معرفي « اِي تيم »

«اِی تیم» مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد.
معرفي « اِي تيم »
  • گزارش كامل معرفي را مي توانيد در بخش اخبار مطالعه فرماييد.
  • برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد.
خبر به تاریخ : ۵ خرداد ۱۳۹۶
جشن پایان سال تحصیلی
جشن پایان سال تحصیلی

روز های پنجشنبه و جمعه 4و 5 خرداد ماه دانش آموزان و نوآموزان دبستان و پیش دبستان دی با همراهی مسئولین ، معلمین و خانواده های خود مراسم فارغ التحصیلی خود را جشن گرفتند و روزی شاد و خاطره انگیز را با انجام بازی ،مسابقه و گرفتن هدیه و عکس یادگاری رقم زدند.


خبر به تاریخ : ۱ خرداد ۱۳۹۶
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی

روز دوشنبه 1 خرداد ماه در بخش زبان انگلیسی، کلیه کلاسهای پیش دبستانی، جشن فارغ التحصیلی خود را طی مراسمی اجرا کردند. در این جشن معلمان هر کلاس گزارشی سالیانه از کار کلاس خود را ارائه داده ،سپس پسرانمان شعرهاي خود را به صورت گروهی اجرا نمودند. در پایان نیز با اهدای لوحهايی به نوآموزان روزی خوش برای آنها و خانواده هایشان رقم خورد.


خبر به تاریخ : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
جشن نیمه شعبان
جشن نیمه شعبان

رواق منتظر چشم من آشیانه توست
                                                     کرم نما و فرودآ که خانه خانه ی توست
ولادت سراسر نور منجی عالم بشریت قائم آل محمد، حضرت مهدی(عج) بر تمام شیعیان جهان مبارک باد.
به همین مناسبت پیش دبستان دی نیز در آستانه ولادت آن حضرت، نوآموزان را  با مقام والای ایشان آشنا نموده و این جشن را با برگزاری مسابقه و پخش شکلات به پایان رساندند.

خبر به تاریخ : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
جلسه 26 كارگاه خلاقيت : آموزش بازی دومینو
جلسه 26 كارگاه خلاقيت : آموزش بازی دومینو

بازی دومینو قطعات مستطیل شکلی هستند که در هر قطعه، در دو سمت اعداد به صورت نقطه¬هایی مشخص شده¬اند. قطعات دومینو به گونه¬ای با یک¬دیگر در ارتباط هستند و با پیدا کردن این ارتباط، قطعات را در کنار یک¬دیگر می¬چینند. در این بازی نوآموزان باید قطعات را طوری کنار یک¬دیگر قرار دهند که هر دو عدد یکسان کنار یک¬دیگر قرار گیرند. این بازی به صورت گروهی انجام می¬شود و فضای رقابتی هیجان انگیزی را بین نوآموزان ایجاد می¬کند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس خلاقیت پرورش و تقویت حس بینایی نوآموز، شناخت فرم و رنگ و دقت در جزئیات و درک مفهوم تشابه و تفاوت می¬باشد.خبر به تاریخ : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
بزرگداشت روز معلم
بزرگداشت روز معلم

                                 عارفان علم عاشق می شوند       بهترین مردم معلم میشوند
                                 عشق با دانش متتم می شود        هر که عاشق شد معلم میشود

12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهر بزرگداشت روز معلم نامیده شده است.
به همین مناسبت برنامه ای شاد و مفرح در پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید و کلیه معلمان و همکاران همراه با دانش آموزان و نوآموزان عزیز در یک گرد همایی دلنشین و صمیمی روز معلم را گرامی دانستند و با اهدای شاخه گل و تقدیر از معلمین روزی به یاد ماندنی را در دفتر خاطراتشان ثبت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
کارگاه خلاقیت جلسه 25 : پاپیه ماشه
کارگاه خلاقیت جلسه 25 : پاپیه ماشه

نوآموزان علاقه¬ی بسیار زیادی به ساخت حجم¬های مختلف دارند از این¬رو این فرصت را برای آن¬ها فراهم کردیم و نوآموزان شروع به ساخت مجسمه¬های پاپیه ماشه کردند. آن¬ها برای ساخت پاپیه ماشه از کاغذ و چسب چوب و آب کمک گرفتند و به ¬وسیله¬ی این مواد خمیری برای قالب¬گیری به¬دست آمد.
بعد از خشک شدن این خمیر در اطراف حجم مورد نظر، حجم داخلی را خارج کرده و مجسمه¬ی نهایی به-دست آمد. در آخر نوآموزان مجسمه¬های خود را رنگ¬آمیزی کردند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس خلاقیت افزایش مهارت¬های عملی و شناسایی و کار با مواد مختلف می-باشد.

خبر به تاریخ : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
گرامیداشت روز ملی خلیج فارس
گرامیداشت روز ملی خلیج فارس

10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس نام دارد.
این روز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پاسداری از میراث فرهنگی و معنوی به تقویم رسمی کشور ایران اضافه شده است.
باید به نوآموزان بگوییم که روز خلیج فارس برای ما تنها یک نام نیست بلکه یک موهبت طبیعی، سرشار از منابع زیستی و غیر زیستی است و زیستگاه بسیاری از جانوران و گیاهان دریایی است که نقش بنیادین در چرخه حیات و ذخیرگاه آبزیان شیلاتی دارد. این گرامیداشت با اجرای برنامه هایی همچون کارگاه نقاشی گروهی و اجرای سرود" ای ایران " با هدف پاسداری از نام مقدس خلیج فارس، حفظ وحدت ملی، آشنایی نوآموزان  با هویت ایران اسلامی انجام شد.

خبر به تاریخ : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
جشن الفبا
جشن الفبا

جشن الفبای شاگردان پایه اول دبستان دی با هدف تقدیر از دانش آموزان و با حضور معلمان در روز شنبه 9/2/96 برگزار گردید .
هدف از برگزاری این جشن ، شکرانه یادگیری حروف الفبا و ایجاد خاطره ای به یادماندنی در پایان اولین سال تحصیلی کلاس اولی ها بود .
در این جشن دانش آموزان هم قسم شدند همان گونه که اولین قدم در مسیر دانش و علم آموزی را با موفقیت برداشتند ، در ادامه مسیر تحصیلی خود نیز با کمک پروردگار و راهنمایی اولیا و مربیان تمام تلاش خود را به کار ببندند تا در آینده فردی مفید برای جامعه و مردم باشند .
در ادامه ی مراسم آن ها در کنار کیک برزگ ویژه جشن الفبا عکس یادگاری گرفتند و با خواندن سرود ای ایران جشن را به اتمام رساندند .

خبر به تاریخ : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
اردوی آموزشی پارک ترافیک" پارک پلیس"
اردوی آموزشی  پارک ترافیک" پارک پلیس"

آموزش فرهنگ ترافیک یکی از سالمترین مباحث مربوط به فرهنگ سازی ، افزایش توجه و احترام به مقررات ترافیکی در شهرها می باشد . پارک آموزش ترافیک یکی از ابزارهای موثر برای رسیدن به این امر می باشد در این پارک محیط و شبکه ی معابر شهری در ابعادی کوچکتر ولی با تجهیزات مشابه آن شبیه سازی شده است از همین رو ما نیز در روز چهارشنبه ششم اردیبهشت ماه اردویی را برای نوآموزان و دانش آموزان در نظر گرفتیم که پسرانمان بتوانند با راهنمایی و هدایت مربیان و همچنین با استفاده از تجهیزات آموزشی در محیطی امن وبدون خطر با مقررات راهنمایی و رانندگی آشنا شوند.

خبر به تاریخ : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
جلسه 24 كارگاه خلاقيت : ساخت قاب¬عکس یادگاری
جلسه 24 كارگاه خلاقيت : ساخت قاب¬عکس یادگاری

نوآموزان در سنین کودکی علاقه¬ی زیادی به ثبت خاطرات خود به صورت مصور دارند. از این¬رو گروه آموزشی ای¬تیم در این جلسه از کلاس خلاقیت فرصت ساخت قاب عکس را برای نوآموزان فراهم کرد.
به این منظور در ابتدا عکس¬هایی از نوآموزان جهت قرار دادن عکس¬ها در قاب عکس¬هایشان گرفته شد و سپس نوآموزان به ساخت قاب عکس¬های کوچک خود پرداختند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس خلاقیت شکوفا شدن ذوق هنری و به کارگیری سلیقه¬ی فردی می¬باشد.


خبر به تاریخ : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
جشن بعثت رسول اکرم(ص)
جشن بعثت رسول اکرم(ص)

روز دوشنبه چهارم اردیبهشت ماه به مناسبت گرامیداشت عید سعید مبعث، عید به رسالت رسیدن پیامبر نور و رحمت ، پیامبر مهربانی ها، جشنی با حضور دانش آموزان و نوآموزان دی و دعوت از گروه شعبده باز در دبستان و پیش دبستان دی برگزار گردید.
پسرانمان روزی شاد و خاطره انگیز را در کنار یکدیگر تجربه کردند.


خبر به تاریخ : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
روز زمین پاک
روز زمین پاک

نامگذاری سوم اردیبهشت ماه هر سال با عنوان "روز زمین پاک" هشداری است برای تمامی انسان‌ها تا از تخریب و نابودی تنها سکونت‌گاه خود زمین، دست بردارند.
آمارها و اطلاعات تکان‌دهنده‌ موجود اعلام می‌کند که زمان کمی برای نجات خانه ما، زمین، باقی‌مانده است. کاهش استفاده از انرژی‌های فسیلی و آلاینده، استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر هم‌چون انرژی خورشیدی و بادی، توقف سریع روند جنگل‌زدایی و احیاء دوباره جنگل‌های نابودشده، حفظ و نگهداری منابع زیست محیطی و گونه‌های جانوری از جمله راهکارهایی‌ است که برای رهایی از این بحران ارائه می‌شود. ما نیز بر آن شدیم تا با آگاهی دادن در این زمینه نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی   انگیزه های لازم را جهت حفظ و نگهداری آن کسب کنند.


خبر به تاریخ : ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
جشنواره سفیران سلامت
جشنواره سفیران سلامت

از میان روزنامه  دیواری های ارسالی توسط دانش آموزان ناحیه یک آموزش و پرورش در فراخوان جشنواره ی سفیران سلامت ، دو اثر دانش آموزان رادین مددی و راستین افرامیان توسط وزارت بهداشت و آموزش و پرورش منطقه یک  به عنوان آثار برتر انتخاب شدند.
ضمن عرض تبریک به دانش آموزان عزیز، در دبستان دی نیز با اهداء جوایزی از آنها تقدیر شد.

خبر به تاریخ : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
هفته ملي سلامت
هفته ملي سلامت

هفته ملی سلامت، از یکم لغایت هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود. به همین منظور، دبستان و پیش دبستان دی  ضمن گرامیداشت هفته سلامت، فعالیتهایی را مطابق با شعارهای این هفته برنامه ریزی کرده است.
شعار روز جهانی سلامت ، از سوی سازمان بهداشت جهانی " بیا در مورد افسردگی حرف بزنیم" (Let’s talk depression ) و در ایران، "زندگی سالم با نشاط و امید" نامگذاری شده است .

شعار روزهای هفته سلامت:
جمعه ۱  اردیبهشت ۹۶:           تحرک بدنی، تفریحات سالم، فعالیت گروهی
شنبه ۲ اردیبهشت ۹۶:           غذای سالم، جامعه سالم
یک شنبه ۳ اردیبهشت ۹۶:     سفیران سلامت، نهادهای اجتماعی
دوشنبه  ۴ اردیبهشت ۹۶:       طرح تحول سلامت، ارتقاء کیفیت زندگی
سه¬شنبه  ۵ اردیبهشت ۹۶:     سلامت روان
چهارشنبه   ۶ اردیبهشت ۹۶:     هنر و رسانه، سواد سلامت
پنج‌شنبه  ۷ اردیبهشت ۹۶:       نهاد خانواده و مسئولیت اجتماعی

خبر به تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
جلسه 23 كارگاه خلاقيت : ساخت قلعه سیمانی (2)
 جلسه 23 كارگاه خلاقيت : ساخت قلعه سیمانی (2)

                                      
در جلسه¬ی گذشته نوآموزان شروع به ساخت قلعه سیمانی خود کردند. در ادامه¬ی جلسه¬ی گذشته نوآموزان ساختمان خود را با کمک نقشه کامل کرده و شروع به چسباندن درب و پنجره¬های ساختمان کردند. هر کدام از این بخش¬ها به¬صورت گروهی صورت گرفته، هر گروه یک بخش از ساختمان را ساخته و در آخر بخش¬های مختلف آن را به یک¬دیگر متصل کردند و ساختمان سیمانی به شکل نهایی خود در آمد.
هدف از برگزاری این جلسه از کارگاه، دریافت خروجی کار از تلاش¬های گروهی نوآموزان می¬باشد. کار گروهی باعث افزایش توانایی¬های فردی آن¬ها در جهت استفاده¬ی این توانایی¬ها در کارهای گروهی می¬شود و نوآموزان توانایی¬های خود را در این زمینه به تدریج شناسایی و در قدرت بخشیدن به آن¬ها تلاش می¬کنند.


خبر به تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۶
اردوی خرید
اردوی خرید

به منظور ارتقای مهارت های اجتماعی نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی در روزهای شنبه 26 و دوشنبه 28 فروردین ماه، با مراجعه به شهر کتاب واقع در خیابات الف،به خرید کتاب، بازی فکری، لوازم التحریرو .... پرداختند.
اهداف برگزاری این اردو به شرح ذیل می باشد:
1. آموزش روابط اجتماعی شامل: رعایت نوبت ، احترام به حقوق دیگران، تعارفات اجتماعی
2. بالا بردن اعتماد به نفس و استقلال در کودکان
3. آشنایی با ارزش پول
4. پرداخت بهای هر جنس متناسب با ارزش پول

خبر به تاریخ : ۲۳ فروردین ۱۳۹۶
كارگاه خلاقيت، جلسه 22 : ساخت قلعه¬ی سیمانی (1)
كارگاه خلاقيت، جلسه 22 : ساخت قلعه¬ی سیمانی (1)

                                     
در این جلسه از کارگاه نوآموزان تبدیل به معماران کوچک می¬شوند. نوآموزان در ابتدا با دیوار چینی و اصطلاحاتی مانند نیمه و چارک آشنا شده و طریقه¬ی استفاده از چسب چوب در ساخت دیوار را می¬آموزند.
نوآموزان برای ساخت قلعه با مفهوم نقشه¬خوانی آشنا شده و گونیا کردن دیوارها را نیز می¬آموزند. زمانی¬که نوآموزان به¬طور کامل با این مفاهیم آشنا شدند شروع به ساخت قلعه به¬صورت گروهی می¬نمایند و با استفاده از بلوک¬های آجر به ساخت ساختمان از روی نقشه می¬پردازند.
این جلسه از کارگاه خلاقیت بر آموزه¬های علمی و معماری، همکاری، مباحثه و مشورت نوآموزان تاثیر بسزایی دارد.


خبر به تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
ولادت مولای متقیان و روز پدر
ولادت مولای متقیان و روز پدر

زان سبب ماه رجب ماه خداست   که اندر آن میلاد شاه لا فتی است
روز سه شنبه 22 فروردین96  برابر 13 ماه رجب  
نوآموزان و دانش آموزان دبستان دی با حضور درجشنی به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدرکه یادآور عظمت درّ یگانه آفرینش حضرت علی (ع)  و ارزش مقام پدر بود آشنا شده و پس از بازگویی زندگی نامه مقام آن حضرت آن را به تصویر کشیدند و به رسم یادبود نیز به تهیه کاردستی و کلاژ به عنوان هدیه برای روز پدر پرداختند، همچنین از طرف مدرسه نیز هدایایی به مناسبت روز پدر به آنها اهداء گردید.

خبر به تاریخ : ۲۸ ۱۳۹۶
اردوی خرید
اردوی خرید

به منظور ارتقای مهارت های اجتماعی نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی در روزهای شنبه 26 و دوشنبه 28 فروردین ماه، با مراجعه به شهر کتاب واقع در خیابات الف،به خرید کتاب، بازی فکری، لوازم التحریرو .... پرداختند.
اهداف برگزاری این اردو به شرح ذیل می باشد:
1. آموزش روابط اجتماعی شامل: رعایت نوبت ، احترام به حقوق دیگران، تعارفات اجتماعی
2. بالا بردن اعتماد به نفس و استقلال در کودکان
3. آشنایی با ارزش پول
4. پرداخت بهای هر جنس متناسب با ارزش پول

خبر به تاریخ : ۲۴ اسفند ۱۳۹۵
نوروز
نوروز

جشن نوروز 96 با حضور نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی به همراه خانواده های محترم آنان در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار گردید .
این جشن ابتدا با پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و قرائت گروهی آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید و در ادامه دانش آموزان با اجرای برنامه های متنوع در بخش های مختلف ، توانایی های خود را در معرض نمایش قرار دادند .
در پایان با اجرای سرود ((ایران)) و گرفتن عکس دسته جمعی به همراه کادر اداری و آموزشی توانستند خاطرات این روز شاد را ثبت نمایند .  

خبر به تاریخ : ۲۲ اسفند ۱۳۹۵
جشن نيكوكاري
جشن نيكوكاري

مولا علی (ع) می فرمایند : کما تُعینُ تُعانُ
گونه ای که یاری می کنی یاری می شوی
20 اسفند ماه به پیشنهاد و حمایت انجمن اولیا و مربیان و تصویب شورای مدرسه به رسم مهرورزی و نیکوکاری جشن خیریه ای با همت اولیا نوآموزان و دانش آموزان و نقش آفرینی آنان برگزار گردید .
این بازارچه خیریه جهت کمک به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت با هدف  ایجاد حس نوع دوستی و نیکوکاری و انسجام فعالیت های آموزشی و پرورشی مدرسه  از ساعت 11 الی 18 در مکان دبستان دی برپاشد و از طرف اولیا محترم با استقبال خوبی روبرو گشت .
این بازارچه خیریه با اجرای برنامه های شاد هنری ، اجرای موسیقی زنده توسط دانش آموزان ، فروش اغذیه ، جمع آوری اقلام مازاد به شرط سالم بودن و بسته بندی و برگزاری مراسم قرعه کشی و انتخاب 3 نفر از دانش آموزان که بیشترین میهمان را به بازارچه خیریه دعوت کرده بودند همراه با اهدای جایزه به پایان رسید .خبر به تاریخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت، جلسه 20 : سازه خلاقانه
كارگاه خلاقيت، جلسه 20 : سازه خلاقانه

در این جلسه از کارگاه خلاقیت نوآموزان به ساخت سازه¬های مدل پرداختند. این سازه¬ها با استفاده از خلال دندان به عنوان بازو و خمیر مجسمه¬سازی به عنوان مفصل ساخته شده¬اند.
هدف از برگزاری این کلاس آشنایی نوآموزان با ساخت مدل¬های ابتدایی و ساده¬ی سازه¬هایی چون برج ، پل و ... است .
در این فعالیت نوآموزان در ابتدا با استفاده از خلاقیت خود به ساخت احجام هندسی ساده نظیر مکعب مستطیل ،هرم ، ... می ¬¬پردازند ، سپس با ترکیب کردن این احجام هندسی کوچک به حجم¬های بزرگ¬تری دست می¬یابند.
در این کارگاه نوآموزان با نیروهای وارد بر سازه¬های خلالی آشنا شدند و هم¬زمان به تقویت مهارت¬های دستی چون ورز دادن که در این سنین بعضی از کودکان در آن ضعف دارند نیز پرداختند و در نهایت  آن¬ها توانستند سازه¬های خلاقانه¬ای بسازند که بتوانند نیروهای وارد بر آن را تحمل کنند.


خبر به تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
روز درختکاری
روز درختکاری

در تقویم ملی ایران روز پانزدهم اسفند ماه، روز درختکاری نامیده شده است و از این تاریخ تا بیست و دوم اسفند ماه هفته منابع طبیعی می باشد.
در این روز درخت را به زمین پیر هدیه می دهیم زیرا که درخت نماد آبادانی، شاخص سبزی و خرمی، مظهر زندگی، باعث تلطیف هوا و موجب آسایش و رفاه انسانها و صفا و پاکی طبیعت می باشد.
در پانزدهم اسفند 1395ما نیز در پیش دبستان و دبستان دی، نهال های جوان را به دست خاک حاصل خیز  سپردیم تا به درختانی نیرومند و سرسبز بدل گردند و بدین ترتیب گامی در آبادانی کشور عزیزمان ایران برداریم.


خبر به تاریخ : ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
جلسه 19 كارگاه خلاقيت: بازی با اعداد
جلسه 19 كارگاه خلاقيت: بازی با اعداد

در این جلسه از کلاس برای نوآموزان بازی با اعداد در نظر گرفته شد به این صورت که نوآموزان بر اساس اعداد مورد نظر به رنگ¬آمیزی طرح¬هایی از قبیل حیوانات و طبیعت و ... که در اختیارشان قرار گرفت، پرداختند. این اعداد در شکل¬ها مشخص شده و نوآموزان ابتدا اعداد را به ترتیب پیدا کرده و بر اساس رنگ-های مشخص شده آن¬ها را رنگ¬آمیزی کردند.
این بازی به تقویت مهارت¬های شناختی و درک صحیح از مفهوم اعداد و یادآوری اعداد و همچنین افزایش دقت و تمرکز و تقویت قدرت مشاهده کمک بسیار زیادی می¬کند. همچنین علاوه بر یادگیری مفهوم اعداد نوآموزان را در شناخت مفاهیم هنری و دقت در رنگ¬آمیزی یاری می¬دهد.

خبر به تاریخ : ۹ اسفند ۱۳۹۵
آشنايي با ساختار عملكردي گوش و شنوايي سنجي
آشنايي با ساختار عملكردي گوش و شنوايي سنجي

گوش عضو  بسیار پیچیده ای است که عهده دار دو نوع فعالیت شنوایی و حفظ تعادل است. از آنجا که گوش ارگان حساسی است و آسیب های آن همیشه قابل درمان نیست و سهم به سزایی در توانایی ارتباط و یادگیری دارد، مراقبت از آن نیز بسیار مهم است.
از این رو دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستان و دبستان دی در تاریخ 8 و 9 اسفند 95 ضمن آشنایی با ساختار و عملکرد نواحی مختلف گوش بوسیله مولاژ، نحوه و اهمیت مراقبت از آن را فرا گرفتند.

خبر به تاریخ : ۴ اسفند ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت جلسه 18 : برگزاری بازی connecting dot
كارگاه خلاقيت جلسه 18 : برگزاری بازی connecting dot

بازی connecting dot (نقاشی وصل کردن اعداد) برای نوآموزانی که در آستانه یادگیری اعداد هستند مکمل مناسبی جهت یادگیری ترتیب اعداد به شمار می¬رود. از این¬رو در این جلسه گروه آموزشی اِی¬تیم طرح¬هایی از قبیل نقاشی حیوانات، طبیعت، کاراکترهای محبوب و ... را در اختیار نوآموزان قرار داد. نوآموزان باید اعداد را به ترتیب و به دنبال هم به یک¬دیگر متصل کرده و شکل نهایی را به¬دست می¬آوردند. این بازی علاوه بر جنبه هنری و سرگرمی موجب پرورش ذهن، تقویت بینایی، افزایش دقت و تمرکز و هماهنگی بین چشم و دست کودکان می¬شود و نیز حس کنجکاوی را در آن¬ها افزایش می¬دهد تا قوای ذهنی خود را در جهت رسیدن به هدف به کار گیرند.


خبر به تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
جلسه 17 كارگاه خلاقيت: آشنایی با علوم زیستی/آشنایی با طرز کار میکروسکوپ
جلسه 17 كارگاه خلاقيت: آشنایی با علوم زیستی/آشنایی با طرز کار میکروسکوپ

در این جلسه از کارگاه خلاقیت برای آشنایی نوآموزان با مفاهیم علوم زیستی از وسیله¬ای کمک آموزشی با نام میکروسکوپ استفاده کردیم. به این صورت که ابتدا ساختار میکروسکوپ و موارد استفاده از آن را برای نوآموزان توضیح داده و طرز استفاده از آن را به نوآموزان یاد دادیم همچنین مفاهیمی از جمله لام، ذره¬بین و اجزای تشکیل دهنده¬ی میکروسکوپ را معرفی کردیم.
زمانی¬که این مفهوم کاملا برای نوآموزان تثبیت شد شروع به نشان دادن چیز¬هایی مانند تار مو، مورچه و... در میکروسکوپ کردیم، نوآموزان داخل میکروسکوپ را  مشاهده کرده و در آخر بافت مشاهده شده را بر روی کاغذ آورده و مشاهدات خود را نقاشی می¬کنند.خبر به تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
جشن انقلاب
جشن انقلاب

به مناسبت گرامیداشت دهه ی مبارک فجر و سی و هشتمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی امسال نیز دبستان و پیش دبستان پسرانه دی با آذین بندی مدرسه و پخش سرود جمهوری اسلامی و حضور در جنگ شادی این ایام فرخنده را جشن گرفتند.

خبر به تاریخ : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
جلسه 16 كارگاه خلاقيت : نقاشی متری
 جلسه 16 كارگاه خلاقيت : نقاشی متری

همه¬ی کودکان در این سنین اسطوره¬هایی دارند که عموما بر گرفته از فیلم¬ها و کارتون¬هایی است که در این دوران مشاهده می¬کنند. آن¬ها در اوقات فراغت خود تلاش می¬کنند تا اسطوره¬های خود را نقاشی کنند و بعضی اوقات ساخته¬ها و پرداخته¬های ذهن خود را به آن اضافه نمایند.
در کارگاه هنر گروه آموزشی ای تیم، نوآموزان به صورت گروهی به طراحی و رنگ آمیزی اسطوره¬های خود پرداختند و دبیران تنها به عنوان راهنما تکنیک¬هایی از رنگ¬آمیزی با ابزارهای مختلف، معنا و مفهوم هر رنگ و ترکیب بندی آن¬ها را به نوآموزان آموختند. در این کارگاه نوآموزان با تکنیک¬های دورگیری و طراحی آشنا شدند.
یکی از مهم¬ترین اهداف برگزاری این جلسه افزایش دقت و تمرکز ، صبر و حوصله و همکاری و هماهنگی گروهی نوآموزان می¬باشد. چرا که مهم¬ترین آموزه¬ها قبل از آموزش¬های علمی، تدریس اصول شخصیتی و تفکری به آن ¬ها می باشد.


خبر به تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
آموزش خانواده
آموزش خانواده

در راستای برگزاری دوره های آموزش خانواده و با توجه به اولویت درخواست اولیای ارجمند جهت برگزاری دوره ای با عنوان         " آگاهی های جنسی، ورود به آستانه ی بلوغ و..." در روز سه شنبه 19/11/95 این دوره ی آموزشی توسط جناب آقای دکتر     احمد برجعلی ، استاد و رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه علامه در محل دبستان دی برگزار گردید

خبر به تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
مسابقات ورزشی به مناسبت دهه ی فجر
مسابقات ورزشی به مناسبت دهه ی فجر

روز  یکشنبه مورخ 19 بهمن ماه  به مناسبت دهه ی مبارک فجر یک دوره مسابقات طناب کشی ویژه دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید. در این مسابقات 12 تیم به رقابت پرداختند . در پایان نیز با حضور مربی ورزش جناب آقای نور دوست و کادر آموزشی با اهدای جوایز و لوح سپاس از تیم های برتر تجلیل به عمل آمد.

خبر به تاریخ : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
اردو نمایش
اردو نمایش

نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی در روزهای یکشنبه و دوشنبه 17 و 18 بهمن ماه به مناسبت ایام دهه ی فجر و بزرگداشت انقلاب اسلامی به دیدن نمایشی شاد و موزیکال اعزام شدند.
این نمایش با تکیه بر متن موزون و شعر گونه اش، فضای آموزنده و مهرآمیزی  را برای کودک مهیا کرد.
نمایش "شاهزاده خانم بدترکیب" یک نمایش کودکانه است فارغ از دنیای گیم ها و انیمیشن ها ، سعی می کند با حرکات موزون و دستگاههای ایرانی وشمایل های عروسک های آئینی، به میزبانی کودک ایرانی برود و او را با گونه ای از نمایش اصیل آشنا کند .
امید آن را داریم که بتوانیم تا با برگزاری چنین اردوهایی فصلی از آشتی و پیوند دوباره کودکان با نمایش و فرهنگ ایرانی را آغازگر باشیم.

خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
آموزش خانواده
آموزش خانواده

در روز چهارشنبه 13/11/95 جلیه ی اموزش خانواده به حضور جناب آقای دکتر "احمد به پژوه " استاد دانشگاه تهران با سر فصل " انتظارهای کودکان" برگزار گردید. در پایان جلسه نیز اولیاء محترم سوالات خود را مبنی بر جلسه ی پرسش و پاسخ پیرامون سرفصل مورد نظر به اشتراک گذاشتند.


خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
جلسه 15 كارگاه خلاقيت: آشنایی با اعضای اصلی بدن/ آشنایی با عضو ریه در بدن و حجم تنفس
جلسه  15 كارگاه خلاقيت: آشنایی با اعضای اصلی بدن/ آشنایی با عضو ریه در بدن و حجم تنفس

آشنایی با اعضای بدن و فیزیولوژی بدن از جمله مباحثی است که نوآموزان از سنین خردسالی باید با آن¬ آشنا شوند. برای پیشبرد این هدف و برای درک و تثبیت این مفهوم از مولاژ نیم تنه¬ای به صورت یک به یک که اعضای بدن در آن قابل جدا شدن هستند استفاده کردیم.
به¬¬طوری¬که ابتدا برای اینکه نوآموزان مفاهیم را درک کنند توضیحی جامع برای آشنایی با هر یک از اعضا داده شد و سپس عضو مرتبط را نشان داده تا نوآموزان از نزدیک آن عضو را مشاهده کرده و شکل و اندازه¬ی آن را به ذهن خود بسپارند. سپس با استفاده از آزمایشی ساده با نام تست اسپیرومتری، ابتدا مفهوم فیزیولوژی ریه را توضیح داده و این آزمایش را برای اندازه¬گیری حجم ریه انجام گرفت.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس خلاقیت آشنایی با مفهوم زیست¬شناسی می¬باشد، که باعث افزایش قدرت مشاهده در اثر دیدن، تجربه¬ی انجام آزمایش به صورت فردی و تقویت قوه تفکر و افزایش دقت می-باشد.خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
اسکن کف پا و معاینات ساختار اسکلتی
اسکن کف پا و معاینات ساختار اسکلتی

فرزندانمان در دوران رشد ممکن است همراه با تغییرات ساختار قامتی مبتلا به ناهنجاریهای فیزیکی و جسمانی شوند. تشخیص زودهنگام این تغییرات در ساختار اسکلتی می تواند روند درمان را تسریع کند. در همین راستا طرح ارزیابی اسکلتی و اسکن کف پا در پیش دبستان و دبستان دی در تاریخ 10 بهمن ماه 1395 با همکاری کلینیک تخصصی فیزیوتراپی "گامی نو"جهت تشخیص ناهنجاریهای مربوط به زانو ضربدری و پرانتزی، انحرافات مچ پا به داخل و خارج، قوس کف پا و انحرافات پنجه پا انجام گرفت که نتایج آن ظرف 10 روز آینده به اطلاع اولیا گرامی خواهد رسید.
خبر به تاریخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵
طرح سلامت دهان و دندان
طرح سلامت دهان و دندان

در تامین و حفظ سلامت نوآموزان، نقش رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار ضروری می باشد.
اولین گام در جهت پیشگیری از پوسیدگی های  دندان ، آموزش صحیح مسواک زدن است و با توجه به اینکه آموزش حضوری مثمر ثمرتر می باشد بر آن شدیم که این رکن مهم از مقوله ی بهداشت دهان و دندان را در پیش دبستان دی آموزش دهیم .
نوآموزان در روز شنبه 9 بهمن ماه 1395 ضمن آموزش صحیح مسواک زدن به صورت انفرادی روی مولاژ دندان این کار را به صورت عملی انجام دادند.
خبر به تاریخ : ۹ بهمن ۱۳۹۵
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی نوآموزان
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی نوآموزان

فعالیت به مجموعه ای از روشهای عملی و عینی گفته می شود که از طریق آنها امکان یادگیری یک موضوع یا مفهوم ،به شکل آزمون و تجربه فراهم می آید. محیط در پیش دبستان دی به گونه ای فراهم شده است که نوآموزان با تجربه ی مستقیم و یا نمادین موارد آموزشی را فرا می گیرند، در همین راستا در روز پنج شنبه 7 بهمن ماه کارگاه "فعالیت های کلاسی" با هدف مشاهده ی توانمندی نوآموزان توسط اولیاء و همچنین آشنایی با ابزار وسایل سیستم آموزشی برگزار گردید. 

خبر به تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۵
جلسه 14 كارگاه خلاقيت: تقویت قوه ی تخیل و انتخاب
جلسه 14 كارگاه خلاقيت: تقویت قوه ی تخیل و انتخاب


تقویت قوه ی تخیل و انتخاب نوآموزان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از نیازهای مهم و اساسی نوآموزان، نیاز به بازی های فکری می باشد. بازی های فکری موجب می شود که نوآموز با دنیای بیرون ارتباط برقرار نماید و تجارب خویش را گسترش دهد و با مفاهیم مختلفی همانند رنگ، شکل و اندازه آشنا شود. برای پیشبرد این هدف گروه آموزشی ای تیم بازی puzzle blocks را در نظر گرفته است. در این بازی در ابتدا کارت هایی که متشکل از شکل های گوناگون می باشد در اختیار نوآموزان قرار می گیرد، سپس نوآموزان کارت ها را با دقت مشاهده کرده و به ذهن می سپارند، سپس پازل ها در اختیارشان قرار گرفته و نوآموزان سعی در ساخت شکل مورد نظر می کنند. در واقع این بازی به افزایش دقت، شناخت و هوشیاری نوآموزان کمک کرده و آن ها را برای رسیدن به هدف اصلی که تقویت قوه ی تخیل و انتخاب می باشد کمک می کند.


خبر به تاریخ : ۲ بهمن ۱۳۹۵
بزرگداشت قهرمانان بی ادعا
بزرگداشت قهرمانان بی ادعا

سانحه ی هولناک آتش سوزی ساختمان پلاسکو در شهر تهران ، تابلویی آمیخته از درد و رنج و فداکاری را ترسیم کرد که در نوع خود بی سابقه بود و فداکاری آتش نشانان بی ادعا ، رنگی زیبا بر این تابلوی پر خون و آتش پاشید .
در همین راستا ، دبستان و پیش دبستان دی به پاس فداکاری و جانفشانی این قهرمانان ، با برگزاری مراسمی همچون ((معرفی و اهمیت شغل آتش نشانی)) ، نوشتن املایی با عنوان (( ما آتش نشان ها را دوست داریم)) ، بازدید از ایستگاه 88 آتش نشانی تهران و اهدا گل به یاد شهدای آتش نشان اقدام نمودو با این بزرگ مردان همدردی کرد.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۵
هوای پاک
هوای پاک

29 دی ماه در تقویم روز ملی " هوای پاک " نامگذاری شده است.
ایجاد انگیزه در بین اقشار مختلف جامعه ،آموزش و روشن کردن افکار عمومی در زمینه آلودگی هوا از اهداف معرفی این روز می باشد و می تواند عامل مهمی در ایجاد مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی جهت کاهش آلودگی گردد.
امروز با شعار " با هم به سوی هوای پاک" دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستان و دبستان دی سهم خود را در این همکاری ملی ایفا کردند امید آنست که این کار انگیزه ای ماندگار برای ساخت ایرانی سبز و هوای پاک باشد.


خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۵
معاینات دندان پزشکی
معاینات دندان پزشکی

به منظور حفظ و داشتن دهان و دندان های سالم و جلوگیری از پوسیدگی های دندان در ادامه ی معاینات دندان پزشکی، دانش آموزان کلاس اول دبستان دی در روز چهارشنبه 29 دی ماه توسط سرکار خانم دکتر غلامی  ولی دانش آموز امیرسام رشیدی معاینه شدند.فرم معاینه پس از تکمیل توسط واحد بهداشت به اطلاع اولیاء محترم خواهد رسید.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۵
جلسه 13 كارگاه خلاقيت: نقاشی شخصیت¬های کارتونی (3)
جلسه 13 كارگاه خلاقيت: نقاشی شخصیت¬های کارتونی (3)

   
در آخرین جلسه از کارگاه Super hero نوآموزان به طراحی جزییات لباس هایشان با استفاده از تکنیک کلاژ روی پارچه می پردازند.
این فعالیت ها علاوه بر افزایش مهارت در کارهای هنری، دقت و صبر و حوصله ی  نوآموزان را بالا می برد و آن ها را وادار به تفکر و درنگ می نماید. درآخرین جلسه این کارگاه نوآموزان لباس های کار دست خود را به تن کردند و عکس برداری و فیلم برداری از آن ها نیز انجام شد.


خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۵
"کارگاه آشنایی با حیوانات"
"کارگاه آشنایی با حیوانات"

پیش دبستان دی در تاریخ 26 دی ماه با همکاری " کانون آشنایی با حیات وحش" اقدام به برپایی کارگاه آشنایی نوآموزان با 5 رده ی حیوانات ( ماهی ها، دوزیستان، پرندگان، خزندگان و پستانداران ) نمود.
در این کارگاه آموزشی نوآموزان با گونه های مختلف حیوانات، رفتارها، نوع تغذیه  و ویژگی های کلی آن ها آشنا شده و توانستند آن ها را از نزدیک مشاهده و لمس نمایند.
از فواید برجسته این کارگاه ها می توان به آشنایی هر چه بیشتر نوآموزان با حیات وحش، ایجاد علاقه نسبت به آنها و از بین بردن ترس کودکان از حیوانات اشاره کرد.

خبر به تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۵
برگزاری نمایشگاه کتاب در مدرسه
برگزاری نمایشگاه کتاب در مدرسه

"کتاب دوست ماست" ، " کتاب معلم همیشگی ماست" ، " کتاب همراه و مشاور ماست" این جملات " شعار همه ی ماست" .
طرح برپایی نمایشگاه کتاب در مدرسه با اهداف تشویق و ترغیب دانش آموزان به مطالعه ، کتابخوانی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه ، خرید کتاب های آموزنده توسط دانش آموزان به منظور افزایش اعتماد به نفس آنان و تقویت همکاری گروهی انجام گرفت .
دانش آموزان پایه اول دبستان دی نیز در روز دوشنبه 20 دی ماه از نمایشگاه کتاب مدرسه بازدید کردند و کتابهایی را از بخش انگلیسی و فارسی با راهنمایی معلمین خود خریداری نمودند.

خبر به تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۵
برگزاری نمایشگاه کتاب در مدرسه
برگزاری نمایشگاه کتاب در مدرسه

"کتاب دوست ماست" ، " کتاب معلم همیشگی ماست" ، " کتاب همراه و مشاور ماست" این جملات " شعار همه ی ماست" .
طرح برپایی نمایشگاه کتاب در مدرسه با اهداف تشویق و ترغیب دانش آموزان به مطالعه ، کتابخوانی و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه ، خرید کتاب های آموزنده توسط دانش آموزان به منظور افزایش اعتماد به نفس آنان و تقویت همکاری گروهی انجام گرفت .
دانش آموزان پایه اول دبستان دی نیز در روز دوشنبه 20 دی ماه از نمایشگاه کتاب مدرسه بازدید کردند و کتابهایی را از بخش انگلیسی و فارسی با راهنمایی معلمین خود خریداری نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت، جلسه 12: نقاشي شخصيت هاي كارتوني (2)
كارگاه خلاقيت، جلسه 12: نقاشي شخصيت هاي كارتوني (2)

(2)جلسه12: نقاشی شخصیت¬های کارتونی
در جلسه دوم کارگاه طراحی لباس Super hero نوآموزان پارچه¬¬های برش خورده¬ی خود را به کمک الگوهایی که از جلسه گذشته رسم کردند، به یک¬دیگر اتصال می¬دهند و با استفاده از چرخ خیاطی مخصوص کودکان با چند تکنیک ساده دوخت آشنا می¬شوند و مدل کلی لباس خود را می¬سازند.
این فعالیت¬ها باعث هماهنگی هر چه بیش¬تر بین چشم¬ها و دست¬های نوآموزان می¬شود و مهارت¬های شخصی آن¬ها را تقویت می¬کند. در جلسه آینده نوآموزان به کلاژ روی پارچه و طراحی جزییات لباس¬هایشان می-پردازند.خبر به تاریخ : ۱۵ دی ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت، جلسه 11: نقاشی شخصیتهای کارتونی (1)Super hero
كارگاه خلاقيت، جلسه 11: نقاشی شخصیتهای کارتونی (1)Super hero


همه کودکان در این سنین اسطوره¬هایی دارند که برایشان مظهر شجاعت، قدرت و انجام کارهای خارق¬العاده هستند، لذا بر آن شدیم تا از این حس نوآموزان برای تقویت برخی از مهارت¬های آن¬ها بهره ببریم.
بر اساس این برنامه¬ریزی می¬خواهیم نوآموزان را با تکنیک¬های طراحی لباس، رسم الگو و برخی از روش¬های ساده دوخت و دوز آشنا کنیم. این کارگاه در 3 جلسه تعریف می شود:
در کارگاه امروز، نوآموزان ابتدا شخصیت Super hero مورد نظر خود را به تصویر می¬کشند و شروع به طراحی لباس¬های او می¬نمایند، در این میان نوآموزان به کمک دبیران خود با روش¬های رسم الگو آشنا می-شوند، چرا که این فعالیت باعث پرورش قوه تخیل، تجسم فضایی و افزایش مهارت تبدیل اجسام 3 بعدی به نقشه¬های 2 بعدی می¬شود و آن¬ها می¬آموزند آنچه را که در بدن Super hero خود می¬بینند، تبدیل به نقشه¬ای برای ساخت آن کنند، همچنین دبیران، نوآموزان را با ترکیب¬های رنگی مختلف و مفاهیم پنهان پشت هر ترکیب رنگی آشنا می¬نمایند و به آن¬ها می¬آموزند که احساسات مختلف خود از قبیل خشم، قدرت، شجاعت و.... را چگونه در رنگ¬ها به نمایش درآورند این فعالیت در جلسه¬های آینده با چند روش ساده دوخت و کلاژ روی پارچه ادامه پیدا می¬کند. 
خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۵
اهميت دندانها سرلوحه فعاليتهاي بهداشتي
اهميت دندانها سرلوحه فعاليتهاي بهداشتي

داشتن دندان‌هاي سالم، نقش بسيار مهمي در سلامت جسم و روان دارد.  بهداشت عمومی دهان و دندان نیز حوزه‌ای است که براساس پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها و بیماری‌های پریو(بیماری لایه‌هایی که دندان را دربر دارد) قرار گرفته و بیشتر تمرکز خود را روی کودکان قرار داده  است ، زیرا این اعتقاد وجود دارد که دانش آنها در زمینه بهداشت دهان تنها راهی است که منجر به بهبود سلامت دهان و دندان در جامعه می‌شود. پیش دبستان و دبستان دی با اهتمام به ضرورت پیشگیری از بیماریها، ضمن ارائه آموزشهای مورد نیاز در این زمینه ، در تاریخ یکشنبه  12 دی ماه 95 توسط سرکار خانم دکتر رضایی ولی یکی از نوآموزان پیش دبستان  معاینات دندانپزشکی را  انجام دادند که نتایج آن نیز متعاقبا به اطلاع اولیاء گرامی خواهد رسید .

خبر به تاریخ : ۱۱ دی ۱۳۹۵
وارنیش تراپی
وارنیش تراپی

سلامت دهان و دندان بخش مهمی از سلامت عمومی است که در کیفیت زندگی افراد جامعه به ویژه کودکان نقش چشمگیری دارد. پوسیدگی های دندانی با استفاده از میزان پایین و مستمر فلوراید، قابل پیشگیری هستند. فلوراید یک ماده طبیعی است که به صورت ترکیبی در خاک، آب، هوا و همچنین غذاهای مختلف یافت می شود.
از این جهت در راستای برنامه کشوری ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزان، در تاریخ 11/10/95 طرح وارنیش تراپی با همکاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای پایه اول دبستان دی انجام گرفت.
خبر به تاریخ : ۹ دی ۱۳۹۵
مانور زلزله و ایمنی
مانور زلزله و ایمنی

قرآن کریم: نخست از نشانه های وقوع قیامت بحث می کند و به دنبال آن سخن از شهادت زمین به تمام اعمال آدمی است.
سوره زلزله، آیه8
زمین لرزه پدیده ای طبیعی است که عدم آگاهی نسبت به آن سبب بروز مشکلات بسیاری بین جوامع می گردد. مانور سراسری زلزله و ایمنی با هدف ایجاد آمادگی های لازم در برابر زلزله و در نهایت کاهش تلفات و خسارات ناشی از آن و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان، نهم آذر ماه در مدرسه دی بعد از آموزش آن انجام شد و دانش آموزان در مکان های مناسب مانند زیرمیز، کوشه و کنار دیوار و ... پناه گرفتند.خبر به تاریخ : ۸ دی ۱۳۹۵
کارگاه خلاقیت، جلسه 10: تقویت قوه ی تخیل (2)
کارگاه خلاقیت، جلسه 10: تقویت قوه ی تخیل (2)

یکی از اهداف کلاس های خلاقیت تقویت قوه ی تفکر، تجسم و تقویت سواد بصری است که همه ی این موارد در کنار یکدیگر باعث افزایش قوه ی تخیل شده و نوآموزان را در درک و شناخت و ساخت اشکال هندسی مختلف یاری میدهد. برای پیشبرد این هدف با استفاده از بازی تنگرام این فرصت را برای نوآموزان فراهم آوردیم. در این جلسه تنگرام هایی چوبی رنگی، در اختیار نوآموزان قرار گرفت و آنها شروع به ساخت طرح هایی خاص و مورد نظر کردند. کار با تنگرام موجب خلاق شدن ذهن کودکان و طبقه بندی شکل ها در ذهن آنها و آشنایی با اشکال هندسی و به دست آوردن درکی قوی از روابط فضایی می شود.

خبر به تاریخ : ۶ دی ۱۳۹۵
آموزش خانواده
آموزش خانواده

آموزش خانواده به عنوان یکی از مباحث مهم فرهنگی، اجتماعی از رئوس برنامه های مهم و تاثیر گذار آموزش و پرورش است.
هدف از برگزاری جلسه های آموزش خانواده ، آگاه ساختن اولیاء نسبت به مسائل دینی، تربیتی ،مشاوره ای و اخلاقی با رویکرد یکسان سازی و همسویی اهداف مقدس تربیتی بین خانه و مدرسه است، تا بدین وسیله پیوندهای اخلاقی و انسانی بین اولیای دانش آموزان و مربیان مدارس از یک سو و از سوی دیگر نحوه ی رفتار والدین با یکدیگر به منظور اثر گذاری مثبت بر تربیت فرزندان را تقویت کند.
ما نیز در روز پنج شنبه 2/4/95 جلسه آموزش خانواده را با دعوت از کارشناس محترم جناب آقای اقلامی با موضوع هدایت و تربیت جنسی برگزار نمودیم.
در پایان جلسه نیز ارائه کارنمای میان نوبت اول با حضور معلمین مربوطه انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت، جلسه 9: بررسی کوههای آتشفشان و لاوا – زیر زمین
كارگاه خلاقيت، جلسه 9: بررسی کوههای آتشفشان و لاوا – زیر زمین

آشنایی و درک مفهوم زمینشناسی از جمله مفاهیمی است که فراگیری آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شبیه سازی اینگونه پدیده ها نوآموزان را در درک این مفاهیم و تثبیت آن یاری میدهد. در این جلسه از کارگاه خلاقیت، برای تثبیت مفهوم کوه های آتشفشان و درک این موضوع که مواد داخل آتشفشان از کجا می آیند، نوآموزان ابتدا با قسمت های مختلف کره زمین آشنا شده و لایه های مختلف آن را بررسی کرده و با دمای هر یک از این لایه ها آشنایی پیدا میکنند. زمانی این که این مفاهیم به صورت کامل بیان شد نوآموزان با استفاده از گچ ژیپس کوه آتشفشانی ساخته و به رنگ آمیزی آن پرداختند. سپس برای درک کامل مفهوم آتشفشان، این پدیده را با استفاده از ترکیب آمونیوم دیکرومات و پرمنگنات شبیه سازی کردند. در این کارگاه نوآموزان به صورت مفهومی ابتدا موضوع مورد نظر را درک کرده و برای تثبیت آن در ذهن، این پدیده را به صورت عملی شبیه سازی کرده و از نزدیک پدیدهای طبیعی را مشاهده کردند.

خبر به تاریخ : ۳۰ آذر ۱۳۹۵
یلدا
یلدا

معاشران گره از زلف یار باز کنید
شبی خوش است بدین قصه اش دراز کنید
به مناسبت شب یلدا و با هدف پاس داشتن فرهنگ ایرانی و آشنایی هرچه بیشتر با آداب و رسوم اصیل این مرز و بوم ما نیز در پیش دبستان  و دبستان دی جشن یلدا را که آئینش مهر است بهانه ای قرار دادیم برای پیوندی دیگر،پیوند نسل نو با ریشه ها .
دانش آموزان و نوآموزان دی با خواندن غزلی از حافظ و داستان شب یلدا این روز را جشن گرفتند.

خبر به تاریخ : ۲۹ آذر ۱۳۹۵
هفته ی پژوهش
هفته ی پژوهش

هفته ی پایانی(21 الی 28 ) آذر ماه هر سال هفته ی پژوهش ، نامگذاری شده است تا ضمن تشکر از فعالان پژوهشی کشور، فرهنگ پژوهش و فناوری در میان اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان نهادینه شود.
مهمترین رسالت هفته ی پژوهش در مدارس توجه بیشتر به مباحث درسی و نقد و بررسی مطالب ارائه شده در کتب های درسی می باشد.
همچنین اجرای برنامه های پژوهشی در مدارس می تواند کودکان را به نگاهی دوباره و تفکری دیگر دعوت کند و روحیه  جستجو گری را در آنها تقویت نمایند.اگر آموزش چگونه پژوهیدن توسط مربیان به عنوان هدایت گر اصلی به درستی تعریف شود و طعم تفکر از راه شنیدن و دیدن به طور دقیق به آنها آموزش داده شود ، می تواند انگیزه های  بزرگی را در آنها بوجود آورد که آن ها را در آینده به پژوهشگرانی موفق تبدیل نماید. در همین راستا نوآموزان و دانش آموزان دی نیز با کمک مربیان و انتخاب موضوعاتی از درس های آموخته شده به تحقیق و پژوهش پرداخته و آثار خود را در قالب های مختلفی چون ماکت، برشور، روزنامه دیواری و .... آماده کردند و پس از ارائه در کلاس، نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای آنان در مدرسه تشکیل شد.

خبر به تاریخ : ۲۳ آذر ۱۳۹۵
کارگاه ریسندگی
کارگاه ریسندگی

در روز چهارشنبه 23 آذر ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان  از اتاق ریسندگی بازدید کردند.
از اهداف اتاق ریسندگی :
کاشت پنبه دانه و غوزه های پنبه تا باز شدن و شکفتن آن.
چیدن پشم گوسفندان
آشنایی با چرخ ریسی، دوک،ماسوره،نخ و انواع نخ های (پنبه ای، پشمی، ابریشمی) /رنگرزی با رنگ های طبیعی و شیمیایی/
روشهای بافت انواع پارچه و دوخت و آماده سازی لباس /روشهای بافت قالی، گلیم و گبه به نوآموزان با استفاده از کارگاه های آماده شده و در نهایت روش بافت تار و پود نیز آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۲۳ آذر ۱۳۹۵
کارگاه تهیه نان
کارگاه تهیه نان

در روزچهارشنبه 23 آذر ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان با روشهای تهیه نان آشنا شدند.
هدف از آموزش در اتاقک گندمک آشنایی نوآموزان با روشهای تهیه نان به منظور اهمیت به این نعمت الهی است. در این روش اصلاح دانه نباتی و جانوری، روش های برداشت گندم، لمس خوشه های طلایی گندم توسط نوآموزان، تهیه آرد، آشنایی با انواع آسیاب( دستی، سنگی، بادی، آبی، هاون)، انبارآردها در سیلو، تهیه خمیربا استفاده از خمیر مایه ،نمک و آب ،پختن نان با خمیرهای تهیه شده توسط خودشان و آماده سازی با وردنه و تنور و در نهایت خوردن نان های پخته شده توسط خود نوآموزان بود.

خبر به تاریخ : ۱۷ آذر ۱۳۹۵
كلاس خلاقيت، جلسه 8: کلاژ 3 بعدی
كلاس خلاقيت، جلسه 8: کلاژ 3 بعدی


کلاژ 3بعدی، تکه چسبانی با استفاده از چوب های برش خورده در رنگهای متفاوت میباشد. در این جلسه از کارگاه، نوآموزان به ساخت دستسازه هایي 3 بعدی از جنس چوب پرداختند. در ابتدا نوآموزان به طراحی مدل اولیه خود به صورت 2 بعدی در صفحه اصلی به عنوان زمینه  کار که از جنس تخته  سه لا بود پرداخته، سپس طرح خود را در سطح و ارتفاع با استفاده از تکه های رنگی چوب گسترش دادند. این فعالیت تجسم فضایی نوآموزان را در درک پرسپکتیوهای 3 بعدی تقویت میکند و به آنها قدرت تجسم و بررسی طرحهای 3 بعدی را میدهد. در این فعالیت، افزایش دقت عمل و همچنین صبر و حوصله نوآموزان همراه با تقویت ایده های طراحی که منجر به رسیدن به هدف نهایی می باشد اهمیت ویژه ای دارد.


خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۵
اردو به مناسب هفته کتاب و کتاب خوانی
اردو به مناسب هفته کتاب و کتاب خوانی

دین، فرهنگ و تاریخ ما انس و الفتی دیرینه و همیشگی با کتاب و کتاب خوانی دارد. همین بس که معجزه پیامبر گرامی اسلام (ص)، کتاب انسان ساز قرآن کریم است.
کودکان و نوجوانان، سرمایه های عظیم میهن اسلامی و آینده سازان و پاسداران ارزشهای دینی اند به همین سبب ارائه کار و کتاب برای کودک و نوجوان، اهمیت ویژه ای دارد. برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در تاریخ های 3 ، 7 ، 13  و 15 پایه های دوم الی چهارم دبستان از کتابخانه حسینیه ارشاد دیدن کردند. دانش آموزان یاد گرفتند که براساس نیازهایشان چکونه، کتابی را انتخاب کرده و از آن استفاده کنند.خبر به تاریخ : ۹ آذر ۱۳۹۵
اردوی کلاس اولی ها
اردوی کلاس اولی ها

از مهمترین رسالت های کتابخانه ها ایجاد شوق به مطالعه در کودکان و نوجوانان است و با توجه به این رسالت،  کتاب خانه نقش پررنگ تری در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی ایفا می کند. ما نیز در همین راستا در دبستان دی به مناسبت هفته ی کتاب و کتاب خوانی بازدیدی از کتابخانه حسینیه ارشاد را در نظر گرفتیم. دانش آموزان با کمک کتابداران یاد گرفتند که چگونه برای یافتن جواب سوالاتشان به کتاب مراجعه نمایند.
هدف از برگزاری این بازدید مستمر سازی برای پیوند هرچه بیشتر دانش آموزان با کتاب و کتاب خانه بود.

خبر به تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۵
مانور زلزله و راهکارهای مناسب در کاهش آسیب های ناشی از آن
مانور زلزله و راهکارهای مناسب در کاهش آسیب های ناشی از آن

مانور زلزله جهت بسط فرهنگ ایمنی و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله هر ساله در تاریخ هشتم آذر ماه به صورت سراسری برگزار می شود. آموزش در خصوص زلزله تجربه ای  است مبتنی بر یادگیری راهکار مناسب به منظور ایجاد تغییرات ماندگار در رفتار افراد تا بتوانند توانایی های خودشان را برای انجام دادن کارهای بهینه و مناسب در هنگام زلزله و قبل و بعد از آن بهبود بخشند.
جدی گرفتن، هدفمند بودن و تداوم و استمرار مانورهای زلزله در مدارس  بدون شک در کاهش تلفات انسانی موثر خواهد بود.
از این رو طبق برنامه مدون سالیانه در پیش دبستان و دبستان دی امروز دانش آموزان بعد از دریافت آموزش های لازم، به صورت فرضی در شرایط زلزله قرار گرفتند و شیوه رویارویی آنها جهت بازنگری های آتی سنجش شد.
خبر به تاریخ : ۳ آذر ۱۳۹۵
كلاس خلاقيت، جلسه 7 : اسیدها و بازها
كلاس خلاقيت، جلسه 7 : اسیدها و بازها

آشنایی با مواد وساختارشان که به صورت روزمره با آن¬ها سر و کار داریم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اسیدها و بازها جز این دسته از مواد می¬باشند. در این جلسه از کارگاه نوآموزان با مفهوم اولیه¬ی اسیدها و بازها و همچنین شناساگرهای طبیعی اسید و باز آشنا می¬شوند سپس تغییرات را مشاهده کرده و نتایج تغییرات را بر روی کاغذ آورده و در واقع گزارش کار خود را به صورت نقاشی ثبت می¬کنند. هدف از این کارگاه آشنایی نوآموزان با مفاهیم ابتدایی شیمی و مواد می باشد. این آشنایی باعث افزایش قدرت تفکر و افزایش سواد بصری شده، توانایی مشاهده و ثبت نتایج را در آن¬ها تقویت می¬کند. همچنین تجربه انجام آزمایش را از همین سنین کودکی پیدا خواهند کرد.


خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۵
روز کتاب و کتاب خوانی
روز کتاب و کتاب خوانی

روز 24 آبان ماه هر سال در تقویم ایران با عنوان روز کتاب و کتابخوانی نام گذاری شده است. علت نام گذاری این روز در تقویم به خاطر ارزش والای کتاب و رشد فرهنگ کتابخوانی در جامعه است. سهم کتاب در انتقال دانش ها گاهی به مراتب بیشتر و فراتر از دیگر ابزار آموزشی است. در همین راستا برای تحقق این فرهنگ نوآموزان را تشویق و ترغیب به خرید کتاب و اهداء آن و عضویت در کانون پرورش فکری نمودیم. در ضمن در ساعات مدرسه نیز زمانی برای کتاب خوانی در نظر گرفته شده که نوآموزان می توانند ضمن تقویت مهارت گوش دادن و توانایی درک داستان قصه های شنیده شده را نیز در حلقه ی های روزانه در کلاس برای دوستانشان بازگو کنند.

خبر به تاریخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۵
اردوی طبیعت
اردوی طبیعت

اردوی تفریحی، علمی و آموزشی دانش آموزان پایه ی اول با رویکرد نگاه به طبیعت در بخش انگلیسی در تاریخ شنبه 22 آبان ماه برگزار گردید، هدف از برگزاری این اردو علاوه بر ایجاد شادی و نشاط در دانش آموزان، آشنایی با محیط زیست ، آموزش چرخه ی حیات با توجه به تغییرات فصل پاییز و دگرگونی گیاهان در این فصل می باشد، دانش آموزان همچنین در این اردو با رعایت نوبت و حق تقدم و احترام به حقوق دیگران در استفاده از وسایل عمومی ( وسایل بازی پارک ) نیز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۱۹ آبان ۱۳۹۵
كلاس خلاقيت، جلسه 6 : تقویت قوه ی تخیل 1
كلاس خلاقيت، جلسه 6 : تقویت قوه ی تخیل 1


Play magnet

یکی از اهداف کلاس¬های خلاقیت تقویت قوه¬ی تفکر، تجسم و تقویت سواد بصری نوآموزان می¬باشد که همه-ی این¬ها در کنار یک¬دیگر باعث افزایش قوه¬ی تخیل آن¬ها شده و نو¬آموزان را در درک و شناخت محیط 2بعدی و فضای 3¬بعدی یاری می¬دهد. به همین منظور برای پیشبرد این هدف با کمک ابزاری به¬نام Play magnet امکان 3بعدی سازی را برای نو¬آموزان فراهم کردیم. Play magnet جز آن دسته از بازی¬های جذاب است که از تعداد زیادی گوی فلزی همراه با میله¬هایی که دارای خاصیت مغناطیسی هستند، ساخته شده است. در واقع این ابزار این امکان را فراهم می¬کند که نو¬آموزان علاوه بر درک و شناخت فضای 2بعدی و 3بعدی با مفهوم اتصالات و بازو و مفصل در سازه¬ها آشنا شوند، نوآموزان می¬توانند به صورت گروهی به ساخت سازه¬هایی مانند پل بپردازند و به کمک دبیران خود با مفاهیمی همچون نیرو، وزن و جهت¬های اعمال نیرو آشنا شوند. همچنین این ابزار، نوآموزان را در جهت شناخت مفاهیمی چون شناخت آهنربا، خاصیت آهنربایی و مغناطیس آشنا می¬کند.خبر به تاریخ : ۱۸ آبان ۱۳۹۵

بر اساس برنامه اجرایی اعلام شده در طی روزهای 15، 16، 17 و 18 آبان ماه پایه دوم از شهر مشاغل، پایه سوم از باغ وحش تهران، پایه چهارم از باغ وحش دارآباد و پایه پنجم از موزه آب دیدن کردند.

خبر به تاریخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۵
طرح پیشگیری از تنبلی چشم «آمبلیوپی»
طرح پیشگیری از تنبلی چشم «آمبلیوپی»

پیشگیری فراگیر از معلولیت،  شعار سازمان بهزیستی کشور بوده که به همین منظور طرح پیشگیری از تنبلی چشم را در جهت  تشخیص اختلالات بینایی و کم بینایی ، از امروز در مدارس به اجرا خواهد گذاشت.
تشخیص سریع و پشگیری از روند رشد عیوب انکساری چشم در زمان طلایی بین 3 تا 6  سالگی می تواند ضامن ارتقای سلامت فرزندانمان باشد.
در همین راستا در تاریخ شنبه 15 آبان ماه معاینات چشم پزشکی در پیش دبستان دی با دستگاه و چارت های مخصوص توسط پایگاه سنجش بینایی و واحد بهداشت مدرسه انجام گرفت که نتایج آن نیز متعاقبا به اطلاع اولیاء عزیز خواهد رسید.

خبر به تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۵
بزرگداشت روز دانش آموز
بزرگداشت روز دانش آموز

به مناسبت بزرگداشت 13 آبان و روز دانش آموز، در روز شنبه 15/8/94 مراسمی به منظور تقویت روحیه ی ایثارگری و یاد و خاطره ی دانش آموزان شهید در دبستان و پیش دبستان دی برگزار گردید و در پایان نیز هدایایی به رسم یادبود به آنان اهدا گردید .

خبر به تاریخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۵
كلاس خلاقيت، جلسه 5 : ساخت عینک
كلاس خلاقيت، جلسه 5 : ساخت عینک


یکی از سرگرمی¬ها و علاقه¬مندی¬های کودکان طراحی و ساخت ابزار و وسایلی است که روزانه از آن¬ها استفاده می¬کنند، همانند ساخت عینک، کیف، کلاه و ... . از این رو هدف را بر این گذاشتیم که به آن¬ها فرصت طراحی و ساخت عینک¬های مورد علاقه¬شان را بدهیم. در این کارگاه فریم خام عینک¬ها در اختیار نوآموزان قرار گرفت تا آن¬ها با خلاقیت و ابتکار و سلیقه¬ی شخصی خود و با استفاده از ابزارهایی که در اختیارشان قرار گرفته آن را طراحی کنند، سپس با استفاده از طلق¬های رنگی برای عینک¬های خود شیشه بسازند. در آخر نوآموزان با متدهای رنگ¬آمیزی آشنا شده و به رنگ¬آمیزی عینک¬های خود پرداختند. در واقع هدف از این فعالیت کلاسی آشنایی نوآموزان با روش¬های طراحی، رنگ¬آمیزی و همچنین تقویت قوه¬ی تجسم و افزایش قدرت انتخاب و تصمیم¬گیری در زمینه¬های مختلف می¬باشد.


خبر به تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۵
كلاس خلاقیت، جلسه 4 : یخ خشک
كلاس خلاقیت، جلسه 4 : یخ خشک

با چند آزمایش ساده می¬توان دید نوآموزان را نسبت به محیط اطراف بازتر و آن¬ها را کنجکاوتر نمود. در این جلسه از کلاس خلاقیت اِی تیم در پیش دبستان دی برای آشنایی نوآموزان با فازهای مختلف تبدیل مواد (میعان، تصعید، تبخیر،¬ چگالش، ذوب و انجماد) از مواد ساده¬ای از جمله یخ خشک استفاده کردیم. نوآموزان به کمک دبیران خود با انجام آزمایش¬های گوناگون مانند ساخت حباب به کمک یخ خشک، رفتار اجسام گوناگون مانند فلز در هنگام قرار گرفتن در ظرف حاوی یخ خشک را بررسی نمودند و کاربردهای آن در صنعت و پزشکی را آموختند. با انجام آزمایش¬های علوم، نوآموزان با وسایل آزمایشگاهی آشنا می¬شوند، نام آن-ها و نحوه¬ی کارکرد آن¬ها را یاد می¬گیرند و میزان دقت آن¬ها در هنگام استفاده از وسایل آزمایشگاهی بالاتر می¬رود. هدف از برگزاری این کارگاه افزایش دید دانش¬آموزان نسبت به محیط اطراف، بالاتر رفتن دقت آن¬ها و افزایش هماهنگی بین چشم و دست آن¬ها می¬باشد.


خبر به تاریخ : ۲ آبان ۱۳۹۵
انتخابات شورای دانش آموزی
انتخابات شورای دانش آموزی

شورای دانش آموزی فرصت مناسبی برای مشارکت دادن دانش آموزان در فعالیت های پرورشی و فرهنگی و ... و آماده سازی آنها برای ورود به مسائل مهم اجتماعی می باشد.
لذا  در این راستا در تاریخ 2/8/95 انتخابات برای تعیین شورای مدرسه انجام گرفت.
1- معرفی کاندیدها یک هفته قبل از انتخابات
2- توضیح در رابطه با اهمیت شورای دانش آموزی
3- تبلیغات کاندیدها
4- برگزاری انتخابات
5- شمارش آراء به کمک دانش آموزان
6- اعلام اسامی برگزیدگان شورای دانش آموزی بر اساس تعداد آراء
سام آذری- باراد کدیور- عرشیا هشترودی لر- آراد حسنی- بردیا ایزد پناه- مانی مجد- رامتین میرشاهی- علیرضا رهبری

خبر به تاریخ : ۱ آبان ۱۳۹۵
كلاس خلاقيت، جلسه 3: بازی میدامان با موضوع شمارش وجه های قابل رویت و غیر قابل رویت
كلاس خلاقيت، جلسه 3: بازی میدامان با موضوع شمارش وجه های قابل رویت و غیر قابل رویت

در این جلسه نیز در ادامه جلسه گذشته نوآموزان به بازی با بلوک های چوبی می پردازند، میدامان، بلوک های هم اندازه ساخته شده از چوب طبیعی می باشد که بوسیله ی آن می توان معماهای جالبی برای نوآموزان از جمله شمارش تعداد وجه ها و یال های قابل رویت مطرح کرد. در این جلسه نوآموزان بیشتر بر اساس خلاقیت و تحلیل خود، سازه های سه بعدی متفاوتی ساخته به طوری که ابتدا از سازه های ساده شروع کرده و به شمارش وجه ها و یال های قابل رویت و غیر قابل رویت مطرح کرد.در این جلسه نوآموزان بیشتر بر اساس خلاقیت و تحلیل خود، سازه های سه بعدی متفاوتی ساخته به طوری که ابتدا از سازه های ساده شروع کرده و به شمارش وجه ها و یال های هر سازه را فرا می گیرند. آن ها همچنین فرا می گیرند که از کجا و چگونه شمارش را آغاز کرده و ادامه دهند. هدف از برگزاری این جلسه تقویت قدرت تمرکز و افزایش دقت و توجه نوآموزان برای ارزیابی و تحلیل درست مساله می باشد.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۵
روز جهانی کودک
روز جهانی کودک

کودکی حسی ناب و شگفت است. لحظات شگفت انگیزی که همیشه نمی توان تجربه اش کرد. دوران زیبایی که تو را به آسمان و پرنده ها و رنگین کمان و تمام زیبایی ها پیوند می دهد.
روز جهانی کودک بهانه ای برای ورود به جهان کودکان است. برای ورود به این جهان باید خود را با آنان همراه کنیم. به همین مناسبت هدایایی تقدیم فرندانمان در روز جهانی کودک شد.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۵
تربیت بدنی و ورزش گامی برای سلامتی
تربیت بدنی و ورزش گامی برای سلامتی

ورزش به عنوان یکی از مهمترین ارکان تامین شادابی و سلامتی جسم و روح و نیز شاخص اصلی اجتماعی و فرهنگی در زندگی امروز نقش اساسی و بنیادی دارد . برهمین اساس نه تنها یک روز، بلکه تمام روزها و ساعات زندگی را تحت الشعاع قرار می دهد.
26 مهر ماه روز تربیت بدنی و ورزش نامیده شده است که می تواند سرآغازی برای ایجاد انگیزه و بالا بردن روحیه شور و نشاط بیشتر باشد. ما نیز در همین راستا در پیش دبستان و دبستان دی با اجرای مراسمی چون رژه، برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی و المپیاد ورزشی و انجام بازیهای حرکتی (بازیهای دبستانی) این روز را گرامی داشتیم

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۵
روز جهانی غذا
روز جهانی غذا

25 مهرماه (17 اکتبر) روز جهانی غذا نامیده شده است. شعار روز جهانی غذای سال 2016 را " آب و هوا در حال تغییر است، غذا و کشاورزی نیز باید تغییر کند" می باشد. واحد بهداشت و مربیان پیش دبستان و دبستان دی نیز پس از ارائه توضیحاتی در خصوص این مناسبت به نوآموزان و دانش آموزان این فرصت را دادند تا با پرداختن به این شعار، تصوراتشان را در خصوص رابطه میان تغییرات آب و هوایی و تولیدات غذایی و کشاورزی و نیز ارتباط آن، پدیده ی گرسنگی را با دیگران به اشتراک بگذارند.
مراسم روز جهانی غذا در 150 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود و به همین دلیل نیز این رویداد از یکی از شناخته شده ترین روزهای موجود در تقویم جشن های مهم سازمان ملل متحد به شمار می رود.

خبر به تاریخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵
اردوی امام زاده قاسم
اردوی امام زاده قاسم

آشنایی دانش اموزان با حقایق عاشورا و نهضت امام حسین(ع) از ملزومات تربیت دینی است و ایام محرم فرصت مناسبی بود تا دانش آموزان با قیام امام حسین(ع) و نقش یاران باوفای سرور و سالار شهیدان و همچنین بافرهنگ دینی و اسلامی بیشتر آشنا شوند. بیان واقعه عاشورا برای نسل امروز بسیار ضروری است. چرا که کودکان و نوجوانان با تفکر عاشورایی آشنا شده و الفبای پیاده سازی این فرهنگ عظیم به آنان معرفی می شود.
لذا در این ایام اولین اردوی دبستان به زیارت امام زاده قاسم و آشنایی با منطقه شمیران اختصاص داده شد که طی آن در کنار حرم امام زاده قاسم و در فضایی معنوی فلسفه قیام امام حسین(ع) برای آنان تشریح گردید.

خبر به تاریخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵
قرآن نیکوترین سخن هاست
قرآن نیکوترین سخن هاست

روز شنبه 24 مهرماه به منظور آشنایی دانش آموزان پایه اول ابتدایی با قرآن، آداب تلاوت، نقش و جایگاه قرآن و آثار برکات آن در زندگی، همچنین ایجاد خاطره ای شیرین از آغاز آموزش رسمی قرآن مجید " جشن قرآن " برگزار گردید.
دانش آموزان در ابتدا در نهایت ادب و احترام گوش دل به نوای قرآن سپردند. سپس با فرستادن صلوات بر محمد و آل محمد فضای جشن را عطرآگین نمودند. تلاوت دسته جمعی توسط دانش آموزان از برنامه ی دیگر جشن بود.
در پایان نیز کتابهای قرآن همراه با هدیه ای به رسم یاد بودبه آنها اهداء گردید.

خبر به تاریخ : ۲۴ مهر ۱۳۹۵
روز جهانی کاهش بلایای طبیعی
روز جهانی کاهش بلایای طبیعی

شعار امسال این روز کاهش اثرات بلای طبیعی در مدارس می باشد که بر اهمیت حفظ سلامتی کودکان و تشریک مساعی آنان در مبارزه و آمادگی شان در کاهش اثرات بلایای طبیعی تاکید دارد.
واحد بهداشت پیش دبستان و دبستان دی نیز در همین راستا درروز چهارشنبه 24 مهرماه با برپایی کارگاهی، بر لزوم آموزش به کودکان به عنوان آسیب پذیرترین قشر هنگام رخداد بلایای طبیعی، آشنایی، هشدار و رویارویی با خطرات آن توضیحاتی را ارائه کردند و در پایان از نوآموزان و دانش آموزان خواستند دانسته های خود را به تصویر بکشند.
واحد بهداشت پیش دبستان و دبستان دی

خبر به تاریخ : ۱۹ مهر ۱۳۹۵
اردوي امام زاده قاسم
اردوي امام زاده قاسم

اردوی زیارتی "امام زاده قاسم"
از محرم و قیام عاشورا و فرهنگ تربیتی آن،ایثار، ازخودگذشتگی،ظلم ستیزی، یاری کردن مظلوم، دعا ومناجات را
می توانیم به فرزندانمان بیاموزیم.
به همین مناسبت برنامه ی اردوی دانش آموزان و نوآموزان پیش دبستان و دبستان دی با محوریت محرم " زیارت امام زاده قاسم" بود که همگی به همراه معلمین و معاون پرورشی خود ضمن آشنایی با اماکن مذهبی به زیارت و دعا و نیایش پرداخته و برا ی سلامتی خود و خانواده هایشان  دعا نمودند .

خبر به تاریخ : ۱۷ مهر ۱۳۹۵
روز جهاني كودك
روز جهاني كودك

17 مهرماه برابر با هشتم اکتبر روز جهانی کودک نام دارد و این بهانه ایست برای ورود به دنیای سبز و روشن و سراسر عشق کودکان . امور بین املل کانون فرهنگی امسال هفته ی ملی کودک را با نگاه به آیین های دینی و مذهبی ماه محرم در سراسر کشور نامگذاری نمودند، ما نیز در دبستان و پیش دبستان دی در همین راستا هفته ی جهانی کودک را با عناوین :
1. خانواده و مهربانی در زندگی کودک امروز
2. باورهای دینی و مسئولیت های اجتماعی در زندگی کودک امروز
3. میراث فرهنگی و دوستی با طبیعت در زندگی کودک امروز
4. امنیت و سلامت در زندگی کودک امروز
5. دانش، آگاهی، کتاب و فضای مجازی در زندگی کودک امروز
6. گذشت و فدا کاری در زندگی کودک امروز
7. شجاعت و سخاوت در زندگی کودک امروز
برگزار می نماییم.دانش آموزان و نوآموزان دی نیز، با برپایی ایستگاه نقاشی و تهیه کلاژ و اهداء جوایز این روز را گرامی داشتند.

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۵
حضور اولیاء در انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
حضور اولیاء در انتخابات انجمن اولیاء و مربیان

انجمن اولیاء و مربیان انجمنی است معرف همفکری و مشارکت خانه و مدرسه در ساختن آینده بهتر دانش آموزان. فعالیت های این انجمن بیانگر نقش اساسی والدین و اولیای دانش آموزان است که منجر به ارتقای سطح کیفی و کمی امور پرورشی و آموزشی مدرسه می شود.
نقش تأثیرگذار و مؤثر انجمن در مجموعه فعالیت های مدرسه و همفکری نمایندگان انجمن که انتقال دهنده نظرات تمامی اولیاء می باشد. برگسترش ارتباط خانه و مدرسه طبق مقررات و ضوابط آموزش و پرورش امری ضروری و بسیار سازنده است.
لذا انتخابات انجمن اولیاء و مربیان دبستان دی در سال تحصیلی 96-95 در روز پنج شنبه 15 مهر با حضور اولیای عزیز برگزار شد که اعضای اصلی و علی البدل انجمن به قرار ذیل انتخاب گردید.
اعضای انجمن:
1- سعیده آقا محمدجواد
2- زهرا نیک پور
3- کتایون پاک
4- رخساره فلاحت کار
5- سنم بازغی
6- ماندانا مجتبائیان
7- یاسمن رودباری
8- علی سرخه ای

خبر به تاریخ : ۸ مهر ۱۳۹۵
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
انجمن اولیاء و مربیان مدارس همواره به عنوان نهادهای مردمی و تاثیر گذار مورد توجه بوده و با ایفای نقش های موثر و فعالیت های هدفمند، در ارتقای کمی و کیفی امور آموزشی دانش آموزان و گسترش ارتباط خانه و مدرسه بر طبق مقررات و ضوابط وزارت آموزش و پرورش انجام وظیفه می نماید.
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان دوره ی پیش دبستان و دبستان دی در سال تحصیلی 96-95 در روز پنجشنبه 8 مهرماه با حضور اکثریت اولیای عزیز برگزار شد.
ضمن عرض تشکر از حضور اولیاء محترم، اسامی اعضای اصلی و علی البدل انجمن اولیاء و مربیان به شرح ذیل اعلام می گردد.
اعضاء اصلی:
1. خانم گیتا نجاتیان
2. خانم مونا حافظی
3. خانم مونا پور شمس
4. خانم نفیسه رضایی
5. خانم سحر غفوری
اعضای علی البدل:
6. آقای علی رشیدی
7. آقای محمدتقی مختاری 
8. خانم مهسا خوب بخت

خبر به تاریخ : ۸ مهر ۱۳۹۵
دیدار اولیاء با معلمین
دیدار اولیاء با معلمین

در راستای برقراری ارتباطی موثر جهت ورود شکوفه های باغ علم و دانش، نخستین جلسه دیدار اولیاء با معلمین با هدف هماهنگی های آموزشی – پرورشی و آشنایی هر چه بیشتر معلمین با اولیاء، در روز پنجشنبه هشتم مهرماه برگزار گردید.
در ابتدای جلسه معلمین فوق برنامه، ضمن معرفی، برنامه های آموزشی را ارایه نمودند سپس معلمین هر کلاس، ضمن عرض خیرمقدم به اولیاء، به معرفی روش ها و برنامه های کاری کلاس خود از جمله نحوه ی آموزش، فعالیت های کلاسی، نحوه ی همسویی اولیاء با برنامه های دانش آموزان، اشاراتی را داشتند.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۵
فداكاران
فداكاران

هفتم مهرماه به نام آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است، در واقع این روز بهانه ای است تا به گرامیداشت انسان هایی بپردازیم که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش ما می گذرند تا بتوانیم در امنیت زندگی کنیم.
در دبستان دی به منظور آشنایی دانش آموزان با فعالیت های آتش نشان ها فیلمی از عملکرد و تلاش آن ها پخش شد که در آن بچه ها با گوشه ای از فداکاری های آنها آشنا شدند. با همکاری گروه A TEAM چند آزمایش جهت بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان هنگام اطفای حریق صورت گرفت.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۵
روز آتش نشانی و ايمني
روز آتش نشانی و ايمني

هفتم مهر ماه به نام "روز آتش نشانی و ایمنی" با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور و همچنین گرامیداشت حماسه آفرینی ها و از خودگذشتگی های آتش نشانان میهنمان نامگذاری شده است.
به منظور فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از حوادث و آشنایی با خطرات مواد آتش زا و نیز آموزش راههای مقابله با آتش  و اطفاء حریق، دانش آموزان و نوآموزانِ پیش دبستان و دبستان دی، توسط  آتش نشانهایی از ایستگاه آتش نشانی 88 تهران، از نزدیک با کپسول آتش نشانی آشنا شدند و در مورد نحوه کار با آن تجاربی را کسب کردند و در پایان مراسم نیز توانستند آموزه های خود را به تصویر بکشند.
خبر به تاریخ : ۳ مهر ۱۳۹۵
آغاز سال تحصيلي 96-95
آغاز سال تحصيلي 96-95

روزهیاهوی دانش آموزان ...
روز معلم های صبور و مهربان ...
روز ناظم های دلسوز و مدیران مسئول ...

روزی که همه دیوار ها، میزها و صندلی های مدرسه از خواب تابستانی بیدار شده بودند و به روی اهالی درس و دانش لبخند می زدند. آن روز اولین روز از ماه مهر و شروع فصل پاییز، ماه تحصیل، تلاش، مشق و مدسه بود. دانش آموزان بعد از عبور از زیر قرآن وارد مدسه شده و در صف های منظم قرار گرفتند. آیاتی از قرآن مجید و سرود ملی حسن آغازی بود برای شروعی دوباره، شروعی با صحبتی کوتاه از سوی مدیر و حضور در کلاس.
الهی به امید تو

خبر به تاریخ : ۳ مهر ۱۳۹۵
پاییز از راه رسید و مهر آغاز شد
پاییز از راه رسید و مهر آغاز شد

پاییز از راه رسید و مهر آغاز شد
دوباره صدای خنده و شادی در کوچه های شهر میپیچد
و مدرسه چشم انتظار کودکان است

در آخرین روز از فصل  از تابستان، در آستانه ی ماه مهر و مهربانی،در پیش دبستان و دبستان دی زنگ غنچه و شکوفه ها به صدا در آمد.
بانگ زیبای قرآن مجید، نواختن سرود جمهوری اسلامی و سپس به صدا در آمدن زنگ مدرسه آغاز برنامه هایمان بود.
نوآموزان و دانش آموزان عزیز  پس از ساخت کاردستی و دیدن نمایشی شاد با بدرقه ی معلمین عزیز از زیر قرآن،شروع سال تحصیلی جدیدرا همراه اولیای خود جشن گرفتند.
در طی این مراسم  نیز اولین جلسه ی آموزش خانواده با عنوان " آمادگی ورود به مدرسه " با سخنرانی خانم طباطبایی کارشناس ارشد مشاوره و روانشناسی کودک انجام شد.

خبر به تاریخ : ۱۹ تیر ۱۳۹۵
گزارش هفته ی پنجم وششم کلاسهای تابستانی (5 تیر ماه لغایت 15 تیرماه)
گزارش هفته ی پنجم وششم کلاسهای تابستانی (5 تیر ماه لغایت 15 تیرماه)

کارگاه هنر(ساخت عینک)
یکی از سرگرمی ها و علاقه مندی کودکان در این سنین ساخت وسایل شخصی از قبیل کلاه ، عینک و ... برای خودشان است. از این رو بز آن شدیم به آنها فرصت طراحی عینک های دلخواه خودشان را بدهیم.
در این کارگاه اسکلت خام عینک ها در اختیار نوآموزان قرار گرفت تا آنها با خلاقیت و سلیقه ی شخصی خود با استفاده از ابزار آلاتی که در اختیارشان قرار گرفته بود آن را طراحی کنند و با استفاده از طلق های رنگی به انتخاب خود برای عینک هایشان شیشه بسازند. این فعالیت آنها را با متدهای طراحی آشنا کرد، و باعث رشد قوه ی جسمانی- عقلانی نوآموزان می شود.
تکنیک "finger joint"
در این کارگاه نوآموزان با استفاده از finger joint به ساخت   loader چوبی پرداختند. این تکنیک در نجاری، معماری و سایر هنرها استفاده می شود. در این کارگاه ابتدا نوآموزان تکه های چوبی برش خورده با این روش را رنگ آمیزی کردند و با استفاده از سنباده چوبها را فرم دادند. پس از خشک شدن تکه های چوبی با استفاده از مدل اصلی تکه را مونتاژ کردند.
کارگاه خلاقیت (بازی فکری استراتژی)
بازی طبیعی ترین فعالیت بچه هاست. از طریق بازی کودکان خود را نشان می دهند و دنیای خود را کشف می کنند. بازی های فکری، مغز نوآموزان را ورز می دهد و دریچه ی جدیدی به روی آنها می گشاید، بازی " اتللو" یکی از معروفترین بازی های استراتژیک است که آموزش آن مزایای فراوانی دارد. در این بازی نوآموزان به صورت 2 به 2 با یکدیگر یه رقابت می پردازند و برنده بازی کسی است که خانه های بیشتری را با رنگ خود پر کرده باشد.
اتللو به نوآموزان می آموزد که چگونه برنامه ریزی و تصمیم گیری کنند و همچنین تحمل شکست و امید پیروزی را در آنها تقویت سازد. انجام این فعالیت ها به مرور زمان می تواند مقدمه ای برای آموزش ریاضی به نوآموزان باشد.
چاپ پارچه:
در این کارگاه خلاقیت نوآموزان با چند تکنیک ساده چاپ پارچه با استفاده از شابلون و رنگ اکوپلیک همچنین ماژیک های مخصوص آشنا شدند. این فعالیت علاوه بر اینکه نوآموزان را با استفاده کردن از رنگ، قلمو و ماژیک های مخصوص آشنا ساخت، باعث هماهنگی بین چشمها و دست های آنها گردید در انتها نیز نوآموزان طریقه ی صحیح گرفتن قلمو دپالت و ترکیب بندی صحیح رنگ ها را تمرین کردند.
کلاس قرآن:
در این هفته ها نوآموزان با زندگی "حضرت علی (ع) " و شهادت ایشان با هدف آشنایی با مقام والای امام اول شیعیان و شبهای قدر و با داستان "اصحاب کهف" همراه با تصویر سازی قصه ها ، آشنا شدند.
مهارت های زندگی:
نوآموزان در بخش مهرت های زندگی با موضوعاتی چون همدلی به منظور در نظر گرفتن احساسات دیگران در شرایط مختلف و رعایت قانون بیشتر آشنا شدند و به تماشای فیلم هایی با مضامین فوق پرداختند.
کارگاه قصه گویی:
کارگاه قصه گویی این هفته ها به خواندن داستانهایی چون" شب و ستاره و دزد" از کتاب کلیله و دمنه با این هدف که حقیقت هرگز پنهان نمی ماند، داستان " یاوران نا پیدای خدا" به منظور آشنایی آنها با این موضوع که دروغگویی عاقبت خوشی ندارد، داستان های " رازهای بابابزرگ قورباغه" و "کار بیهوده نمودن" از کتاب کلیله و دمنه با نهادینه کردن این موضوع که انجام کار بیهوده جز ضرر و زیان عاقبتی ندارد، برگزار گردید.
خواندن اشعار " شانه و مسواک" به منظور رعایت بهداشت شخصی هر فرد و شعر " تاپ تاپ خمیر" به منظور آشنایی با مراحل تهیه ی نان از جمله کارهای انجام شده در این کارگاه بود.
شاهنامه خوانی:
در کلاس شاهنامه خوانی داستان های " زال و سیمرغ" و داستان " سیاوش" و " رستم و اسفندیار" همراه با نمایش و ایفای نقش توسط خود نوآموزان اجرا گردید.
خبر به تاریخ : ۵ تیر ۱۳۹۵
گزارش هفته ی چهارم کلاسهای تابستانی(29 خرداد لغایت 1 تیر ماه)
گزارش هفته ی چهارم کلاسهای تابستانی(29 خرداد لغایت 1 تیر ماه)

کارگاه خلاقیت(طراحی پیکسل)
پیکسل (بج) یکی از علاقه مندی های نوآموزان در این سنین است. آنها از این پیکسل ها بر روی لباس،کیف یا کفش خود استفاده   می کنند. برآن شدیم تا امکان طراحی و شناخت پیکسل را برای آنها فراهم کنیم تا با سلیقه  و خلاقیت خود بتوانند آنچه را که در ذهن دارند جامه عمل بپوشانند.در این کارگاه نوآموزان کار خود را با طراحی و رنگ آمیزی طرح مورد علاقه ی خود شروع کرده سپس نوآموزان بر روی کاغذ های مخصوص و با استفاده از ابزار آلات مختلف به برش کاغذ پیکسل پرداختند در نهایت با راهنمایی دبیران مربوطه روش استفاده از این دستگاه را آموزش دیدند.
کارگاه هنر(ماکت سازی)
نوآموزان در کارگاه هنر گروه آموزشی " ای تیم" به ساخت ماکت با استفاده از آجرهای مینیاتوری پرداختند در این کارگاه آنها ابتدا با مفاهیمی چون تراز کردن،شاغول کردن، بند کشی و... آشنا شده سپس به زبان ساده مفاهیمی چون پلان، نما و مقطع را فرا گرفته و در نهایت با استفاده از نقشه به ساخت دیوارهای ماکت پرداختند. در این بین دبیران نیز با استفاده از اسلاید هایی آنها را با انواع برش های آجر و کاربردهای آن آشنا کردند.
کلاس قرآن:
در این هفته نوآموزان با زندگی حضرت مریم و حضرت عیسی و معجزات آنها آشنا شدند.
شاهنامه خوانی:
خواندن خان ششم و هفتم به همراه تصویر سازی و نمایش آن و بازگویی داستان جنگ فریدون و ضحاک از جمله کارهای انجام شده در کلاس شاهنامه خوانی این هفته بود.
شعر و قصه خوانی:
در این هفته با بازگویی داستان زیبای " خرچنگ و مرغ ماهی خوار" از کتاب کلیله و دمنه با هدف اعتماد نکردن به غریبه ها و داستان " پادشاه کوچولوی مهربان" با هدف مشورت با پدر و مادر و بزرگترها و حفظ و خواندن " شعر درخت " که به صورت چیستان جهت تقویت فکر و تمرکز دانش آموزان صورت گرفت.
مهارت زندگی:
در این جلسه نوآموزان با مهارت درست مصرف کردن و مفهوم صرفه جویی آشنا شدند و با بحث و گفتگو و بیان مثال هایی در این مورد این مفاهیم را درونی تر کردند.خبر به تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۵
گزارش هفته سوم کلاسهای تابستانی(22لغایت 25 خرداد ماه)
گزارش هفته سوم کلاسهای تابستانی(22لغایت 25 خرداد ماه)

کلاس قرآن
در این هفته نوآموزان پس از آشنایی با داستان سوره فیل و رنگ آمیزی و نقاشی تصویر آن به بیان کردن داستان جهت تقویت مهارت فن بیان ، پرداختند. هدف از بازگویی این قصه، یادآوری "لطف و بزرگواری خداوند" و اینکه "خداوند در همه جا حاضر و ناظر بر رفتار ماست" بوده است.

شاهنامه خوانی
در کلاس شاهنامه خوانی داستان های خان چهارم و پنجم شاهنامه و ضحاک ماردوش خوانده و سپس لغات سخت و معانی آنها برای نوآموزان توضیح داده شد.

شعر و قصه خوانی
در این هفته با بازگویی داستان های زیبای"بقال و طوطی" از مولانا و "موش و گربه" از کلیله و دمنه و تمرین و تکرار شعر "والدین" اهدافی چون سپاسگزاری از خداوند ، دوری از قضاوت دیگران و احترام به پدر و مادر در نظر گرفته شده بود.
مهارتهای زندگی
در کارگاه مهارتهای زندگی این هفته سعی بر آن شد نوآموزان را با آموزش مهارتهایی چون "نظم" و رعایت آن و همچنین "مدیریت شادی" به همراه نقاشی و تصویر سازی این مفاهیم آشنا سازیم.

کارگاه هنر (مجسمه سازی با آلژینات)
یکی از تکنیک های مجسمه سازی ساخت احجام با استفاده از قالب گیری و آلژینات می باشد. در این روش نوآموزان ابتدا به ساخت محلول آلژینات پرداخته سپس جسم مورد نظری را که می خواهند قالب بگیرند داخل محلول قرار می دهند. پس از انجام پروسه ی قالب گیری به کمک مربیان خود به ساخت ملات گچ پرداخته و قالب های خود را با ملات پر میکنند، در ادامه مدتی برای خشک شدن ملات صبر کرده تا بتوانند مجسمه های خود را از آن خارج نمایند.  سپس مجسمه های خود را سنباده زده و با استفاده از اسپری های رنگ آکریلیک آنها را رنگ آمیزی می کنند.

کارگاه خلاقیت (کلاژ سه بعدی)
کلاژ سه بعدی تک چسبانی با استفاده از تکه های برش خورده پلکسی می باشد.
به این صورت که نوآموزان در ابتدا به طراحی مدل اولیه ی خود به صورت دو بعدی و در صفحه ی اصلی کار که از جنس " ام دی اف" تعبیه شده بود پرداختند و بعد از آن طرح خود را در سطح و ارتفاع با استفاده از تکه های رنگی پلکسی گسترش دادند.
این فعالیت تجسم فضایی نوآموزان را در درک پرسپکتیوهای سه بعدی تقویت میکند و به آنها
قدرت آنالیز طرح های سه بعدی را خواهد داد. در این فعالیت ظرافت و دقت عمل و همچنین صبر و حوصله ی نوآموزان در رسیدن به هدف نهایی اهمیت ویژه ای دارد.

خبر به تاریخ : ۱۹ خرداد ۱۳۹۵
گزارش هفته دوم کلاسهای تابستانی (16 تا 19 خرداد)
گزارش هفته دوم کلاسهای تابستانی (16 تا 19 خرداد)

کارگاه قصه گویی:
در این هفته بازگویی داستانهایی از کلیله و دمنه مانند روباه حیله گر، دوستی خرس با مرد تاجر، دیو و دزد با در نظر گرفتن اهدافی چون پیدا کردن دوست خوب و دانا، فراموش نکردن خدا در تمام مراحل زندگی، آشنایی با لغات جدید و همچنین خواندن شعر " صبح شد" با هدف آشنایی با نماز صبح و وضو واحترام به پدر و مادر انجام شد.
شاهنامه خوانی :
خواندن خان دوم و سوم شاهنامه (یافتن چشمه ی آب و جنگ رستم با اژدها) و به تصویر کشیدن این داستانها در کلاس توسط نوآموزان .
کارگاه خلاقیت(سازه خلاقانه)
در این جلسه از کارگاه خلاقیت نوآموزان به ساخت "سازه های مدل "پرداختند. این سازه ها با استفاده از خلال دندان به عنوان بازو و خمیر مجسمه سازی به عنوان مفصل ساخته شده اند. هدف از برگزاری این کلاس آشنایی نوآموزان با ساخت مدل های ابتدایی و ساده ی سازه هایی چون برج، پل و .... است.
در این فعالیت نوآموزان در ابتدا با استفاده از خلاقیت خود به ساخت احجام هندسی ساده نظیر مکعب مستطیل، هرم و.. پرداخته، سپس با ترکیب کردن این احجام هندسی کوچک به حجم های بزرگتری دست یافته  و در نهایت توانستند سازه های خلاقانه ای بسازند که بتواند نیروها را تحمل کنند.
تکواندو
رشته های ورزشی به خصوص رشته های رزمی جذابیت خاصی در بین نوآموزان دارند. هدف از برگزاری تکواندودر کلاسهای تابستانی تقویت اعتماد به نفس در فرد،تکیه بر نظم و انضباط، تواضع و فروتنی و ایجاد روحیه جوانمردی می باشد. نوآموزان پرشورترین روزهای زندگی خود را تجربه می کنند و از انرژی مضاعفی برخوردارند و با توجه به این مسئله که در این رشته ورزشی فرد نیازمند این است که با قدرت تفکر ، انرژی خود را در مسیر مثبت هدایت کند از این ورزش به عنوان وسیله ای برای تعادل و توازن جسم و روح افراد استفاده می شود.علیرغم اینکه تکواندو یک رشته ی ورزشی انفرادی است، میتواند باعث ایجاد روحیه ی تعامل گروهی بین افراد یک تیم باشد.

آموزش فوتبال
دوره های آموزشی فوتبال در زمین فوتبال دبستان در حال برگزاری است.این کلاس ها در دو سطح مبتدی و پیشرفته زیر نظر مربی برنامه ریزی شده است .در این دوره علاوه بر آشنایی نوآموزان با مبانی اولیه فوتبال، تاکید بر آموزش سطح به سطح و پلکانی مانند حمل توپ، ضربه اولیه، ابعاد دروازه ، ابعاد زمین ، نوع خط کشی ها، تعاریف خط کشی و انواع خطا و نیز آشنایی با قوانین و چهارچوب درفوتبال در نظر گرفته شده است.
هدف نهایی برگزاری این دوره ها بالا بردن مهارت های روان حرکتی  یا ادراکی جهت بالا بردن رفتار های ذهنی و در نهایت رسیدن به هوش تکنیکی می باشد.
یو گا ورزش صلح و دوستی
یوگا یگانگی جسم و ذهن است که به وسیله ی نرمش های بدنی، مهارت های تنفسی ، مراقبه و ایجاد آگاهی به وجود می آید. واژه ی یوگا ریشه ی سانسکریت دارد و به معنی یگانگی و یکپارچگی است. یک از بهترین راهها برای ایجاد هماهنگی عاطفی در کودکان و کمک کردن به رشد همزمان بدن و روان ، آموزش یوگا به آنهاست.

استمرار در تمرینات یوگا می تواند این موارد را در نوآموزان بهبود بخشد:
 خواب بهتر
 هضم غذا
 غزت نفس بیشتر
 ارتقا مهارت های گوش دادن
 رشد بهتر مهارت های حرکتی ریز و درشت
 آرامش پیدا کردن زودتر و سریع تر
 یک سبک زندگی سالم همراه با آمادگی جسمانی بالا

ما نیز بر آن شدیم با برگزاری کلاس های یوگا در ترم تابستان و انجام بازی های مفرح یوگایی ،ضمن ایجاد حرکات ورزشی و جسمانی ، مهارتهایی چون کار گروهی وبرقراری روابط سالم اجتماعی را بین نوآموزان افزایش دهیم و شادی و نشاط را در محیط آموزشی برقرار سازیم.

کارگاه هنر
نقاشی متری
همه ی نوآموزان در این سنین اسطوره هایی دارند که عموما برگرفته از فبلم ها و کارتون هایی است که در این دوران مشاهده می کنند.آنها سعی می کنند اسطوره های خود را نقاشی کنند و بعضی اوقات ساخته ها و پرداخته های ذهن خود را به آن اضافه نمایند .
در کارگاه هنر این هفته نوآموزان به صورت گروهی به طراحی و رنگ آمیزی اسطوره های خود پرداختند و مربیان تنها به عنوان راهنما تکنیک هایی از رنگ آمیزی با ابزارهای مختلف ، معنا و مفهوم هر رنگ و ترکیب بندی آنها را به نوآموزان پرداختند.
اریگامی
.یک هنر ژاپنی برا ی خلق مجسمه هایی کاغذی است و عمدتا بر آموزش مفاهیم پایه مانند اشکال هندسی و تقویت مهارت دست نوآموزان تاکید دارد و مفهوم تقارن و چگونگی تبدیل یک شکل دو بعدی به سه بعدی به طور ضمنی به نوآموزان را توضیح می دهند . این علم در عین سادگی پایه بسیاری از آموزش های ریاضی ، علوم هندسی و تکنولوژی در سالهای بعد محسوب می شود.
نوآموزان هنرمندمان با کمک و همراهی دبیران خود به ساخت مجسمه های اریگامی پرداختند . این فعالیت که ترکیبی از هنر و علم است هر دو نیمکره ی مغز را به چالش می کشد چرا که دستها و چشمان او در ساختن مجسمه درگیر می باشد و هوش عمومی نوآموز را در درک و حل مسائل پیچیده تر بالاتر میبرد.خبر به تاریخ : ۱۲ خرداد ۱۳۹۵
کلاس های تابستانی
کلاس های تابستانی

با فرا رسیدن فصل تابستان و اتمام سال تحصیلی به منظور پر کردن اوقات فراغت نوآموزان، پیش دبستان دی اقدام به برگزاری کلاس های تابستانی نموده است.
مساله اصلی در انتخاب موضوعات کلاس های تابستانی علاقه نوآموزان است، چنانچه این کلاس ها با دقت به ویژگی ها و علاقه مندی آنان برگزار گردد می تواند در استعدادیابی آن ها کمک زیادی بنماید.
در این راستا کلاس های تابستانی، از روزهای شنبه تا سه شنبه با عناوین مختلف  ورزشی، آموزشی و هنری برگزار می گردد و روزهای چهارشنبه به بازدید و گردش علمی اختصاص داده شده است.
گزارش هفته ی اول کلاسهای تابستانی  (از تاریخ 8 لغایت 12 خرداد)
کلاس قرآن:
هدف از برگزاری این کلاس ،آشنایی نوآموزان با زندگی پیامبران، ویژگی های اخلاقی آنها و الگو قرار دادن این بزرگان در زندگی شان است.داستان این هفته آشنایی با زندگی حضرت یوسف پیامبر و حضرت یعقوب با نهادینه شدن موضوعاتی چون درستکاری و دوری از حسادت بود.
کارگاه قصه گویی:
قصه گویی بیان هنرمندانه قصه هاست و قصه گوفردی هنرمند است که داستان را با بیان شیوای خود به شنونده و مخاطب می رساند. نقش داستان در آموزش به نوآموزان، کمک به پرورش بیان و عواطف و افکار ، تقویت و پرورش نیروی تخیل، رشد اعتماد به نفس، تقویت زبان آموزی و آشنایی با واقعیت های زندگی می باشد.
در کارگاه قصه خوانی این هفته داستان "پسته ی دهان بسته" با هدف همکاری و دوست یابی، داستان" احمد خجالتی" با هدف آشنایی با خصوصیات اخلاقی و خجالتی نبودن در جمع، داستان "اردک کاکل به سر" با هدف خوشرویی و کاربد را با بدی پاسخ ندادن و داستان " دم مخملی " با هدف آینده نگری و قناعت و در ضمن مراقبت از خود و خانواده خوانده شد.
مهارت های زندگی:
نوآموزان برای آن که بتوانند خودشان را با اجتماعی که در آن زندگی می کنند سازگار کنند نیازمند آموزش مهارت های اجتماعی گوناگون هستند. کلاس این هفته با آموزش مهارت هایی چون آغاز کارها با نام خدا، آداب صحیح غذا خوردن در کنار خانواده، صحبت نکردن در هنگام صرف غذا، همکاری با والدین، تشکر از نعمت های خداوند، و همچنین آموزش مهارتی چون قناعت با هدف صرفه جویی و درست مصرف کردن برگزار گردید.
شطرنج:
یکی از قویترین ابزار جهت تقویت ذهن که یاد گرفتن حرکات آن نسبتا ساده می باشد شطرنج است.
در ادامه ی کلاس های شطرنج نوآموزان که در طول سال تحصیلی نیز برگزار شده بود، در کلاسهای تابستانی  به منظور بالا بردن مهارت تمرکز، صبرو شکیبایی ، خلاقیت و ظرافت حافظه،  توانایی تجزیه و تحلیل و در نهایت تصمیم گیری در موقعیت های دشوار و حل مساله به شیوه های مختلف کلاس های شطرنج گنجانده شده است.
شاهنامه خوانی:
آشنا کردن کودکان با شاهنامه نه تنها برای آنها خسته کننده و سخت نیست بلکه جذاب و دوست داشتنی و آموزنده نیز هست.
آشنایی آنها با داستان های شاهنامه سبب می شود که هویت ایرانی خود را بیشتر شناخته و به آن افتخار نمایند.
این هفته در کلاس شاهنامه خوانی در ادامه ی فعالیت های قبلی که در پیش دبستان دی صورت گرفته بود نوآموزان با فردوسی شاعر بزرگ ایرانی و کتاب شاهنامه آشنا شدند و پس از خواندن خوان اول رستم شجاعت و قهرمانی این پهلوان ایرانی را به تصویر کشیدند.
کارگاه هنر( مجسمه سازی با گل و سفال)
نوآموزان از بازی با گل و سفال لذت فراوانی می برند و می توانند با قوه ی ابتکارو خلاقیت خود تصوراتشان را جامه ی عمل پوشانده و آن را به شکل مجسم در آورند.
هدف از برگزاری این جلسه رشد و پرورش قوه ی خلاقیت ، کنترل اعصاب و عضلات، پرورش قوه ی تجسم فضایی و هماهنگی بین چشم و دست آنها است. پس از ساخت مجسمه های سفالی و خشک شدن آنها قادر خواهند بود آنها را رنگ آمیزی کنند و با ترکیب های رنگی، بافت و تکنیک استفاده از رنگ اکریلیک آشنا شوند.
کارگاه خلاقیت( پلی مگنت و میدامان)
یکی از اولویت ها و اهداف مهم کلاس خلاقیت تقویت سواد بصری نوآموزان و پرورش تصورات فضایی آنهاست. به همین منظور نخستین فعالیت هایی که با نوآموزان انجام میشود سه بعدی سازی به کمک ابزار آلات کمک آموزشی متفاوت است.
میدامان بلوک های هم اندازه ی ساخته شده از چوب طبیعی می باشد که بوسیله ی آن می توان معماهای جالبی را برای نوآموزان مطرح کرد. پلی مگنت نیز یکی از بازی های فکری بسیار جذاب است که از تعداد زیادی گوی و میله با خاصیت مغناطیسی تشکیل شده است.با  استفاده از این میله ها می توان ذهن خلاق آنها را به چالش کشید.
گزارش کامل کلاسها ی فوتبال ، یوگا و تکواندو هفته ی آینده ارائه خواهند شد.خبر به تاریخ : ۷ خرداد ۱۳۹۵
جشن پایان سال تحصیلی
جشن پایان سال تحصیلی

روز جمعه 7 خرداد ماه 95 نوآموزان پیش دبستان با همراهی مسئولین، معلمین و خانواد ه های خود مراسم فارغ التحصیلی خود را جشن گرفتند و روزی شاد و خاطره انگیز را با انجام بازی، مسابقه و گرفتن هدیه و عکس یادگاری رقم زدند. این مراسم با ارائه گزارش عملکرد توصیفی نوآموزان و پذیرایی به اتمام رسید.

خبر به تاریخ : ۳ خرداد ۱۳۹۵
جشن نیمه شعبان
جشن نیمه شعبان

رواق منتظر چشم من آشیانه توست 

کرم نما و فرودآ که خانه خانه ی توست
ولادت سراسر نور منجی عالم بشریت قائم آل محمد، حضرت مهدی(عج) بر تمام شیعیان جهان مبارک باد.
به همین مناسبت پیش دبستان دی در آستانه ولادت آن حضرت، نوآموزان را  با مقام والای ایشان آشنا نموده و این جشن را با برگزاری مسابقه و پخش شکلات به پایان رساندند.

خبر به تاریخ : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
آموزش مجسمه سازی ( تکنیک آلژینات)
آموزش مجسمه سازی ( تکنیک آلژینات)

یکی از تکنیک های مجسمه سازی ساخت احجام با استفاده  از قالب گیری و آلژینات می باشد. در این روش نوآموزان ابتدا به ساخت محلول آلژینات پرداخته و پس از آن جسم مورد نظری را که می خواهند قالب بگیرند داخل محلول قرار می دهند.آن ها می توانند با این روش هر چیزی حتی دست و پای خود را قالب گیری نمایند.
پس از انجام پروسه ی قالب گیری به کمک مربیان خود به ساخت ملات گچ پرداختند و قالب های خود را با ملات پر کردند، در ادامه ی این پروسه نوآموزان باید مدتی برای خشک شدن ملات صبر کنند تا بتوانند مجسمه های خود را از آن خارج نمایند.
این فعالیت صبر و حوصله ی نوآموزان را در انجام اینگونه فعالیت ها بالا می برد. ورز دادن مواد و بازی کردن با خمیر آلژینات ماهیچه های ظریف دستان آن ها را تقویت می کند و خلاقیت آن ها را در ترکیب اجسام مختلف و ساخت قالب های جدید برای مجسمه بیشتر خواهد کرد.

خبر به تاریخ : ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی
جشن فارغ التحصیلی زبان انگلیسی
روز دوشنبه 20/2/95 در بخش زبان انگلیسی، کلیه کلاسهای پیش دبستانی، جشن فارغ التحصیلی خود را طی مراسمی اجرا کردند. در این جشن معلمان هر کلاس گزارشی سالیانه از کار کلاس خود را ارائه داده ،سپس پسرانمان شعرهاي خود را به صورت گروهی اجرا نمودند. در پایان نیز با اهدای لوحهايی به نوآموزان روزی خوش برای آنها و خانواده هایشان رقم خورد.

خبر به تاریخ : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
لحظات شيرين با گردش در طبيعت
لحظات شيرين با گردش در طبيعت

پل طبيعت اولين پل صرفاً پياده رو در ايران مي باشد و به عنوان مقصد گردشگري جذاب شناخته شده است. نوآموزان پيش دبستان دي در 13 و 15 ارديبهشت ماه براي ديدن طبيعت زيباي بهاري به اردوي «پل طبيعت» اعزام شدند. آنها ضمن لذت بردن از قسمتهاي مختلفي چون لانه كبوتر، كالسكه راني، فانوس دريايي، آبنما، برج آتش، آلاچيق و محيط سبز آنجا، اشعار انگليسي خو را نيز تمرين كرده و با راههاي محافظت از طبيعت سرسبز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
بزرگداشت روز معلم
بزرگداشت روز معلم

عارفان علم عاشق می شوند                          بهترین مردم معلم می شوند
عشق با دانش متمم می شود                       هرکه عاشق شد معلم می شود.
12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری بزرگداشت روز معلم نامیده می شود.
در پیش دبستان دی نیز به همین منظور مراسمی جهت بزرگداشت روز معلم برگزار گردید و طی این مراسم نوآموزان با اهدای شاخه گل به معلمان خود از آنها تقدیر و تشکر نمودند.

خبر به تاریخ : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
"گرامیداشت روز ملی خلیج فارس"
"گرامیداشت روز ملی خلیج فارس"

10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس نام دارد.
این روز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای پاسداری از میراث فرهنگی و معنوی به تقویم رسمی کشور ایران اضافه شده است.
باید به نوآموزان بگوییم که روز خلیج فارس برای ما تنها یک نام نیست بلکه یک موهبت طبیعی، سرشار از منابع زیستی و غیر زیستی است و زیستگاه بسیاری ازجانوران و گیاهان دریایی است که نقش بنیادین در چرخه حیات و ذخیرگاه آبزیان شیلاتی دارد. باید به فرزندان خود یاد دهیم که هر یک از ما باید ارزش های این موهبت طبیعی را بشناسیم و قدر بگذاریم و برای آشنایی هر چه بیشتر آنها با این موضوع یک نقشه کلی از کشورمان به آنها داده شد تا موقعیت جغرافیایی خلیج فارس و چگونگی حفاظت از منابع طبیعی به خصوص دریاها را بیاموزند.

خبر به تاریخ : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
گرامیداشت ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر
گرامیداشت ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر

13 رجب هر سال (2 اردیبهشت 95)ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر نام گرفته است . در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی پس از آشنایی با شخصیت والای حضرت علی(ع)  ومقام پدر نقاشی هایی را همراه با هدیه ای برای پدرانشان به رسم یادبود آماده کردند.

خبر به تاریخ : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
گرامیداشت روز زمین پاک
گرامیداشت روز زمین پاک

همه ساله مراسم روز جهاني زمین پاک در دوم اردیبهشت ماه برگزار می شود. اگر قرار است کره زمین کماکان منزل ما باشد آنگاه باید هرچه در توان داریم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همان منزل امن برای نسل های آینده و فرزندانمان باقی می ماند.
بدین منظور جهت سپاسگزاری از مواهب زمین، منابع ذخائر طبیعی و چگونگی حفظ سیاره ی خود "زمین" نکاتی را به نوآموزان یادآوری کردیم.

خبر به تاریخ : ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
اولين خريد
اولين خريد

به منظور ارتقاي مهارتهاي اجتماعي، نوآموزان پيش دبستان دي در روزهاي يكشنبه 29 و دوشنبه 30 فروردين ماه به نانوايي رفتند. اهداف برگزاري اين اردو به شرح ذيل مي باشد: 1- آموزش روابط اجتماعي شامل رعايت نوبت، احترام به حقوق ديگران   2- بالا بردن اعتماد به نفس و استقلال در آنها    3- آشنايي با ارزش پول و پرداخت بهاي هر جنس متناسب با ارزش آن

خبر به تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
پيك های برگزيده سال 1395 از ديدگاه معلمين و مسئولين
پيك های برگزيده سال 1395 از ديدگاه معلمين و مسئولين

تعطيلات عيد نوروز و آغاز سال نو هميشه با پيك نوروزي عجين بوده است. پيك نوروزي براي دانش‌ آموزاني كه برنامه ريزي دارند شيرين و دلپذیر بوده است.
امسال نيز به مانند سالهاي گذشته معلمين هر كلاس با بررسي پيك هاي نوروزي،  يک پيك را به عنوان «پيك برگزيده كلاس» انتخاب كردند. كه برگزيدگان از طرف معلمين خود تقديرنامه و جايزه دریافت کردند.
برگزیدگان
پایه اول (کلاس سعدی- داوین دهخوارقانی و طاها امینیان) (کلاس فردوسی – سوشیانس سبحانی) (کلاس حافظ – سهیل مدنی)
پایه دوم (کلاس خیام- رادین ازهری) (کلاس خوارزمی- پارسا مسچی فر) (کلاس ابوریحان- مرصاد قنبری)
پایه سوم (کلاس پورسینا- دانیال طلایی) (کلاس رازی- سامان نیل فروشان) (کلاس جرجانی- علی حیادار)
پایه چهارم (کلاس معین- باراد کدیور) (کلاس دهخدا- مانی مجد)

خبر به تاریخ : ۲۸ فروردین ۱۳۹۵
کارگاه خلاقیت(2) SUPER HERO
کارگاه خلاقیت(2) SUPER HERO

در این جلسه نوآموزان با تکنیک های کلاژ روی پارچه آشنا شدند و لوگوهایی را که برای شخصیت " SUPER HERO"خود طراحی کرده بودند با این تکنیک به لباس های خود اتصال دادند. همچنین در ادامه فعالیت های جلسه گذشته به کمک چرخ خیاطی درزهای لباس هایشان را دوختند و در صورت لزوم با استفاده از ماژیک طرح هایی روی لباس هایشان رسم نمودند.
این فعالیت مهارت های دستی نوآموزان را تقویت می کند و حسن دقت و ظرافت در آنها به وجود می آمورد.
در پایان لباس های"SUPER HERO" خود را تکمیل و پرو کردند و به آماده سازی شنل ها و سپرهایشان پرداختند.

خبر به تاریخ : ۲۱ فروردین ۱۳۹۵
جلسه ی دوم SUPER HERO
جلسه ی دوم SUPER HERO

امروز در ادامه ی کارگاه SUPER HERO نوآموزان به دوخت لباس های طراحی شده ی خود پرداختند.در ابتدا نوآموزان الگوهای طراحی شده در جلسه ی قبل را که برای تک تک نوآموزان به صورت جداگانه طراحی و برش داده شده بود تحویل گرفتند و توسط  مربیان خود انواع روش های اتصال پارچه به یکدیگر و چند تکنیک ساده دوخت را آموزش دیدند، آن ها به کمک متر به اندازه گیری قسمت های مختلف لباس خود پرداخته و در این میان به صورت غیر مستقیم با واحدهای اندازه گیری (متر، سانتی متر ومیلی متر) و کاربرد آن ها آشنا شدند.
نوآموزان به کمک چرخ خیاطی با همکاری مربیان خود پارچه ها را به هم متصل کردند و با استفاده از چسب مخصوص پارچه به کلاژ روی پارچه ها پرداخته و در نهایت شکل اولیه لباس هایی که طراحی کرده بودند را به دست آوردند.
این فعالیت در جلسه ی آینده با اضافه کردن جزئیاتی به لباس های  super hero ادامه خواهد دیافت.
خیاطی خصوصا با استفاده از چرخ خیلطی تمرکز نوآموزان را بالا میبرد و باعث افزایش هماهنگی چشم ها می شود و از آن ها نوآموزانی خلاق تر و با مهارت های بیش تر می سازد.

خبر به تاریخ : ۱۸ فروردین ۱۳۹۵
18 فروردین(7 آوریل)روز جهانی سلامتی
18 فروردین(7 آوریل)روز جهانی سلامتی

شعار روز جهانی بهداشت در سال 1395پیشگیری و درمان دیابت می باشد.
این بیمای با اصلاح سبک زندگی قابل پیشگیری است.
دیابت یا بیماری قند نوعی اختلال متابولیک در بدن است که در آن توانایی تولید انسولین در بدن از بین می رود و یا بدن در برابر تولید انسولین مقاوم شده و نمی تواند عملکرد طبیعی خودش را انجام دهد و در نهایت قند خون افزایش می یابد.
وجود مقدار قند فراوان در خون نیز در دراز مدت به بخش های مختلف بدن آسیب می رساند لذا ما هم در این راستا بر آن شدیم به نوآموزان در مورد علل ایجاد این بیماری و عوارض آن آگاهی های لازم را ارائه دهیم.

واحد بهداشت  

خبر به تاریخ : ۱۶ فروردین ۱۳۹۵
كارگاه خلاقيت؛جلسه 21 : تقویت قوه¬ی تخیل (3)
 كارگاه خلاقيت؛جلسه 21 : تقویت قوه¬ی تخیل (3)

                                               
یکی از دغدغه¬ها در رابطه با کودکان نداشتن تمرکز و توجه در سنین پایین است در این راستا گروه آموزشی اِی¬تیم جهت تقویت حافظه کوتاه مدت و مرور و به خاطر سپردن اعداد در ذهن کودکان بازی matching  را برگزار کرد. به این صورت که تعدادی کارت که هر دوتای آن¬ها نشان¬گر اعداد یکسانی بودند را از پشت روی صفحه¬ای قرار دادیم و کودکان در رقابت با هم در هر مرحله دو کارت را انتخاب می¬کردند در صورت یکسان بودن، کارت¬ها را برداشته و در صورتی که کارت¬ها یکسان نبودند شکل و جای کارت مورد نظر را در ذهن می-سپردند.
این بازی تا جایی که کارت¬ها در وسط وجود داشتند ادامه پیدا ¬می¬کرد. پس از اتمام بازی، بازیکنی که کارت-های بیش¬تری داشت برنده بازی می¬شد.
هدف از این بازی تقویت قدرت مشاهده و تمرکز و دقت در عمل می¬باشد همچنین به علت این¬که این بازی به صورت گروهی انجام می¬شود، انگیزه¬ی نوآموز جهت دقت در انجام آن افزایش می¬یابد.خبر به تاریخ : ۱۵ فروردین ۱۳۹۵
يار دبستاني ....
يار دبستاني ....
خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
روز جهانی پول
روز جهانی پول

پول کالایی است که به عنوان یک وسیله دادو ستد در مبادلات عمل می کند. به طور سنتی گفته می شود که پول به عنوان یک واحد محاسبه، یک واحد ارزش گذاری و یک مبادله نیز عمل می کند.
پول های کنونی با قرارداد وتعهد دولت منتشر می شوند، طبعا دولت ها موظف به حفظ ارزش آن بر اساس معیارهای اقتصادی هستند همچنین موظف به حفظ ارزش پول به عنوان ضامن سرمایه ملی نیز هستند.
در هفته جهانی پول از رئیس و چند تن از کارکنان یکی از شعب بانک اقتصاد نوین دعوت به عمل آمد تا دانش آموزان با ارزش پول، حفظ و نگهداری  و سرمایه گذاری آن بیشتر آشنا شوند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
بازدید از باغ ملی گیاه شناسی
بازدید از باغ ملی گیاه شناسی

باغ ملی گیاه شناسی ایران شامل 300 گونه از انواع گیاهان درختچه ای، و بوته ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس، جنگلی، خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریکا و آسیا تشکیل شده است.
باغ گیاه شناسی مکانی است که در آن مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز و در گلخانه ها کشت می شوند و نقش مهمی در زمینه های مختلف تحقیقاتی از جمله علوم گیاهی و باغبانی برعهده دارد.
بدین منظور به مناسبت روز درخت کاری و اهمیت شناخت گیاهان و لزوم حفاظت از آن ها دانش آموزان در دونوبت از باغ گیاه شناسی بازدید به عمل آوردند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
همیاران طبیعت
همیاران طبیعت

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور به عنوان متولي اصلي حفظ، احياء، توسعه و بهره‌برداري صحيح و اصولي از منابع‌طبيعي تجديدشونده به علت پراكندگي و وسعت زياد عرصه‌هاي مرتعي، جنگلي و بياباني به تنهايي قادر به انجام چنين رسالت بزرگی نیست و حفاظت از اين عرصه‌ها را بدون مشاركت مردم امري محال و غير ممكن می‌داند. لذا با هدف استفاده از نیروهای مردمی در حفظ، احیاء و توسعه منابع‌طبیعی و ترویج و تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی، افراد علاقمند و دوستداران منابع‌طبیعی به طور داوطلبانه و به قصد خدمت به منابع‌طبیعی کشور، در طرح همیاران طبیعت سازماندهی می‌شوند تا بوسیله دستورالعمل‌ها و آموزش‌های لازم سطح دانش و بینش آنان افزایش یافته و بعنوان همیار دانش‌آموز و همیار محافظ طبیعت بطور افتخاری همکاری نمایند.
بدین منظور از سرکار خانم سپیده حیدری برای تفهیم و توسعه آگاهی دانش آموزان نسبت به محیط زیست و نحوه پیوستن به همیاران طبیعت دعوت بعمل آمد.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
آخرین روز اسفند در دبستان دی
آخرین روز اسفند در دبستان دی

عید نوروز ضمن آنکه در بیشتر موارد از آداب و رسوم مشابه اعیاد اسلامی برخوردار است، علاوه بر آن برخی آداب و رسوم نیکوی دیگر نیز در ایام نوروز میان مردم ایران زمین رایج بوده است.
لذا مدرسه دی با دعوت از یک گروه نمایش آداب عید نوروز (صله رحم و چیدن سفره هفت سین و ...) و جشن چهارسنبه آخر سال را به اجرا درآورد.
دانش آموزان در آخرین روز اسفند با لحظاتی شاد و به یادماندنی سال 94 را در مدرسه به پایان رساندند.

خبر به تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۴
روز اسباب بازی
روز اسباب بازی

زمان بازی ،زمان به دست آوردن دانش و تجربه است.شواهد بسیاری دلالت بر وجود رابطه ی بین بازی و رشد شناختی وجود دارد.افزایش مهارت در برنامه ریزی، توانایی حل مسئله، آفرینندگی، رشد زبان همه در حین بازی در نوآموزان متجلی می شود.
به همین منظور روز سه شنبه و چهارشنبه 25و26 اسفند ماه در پیش دبستان دی به روز اسباب بازی اختصاص یافت، در پایان نیزبا دعوت از گروه نمایش و برپایی جشن نوروز به استقبال بهار و سال نو رفتند.

خبر به تاریخ : ۲۲ اسفند ۱۳۹۴
جشن نوروز در پیش دبستان دی
جشن نوروز در پیش دبستان دی

در روزهای 20 و21 اسفندماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور اولیای گرامی خود در کنار سفره ی هفت سین جشن نوروز سال 95 را برگزار کردند.
آنان پس از اجرای سرود جمهوری اسلامی و قرائت سوره ی حمد، برنامه های شاد و متنوعی را در بخش های انگلیسی،موسیقی ، حرکات ژیمناستیک و سپس اجرای نمایش ایران شناسی و شاهنامه و در آخر با اجرای شعر گروهی "نام جاوید وطن" روزی شاد را برای خود و خانواده هایشان رقم زدند.
برنامه با ارائه کارنمای نوبت دوم و برپایی جشن خیریه به پایان رسید.

خبر به تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۴
برگزاری جشن نوروزی همراه با بازارچه خیریه
برگزاری جشن نوروزی همراه با بازارچه خیریه

دانش آموزان مدرسه ما در روزهای 20 و 21 اسفندماه جشن های نوروزی را با حضور اولیای خود به نمایش گذاشتند در این جشن ها، هر کلاس موضوعی اختصاصی برای خود داشت که معرفی فرماندهان شهید دفاع مقدس، مشاهیر نامدار معاصر ایران، ایران شناسی، نام آوران علم و ادب و هنر ایران، انقلاب اسلامی و دستاوردهای علمی، برجام و انرژی هسته ای و .... از جمله آن ها بود. اجرای موسیقی، حرکات ورزشی ژیمناستیک و تکواندو و ارائه بخش هایی به     زبان های انگلیسی و فرانسه و اجرای سرود جمعی و تلاوت های زیبا با ترجمه و .... از دیگر قسمت های این جشن ها بود که با ابراز رضایت و استقبال کم نظیر اولیای دانش آموزان مواجه گردید.
ارائه توانمندی و نمایش نظم، مهمترین جلوه این جشن ها بود و حضور پرشور اولیای ارجمند در بازارچه خیریه و خرید قابل توجه سینی های هفت سین که با همکاری دانش آوزان تدارک شده بود این جشن را در خاطره ها ماندگار کرده بود.
در این روزها کارنمای نیم ترم دوم سال تحصیلی دانش آموزان نیز تسلیم اولیای ارجمند نیز گردید.
(مجری و گوینده تمامی برنامه ها دانش آموزان پایه های سوم و چهارم بودند.)

خبر به تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : كلاژ
كارگاه خلاقيت : كلاژ

یکی از جذابترین کارهای هنری برای نوآموزان کلاژ یا تکه چسبانی است. این تکنیک یکی از بهترین روش ها در آموزش کارهای هنری، برانگیختن خلاقیت، ایجاد فضای مناسب برای کشف های جدید در نوآموزان و پرورش استعدادهای آنها است. در کارگاه خلاقیت امروز نوآموزان با تعداد مربع هاي يك در يك و مثلث هایی به ضلع 2 سانتی متر آنچه را که در ذهن خلاق خود داشتند به روی کاغذ آوردند. این فعالیت به صورت گروهی انجام گرفت. هدف از برگزاری این کارگاه پرورش قوه ی تخیل و تجسم نوآموزان، افزایش هماهنگی بین ذهن و دست و آشنایی با هارمونی رنگ ها بود.

خبر به تاریخ : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری
هفته منابع طبیعی و روز درختکاری

در کشور ما مراسم روز درختکاری در 15 اسفند ماه برگزار می شود و مردم با حضور در پارک ها و جنگل ها اقدام به کاشت نهال های جوان می کنند. در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز با کاشت نهال درخت به استقبال سال نو رفته و در واقع با این کار نمادین در آستانه بهار زندگی را به زمین باز گردانده و پیوند خود را با این طلای سبز بیشتر کردند. روز درختکاری بهانه ای است برای اینکه به محیط زیست احترام گذاشته و آنرا با دقت بیشتری نگهداری کنیم. امید است که با تلاش در این جهت، حتی با کاشتن یک نهال کوچک کشوری زیبا و آباد را برای فرزندان خویش مهیا کنیم.

خبر به تاریخ : ۱۰ اسفند ۱۳۹۴
جلسه ی آموزش خانواده
جلسه ی آموزش خانواده

خانواده از نظر اثر بخشی مهمترین نهاد اجتماعی است. رشد و تعالی ، فرهنگ پذیری، شخصیت و تعامل روانی کودکان درون خانواده شکل میگیرد.
دومین جلسه آموزش خانواده در پیش دبستان دی در روز دوشنبه 10 اسفند ماه با حضور جناب آقای دکتر طاهر تیزدست استاد برجسته ی روانشناسی  پیرامون" تاثیر خانواده در شخصیت و الگو پذیری فرزندان "برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۹ اسفند ۱۳۹۴
خوب بشنويد!
خوب بشنويد!

به نوآموزان پیش دبستان دی در روز نهم اسفند ماه  ساختمان گوش، فرآیند شنیدن و نحوه رعایت بهداشت و محافظت از گوش آموزش داده شد. در ضمن با واژه هایی چون:  امواج صوتی، آلودگی صوتی، لرزش و حس شنوایی، صدای بم و زیر و نامهای اجزای آناتومیک گوش آشنا شدند.
هدف از این آموزش پی بردن به اهمیت این عضو  از بدن و چگونگی رعایت بهداشت و محافظت از آن بود.
واحد بهداشتخبر به تاریخ : ۱ اسفند ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : MAZE
كارگاه خلاقيت :  MAZE

امروز در كارگاه خلاقيت گروه آموزشي اي تيم، نوآموزان به مسير يابي و حل  MAZE  هاي مختلفي پرداختند.
MAZE يا همان بازي مارپيچ، بخشي از فعاليت هاي فكري كه در آن به نوآموزان آموخته شد كه به خطوط دور برخورد نكنند و خطوطشان را با ظرافت و دقيق رسم نمايند. هدف از برگزاري اين كارگاه تقويت مهارت ديدن، افزايش هوش مسير يابي و در نهايت تمركز بيشتر نوآموزان بود.

خبر به تاریخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه ریسندگی
کارگاه ریسندگی

در روز دوشنبه 26 بهمن ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان  از اتاق ریسندگی بازدید کردند.
از اهداف اتاق ریسندگی :
کاشت پنبه دانه و غوزه های پنبه تا باز شدن و شکفتن آن.
چیدن پشم گوسفندان
آشنایی با چرخ ریسی، دوک،ماسوره،نخ و انواع نخ های (پنبه ای، پشمی، ابریشمی) /رنگرزی با رنگ های طبیعی و شیمیایی/
روشهای بافت انواع پارچه و دوخت و آماده سازی لباس /روشهای بافت قالی، گلیم و گبه به نوآموزان با استفاده از کارگاه های آماده شده و در نهایت روش بافت تار و پود نیز آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه تهیه نان
کارگاه تهیه نان

در روز یکشنبه 25 بهمن ماه نوآموزان پیش دبستان دی با حضور در کانون رضوان با روشهای تهیه نان آشنا شدند.
هدف از آموزش در اتاقک گندمک آشنایی نوآموزان با روشهای تهیه نان به منظور اهمیت به این نعمت الهی است. در این روش اصلاح دانه نباتی و جانوری، روش های برداشت گندم، لمس خوشه های طلایی گندم توسط نوآموزان، تهیه آرد، آشنایی با انواع آسیاب( دستی، سنگی، بادی، آبی، هاون)، انبارآردها در سیلو، تهیه خمیربا استفاده از خمیر مایه ،نمک و آب ،پختن نان با خمیرهای تهیه شده توسط خودشان و آماده سازی با وردنه و تنور و در نهایت خوردن نان های پخته شده توسط خود نوآموزان بود.

خبر به تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت: آشنایی با مفهوم اسید و باز
کارگاه خلاقیت: آشنایی با مفهوم اسید و باز

در این جلسه نوآموزان با انجام آزمایش هایی ساده و جالب با خواص اسیدی،قلیایی و مفهومPH   آشنا شدند.
آنها با استفاده از عصاره کلم قرمز که نشان گر طبیعی اسید و باز است؛ خاصیت اسیدی و قلیایی مواد مختلفی از قبیل آب لیمو، صابون، جوش شیرین و آب آشامیدنی را بررسی نمودند.
از اهداف برگزاری این کارگاه آشنایی نوآموزان با تجهیزات ساده آزمایشگاهی از قبیل لوله آزمایش، بشر،ارلن و... ،شناخت آنها از محیط اطراف و در نهایت پرورش توانمندی نوآموزان در زمینه علوم زیستی می باشد.  در نهایت اینکه آنها آموختند هرگز نباید مواد ناشناخته را به دهان خود نزدیک کنند وبا چشیدن مواد در مورد آنها اظهار نظر نمایند؛  چرا که ممکن است این مواد سمی و یا خورنده با شند.

خبر به تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۴
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی
مراسم جشن 22 بهمن در پیش دبستان دی

همه ساله به مناسبت فرا رسیدن ایام 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مدارس کشور با آذین بندی و اجرای برنامه ها این ایام فرخنده را جشن می گیرند.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز با پخش سرود جمهوری اسلامی و حضور در جنگ شادی و دریافت هدیه این روز را گرامی داشتند.

خبر به تاریخ : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی
جشن 22 بهمن و اختتامیه المپیاد ورزشی

در روز بیستم بهمن همزمان با برگزاری جشن های پیروزی انقلاب اسلامی اختتامیه مسابقات ورزشی درون مدرسه برگزار گردید.
به همین مناسبت بعد از سخنرانی مؤ سس مدرسه لوح تقدیر و مدال افتخار به برگزیدگان مسابقات فوتبال، شطرنج، و طناب کشی اهداء و در آخر برنامه از دانش آموزان پذیرایی بعمل آمد.

خبر به تاریخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۴
آموزش خانواده
آموزش خانواده

برنامه آموزش خانواده با موضوعیت هوش هیجانی و موفقیت تحصیلی، مدرس (آقای گودرزی) برای پایه سوم در تاریخ 94/11/11 ، تکنولوژی نوین و چالش های خانواده، مدرس (آقای رضایی) برای پایه اول در تاریخ 94/11/12 ، روان شناسی رشد (تربیت بدنی)، مدرس (خانم فردوس اشرفی) برای پایه دوم در تاریخ 94/11/18، آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی- پرورشی- تحصیلی، مدرس (آقای حسین زیرک) برای پایه چهارم در تاریخ 94/11/19، همزمان با ارائه کارنمای ترم اول در سالن اجتماعات مدرسه برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
شرکت در مسابقه سرود منطقه
شرکت در مسابقه سرود منطقه

با توجه به برگزاری مسابقات سرود منطقه یک در روز 17 بهمن گروه سرود دبستان دی در اردوگاه ابوذر در مسابقه شرکت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ
كارگاه خلاقيت: كار با ميكروسكوپ

امروز در كارگاه خلاقيت نوآموزان ابتدا با بخش هاي مختلف ميكروسكوپ و مكانيزم عملكرد آن به زبان ساده آشنا شدند. سپس در مورد ميكرو ارگانيسم ها موجود در بدن انسان به بحث پرداختند و مواد ساده اي مانند پوست پياز، بزاق دهان و ميكروب هاي كف دست را با ميكروسكوپ مشاده نمودند. هدف از برگزاري اين كارگاه تشويق نوآموزان به مشاهده، نتيجه گيري و طبقه بندي مي باشد. اين گونه فعاليت ها نوآموزان را كنجكاوتر كرده و ديد آنها را نسبت به محيط پيرامون بازتر مي سازد. همچنين آشنايي با ميكروب ها باعث رعايت هر چه بيشتر بهداشت فردي توسط آنها خواهد شد.

مدرس: شيوا متين- مهسا لطفي

خبر به تاریخ : ۱۵ بهمن ۱۳۹۴
اردو و بازدید ماه بهمن
اردو و بازدید ماه بهمن

در رابطه با برگزاری اردو های یک روزه  ماه بهمن دانش آموزان پایه اول و دوم از موزه حیات وحش پارک پردیسان، پایه سوم از آزمایشگاه فیزیک و آینه فرهنگ سرای بهمن و پایه چهارم از موزه هنرهای معاصر بازدید بعمل آوردند.

خبر به تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۴
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر
مسابقه پاین وود به مناسبت دهه فجر

با آغاز دهه فجر در روز 12 و 13 بهمن ماه گروه ای تیم مسابقه (پاین وود) را برای دانش آموزان برگزار کردند. بدین صورت که هر کلاس در کارگاه مدرسه ماشینی را طراحی کردند پس از ساخت کامل ماشین، کلاس ها با هم به مسابقه پرداختند که در آخر، کلاس «دهخدا» رتبه اول و کلاس «سعدی» رتبه دوم را در بین یازده کلاس به خود اختصاص دادند. این مسابقه شامل سرعت در سطح شیب دار بود.

خبر به تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۴
طرح سلامت دهان و دندان
طرح سلامت دهان و دندان

اولين قدم برای حفظ سلامت، پیشگیری از بروز بیماری است. در راستای تامین و حفظ سلامت نوآموزان، نقش رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار پررنگ می باشد.
جهت نیل به این هدف، در پیش دبستان دی ضمن آموزش صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، نوآموزان به صورت انفرادی روی مولاژ دندان این کار را به صورت عملی انجام دادند.
واحد بهداشت پيش دبستان دي 

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی

روز پنج شنبه 8 بهمن ماه کارگاه "مشاهده ی فعالیت های کلاسی نوآموزان" در بخش های فارسی و انگلیسی در پیش دبستان دی برگزار گردید.این کارگاه با هدف مشاهده ی توانمندی نوآموزان توسط اولیاء و همچنین آشنایی با ابزار سیستم آموزشی انجام گرفت . جلسه با دیدار از معلمین فوق برنامه و گزارش عملکرد کلاسهای فوق به پایان رسید.

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم
کارگاه خلاقیت: آشنايي با مفاهيم علوم

کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی بر پایه فعالیت های هنری آغاز گردید، پس از مدتی به فعالیت های هوش و خلاقیت ریاضی رسید و هم اکنون نوآموزان با برخی از مفاهیم علوم آشنا خواهند شد. آشنایی با این مفاهیم و برخی از پدیده های طبیعی که روزانه در اطرافشان اتفاق می افتد آنها را به طبیعت علاقه مندتر و کنجکاوتر خواهد کرد.
نوآموزان امروز در کارگاه خلاقیت با انجام چند آزمایش ساده با مفهوم "فشار" آشنا شدند و به تجزیه و تحلیل پدیده های طبیعی که فشار روی آنها تاثیر دارد پرداختند.
هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی و علاقه مند سازی نوآموزان به علوم مختلف، تقویت قوه ی تجزیه و تحلیل و افزایش غیر مستقیم خلاقیت آنها برای ساخت دست سازه هایی است که در آنها از قوانین مختلف طبیعت مانند "فشار" استفاده شده است.
مدرس: شيرين مقاركي

خبر به تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۴
كسب مدال طلا در مسابقات شنا
كسب مدال طلا در مسابقات شنا

طی سری مسابقات قهرمانی آموزشگاههای منطقه یک تهران در رشته شنا، سوشیانت تشرفی پایه سوم «جرجانی» موفق به کسب مدال طلا در رشته (شنای قورباغه) و مدال برنز در رشته (شنای کرال پشت) گردید.
این موفقیت را به ايشان و خانواده محترمشان تبریک می گوئیم.

خبر به تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۴
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد
طرح برگزيده هفته پژوهش توسط ماني مجد

طرح ماني مجد دانش آموز كلاس چهارم دبستان دي به عنوان طرح برگزيده منطقه يك آموزش و پرورش انتخاب شد.
پژوهش سراي آسمان در هفته پژوهش اقدام به برگزاري مسابقه اي  با موضوعات ذيل كرد: 

«هواي پاك هواي سالم»

 «تايرات دنياي مجازي در زندگي امروز» و ... 

در اين مسابقات طرح ماني مجد تحت موضوع «تاثيرات دنياي مجازي در زندگي امروز» مورد توجه واقع گرديد و به عنوان طرح برگزيده انتخاب شد.

ضمن تبريك به اين دانش آموز عزيز، آرزوي توفيق و موفقيت هاي روز افزون براي او داريم.

اميد است بيش از پيش در ميادين بزرگ كوشا و افتخار آفرين باشد.


خبر به تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده
كارگاه خلاقيت : دمينوي ايستاده

دومينوي ايستاده سرگرمي آموزشي براي سنين 5 تا 12 سال است. اين كارگاه در پيش دبستان دي به منظور تقويت و هماهنگي بين اعضاي چشم و دست، توسعه ي قدرت تشخيص شكل، اندازه، رنگ و همچنين مهارت هاي پايه اي هندسي مانند درك متقارن، تجانس و زاويه انجام گرفت. در ضمن نوآموزان با نقشه خواني دومينو نيز آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
29 دی ماه روز هوای پاک
29 دی ماه روز هوای پاک

محیط زیست میراثی گرانبها از گذشتگان و امانتی از آیندگان به دستان ماست. بیایید امانتداران خوبی باشیم تا فرزندانمان نیز از ما بیاموزند.
«دست در دست هم یکدل و یک صدا پیش به سوی محیط زیستی پایدار»
بدین منظور جهت آگاهی هر چه بیشتر و اهمیت دادن به محیط زندگی و هوای سالم، دانش آموزان ما با در دست داشتن پلاکارد و سردادن شعارهایی چون (آسمان آبی- زمین پاک، هوای پاک- زندگی سالم و ....) در حیاط مدرسه راهپیمایی کردند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۴
روز هوای پاک
روز هوای پاک


29 دی ماه هر سال به عنوان روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است و شعار امسال روز هوای پاک " نقش من در حفظ هوای پاک " است. این شعار به ما این نکته را گوشزد می کند که همه ی ما در حفظ و پاکیزه نگه داشتن هوا مسئول هستیم و همه ی شهروندان می توانند در این زمینه نقش آفرینی داشته باشند.
ما نیز در پیش دبستان دی برآن شدیم که به این مناسبت همراه با آگاهی دادن به نوآموزان با اجرای برنامه ایی در زمینه ی اصلاح نگرش زندگی در جامعه صنعتی برای داشتن آسمانی آبی تلاش کنیم.

خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت: دومينو
كارگاه خلاقيت: دومينو

بازي دومينو نوعي tile-based game  است كه به وسيله ي قطعه هاي مستطيلي كوچك انجام مي شود. اين بازي شامل ساختن زنجيره اي از دومينوهاست.
يك دست دومينو معمولا از 28 عدد دومينوي مستطيلي تشكيل شده كه هر كدام شامل 2 مربع كنار هم است. روي هر مربع از صفر تا شش نقطه وجود دارد كه مي توان با آن 12 بازي مختلف را انجام داد. بازي با يك دومينو آغاز مي شود و براي اضافه كردن يك دومينوي جديد بايد يكي از مربع هاي آن را با يكي ازدو انتهاي زنجير جفت كرد.
بازي دومينو مهارت هاي رياضي نوآموزان را تقويت كرده و به طور غير مستقيم مهارت شمارش و جمع را به آنها آموزش مي دهد. همچنين در كسب مهارت هاي اجتماعي همچون مشورت كردن، پذيرش شكست و رقابت سالم به آنها كمك مي كند چرا كه نوآموزان به صورت گروهي با هم رقابت مي كنند و در طول بازي كليدي اين مهارت ها را تجربه خواهند نمود.
در اين بازي مربيان تنها ناظر بر فعاليت آنان هستند تا قدرت تفكر و خلاقيت نوآموزان بدون دخالت بزرگ ترها رشد نمايد.
مدرس: شيرين مباركي

خبر به تاریخ : ۲۵ دی ۱۳۹۴
جشن تولد متولدین آذرماه
جشن تولد متولدین آذرماه

روز چهارشنبه مورخ 94/9/25 طبق جدول زمان بندی ماه آذر جشن تولد متولدین آذر ماه در سالن مدرسه برگزار گردید.

براي ديدن تصاوير جشن تولد به قسمت گالري تصاوير برويد.http://www.dayschool.ir/gallery/

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»
کارگاه آموزشی «آشنایی با ابزارهای فنی و صنعتی»

داشتن یک زندگی منطقی، سالم، هدفمند و انعطاف پذیر برای مواجهه با مشکلات و فراز و نشیب های آن، خواسته هر انسان خردمندی است. این امر میسر نمی شود مگر با آموزش «مهارت های زندگی». در این راستا دبستان دی کارگاه آموزشی با عنوان «آشنایی با ابزار های فنی» طی روزهای 20 و 21 دی ماه برگزار نمود. این آموزش ها در نگاه اول ساده اند، اما بسیار مهم هستند تا در آینده ای نه چندان دور دانش آموزان بتوانند مشکلات روز مره شان را به دست خودشان حل کنند.

خبر به تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۴
اجرای طرح فلوراید تراپی
اجرای طرح فلوراید تراپی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت دانش آموزان، مرحله دوم طرح فلوراید تراپی پایه های اول، دوم، سوم، چهارم در تاریخ 94/10/21 توسط سرکار خانم دکتر زاهدی انجام شد که از همکاری ایشان صمیمانه تشکر می شود.

خبر به تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ
کارگاه خلاقیت جلسه سیزدهم/ پلی مگ

در جلسه گذشته کارگاه خلاقیت پیش دبستان دی، نوآموزان با پلی مگ آشنا شدند و به صورت انفرادی احجام هندسی مختلفی را با نظارت مربیان خود ساختند، اما به دلیل کمبود وقت نتوانستند آنچه را که مربیان به آنها آموزش دادند اجرا نمایند.
در این جلسه تصمیم گرفته شد که با توجه به ذوق و علاقه ای که نوآموزان در استفاده از پلی مگ از خود نشان دادند، برای آنها به صورت گروهی وظایفی در قالب ماموریت تعریف کنیم، به این شکل که هر گروه چند نفره ماموریت دارند که بین 2 میزی که مربی برایشان با اصله مشخصی از هم قرار می دهد، با استفاده از پلی مگ پل بسازند. این پل ها می بایست تحمل بار را داشته باشد.
هدف از برگزاری این جلسه  کارگاه آشنایی هرچه بیشتر نوآموزان با علم استاتیک و مبانی علوم مهندسی می باشد.

خبر به تاریخ : ۱۶ دی ۱۳۹۴
کارگاه انیمیشن
کارگاه انیمیشن

انیمیشن قدیمی ترین نمونه تلاش برای بدست آوردن توهم حرکت در طراحی ایستا می باشد. هدف از برگزاری کارگاه یک روزه انیمیشن در پیش دبستان دی آشنایی نوآموزان با تاریخچه انیمیشن، روش های پویا نمایی برخی تکنیک های ساخت انیمیشن از جمله تکنیک pixilation  می باشد که نوآموزان به صورت عملی با این بخش آشنا شدند و به ساخت انیمیشن بسیار کوتاه پرداختند. همچنین ابزارهایی از جمله توماتروپ و زئوتروپ برای آشنایی بیشتر نوآموزان با این تکنیک ها تهیه شده بود که تک تک آنها تجربه ی استفاده از آن را پیدا کردند.
در قسمت دوم این کارگاه در مورد جلوه های ویژه استفاده شده در فیلم های مختلف صحبت شد تا آن ها بیاموزند، هر اتفاقی که در فیلم های تخیلی و اکشن مشاهده  می کنند به صورت واقعی اتفاق نمی افتد و بسیاری از کارهای خطرناکی که در فیلم اتفاق می افتد در محیط استودئو و با جلوه های ویژه فیلم برداری می شود. هدف از برگزاری این کارگاه آموزش این نکات است که از صحنه های ترسناک فیلم ها نباید بترسند و همچنین هیچ گاه نباید حرکات خطرناک بازیگران این فیلم ها را تقلید کنند، چرا که آن چه در فیلم می بینند بسیار متفاوت با آن صحنه ای که در واقعیت اتفاق می افتد است.

خبر به تاریخ : ۱۵ دی ۱۳۹۴
معاینات دندانپزشکی
معاینات دندانپزشکی

به منظور حفظ و تامین سطح ارتقای سلامت نوآموزان، واحد بهداشت پیش دبستان با هدف کاهش پوسیدگی دندان معایناتی را توسط جناب آقای دکتر پاکراه انجام داد. گزارش معاینات انجام شده در تاریخ 94/10/15 به اطلاع اولیاء محترم خواهد رسید.

خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۴
پلی مگ نت (play magnet)
پلی مگ نت (play magnet)

پلی مگ یکی از بازی های فکری بسیار جذاب است که از تعداد زیادی گوی و میله با خاصیت مغناطیسی تشکیل شده است. با استفاده از این میله ها می توان مسائل مختلفی را برای نوآموزان مطرح کرد و ذهن خلاق آن ها را به چالش کشید.
امروز در کارگاه خلاقیت نوآموزان با پلی مگ و مفاهیم مغناطیسی، انواع اتصالات و بازو و مفصل در سازه ها به زبان ساده آشنا شدند.
سپس با همکاری مربیان خود سازه های مختلفی را طراحی نمودند و همچنین با قطب های آهن ربا ها به ساخت مدال های مغناطیسی پرداختند. در انتها نوآموزان در گروه های مختلف با هم به رقابت پرداخته و سازه های طراحی شده را از نظر تحمل خمش، پیچش و فشار از طریق آزمایش مورد بررسی قرار دادند.


خبر به تاریخ : ۷ دی ۱۳۹۴
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)
میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع)

ماه فروماند از جمال محمد                                                          سرو نباشد به اعتدال محمد
همزمان با میلاد پیامبر اکرم(ص) و ولادت حضرت امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته ی وحدت برنامه جشن میلاد پیامبر در پیش دبستان دی برگزار گردید. نوآموزان که از قبل با داستان ولادت و سیره و سنت نبی اکرم آشنا شده بودند داستان را به تصویر کشیدند.
در ضمن مسابقه ی شعر خوانی در وصف آن حضرت انجام شد ودر پایان با توزیع شکلات این میلاد خجسته را جشن گرفتند.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم
كارگاه خلاقيت جلسه يازدهم

در جلسه گذشته كارگاه ميدامان نوآموزان به صورت آزادانه و با خلاقيت خود از بلوك هاي چوبي براي ساخت اشكال مختلف استفاده كردند و مربيان ناظر بر فعاليت هاي آن ها بودند.
اين جلسه در آخرين بخش كارگاه ميدامان، مربيان به صورت غير مستقيم به نوآموزان مي آموزند كه چگونه اشكالي از قبيل ساختمان، هليكوپتر، قطار و...بسازند و همچنين طريقه ي تبديل شكل هاي 2بعدي به احجام 3 بعدي آموزش داده شد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس
مانور زلزله و نقش آن در کاهش خطرات زلزله در مدارس

بطور کلی مانور مجموعه ای است از راهکارهای مناسب که قبل از وقوع زلزله به منظور بالا بردن سطح آگاهی و آموزش مهارت های عملی با تعمیم به کل جامعه طراحی شده است. در واقع مانور، شبیه سازی شرایط بحرانی و مجموعه ای از تمرین ها يي است که برای ارزیابی برنامه های تدوین شده جهت مقابله و مواجهه با حوادث و بلایا، به خصوص زلزله در تمامی مکانها از جمله در مدارس به کار می رود.

در همين راستا واحد بهداشت به نوآموزان پيش دبستان دي آموزش هاي لازم جهت محافظت شخصي در برابر زلزله را ارائه كرد و سپس مانور زلزله برگزار گرديد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۴
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه
موفقیت در مسابقات ورزشی منطقه

در پی برگزاری مسابقات ورزشی منطقه یک در رشته تکواندو دو نفر از دانش آموزان دبستان افتخار آفرین شدند. سامان حافظی در پایه اول موفق به کسب مقام دوم و بردیا قلی نژاد در پایه سوم موفق به کسب مقام سوم شدند که این موفقیت را به ایشان و خانواده های محترمشان تبریک و تهنیت می گوییم.
بدیهی است که جوایز دانش آموزان مذکور که از طرف مدرسه تهیه شده در آینده نزدیک و طی مراسمی اهدا خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲ دی ۱۳۹۴
شب یلدا
شب یلدا

طبق برنامه هرساله، امسال نیز دانش آموزان به مناسبت شب یلدا مبادرت به حفظ یک غزل از حافظ نمودند. اما با توجه به تعطیلی مدارس به علت آلودگی هوا متأسفانه موفق به برگزاری مراسم نگشتیم. لیکن هدایایی که مدرسه به مناسبت این شب فراهم نموده بود در روز چهارشنبه دوم دی به دانش آموزان عزیزمان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۱ دی ۱۳۹۴
جشن یلدا
جشن یلدا

به منظور آشنایی نوآموزان با فرهنگ، آداب و رسوم اصیل ایرانی " جشن یلدا" در پیش دبستان دی برگزار گردید.
این مراسم با چیدمان سفره یلدا توسط اولیای نوآموزان آغاز و سپس با قصه گویی توسط دو مادربزرگ محترم نوآموزان و خواندن غزل هایی از حافظ توسط آن ها ادامه یافت.

خبر به تاریخ : ۲۸ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
کارگاه خلاقیت جلسه دهم
ميدامان Midaman  بلوك هاي هم اندازه ي ساخته شده از چوب طبيعي مي باشد كه بوسيله ي آن مي توان معماهاي جالبي را براي نوآموزان مطرح كرد. اين بلوك هاي چوبي باعث تقويت قدرت 3 بعدي سازي نوآموزان مي شود و به آن ها اين امكان را مي دهد كه هرآنچه كه در ذهن خود دارند به صورت 3 بعدي بسازند .
در واقع اين كارگاه قسمت دوم كارگاه تقويت سواد بصري مي باشد كه در جلسه اول نوآموزان با معماي 2 بعدي تنگرام آشنا شدند و پس از گذشت زماني مناسب آن ها را با معماي 3 بعدي ميدامان آشنا كرديم. هدف از برگزاري اين كارگاه آشنايي با انواع احجام هندسي، آشنايي با ايستايي سازه ها و تقويت قدرت تجسم ذهني نوآموزان جهت افزايش خلاقيت آن ها مي باشد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه
هفته پژوهش و صفحه مار در حياط مدرسه

روز چهارشنبه 94/9/25 به مناسبت روز بزرگداشت پژوهش دبستاي دي با دعوت از گروه A TEAM مبادرت به برگزاري بازي و رياضي نمود.
اين گروه دانش آموزان پايه سوم  و چهارم را كلاس به كلاس به حياط مدرسه بردند و بر روي صفحه اي كه از پيش طراحي شده بود قرار دادند. (صفحه مار)
سپس با پاسخ به سئوالات بر روي صفحه هر گروهي تلاش مي كردند كه خود را به مركز صفحه برسانند.
كلاس هاي اول و دوم هم در سالن مدرسه بازي هاي فكري انجام دادند.
از مهمترين نكات اين بازي ها مي توان به  روحيه همكاري، همفكري، تبادل نظر و پژوهش حاكم بر جريان بازي نام برد.

خبر به تاریخ : ۲۵ آذر ۱۳۹۴
هفته پژوهش
هفته پژوهش

25 آذر ماه در تقویم به عنوان روز پژوهش نامگذاری شده است. هفته ی پژوهش از 25 آذر ماه با شعار " بدون پژوهش و مطالعه تصمیم گیری نکنیم" آغاز می شود و تا 29 آذر ادامه دارد. در نظام آموزش و پرورش نقش مربیان این است که به عنوان هدایت گر و راهنما پژوهشگری را به شاگردان خود بیاموزند.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز در مورد موضوعات مختلفی که مربیان برای آنها توضیح داده بودند تحقیق نموده و سپس به ارائه تحقیق خود در کلاس پرداختند و در پایان نیز نمایشگاهی از دستاوردهای نوآموزان تشکیل شد  و آثار برگزیده گروهی از آنان به پژوهش سرای آسمان جهت شرکت در مسابقه  پژوهش ارسال گردید.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
جلسه ی آموزش خانواده
جلسه ی آموزش خانواده

روز یکشنبه 94/9/15 جلسه ی آموزش خانواده پیش دبستان دی برگزار گردید. در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر اسحاقی پیرامون بیماری های تنفسی توضیحاتی را ارائه نمودند. سپس آقای زیرک کارشناس مدعو از آموزش و پرورش منطقه 1 پیرامون موضوع آگاهی های عمومی در تربیت اخلاقی،پرورشی و تحصیلی به ایراد سخنرانی پرداختند. در پایان جلسه نیز ارائه کارنمای نوبت اول با حضور معلمین مربوطه انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱۵ آذر ۱۳۹۴
کارگاه خلاقیت جلسه نهم
کارگاه خلاقیت جلسه نهم

نوآموزان در ادامه  کار جلسه ی قبل ( پاپیه ماشه) وسایل ساخته شده را از قالب بیرون آورده و سپس با استفاده از گواش و قلمو رنگ آمیزی نمودند.
کارگاه خلاقیت این هفته جهت آشنایی با رنگ های اصلی، تمرین رنگ کردن با قلمو و همچنین تجربه ی ترکیب رنگ ها و ساخت رنک های فرعی بود.

خبر به تاریخ : ۹ آذر ۱۳۹۴
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران
بازديد از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران

موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش ایران (دارآباد) به عنوان نهادی علمی-آموزشی در روز 9آذر ماه پذیرای نوآموزان پیش دبستان دی بود. اهداف این بازدید آشنایی هرچه بیشتر آنها با رده های مختلف جانداران، حضور در کارگاه تاکسیدرمی و آشنایی با فن نگهداری درازمدت جانداران بود، که باحضور معلمین بخش انگلیسی و به زبان انگلیسی برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۴
اسكن و آناليز كف پا
اسكن و آناليز كف پا

مجموعه تخصصي دكتر دنيلي اقدام به ارزيابي و اسكن فشاري كف پاي نوآموزان دبستان دي نمود كه در اين ارزيابي اختلالاتي چون كاهش قوس طولي پا، افزايش قوس طولي پا، قوز شست پا، اختلالات دردناك كف پا و .... شناسايي مي گردد و در صورت نياز به كفي طبي با استفاده از دستگاه تراش و پرينتر سه بعدي بر اساس آناتومي ذاتي براي وي تحت نظر پزشك معالج، كفي تجويز مي گردد.
لازم به ذكر است نتايج اين ارزيابي طي 15 روز آتي در اختيار والدين قرار خواهد گرفت.

خبر به تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۴
جلسه هشتم کارگاه خلاقیت
جلسه هشتم  کارگاه خلاقیت

پاپیه ماشه:
تکنیک پاپیه ماشه یکی ازقدیمی ترین صنایع دستی دنیاست. پاپیه ماشه یک لغت فرانسوی است به معنای کاغذ فشرده (پاپیه به معنای کاغذ و ماشه به معنای مچاله کردن) است. خاستگاه این هنر از کشورهای آسیایی بوده است و در قرن 15 میلادی به اروپا نیز راه یافته است. از این هنر برای ساخت مجسمه های مختلف استفاده می شده است.
این هفته در کارگاه خلاقیت نوآموزان  ما بعد از ساخت خمیر مخصوص پاپیه ماشه اشکال مختلفی از قبیل گلدان و شمعدان ساختند و بعد از خشک شدن خمیر ، آن ها را رنگ آمیزی و تزئین  خواهند کرد.
هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی آن ها با این تکنیک قدیمی و معروف و همچنین پرورش قدرت استفاده از دست ها و افزایش خلاقیت می باشد.
تکنیک پاپیه ماشه یک تکنیک ساده و بسیار هنرمندانه است که به راحتی می توان با استفاده از مواد و و سایل دور ریختنی و بازیافتی ، لوازم تزئینی جدیدی تهیه کرد.
                                                                                       گروه آموزشی A-Team

خبر به تاریخ : ۴ آذر ۱۳۹۴
اردوی کانون پرورش فکری
اردوی کانون پرورش فکری

نوآموان پیش دبستان دی در تاریخ 4 آذر ماه جهت دیدن نمایش یک دم و دو گوش به فرهنگسرای ارسباران اعزام شدند و روزی شاد را در کنار معلمین و دوستان خود سپری کردند.
هدف از این اردو آموزش رعایت بهداشت در اماکن عمومی بود.

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25
گزارش کارگاه خلاقیت جلسه ی هفتم 94/8/25

نقاشی اعضای بدن انسان روی کاغذ رولی
در این جلسه نوآموزان، با اعضای مختلف بدن، اشکال و عملکرد آن ها آشنا شدند، سپس به صورت گروهی به نقاشی کشیدن از اعضاء و اندام های مختلف از جمله قلب، معده، استخوان و اسکلت پرداختند. هدف از برگزاری این جلسه توجه بیشتر نوآموزان به اعضای مختلف بدن و سازو کار آن ها بوده است

خبر به تاریخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۴
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم
اجرای طرح پیشگیری از تنبلی  چشم

طرح پیشگیری از تنبلی چشم در تاریخ دوشنبه 25 آبان ماه توسط پایگاه سنجش بینایی و واحد بهداشت پیش دبستان دی با اهداف پیششگیری از تنبلی چشم، تعیین اختلالات بینایی، تشخیص و درمان به موقع عوامل ایجاد کننده عیوب انکساری و در نهایت کاهش شیوع و بروز نابینایی انجام شد.نتیجه این معاینات روز یکشنبه 1 آذر ماه به اولیاء ارسال خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۴
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94
هفته کتاب و کتاب خوانی24/8/94

بی شک گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر تنها زمانی به فرهنگ عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه در کنار سایر کارهای روزانه در زندگی وارد شود. به همین منظور پیش دبستان دی نیز برای تحقق این فرهنگ ،نوآموزان را تشویق و ترغیب به خرید کتاب، هدیه دادن آن، عضویت در کانون پرورش فکری کودکان نموده است. در ضمن در ساعات مدرسه نیز زمانی برای کتاب خوانی در نظر گرفته شده که نوآموزان می توانند ضمن تقویت مهارت گوش دادن و توانایی درک داستان، قصه ی شنیده شده را در حلقه های روزانه در کلاس برای دوستانشان بازگو کنند.

خبر به تاریخ : ۲۳ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه ششم کارگاه خلاقیت 94/8/23
گزارش جلسه ششم  کارگاه خلاقیت 94/8/23

نوآموزان در ادامه کار جلسه قبل به تکمیل و ساخت سازه های خود پرداختند. دست سازه های نوآموزان در نمایشگاه پژوهش و دستاوردها به نمایش گذاشته خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۴
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16
گزارش جلسه پنجم کارگاه خلاقیت 94/8/16

در این جلسه نوآموزان با استفاده از خلال هایی که در جلسه قبل رنگ آمیزی کرده بودند با نیروهای وارد بر سازه های خلالی آشنا شدند و هم زمان به تقویت مهارت های دستی چون ورز دادن که در این سنین بعضی از کودکان در آن ضعف دارند نیز پرداختند و در نهایت  آن ها توانستند سازه های خلاقانه ای  که بتوانند تحمل نیرو را داشته باشند بسازند.

خبر به تاریخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۴
بازدید از خانه بازیافت
بازدید از خانه بازیافت

نوآموزان پیش دبستان  دی در روزهای 9،10،11،12 آبان ماه با هدف آشنایی با مفاهیم بازیافت، پسماند خشک، تفکیک زباله، اهداف بازیافت و همچنین مشاهده کاردستی های تولید شده از مواد بازیافتی به کارگاه بازیافت شهرداری ناحیه 1 اعزام شدند. در پایان نوآموزان با کمک مربیان به تهیه کاردستی از مواد بازیافتی پرداختند.

خبر به تاریخ : ۹ آبان ۱۳۹۴
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9
برگزاری جلسه ی چهارم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/8/9

ساخت سازه با خلال دندان
هدف از برگزاری این کلاس آشنایی نوآموزان با ساخت مدل های ابتدایی و ساده ی سازه هایی چون برج ، پل و ... است .
در این فعالیت نوآموزان در ابتدا با استفاده از خلاقیت خود به ساخت احجام هندسی ساده نظیر مکعب مستطیل ،هرم ، ... می پردازند ، سپس با ترکیب کردن این احجام هندسی کوچک به حجم های بزرگتری دست می یابند .
مدرسان: مینو حسن زاده، شیوا متین، شهرزاد متین

گروه آموزشی A Team

خبر به تاریخ : ۴ آبان ۱۳۹۴
محرم و پیش دبستان دی
محرم و پیش دبستان دی

محرم ماه آگاهی ، ماه شکوفایی ، ماه سوگواری و ماه عشق است.
محرم مدرسه عشقی است که باید در آن درس  آزادگی و شرافت انسانی راآموخت.
در همین راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز روز دوشنبه 4 آبان ماه با همراهی مسئولین پیش دبستان به مسجد فرشته اعزام شدند.
در ابتدا یکی از اعضای هیئت امنا مسجد ضمن خوشامد گویی به نوآموزان در خصوص تاثیر دین و اعتقادات مذهبی برای کسب موفقیت در زندگی صحبت نمودند سپس مسئولین مدرسه آنان را با مفاهیمی چون قبله، محراب، نماز فردی ، نماز جماعت و در نهایت فضای معنوی و روحانی این مکان مقدس آشنا نمودند.

خبر به تاریخ : ۲۸ مهر ۱۳۹۴
نتیجه انتخابات جلسه انجمن
نتیجه انتخابات جلسه انجمن

دومین جلسه انجمن اولیاء و مربیان پیش دبستان در تاریخ 28 مهرماه با حضور اعضای انتخابی برگزار شد. در این جلسه با رای اکثریت آرا به ترتیب سرکار خانم گیتا نجاتیان به عنان رئیس انجمن، سرکار خانم مونا حافظی به عنوان نائب رئیس و جناب آقای علی رشیدی به عنوان منشی انتخاب گردیدند.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه
اولین جلسه انجمن و انتخای هیأت رئیسه

در روز 27/7/94 اولین جلسه انجمن با دستور کار انتخاب هیات رئیسه برگزار و خانم ها رخساره فلاحت کار، زهرا نیک پور و  ارکیده پاک به ترتیب به عنوان رئیس ، نائب رئیس و منشی انجمن با رأی هشت نفر اعضای اصلی و علی البدل منتخب اولیا منصوب گردیدند که برای ایشان و دیگر اعضای محترم آرزوی موفقیت داریم.

خبر به تاریخ : ۲۷ مهر ۱۳۹۴
گزارش كارگاه خلاقيت
گزارش كارگاه خلاقيت

نوآموزان سنين 5 تا 7 سال در دوره سني قرار دارند كه در اوج خودمحوري هستند. همچون پادشاهاني كه فرمان روايي مي كنند، تمام دنيا و محيط پيرامون را درخدمت خود مي دانند و احساس مالكيت و تعلق در آنها بسيار زياد است. درضمن آنها با مفهوم " از دست دادن " نيز آشنا نيستند و فكر مي كنند كه تمامي ابزار و وسايل بايد فقط براي آنها باشد كه در دنياي واقعي بدين گونه نيست. درواقع اين سن، مناسب ترين زمان براي آشنا شدن و درك اين مفهوم است.
دراين جلسه سعي شد كه نوآموزان اين مطلب را بطور غيرمستقيم با انجام بازي گروهي و نقاشي، كه درآن گروهي برنده و گروهي بازنده شده بودند، درك كنند. به اين صورت كه از گروه برنده جايزه شان گرفته مي شد و از آنها درخواست مي شد كه نقاشي بكشند تا بعد از نقاشي دوباره به آنها جايزه داده شود.
انتخاب ابزار و متريال پاستل روغني براي راحت تر بيان كردن احساسات دروني نوآموزان درنظر گرفته شده است. درزير مقايسه اي از نقاشي گروهي كه از ابتدا جايزه داشتند و گروهي كه جايزه از آنها گرفته شده است، ديده مي شود.
همانطوركه در تصاوير زير مشاهده مي شود، گروهي كه جايزه شان گرفته شده نقاشي هايشان اكسپرسيو، پرازرنگ و باخطوط آزادتري كشيده شده است. ولي گروهي كه در ابتدا جايزه داشتند از الگوها، قواعد و نقوش ازپيش تعريف شده ي بيشتري استفاده كرده اند و دريك چهارچوبي مشخص حركت نموده اند.
نقاشی گروهی که جایزه شان گرفته شده با عدد 1 و نقاشی گروهی که از ابتدا جایزه داشته اند با شماره 2 مشخص شده است.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی
هفته تربیت بدنی / لمپیاد ورزشی / مدرسه دی

روز یکشنبه 26 مهرماه همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی مراسم افتتاح المپیاد ورزشی برابر با دستورالعمل ابلاغ شده از سوی آموزش و پرورش منطقه یک در زمین چمن دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم تیم های منتخب شرکت کننده در المپیاد با لباس ورزشی و محل تابلوهای تیمی و کلاسی از برابر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران رژه رفتند و با گزارش مربی ورزش و سخنان مدیریت مدرسه فعالیت و مسابقات المپیاد آغاز شد.
لازم به ذکر است که در مراسم صبحگاه این روز تمامی دانش آموزان با لباس ورزشی حضور داشتند و با شعارهای ورزشی و شور و شعف پیش درآمدی را برای مراسم افتتاح رقم زدند.
گزارش مبسوط مسابقات به تفضیل در آینده منعکس خواهد شد.

خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۴
روز تربيت بدني و ورزش
روز تربيت بدني و ورزش

كودك از ابتداي ورود به دنياي مدرسه ، پيوسته در اين تلاش است كه به زندگي خوب، سالم و پر طراوت دست يابد.در تامين اين نياز و تحقق چنين هدفي بهره مندي نوآموزان از امكانات ورزشي، در كنار ساير عوامل تربيتي بسيار سازنده و مفيد خواهد بود.
لذا بايد در جهت توسعه آموزش تربيت بدني و دانش نوين اين رشته در بين نوآموزان تلاش شود ، چرا كه از گذشته ي دور اعتقاد ما بر اين است كه روح سالم در بدن سالم است.
نوآموزان پيش دبستان دي نيز در روز 26 مهر ماه به مناسبت روز تربيت بدني و ورزش به انجام بازي هاي گروهي و ورزشي پرداختند و با فوائد ورزش آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25
برگزاری جلسه سوم کارگاه خلاقیت در تاریخ 94/7/25

مبحث: "از دست دادن"
در این جلسه نواموزان برای آشنایی با مفهوم " از دست دادن " به انجام یک بازی گروهی و ترسیم نقاشی پرداختند که بتوانند به طور غیر مستقیم با این مفهوم آشنا شوند.
نتیجه ی تحلیل و بررسی تصویر آن در سایت ارائه خواهد شد.
شرح کامل این گزارش را در باکس نوآموزان مشاهده خواهید کرد

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی ریشه کنی فقر
روز جهانی ریشه کنی فقر

25 مهر (17 اکتبر) روز جهانی ریشه کنی فقر از سوی سازمان ملل متحد نام گذاری شد.
براساس اعلامیه جهانی حقوق بشر برخورداری از امکانات مناسب رفاهی از جمله دسترسی به خوراک ، پوشاک و خدمات درمانی و اجتماعی کافی از جمله حقوق اساسی افراد است.
هدف از برگزاری مراسم روز جهانی ریشه کنی فقر ،رساندن صدای محرومان به گوش جهانیان است.
در این راستا نوآموزان پیش دبستان دی نیز برای آشنایی هرچه بیشتر با این موضوع در کلاس گفتگو کردند و نقاشی هایی با این مضمون را به تصویر کشیدند.

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان
انتخابات انجمن اولیاء و مربیان

به منظور مشارکت اولیای نوآموزان برای کمک به ارتقای فعالیت های آموزش و پرورش و گسترش ارتباط دو کانون مقدس خانه و مدرسه برگزاری انتخابات انجمن اولیاء و مربیان در روز سه شنبه 21 مهرماه در پیش دبستان دی انجام گرفت.
منتخبین انجمن اولیاء و مربیان به ترتیب آراء کسب شده:
خانم مونا حافظی،  خانم گیتا نجاتیان، آقای علی رشیدی، خانم خاطره فرجی، آقای حمید اسحاقی(اعضای اصلی)خانم سحر غفوری، آقای محمدرضا نادری فر،آقای حمیدرضا مهرگان(اعضای علی البدل)

خبر به تاریخ : ۲۱ مهر ۱۳۹۴
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین
اولین جلسه دیدار اولیاء با معلمین

دوره پیش دبستان به عنوان اولین جایگاه رسمی آموزش، نقش حیاتی و بسیار تاثیر گذار را در تصور ساده و سپید کودک رقم می زند.چگونه بودن این دوره از فضای فیزیکی تا شخصیت مربیان و روشهای آموزشی تا حدود زیاد نگاه و باور کودک را نسبت به آمورش رسمی و مدرسه جهت می دهد.
به همین منظور پیش دبستان دی نیز روز سه شنبه 21 مهر ماه اولین جلسه ی دیدار اولیاء و معلمین مربوطه را برگزار نمود.
جهت دريافت بروشور «چكيده اي از آموزش مهارتهاي دوره پيش دبستان » مي توانيد به بخش مقالات مراجعه نماييد.

خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۴
کلاس اولی ها و جشن قرآن
کلاس اولی ها و جشن قرآن

20 مهرماه کلاس اولی های ما در جشن آشنایی با قرآن شاهد توجه ویژه دبستان نسبت به این امر مهم بودند و تلاوت قران توسط یک قاری دانش آموز (امیرحسین یقینی) پایه چهارم موجب شادی و تشویق کلاس اولی ها گردید.
در این مراسم سرکار خانم گودرزی معاون فرهنگی منطقه یک آموزش پرورش و سرکار خانم سلطانی کارشناس امور قرآنی نیز حضور داشتند و سرکار خانم گودرزی با بیان ساده و شیوا از اهمیت قرآن کریم سخن گفتند.
این مراسم با اهدای هدیه ای از سوی مدرسه به دست معلمان محترم پایه اول پایان یافت.
این برنامه به همت معاونت پرورشی دبستان برپا شده بود.

خبر به تاریخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18
برگزاری جلسه دوم کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/18

مبحث : tangram  (بر گرفته از یک معمای قدیمی چینی است که در واقع ساخت قظعات با اشکال هندسی مختلف است.)              
دراین جلسه نوآموزان با شناخت اشکال هندسی وترکیب قطعات، شکل های متفاوتی چون خرگوش،خانه ،سگ و... را ساختند     
مدرس: سرکار خانم مینو حسن زاده

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
Children’s day Happy
Children’s day Happy
For this purpose We went to Mellat Park on Tuesday, we took a walk to the cages which we introduced the animals to the students.
We had a quick snack, then went to the playground.
Since we taught them the rules and tools in the playground last week from Pockets2unit1
We practiced the related sentences at the park, for example when they wanted to use the swing they had to say Let’s Swing!
We headed back to the school around their lunch time and we had a little talk about what we did over at the park!

خبر به تاریخ : ۱۵ مهر ۱۳۹۴
روز جهانی کودک
روز جهانی کودک

شانزدهم مهرماه (18 اکتبر) روز جهانی کودک نام دارد.
در مقدمه ی کنوانسیون حقوق کودک آمده است " کودک باید در فضایی سرشار از خوشبختی و محبت و تفاهم بزرگ شود."
با این شعار و با این ارزشی که ما ایرانیان برای خانه و افراد خانواده قائلیم، ارزش این عضو خانواده مشخص می گردد و باید به آن توجه ای ویژه نمود. عضوی که اگر چه امروز کودک است و معصوم، اما فردا بزرگ است و مسئول و خود تربیت کننده ی نسلی جدید ، نسلی که روز به روز مسیرش عوض می شود.
پیش دبستان دی نیز به مناسبت بزرگداشت روز جهانی کودک ، اردوی پارک ملت را در روزهای 14و 15 مهرماه در جهت اهداف زیر برگزار نمود:
1. ایجاد شادی و نشاط در نوآموزان
2. آشنایی با فصل پاییز
3. رعایت نوبت و احترام به حقوق دیگران
4. حفظ و پاگیزپی محیط زیست
*برای دیدن تصاویر بیشتر به گالری مراجعه کنید.

خبر به تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۴
انجمن اولیاء و مربیان
انجمن اولیاء و مربیان

بازوی قدرتمند همکاری و پیشرفت
برای انتخاب اعضای انجمن اولیا و مربیان در نیمه دوم شهریور ماه 94 از طریق پیامک دعوت به عمل آمد و به دلیل به حد نصاب نرسیدن والدین جهت برگزاری، این موضوع به سیزده مهرماه موکول گردید در این روز اولیای ارجمند دانش آموزان با حضور در مدرسه ابتدا سرکار خانم یاسمن رودباری مادر محترم دانش آموز کوشیار اکبری را به عنوان رئیس جلسه انتخاب و پس از آن آراء خود را به صندوق ریختند که برابر با شمارش آراء و منطبق بر آیین نامه ابلاغی، خانم ها رخساره فلاحت کار، سعیده آقامحمد جواد، زهرا نیک پور، آقای علی سرخه ء، کتایون پاک، صنم بازغی، رویا شعاریان و ارکیده صالحی به عنوان اعضای اصلی و علی البدل انتخاب شدند.

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
برگزاری جلسه اول کلاس خلاقیت در تاریخ 94/7/11
مبحث : نقاشی با مداد رنگی 
در این جلسه نوآموزان برای ساختن عروسک و یا مجسمه نقاشی خود، ابتدا به خلق کاراکتر پرداختند. سپس با حجم 3 بعدی و درک چگونگی تبدیل تصویر 2 بعدی به 3 بعدی آشنا شدند.
مدرس : سرکارخانم آیدا دین آرا

خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۴
عید سعید غدیر
عید سعید غدیر
علی در عرش بالا بی نظیر است
علی بر عالم و آدم امیر است 
به عشق نام مولایم نوشتم
چه عیدی بهتر از عید غدیر است         
به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم نوآموزان پیش دبستان دی با واقعه ی غدیر خم آشنا شدند. سپس با اجرای نمایشی شاد این روز را جشن گرفتند.
در ضمن نوآموزانی که از سلاله ی پاک پیغمبرند یه رسم یاد بود عیدانه ای به همکلاسی های خود اهداء  نمودند.
امیدواریم راهشان راه علی (ع) و هدفشان رضای خداوند متعال است.                                 

خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۴
معرفي مجموعه « اِي تيم »
معرفي مجموعه « اِي تيم »

« اِی تیم » مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را  خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد. بدین منظور این گروه با بهره گیری از اساتید مجرب و تجهیزات به روز، امکان برگزاری کارگاه های عملی متنوعی را در غالب بخشی از فعالیت های فوق برنامه زنگ مهارت مهیا نمود، که حاصل آن ایجاد جذابیت برای دانش آموزان با هدف درک قابل قبول از علوم ارائه شده به همراه کسب تجربیات عینی و آزمایشگاهی و در نهایت ایجاد انگیزه مضاعف برای تحصیل دانش تکمیلی و به طبع آن تعالی سطح آموزشی کشور خواهد بود.
محتوای مطالب ارائه شده و نحوه ی ارائه آن با رعایت نکات علمی بر اساس استانداردهای  مدون این مجموعه بوده و توسط اعضای با سابقه ی "ای تیم "صورت می گیرد. شایان ذکر است که ناظران کیفی این گروه آموزشی به صورت مستمر بر فعالیت های نو آموزان و روند تدریس مربیان نظارت دارند.
• برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد كه گزارش آن هر هفته در سايت درج مي گردد.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و مدرسه دی
روز آتش نشانی و مدرسه دی

در روز هفتم مهرماه و به مناسبت روز آتش نشانی برنامه ویژه ای در مدرسه دی برگزار گردید که کاملا با سال های گذشته متفاوت بود.
گروهی حرفه ای از فارق التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ضمن تشریح علمی دلایل آتش سوزی و راه های مقابه با آن ها به زبان ساده و به صورت علمی، مبادرت به پرتاب یک موشک دست ساز در فضای مدرسه کردند که با استقبال زیاد دانش آموزان همراه بود این برنامه با رعایت کامل تمامی نکات ایمنی و اصول علمی و در فضایی صددرصد امن برگزار گردید.

خبر به تاریخ : ۷ مهر ۱۳۹۴
روز آتش نشانی و ایمنی
روز آتش نشانی و ایمنی
به مناسبت فرا رسیدن 7 مهر روز آتش نشانی و ایمنی نوآموزان پیش دبستان دی با روشهای مقابله با آتش سوزی ، چگونگی تماس با آتش و آشنایی با وسایل اطفاء حریق در مواقع خطر آشنا شدند.
در همین راستا در مورد خطرات آتش و وسایل آتش زا توضیحاتی داده شد و آنان نیز توانستند نحوه ی کار با کپسول های آتش نشانی را از نزدیک تجربه کنند.
نوآموزان در پایان این مراسم توانستند آموزه های خودرا به تصویر بکشند.

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
باز گشایی مدارس
باز گشایی مدارس

اول مهرماه 1394 روزی به یادماندنی برای دانش آموزان و کارکنان دبستان دی بود.
آغوش باز معلمان به روی دانش آموزان تجلی نثار گلهای محبت و عشق بود به روی گل های شادابی که برای شروع سال تحصیلی جدید پای به فضای مدرسه می گذاشتند.
ساز و دهل سنتی، تلاوت قرآن و بوی اسپند، خوشامدگویی معلمان و کارکنان و فضای تزئین شده مدرسه خبر از سالی پرتلاش داشت و ثبت خاطره ای دل انگیز برای تمام سال های زندگی

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۴
جشن عيد قربان
جشن عيد قربان

عید قربان با نماز و عبادتش ،با ذکرو دعایش ،با   صدقات و احسانش بستری برای جاری ساختن مفهوم عبودیت و بندگی است.
روز چهارشنبه 1 مهر هم زمان با بازگشایی مدارس به مناسبت روز عید قربان و روز عرفه جشنی در پیش دبستان دی برگزار گردید.
در این مراسم مربیان عزیز درباره ی ساخت خانه ی خدا توسط حضرت ابراهیم (ع) و فلسفه ی حج برای نوآموزان عزیز این واقعه را به تصویر کشیدند.
این جشن با انجام مسابقه میان نوآموزان به پایان رسید

خبر به تاریخ : ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
جشن شکوفه ها
جشن شکوفه ها

کلاس اولی  های ما در روز سه شنبه 31 شهریور ماه برای شروع به تحصیل و آماده شدن جهت ورود به فضای علمی- آموزشی پا به دبستان گذاشتند و معلمان و کارکنان دبستان با آغوش باز به استقبال آن ها شتافتند، ساز و دهل سنتی با لباس محلی  نوازندگان فضای باشکوهی ایجاد کرده بود که در مجموعه تزئین شده مدرسه بسیار دلنشین بود.
کودکان به همراه معلمان خود به کلاس ها رفتند و اولیای ارجمند در کلاس آموزش خانواده کلاس اولی ها شرکت کردند.

خبر به تاریخ : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
جشن مهر در پيش دبستان دي
جشن مهر در پيش دبستان دي

چه زیباست این لحظه ها

چه زیباست تفریح پس از خواندن و نوشتن

چه زیباست دست در دست هم کلاسی ها
دفتر خاطرات مدرسه را بازکن و بنویس
باز هم مهر،باز هم مهربانی،باز هم بهار


روز 30 شهریور جشن غنچه ها ی پیش دبستان با حضور اولیای محترم برگزار گردید.بانگ زیبای قرآن مجید،نواختن سرود جمهوری اسلامی و سپس به صدا در آمدن زنگ مدرسه آغاز گر برنامه هایمان بود.
نوآموزان عزیز پس از ساخت کاردستی و دیدن نمایشی شاد با بدرقه معلمین عزیز از زیر قرآن سال تحصیلی جدید را آغاز نمودند.
برای دیدن بقیه تصاویر به گالری مراجعه کنیدخبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
عید قربان و عید غدیر
عید قربان و عید غدیر

عید سعید قربان به فاصله ای کوتاه از عید بزرگ ولایت همیشه فرصتی است برای تکریم اعیاد بزرگ اسلامی و آشنایی دانش آموزان با فرهنگ غنی اسلامی و بالاخص فرهنگ ولایت و درک دلائل پیروی از خاندان عصمت و طهارت و آشنا شدن با مولا و مقتدای بزرگمان حضرت علی(ع) که این امر با برپایی جشنی در سالن اجتماعات و هنرنمایی هنرمندان مدعو، حال و هوایی دلنشین به فضای مدرسه بخشیده بود که مکمل همه   این ها هدایایی بود که از سوی دانش آموزان «سید» به همکلاسی ها و کارکنان تقدیم گردید.

خبر به تاریخ : ۰ ۱۳۹۴
هفته دفاع مقدس
هفته دفاع مقدس

در این هفته مدرسه ما با نصب پوستر،بنر و ... و گفتگو با دانش آموزان تلاش کرد تا دانش آموزان را به زبان ساده با تاریخ دفاع مقدس آشنا نماید.
و به آن ها توضیح دهد که امنیت و آرامش امروز مرهون دلاوری و فداکاری مردان و زنانی است که  میراث دار فرهنگ و تمدن و عظمت ایران عزیز هستند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94
اولین اردو در سال تحصیلی 95-94

باغ موزه دفاع مقدس اولین مکانی بود که دانش آموزان ما در سال تحصیلی جاری از ان بازدید کردند. فضایی که یاد آور رشادت و دلاوری پدران آن ها طی هشت سال دفاع مقدس بود.
این فضای باشکوه مکانی بود تا به زبان ساده برای دانش آموزان از حفظ استقلال و امنیت کشور صحبت کنیم و افتخارات کشورمان را و فداکاران بزرگ این سرزمین مقدس را به آن ها معرفی نمائیم.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
هفته پیوند
هفته پیوند

به مناسبت بزرگداشت هفته پیوند، دبستان دی با برنامه ریزی مبادرت به ملاقات حضوری اولیای دانش آموزان و معلمان هر پایه کرد که در این ملاقات ها  اولیای دانش آموزان علاوه بر آن که با معلمان فرزندان خود آشنا شدند از کلیات شیوه تدریس و اهداف آموزشی و تربیتی آن ها نیز آگاه شدند.

خبر به تاریخ : ۰ ۰
روز جهانی کودک و دبستان دی
روز جهانی کودک و دبستان دی

به مناسبت روز جهانی کودک در دبستان دی چون همیشه جشنی برپا شد و گروه های هنری با اجرای نمایش و موسیقی این روز را برای دانش آموزان خاطره انگیز کردند در این روز هدیه ای کوچک به رسم یاد بود از سوی مدرسه به تمامی دانش آموزان اهدا شد و فرزندانمان با سرور و شادمانی این روز را در دفتر خاطرات خود ثبت کردند.