و معصوم، اما فردا بزرگ است و مسئول و خود تربیت کننده ی نسلی جدید ، نسلی که روز به روز مسیرش عوض می شود.
پیش دبستان دی نیز به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کودک ، اردوی پارک ملت را در روزهای 14و 15 مهرماه در جهت اهداف زیر برگزار نمود:
1. ایجاد شادی و نشاط در نوآموزان
2. آشنایی با فصل پاییز
3. رعایت نوبت و احترام به حقوق دیگران
4. حفظ و پاگیزپی محیط زیست
*برای دیدن تصاویر بیشتر به گالری مراجعه کنید.

خبر به تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۴
انجمن اولیاء و مربیان
انجمن اولیاء و مربیان

بازوی قدرتمند همکاری و پیشرفت
برای انتخاب اعضای انجمن اولیا و مربیان در نیمه دوم شهریور ماه 94 از طریق پیامک دعوت به عمل آمد و به دلیل به حد نصاب نرسیدن والدین جهت برگزاری، این موضوع به سیزده مهرماه موکول گردید در این روز اولیای ارجمند دانش آموزان با حضور در مدرسه ابتدا سرکار خانم یاسمن رودباری مادر محترم دانش آموز کوشیار اکبری را به عنوان رئیس جلسه انتخاب و پس از آن آراء خود را به صندوق ریختند که برابر با شمارش آراء و منطبق بر آیین نامه ابلاغی، خانم ها رخساره فلاحت کار، سعیده آقامحمد جواد، زهرا نیک پور، آقای علی سرخه ء، کتایون پاک، صنم بازغی، رویا شعاریان و ارکیده صالحی به عنوان اعضای اصلی و علی البدل انتخاب شدند.

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
مبحث : نقاشی با مداد رنگی 
در این جلسه نوآموزان برای ساختن عروسک و یا مجسمه نقاشی خود، ابتدا به خلق کاراکتر پرداختند. سپس با حجم 3 بعدی و درک چگونگی تبدیل تصویر 2 بعدی به 3 بعدی آشنا شدند.
مدرس : سرکارخانم آیدا دین آرا

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
عید سعید غدیر
عید سعید غدیر
علی در عرش بالا بی نظیر است
علی بر عالم و آدم امیر است 
به عشق نام مولایم نوشتم
چه عیدی بهتر از عید غدیر است         
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم نوآموزان پیش دبستان دی با واقعه ی غدیر خم آشنا شدند. سپس با اجرای نمایشی شاد این روز را جشن گرفتند.
در ضمن نوآموزانی که از سلاله ی پاک پیغمبرند یه رسم یاد بود عیدانه ای به همکلاسی های خود اهداء  نمودند.
امیدواریم راهشان راه علی (ع) و هدفشان رضای خداوند متعال است.                                 

خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۴
معرفي مجموعه « اِي تيم »
معرفي مجموعه « اِي تيم »

« اِی تیم » مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را  خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد. بدین منظور این گروه با بهره گیری از اساتید مجرب و تجهیزات به روز، امکان برگزاری کارگاه های عملی متنوعی را در غالب بخشی از فعالیت های فوق برنامه زنگ مهارت مهیا نمود، که حاصل آن ایجاد جذابیت برای دانش آموزان با هدف درک قابل قبول از علوم ارائه شده به همراه کسب تجربیات عینی و آزمایشگاهی و در نهایت ایجاد انگیزه مضاعف برای تحصیل دانش تکمیلی و به طبع آن تعالی سطح آموزشی کشور خواهد بود.
محتوای مطالب ارائه شده و نحوه ی ارائه آن با رعایت نکات علمی بر اساس استانداردهای  مدون این مجموعه بوده و توسط اعضای با سابقه ی "ای تیم "صورت می گیرد. شایان ذکر است که ناظران کیفی این گروه آموزشی به صورت مستمر بر فعالیت های نو آموزان و روند تدریس مربیان نظارت دارند.
• برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد كه گزارش آن هر هفته در سايت درج مي گردد.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و مدرسه دی
روز آتش نشانی و مدرسه دی

در روز هفتم مهرماه و به مناسبت روز آتش نشانی برنامه ویژه ای در مدرسه دی برگزار گردید که کاملا با سال های گذشته متفاوت بود.
گروهی حرفه ای از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ضمن تشریح علمی دلایل آتش سوزی و راه های مقابه با آن ها به زبان ساده و به صورت علمی، مبادرت به پرتاب یک موشک دست ساز در فضای مدرسه کردند که با استقبال زیاد دانش آموزان همراه بود این برنامه با رعایت کامل تمامی نکات ایمنی و اصول علمی و در فضایی صددرصد امن برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و ایمنی
روز آتش نشانی و ایمنی
به مناسبت فرا رسیدن 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی نوآموزان پیش دبستان دی با روشهای مقابله با آتش سوزی ، چگونگی تماس با آتش و آشنایی با وسایل اطفاء حریق در مواقع خطر آشنا شدند.
در همین راستا در مورد خطرات آتش و وسایل آتش زا توضیحاتی داده شد و آنان نیز توانستند نحوه ی کار با کپسول های آتش نشانی را از نزدیک تجربه کنند.
نوآموزان در پایان این مراسم توانستند آموزه های خودرا به تصویر بکشند.

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
باز گشایی مدارس
باز گشایی مدارس

اول مهرماه 1394 روزی به یادماندنی برای دانش آموزان و کارکنان دبستان دی بود.
آغوش باز معلمان به روی دانش آموزان تجلی نثار گلهای محبت و عشق بود به روی گل های شادابی که برای شروع سال تحصیلی جدید پای به فضای مدرسه می گذاشتند.
ساز و دهل سنتی، تلاوت قرآن و بوی اسپند، خوشامدگویی معلمان و کارکنان و فضای تزئین شده مدرسه خبر از سالی پرتلاش داشت و ثبت خاطره ای دل انگیز برای تمام سال های زندگی

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
جشن عيد قربان
جشن عيد قربان

عید قربان با نماز و عبادتش ،با ذکرو دعایش ،با   صدقات و احسانش بستری برای جاری ساختن مفهوم عبودیت و بندگی است.
روز چهارشنبه 1 مهر هم زمان با بازگشایی مدارس به مناسبت روز عید قربان و روز عرفه جشنی در پیش دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم مربیان عزیز درباره ی ساخت خانه ی خدا توسط حضرت ابراهیم (ع) و فلسفه ی حج برای نوآموزان عزیز این واقعه را به تصویر کشیدند.
این جشن با انجام مسابقه میان نوآموزان به پایان رسید

خبر به تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
جشن شکوفه ها
جشن شکوفه ها

کلاس اولی  های ما در روز سه شنبه 31 شهریور ماه برای شروع به تحصیل و آماده شدن جهت ورود به فضای علمی- آموزشی پا به دبستان گذاشتند و معلمان و کارکنان دبستان با آغوش باز به استقبال آن ها شتافتند، ساز و دهل سنتی با لباس محلی  نوازندگان فضای باشکوهی ایجاد کرده بود که در مجموعه تزئین شده مدرسه بسیار دلنشین بود.
کودکان به همراه معلمان خود به کلاس ها رفتند و اولیای ارجمند در کلاس آموزش خانواده کلاس اولی ها شرکت کردند.

خبر به تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
جشن مهر در پيش دبستان دي
جشن مهر در پيش دبستان دي

چه زیباست این لحظه ها

چه زیباست تفریح پس از خواندن و نوشتن

چه زیباست دست در دست هم کلاسی ها
دفتر خاطرات مدرسه را بازکن و بنویس
باز هم مهر،باز هم مهربانی،باز هم بهار


روز 30 شهریور جشن غنچه ها ی پیش دبستان با حضور اولیای محترم برگزار گردید.بانگ زیبای قرآن مجید،نواختن سرود جمهوری اسلامی و سپس به صدا در آمدن زنگ مدرسه آغاز گر برنامه هایمان بود.
نوآموزان عزیز پس از ساخت کاردستی و دیدن نمایشی شاد با بدرقه معلمین عزیز از زیر قرآن سال تحصیلی جدید را آغاز نمودند.
برای دیدن بقیه تصاویر به گالری مراجعه کنیدخبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
عید قربان و عید غدیر
عید قربان و عید غدیر

عید سعید قربان به فاصله ای کوتاه از عید بزرگ ولایت همیشه فرصتی است برای تکریم اعیاد بزرگ اسلامی و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی اسلامی و بالاخص فرهنگ ولایت و درک دلائل پیروی از خاندان عصمت و طهارت و آشنا شدن با مولا و مقتدای بزرگمان حضرت علی(ع) که این امر با برپایی جشنی در سالن اجتماعات و هنرنمایی هنرمندان مدعو، حال و هوایی دلنشین به فضای مدرسه بخشیده بود که مکمل همه   این ها هدایایی بود که از سوی دانش آموزان «سید» به همکلاسی ها و کارکنان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
هفته دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس

در این هفته مدرسه ما با نصب پوستر،بنر و ... و گفتگو با دانش آموزان تلاش کرد تا دانش آموزان را به زبان ساده با تاریخ دفاع مقدس آشنا نماید.
و به آن ها توضیح دهد که امنیت و آرامش امروز مرهون دلاوری و فداکاری مردان و زنانی است که  میراث دار فرهنگ و تمدن و عظمت ایران عزیز هستند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94

باغ موزه دفاع مقدس اولین مکانی بود که دانش آموزان ما در سال تحصیلی جاری از ان بازدید کردند. فضایی که یاد آور رشادت و دلاوری پدران آن ها طی هشت سال دفاع مقدس بود.
این فضای باشکوه مکانی بود تا به زبان ساده برای دانش آموزان از حفظ استقلال و امنیت کشور صحبت کنیم و افتخارات کشورمان را و فداکاران بزرگ این سرزمین مقدس را به آن ها معرفی نمائیم.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
هفته پیوند
هفته پیوند

به مناسبت بزرگداشت هفته پیوند، دبستان دی با برنامه ریزی مبادرت به ملاقات حضوری اولیای دانش آموزان و معلمان هر پایه کرد که در این ملاقات ها  اولیای دانش آموزان علاوه بر آن که با معلمان فرزندان خود آشنا شدند از کلیات شیوه تدریس و اهداف آموزشی و تربیتی آن ها نیز آگاه شدند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
روز جهانی کودک و دبستان دی
روز جهانی کودک و دبستان دی

به مناسبت روز جهانی کودک در دبستان دی چون همیشه جشنی برپا شد و گروه های هنری با اجرای نمایش و موسیقی این روز را برای دانش آموزان خاطره انگیز کردند در این روز هدیه ای کوچک به رسم یاد بود از سوی مدرسه به تمامی دانش آموزان اهدا شد و فرزندانمان با سرور و شادمانی این روز را در دفتر خاطرات خود ثبت کردند.