معرفي « اِي تيم »

«اِی تیم» مجموعه ای از فارغ التحصیلان برتر دانشگاه هاست که در نظر دارد آینده سازان این مرزو بوم را خارج از چهار چوب تدریس صرف با شاخه های متنوعی از علوم آشنا سازد.
معرفي « اِي تيم »
  • گزارش كامل معرفي را مي توانيد در بخش اخبار مطالعه فرماييد.
  • برگزاری کلاسهای خلاقیت توسط گروه" اِی تیم "در پیش دبستان دی در روزهای شنبه میباشد.
خبر به تاریخ : ۲۴ بهمن ۱۳۹۶
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 23: Little super hero
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 23: Little super hero

در جلسات گذشته نوآموزان در ابتدا اسطوره های خود را طراحی کردند، سپس لباس های مخصوص به اسطوره ها را ساختند و در نهایت به ساخت سپر و اسلحه و نماد های قدرت پرداختند.
در این جلسه از کلاس، نوآموزان لباس های خود را بر تن کرده، نماد های قدرت را به دست گرفته و به   Super hero های کوچکی تبدیل شدند. در این جلسه از کلاس، Super hero های کوچک با یک دیگر عکس گرفتند، در حین بازی هایشان از آن ها فیلم برداری شد و ایـن بزرگ مردان کوچک خیلی خوب می دانند که این لباس و تجهیزات در دنیای کودکی آن ها تعریف می شود و آن ها همیشه یک اسطوره واقعی برای زندگی خود هستند.

خبر به تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
جشن انقلاب
جشن انقلاب

روز یکشنبه 21 بهمن به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر و سی و نهمین بهار پیروزی انقلاب اسلامی زنگ انقلاب به صورت نمادین در پیش دبستان و دبستان پسرانه ی دی نواخته شد .
آذین بندی مدرسه ، برگزاری جشنواره های سرود ، پخش سرودهای انقلابی ، بازگویی بیانات رهبر پیرامون دستاوردهای انقلابی که مبتنی بر اراده مردم و جوانان و دانش آموزان بوده ودر نهایت پذیرایی از پسرانمان از جمله اقدامات انجام شده در این جشن  بود که با هدف یادآوری روزهای سخت انقلاب و شناساندن زحمات بی دریغ سربازان ولایت به نسل آینده انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶
معاینات بالینی پزشکی
معاینات بالینی پزشکی

معاینات بالینی توسط پزشک متخصص در زمینه بیماری های مربوط به سر وگردن ، قلب و ریه ، شکم ، پوست ، اسکلتی و عضلانی ، جهت غربالگری بیماری ها و تشخیص زودرس آن ها  با حضور جناب آقای دکتر محمدرضا جواهریان متخصص آناتولیکال و کلینیکال پاتولوژی، برای کلیه نوآموزان و دانش آموزان در تاریخ 14 بهمن 96 در پیش دبستان و دبستای دی انجام گرفت .
متعاقباً در طی هفته نتایج این معاینه به والدین گرامی ارائه می گردد .

خبر به تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی توسط اولیا
کارگاه مشاهده ی فعالیت های کلاسی توسط اولیا

فعالیت ها به مجموعه ای از روش های عملی و عینی گفته می شود که از طریق آن ها امکان یادگیری یک موضوع یا مفهوم، به شکل آزمون و تجربه فراهم می آید . محیط پیش دبستان دی به گونه ای فراهم شده است که نوآموزان با تجربه ی مستقیم و یا نمادین موارد آموزشی را فرا می گیرند .
در همین راستا در روز پنج شنبه 12 بهمن ماه کارگاه "فعالیت های کلاسی" با هدف مشاهده ی توانمندی نوآموزان توسط اولیا و همچنین آشنایی با ابزار و وسایل سیستم آموزشی برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
کارگاه باغبانی
کارگاه باغبانی

نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی در کلاس خلاقیت به کاشت پیاز گل نرگس پرداختند. در این کلاس آن‌ها با انواع گل نرگس، رنگ آن‌ها و شباهت ها و تفاوت های آن ها آشنا شدند. در ادامه هر یک در گلدان مخصوص خود پیاز کشت کردند و روش مراقبت از آن را آموختند.
پیازهای گل نرگس در صورتی که خوب مراقبت شوند، اواخر اسفند به گل خواهند نشست.
دستورالعمل نگه داری صحیح از گلدان در پوشه ی پسرانمان قرار گرفت. همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید به کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام مدرسه مراجعه نمایید.

خبر به تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۶
پژوهشگر برتر
پژوهشگر برتر

چهارشنبه چهارم بهمن ماه مراسمی با حضور دانش آموزان برتر به همت پژوهش سرای آسمان در کانون رضوان برگزار گردید . 
در این مراسم دانش آموزان پژوهشگر طرح های پیشنهادی خود را به نمایش گذاشتند و توضیحاتی را درباره آن ارائه دادند. 
از دانش آموز پایه سوم این واحد آموزشی آقای نامی وکیلی به عنوان پزوهشگر برتر با موضوع "گیاهان دارویی" با اهدا لوح و جایزه تقدیر و تشکر به عمل آمد  .

خبر به تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۶
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 20: نقاشی شخصیت های کارتونی (1) «Super hero»
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 20: نقاشی شخصیت های کارتونی (1) «Super hero»

همه کودکان در این سنین اسطوره هایی دارند که برایشان مظهر شجاعت، قدرت و انجام کارهای خارق العاده هستند، لذا بر آن شدیم تا از این حس نوآموزان برای تقویت برخی از مهارت های آن ها را افزایش دهیم.
این کلاس شامل سه بخش متفاوت می باشد و در نهایت نوآموزان به  Super hero های کوچکی تبـدیل می¬شوند.
در این جلسه از کلاس نوآموزان ابتدا شخصیت Super hero مورد نظر خود را به تصویر می کشند. این طراحی در جهت شناخت علاقه ی فردی هر کدام از نوآموزان نسبت به اسطوره ی خود می باشد. آن ها اسطوره ی خود که دارای نماد خاص، رنگ های خاص و لباس خاصی است را طراحی می کنند
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس پرورش قوه تخیل، تجسم فضایی و افزایش مهارت تبدیل اجسام 3 بعدی به طرح های 2 بعدی می باشد. همچنین دبیران، نوآموزان را با ترکیب های رنگی مختلف و مفاهیم پنهان پشت هر ترکیب رنگی آشنا می نمایند و به آن ها می آموزند که احساسات مختلف خود از قبیل شادی، قدرت، شجاعت را چگونه در رنگ ها به نمایش در آورند.

خبر به تاریخ : ۲۹ دی ۱۳۹۶
هوای پاک
هوای پاک

29 دی ماه در تقویم ایران روز ملی "هوای پاک" نام گذاری شده است .
ایجاد انگیزه در بین اقشار مختلف جامعه ، آموزش و روشن کردن افکار عمومی در زمینه آلودگی هوا از اهداف معرفی این روز می باشد و می تواند عامل مهمی در ایجاد مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی جهت کاهش آلودگی هوا گردد .
امروز با شعار "قانون هوای پاک ، قانون نفس" نوآموزان ودانش آموزان دبستان دی با انجام فعالیت های نمادین نظیر کاشت گیاه ، حفظ درختان که حافظ زمین سبز ما هستند، تفکیک زباله ها برای حفظ محیط زیست  و با در دست داشتن شعارهای این روز سهم خود را در این همکاری ملی ایفا کردند .
امید آن است که این کار انگیزه ای ماندگار برای ساخت ایرانی سبز و هوایی پاک باشد .

خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت، جلسه 15: چرخ دنده
گزارش کارگاه خلاقیت، جلسه 15: چرخ دنده

وسایلی که به صورت مکانیکی کار می کنند برای نوآموزان جذابیت بسیار زیادی دارد. از این رو در این جلسه از کلاس کار با چرخ دنده  ها را برای نوآموزان در نظر گرفتیم. چرخ دنده  ها یکی از پرمصرف ترین وسایل برای به وجود آوردن قدرت و حرکت هستند. سیستم چرخ دنده ها حداقل از دو چرخ¬دنده تشکیل شده است که به صورت جفت با  یک  دیگر کار می کنند. نوآموزان در این جلسه با مکانیزم کار با چرخ دنده  ها آشنا شده و خود چرخ¬دنده  هایی در سایز های مختلفی را می سازند و تجربه کار با انواع آن را کسب می کنند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس افزایش قدرت تفکر و مشاهده و تحلیل می باشد.

خبر به تاریخ : ۲۶ دی ۱۳۹۶
کارگاه آداب غذا خوردن
کارگاه آداب غذا خوردن

زمان غذا خوردن بهترین فرصت است تا رفتارهای اجتماعی فرزندمان را تربیت کنیم و مهارت های لازم را به او بیاموزیم . به همین منظور در روز سه شنبه 26 دی ماه "کارگاه آداب غذا خوردن" در راستای آموزش مهارت های زندگی برای دانش آموزان دبستان دی برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۶
معاینات دندان پزشکی
معاینات دندان پزشکی

به منظور حفظ و داشتن دهان و دندان سالم و جلوگیری از پوسیدگی دندان ، معاینات دندان پزشکی  نوآموزان و  دانش آموزان دبستان دی در روز یکشنبه 24 دی ماه 96 توسط سرکار خانم دکتر نسیم نبوی نژاد ولی دانش آموزان علی و رایان مرعشی معاینه شدند .
فرم معاینه پس از تکمیل توسط واحد بهداشت به اطلاع اولیا محترم خواهد رسید .

خبر به تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۶
اختتامیه فوتبال درون مدرسه ای
اختتامیه فوتبال درون مدرسه ای

مسابقات فوتبال المپیاد درون مدرسه از ابتدای سال تحصیلی بین 12 تیم از دانش آموزان پایه سوم با برنامه ریزی و قرعه کشی آغاز گردید . بعد از گذشت 18 بازی در زمین چمن مدرسه در تاریخ 24 دی ماه 96 تیم های جرجانی و پورسینا به مرحله ی فینال دست یافتند .
این بازی بعد از 2 نیمه ی هیجان انگیز با نتیجه ی مساوی 1 بر 1 خاتمه یافت که در ضربات پنالتی با نتیجه 4 بر 3 به نفع تیم جرجانی به پایان رسید .
این بازی با دعوت از اولیای عزیز دانش آموزان شرکت کننده و تشویق همکلاسی هایشان در محیطی شاد و دوستانه برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
مانور زلزله
مانور زلزله

زلزله های اخیر در شهرهایی از کشورمان ، حوادث ناشی از عدم کنترل استرس ، نگرانی های موجود به دلیل احتمال تکرار آن ، در بین خانواده ها و مخصوصاً در زمانی که فرزندان مان در مدرسه حضور دارند ، موجب شد پیگرد آموزش ها و مانور زلزله ای که در هشتم آذرماه ، همگام با فراخوان سراسری کشوری داشتیم ، مجدداً در تاریخ 20 دی ماه 96 با هماهنگی همکاری نیروهای ارسالی از ایستگاه 64 آتش نشانی تهران و در نظر گرفتن مناطق امن در کلاس و مدرسه ، این مانور را تکرار نموده و دانش آموزان به نحوه رویارویی و محافظت از خود در محل تحصیل و کلاسشان در هنگام زلزله اشراف کامل پیدا کنند .

خبر به تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۶
كارگاه خلاقيت،جلسه 14: ساخت آدم برفی (snowman)
كارگاه خلاقيت،جلسه 14: ساخت آدم برفی (snowman)

فصل زمستان، ساخت آدم برفی و برف برای نوآموزان هیجان بسیار خاصی را در بر دارد. از این¬رو در این جلسه از کلاس ساخت آدم¬برفی را برای نوآمـوزان در نظر گرفـتیم. هر کدام از نوآمـوزان برای خـود یک آدم¬بـرفی می¬سازند. نوآموزان آدم¬برفی ¬های خود را با پارچه¬ های مخصوصی می¬سازند و خود به دوخت قسمت¬ های مختلف آن با چرخ ¬خیاطی¬ های کوچک خود می¬¬پردازند. در واقع در این جلسه از کلاس نوآموزان به خیاط ¬های کوچکی تبدیل می¬شوند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس، آشنایی با کاربرد پارچه و متد های دوخت پارچه و به¬کارگیری و افزایش خلاقیت در ساخت آدم¬برفی می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۱۹ دی ۱۳۹۶
انجام معاینات تخصصی دندان‌پزشکی
انجام معاینات تخصصی دندان‌پزشکی

فرآیند معاینات دهان و دندان منجر به تشخیص به موقع و پیشگیری از عوارض بیماری‌های دهان و دندان در بزرگسالی می‌باشد که باعث کاهش هزینه‌های غیرضروری درمانی می‌گردد و در نهایت به نفع سلامت جامعه و بهبود اقتصاد کشور خواهد بود.

به همین منظور دبستان دی هر ساله این معاینات را با حضور دندان پزشک برای دانش‌آموزان انجام می‌دهد که در سال تحصیلی 97-1396 با حضور سرکار خانم دکتر سارا شفیعی ولی محترم بردیا امیریان (پایه چهارم) انجام گرفت که پس از انجام معاینات گزارش‌های بهداشت دهان و دندان دانش آموزان برای والدین و همین‌طور واحد سلامت منطقه ارسال شد.

خبر به تاریخ : ۱۳ دی ۱۳۹۶
برگزاری جلسه آموزش خانواده
برگزاری جلسه آموزش خانواده

 عصر روز چهارشنبه 13 دی ماه 1396 جلسه آموزش خانواده با موضوع تشخیص نشانه‌های بلوغ و شیوه برخورد با کودکان در آستانه بلوغ با حضور سرکار خانم دکتر الوندی مشاور مدرسه برگزار شد که با استقبال خوبی از طرف اولیاء محترم روبرو شد.

خبر به تاریخ : ۱۳ دی ۱۳۹۶
کارگاه آموزش نجاری
کارگاه آموزش نجاری

در روز سیزدهم دی ماه 1396 در حیاط دبستان دی(دوره دوم) کارگاه نجاری برگزار شد. دانش‌آموزان در این کارگاه با میخ چکش زدن، دریل کردن و سوراخکاری، اندازه‌گیری و استفاده از متر، سمباده و سوهان و برش چوب با استفاده از اره فارسی بر آشنا شدند. سپس دانش‌آموزان هر کلاس برای کلاس خود یک جامدادی ساختند.قطعات جامدادی را به صورت کام و زبانه به هم متصل کردند سپس با استفاده از چسب و میخ اتصال قطعات را به صورت دائم انجام دادند و با استفاده از روکش چوب روسی آن را تزیین نمودند.

هم‌چنین دانش‌آموزان یک کتابخانه به عنوان یادگاری برای مدرسه خود ساختند.

خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۶
کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع "توانایی حل مسئله"
کارگاه پیشگیری از آسیب های اجتماعی با موضوع "توانایی حل مسئله"

روش حل مسئله فرآیند تفکر منطقی و منظمی است که به فرد کمک می کند تا هنگام رویارویی با مشکلات راه حل های متعددی را جستجو کند و سپس بهترین راه حل را انتخاب نمایند .
این فرآیند آگاهانه ، منطقی ، تلاش بر و هدفمند است که نیازمند یک سلسله فعالیت های تخصصی و بسیاری از توانمندی های شخصیتی می باشد .
این مهارت نیز مانند هر مهارت دیگر قابل یادگیری است و البته نیاز به آموزش دارد که در همین راستا در تاریخ 12 دی ماه 96 پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) کارگاه آموزشی را با حضور مشاور مدرسه سرکار خانم دکتر الوندی برای اولیا پایه های اول ، دوم و سوم برگزار کرد .


خبر به تاریخ : ۱۲ دی ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 13:طراحی چهره
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 13:طراحی چهره

طراحی چهره (پرتره) یکی از کار های مورد علاقه¬ ی نوآموزان می¬باشد که آن¬ ها در اکثر مواقع، خود یا اعضای خانواده خود را طراحی می¬کنند. از این¬رو در این جلسه از کلاس، طراحی چهره را برای نوآموزان به شیوه ¬ای متفاوت در نظر گرفتیم. به این صورت که در ابتدا از نوآموزان عکس¬ های چهره¬ شان گرفته شد و نوآموزان نصف چهره¬ی خود را در صفحه¬ داشته و باید به صورت متقارن قسمت دیگر چهره خود را طراحی می¬کردند.
این جلسه از کلاس نوآموزان با تکنیک¬ های طراحی چهره، آموزش تکنیک¬ های رنگ¬آمیزی و تکنیک ¬های طراحی چهره متقارن آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۶
برگزاری مانور زلزله به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله کاهش بالایای طبیعی
برگزاری مانور زلزله به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله کاهش بالایای طبیعی

در روز پنجم دی ماه 1396 در مراسمی که در سالن اجتماعات دبستان دی(دوره دوم) برگزار شد کلیپی در مورد زلزله برای دانش‌آموزان پخش شد و هم‌چنین نقاط ایمن ساختمان مدرسه و چگونگی حفظت از خود برای دانش‌آموزان تشریح شد.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۶
برگزاری همایش پژوهش
برگزاری همایش پژوهش

در روز پنجم دی ماه 1396 در سالن اجتماعات دبستان دی (دوره دوم) همایش پژوهش با موضوعات علمی برگزار شد.

در این همایش که با حضور هیئت داوران برگزار شد، دانش‌آموزان پژوهشگر طرح‌های خود را ارائه کردند. این پژوهش‌ها که به دو زبان فارسی و انگلیسی و در موضوعات پزشکی، بیولوژیکی، هوا و فضا، آیرودینامیک و غیره بود به شایستگی توسط پژوهشگران برای دیگر دانش‌آموزان تشریح شد و پس از هر ارائه جلسه پرسش و پاسخ در مورد موضوع مطرح شده انجام شد، که نشان دهنده علاقه و درک دانش‌آموزان به این موضوعات و مفید بودن برگزاری این گونه همایش‌ها بود.

خبر به تاریخ : ۵ دی ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 12:ساخت درخت کریسمس
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 12:ساخت درخت کریسمس

سال جدید برای تمام مردم دنیا اهمیت بسیار زیاد و در هر کشور آداب و رسوم مخصـوص به خود را دارد. از این¬رو برای شناخت نوآموزان با آداب و رسوم و سال جدید مردم در کشور ¬های دیگر، به ساخت درخت کریسمس که یکی از نماد های سال جدید به¬شمار می¬آید پرداختیم. دانش¬آموزان در این جلسه از کلاس به صورت فردی درخت کریسمسی را برای خود می¬سـازند. متـریال مصـرفی برای ساخت این درخـت، چـوب می باشد که دانش¬آموزان در ابتدا با ساختار چوب، نحوه¬ی سمباده¬کاری، رنگ¬آمیزی آشنا شده و مهارت¬ های مربوط به آن را فرا می¬گیرند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس افزایش مهارت کار با چوب، متد های رنگ¬آمیزی بر روی چوب، شناخت انواع سمباده نرم و زبر و توانایی کار با آن می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
پیشگیری از تنبلی چشم
پیشگیری از تنبلی چشم

پیشگیری فراگیر از معلولیت ، شعار سازمان بهزیستی کشور بوده که به همین منظور طرح پیشگیری از تنبلی چشم ( آمبلیوپی) در جهت تشخیص به موقع اختلالات بینایی و کم بینایی از امروز در مدارس سراسر کشور اجرا گردید . تشخیص سریع و پیشگیری از روند رشد عیوب انکساری چشم در زمان طلایی بین 3 تا 6 سالگی می تواند ضامن ارتقای سلامت فرزندانمان باشد. در همین راستا در تاریخ چهارشنبه 22 آذرماه معاینات چشم پزشکی نوآموزان پیش دبستانی دی توسط پایگاه سنجش بینایی بهزیستی و واحد بهداشت مدرسه به وسیله دستگاه و چارت های مخصوص انجام گرفت و نتایج آن نیز از طریق دفترچه رابط به اطلاع اولیا عزیز رسید .

خبر به تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۶
شناخت محیط زندگی
شناخت محیط زندگی

راهکارهای مختلفی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و رفتارهای پرخطر در متون نظری و تخصصی و در بین دیدگاه های کارشناسان توصیه می شود. این راهکارها طیفی از فعالیت های اطلاع رسانی،ترویج و فرهنگ سازی،آموزش و توانمندسازی و مشاوره را شامل می شود که هر کدام در جای خود از قوت ها، ظرفیت ها و فرصتهایی برای پیشگیری برخوردار است.
جهت ایجاد تغییرات مثبت پایدار در آگاهی و نگرش دانش آموزان، ابتدا باید شناخت ما از آنها به صورت انفرادی بالا رود. بدین منظور از طرق مختلفی همچون نقاشی و بررسی روان سنجی آن ، می توان تا حدود بسیار زیادی در سنین بین 5تا 13 سالگی ، شناخت نسبی در مورد آنها کسب کرد تا طرح ریزی برنامه های خودمراقبتی با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اثربخش تر باشد. بنابراین گروه مشاوره و بهداشت پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) بر آن شد که با استفاده از شیوه شناخت روانشناسی نقاشی، متناسب با ویژگی های روانی، اجتماعی و سنی هر دانش آموز، قالب برنامه های آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی را ارائه دهد. این طرح در تاریخ 21 آذر ماه 96 پس از برگزاری جلسه آموزشی، برای دانش آموزان پایه اول اجرا شد.

خبر به تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۶
گزارش کلاس خلاقیت/ جلسه 11: کلاژ 2 بعدی
گزارش کلاس خلاقیت/ جلسه 11: کلاژ 2 بعدی

کلاژ 2بعدی، تکه چسبانی با استفاده از برش¬ هایی در رنگ¬ ها و اشکال متفاوت می¬باشد. در این جلسه از کلاس، نوآموزان به ساخت دست ¬سازه¬ های 2 بعدی پرداختند، به این صورت که طرح¬ های متفاوتی در اختیار نو¬آموزان قرار گرفت و نوآموزان با استفاده از خلاقیت و ابتکار خود در انتخاب اشکال مختلف و رنگ -های متفاوت به تکه چسبانی یا کلاژ بر روی طرح مورد نظر خود پرداختند.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس، افزایش توانایی کودک از انتخاب رنگ، اشکال و به¬کارگیری خلاقیت، تجسم تصویر در ذهن و به کارگیری ترکیبی مناسب در ایجاد طرح نهایی می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۲۱ آذر ۱۳۹۶
هفته ی پژوهش
هفته ی پژوهش

هفته ی پایانی آذر ماه (21 الی 28) هر سال هفته ی پژوهش نامگذاری شده است تا ضمن تشکر از فعالان پژوهشی کشور، فرهنگ پژوهش و فناوری در میان اقشار مختلف به ویژه دانش آموزان نهادینه شود .
مهم ترین رسالت هفته ی پژوهش در مدارس توجه بیشتر به مباحث علمی و نقد و بررسی مطالب ارائه شده در کتاب های درسی می باشد . همچنین اجرای برنامه های پژوهشی در مدارس می تواند دانش آموزان را به نگاهی دوباره و تفکری دیگر دعوت کند و روحیه ی جستجوگری را در آن ها تقویت نماید .
در همین راستا نوآموزان و دانش آموزان دی نیز با کمک مربیان و انتخاب موضوعاتی از درس های آموخته شده به تحقیق و پژوهش پرداخته و آثار خود را در قالب های مختلفی چون ماکت ، بروشور ، روزنامه دیواری و ... آماده کردند و پس از ارائه در کلاس ، نمایشگاهی از آثار و دستاوردهای آنان در مدرسه برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۶
گرامیداشت میلاد رسول اکرم و تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده
گرامیداشت میلاد رسول اکرم و تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده

در تاریخ 14 آذرماه 1396 به مناسبت میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) برنامه‌ای در سالن اجتماعات دبستان دی (دوره دوم) برگزار شد. در این مراسم پس از ایراد سخنرانی توسط مدیریت دبستان در مورد فضائل پیامبر مسلمین، از دانش‌آموزان برگزیده سال تحصیلی 96-1395 با اهداء لوح تجلیل به عمل آمد.

در انتهای مراسم جوایزی به رسم یادبود به دانش‌آموزان اهدا شد.

خبر به تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۶
گزارش کلاس خلاقیت / جلسه 10:آشنایی با اعضای اصلی بدن
گزارش کلاس خلاقیت / جلسه 10:آشنایی با اعضای اصلی بدن

* آشنایی با عضو ریه در بدن و حجم تنفس
آشنایی با اعضای بدن و فیزیولوژی بدن از جمله مباحثی است که نوآموزان از سنین خردسالی باید با آن¬ آشنا شوند. برای پیشبرد این هدف و برای درک و تثبیت این مفهوم از مولاژ نیم تنه¬ای به صورت یک به یک که اعضای بدن در آن به صورت جداگانه قابل مشاهده هستند، استفاده کردیم.
به¬¬طوری¬که ابتدا برای اینکه نوآموزان مفاهیم را درک کنند توضیحی جامع برای آشنایی با هر یک از اعضا داده شد و سپس عضو مرتبط را نشان داده تا نوآموزان از نزدیک آن عضو را مشاهده کرده و شکل و اندازه¬ی آن را به ذهن خود بسپارند. سپس با استفاده از آزمایشی ساده با نام تست اسپیرومتری، ابتدا مفهوم فیزیولوژی ریه را توضیح داده و آزمایشی برای اندازه¬گیری حجم ریه انجام گرفت.
هدف از برگزاری این جلسه از کلاس خلاقیت آشنایی با مفهوم زیست¬شناسی می¬باشد، که باعث افزایش قدرت مشاهده در اثر دیدن، تجربه ¬ی انجام آزمایش به صورت فردی و تقویت قوه تفکر و افزایش دقت می باشد.خبر به تاریخ : ۱۴ آذر ۱۳۹۶
جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)
جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)

سرو نباشد به اعتدال محمد       ماه فروماند از جمال محمد
روز سه شنبه ۱۴آذرماه همزمان با میلاد پیامبر اکرم (ص)،امام جعفر صادق (ع) و آغاز هفته ی وحدت "جنگ شادی" در پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید . نوآموزان و دانش آموزان با داستان ولادت،سیره و سنت نبی اکرم(ص)آشنا شده و داستان زندگی آن حضرت را به تصویر کشیدند .
این مراسم با تقدیر و تشکر از دانش آموزان برتر سال گذشته و خیرمقدم به دانش آموزان جدید و اهدا لوح و پذیرایی و تقدیم جایزه
به تمامی پسرانمان به اتمام رسید .

خبر به تاریخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۶
آموزش خانواده
آموزش خانواده

دومین جلسه آموزش خانواده در تاریخ یکشنبه 12 آذرماه با محوریت"آموزش جنسی و راهکارهای ایمن سازی کودکان در جامعه"در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی برگزار گردید . این جلسه با سخنرانی استاد ارجمند دکتر بهروزجلیلی آغاز و سپس با پرسش و پاسخ اولیا به اتمام رسید .

خبر به تاریخ : ۱۲ آذر ۱۳۹۶
سنجش بینایی
سنجش بینایی

اختلال بینایی در دانش آموزان می تواند به بروز مشکلات درسی منجر شود .
اگرچه نمی توان به هیچ روشی افزایش نزدیک بینی را متوقف کرد ولی می توان با تشخیص زودرس و غربالگری به موقع سرعت افزایش آن را کم کرد . با توجه به این نکته از امروز 12 آذرماه 96 معاینات بینایی سنجی با E چارت توسط واحد بهداشت در دبستان آغاز گردید و متعاقباً در هفته آتی نتایج در اختیار والدین گرامی قرار خواهد گرفت .

خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۶
اردوی نمایش
اردوی نمایش

نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 7 و 8 آبان ماه به دیدن انیمیشن شاد(Sing) در سینما پردیس قلهک اعزام شدند و روزی شاد و خاطره انگیز را در کنار همکلاسی های خود رقم زدند .

خبر به تاریخ : ۸ آذر ۱۳۹۶
مانور زلزله
مانور زلزله

مانور زلزله جهت بسط فرهنگ ایمنی و ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله، هر ساله در تاریخ هشتم آذر ماه به صورت سراسری برگزار می گردد .
آموزش در خصوص زلزله تجربه ای است مبتنی بر یادگیری راهکار مناسب به منظور ایجاد تغییرات ماندگار در رفتار افراد تا بتوانند توانایی های خودشان را برای انجام دادن کارهای بهینه و مناسب در هنگام زلزله و قبل و بعد از آن بهبهود بخشند .
جدی گرفتن ، هدفمند بودن ، تداوم و استمرار مانورهای زلزله در مدارس بدون شک در کاهش تلفات انسانی موثر خواهد بود .
از این رو طبق برنامه ی مدون سالانه در پیش دبستان و دبستان دی امروز دانش آموزان بعد از دریافت آموزش های لازم با استفاده از تراکت و فیلم آموزشی ،به صورت فرضی در شرایط زلزله قرار گرفتند و شیوه رویارویی آن ها جهت بازنگری های آتی سنجش شد .    

خبر به تاریخ : ۷ آذر ۱۳۹۶
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 9 : ساخت جاسویچی
گزارش کلاس خلاقیت/جلسه 9 : ساخت جاسویچی

یکی از چیز هایی که نوآموزان در دوران کودکی به آن علاقه دارند، داشتن جاسویچی¬ هایی است که آن را به کیف و یا جامدادی خود وصل کنند. حال اگر این جـاسویچی های مورد علاقه شان ساخت دست خود آن هـا باشـد می¬توانند خلاقیت شخصی خود را به کار برند، از این رو بر آن شدیم تا این فرصت را فراهم کنیم تا نوآموزان بتواننـد جاسـویچی¬ های دلخواه خود را ساخته¬، رنگ آمیزی و در نهایت محصول کار خود را مورد استفاده قرار دهند. نوآموزان به جاسویچی¬ های خود حلقه می زنند و در نهایت آن را به لوازم مورد علاقه شان وصل می¬کنند.
هدف از این جلسه از کلاس خلاقیت، افزایش قدرت خلاقیت که شامل افزایش مهارتهای رنگ آمیزی متناسب با جاسویچی، آشنایی با مهارت کار با ابزار برای وصل کردن حلقه ها می باشد.

خبر به تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
غربالگری اختلالات یادگیری
غربالگری اختلالات یادگیری

بسیاری از دانش آموزان مبتلا به مشکلات یادگیری، از نظر هوشی و نیز سایر توانایی های ذهنی در سطح مناسبی اند ، شناسایی و تشخیص و اقدام در مورد رفع این مشکل امری ضروری می نماید که با اشراف به آن و انجام توصیه ها و تمرینات توسط مشاور مدرسه و والدین دانش آموزان قابل بر طرف شدن می باشد .
با توجه به اهمیت این موضوع در تاریخ 30 آبان ماه خانم دکتر الوندی دانش آموزان کلاس های پایه دوم پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) را مورد سنجش قرار دادند .
موارد مشکوک جهت ارجاع به پزشک مشاور توسط واحد بهداشت به اطلاع اولیا محترم خواهد رسید .

خبر به تاریخ : ۳۰ آبان ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت / جلسه 8: بازی Matching
گزارش کارگاه خلاقیت / جلسه 8: بازی Matching

یکی از دغدغه ¬ها در رابطه با کودکان نداشتن تمرکز و توجه در سنین پایین است در این راستا در این جلسه از کلاس گروه آموزشی اِی ¬تیم جهت تقویت حافظه کوتاه مدت و مرور و به خاطر سپردن اعداد در ذهن کودکان بازی matching  را برگـزار می¬کند. به این صورت که تعدادی کارت که هر دوتای آن¬ ها نشان¬گر اعداد یکسانی هستند را از پشت روی صفحه¬ای قرار دادیم و کودکان در رقابت با هم در هر مرحله دو کارت را انتخاب می¬کنند و تصویر روی آن¬ها را با هم مقایسه می¬کنند در صورتی که تصاویر مشابهی را مشاهده کردند آن¬ ها را برمی¬دارند.
همچنین این بازی توسط کارت¬ هایی با شکل¬ های متفاوت نیز انجام می¬شود.
این بازی تا جایی که کارتی در وسط وجود داشت ادامه پیدا می¬کند. پس از اتمام بازی بازیکنی که کارت ¬های بیشتری داشته باشد برنده بازی می¬شود.
هدف از این بازی تقویت قدرت مشاهده و تمرکز و دقت در عمل می¬باشد همچنین چون این بازی به صورت گروهی انجام می¬شود، انگیزه ¬ی نوآموز جهت دقت در انجام آن افزایش می¬یابد.

خبر به تاریخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۶
هفته کتاب و کتابخوانی
هفته کتاب و کتابخوانی

حضرت علی (ع) می فرمایند : کسی که با کتاب تسلی و آرامش یابد هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد .  
در روز دوشنبه 29 آبان ماه جناب آقای فرهاد حسن زاده نویسنده داستان های کودکان و نوجوانان، میهمان پیش دبستان و دبستان دی بودند . ایشان چندین شعر از اشعار خود و تعدادی داستان برای بچه ها بازگو کردند و با پرسش از آنان اهداف مطالعه و کتابخوانی را به زبانی ساده برایشان توصیف نمودند .  
همچنین در راستای تشویق و ترغیب دانش آموزان به امر مطالعه یکی از آثار این نویسنده با امضا خودشان به عنوان هدیه به پسرانمان اهدا شد .  

خبر به تاریخ : ۲۹ آبان ۱۳۹۶
سفیران سلامت
سفیران سلامت

خود مراقبتی یعنی اعمالی آگاهانه و هدف دار که افراد برای خود، فرزندان و خانواده شان انجام می دهند تا تندرست بمانند و از سلامت خودشان حفاظت کنند. سفیرسلامت بصورت داوطلبانه مسئولیت انتقال مطالب آموزشی به اعضای خانواده و جامعه اش را بر عهده گرفته و از سلامت خود و آنها مراقبت می نماید.
در راستای طرح کشوری سفیران سلامت دانش آموزی٬ افتتاحیه شروع به کار سفیران سلامت پیش دبستان و دبستان دی(دوره اول) در تاریخ ۲۹ آبان ۹۶ برگزار گردید ، این جلسه  با اهدا پوشه های آموزشی و بازوبند برای هر یک از سفیران منتخب، آغاز به کار کرد و تا پایان سال تحصیلی سفیران دانش آموز٬ آموزشهای مختلفی در زمینه های تغذیه، بیماری های واگیر و غیر واگیر،محیط زیست، پیشگیری از حوادث و ....  را فرا خواهند گرفت تا با همکلاسی ها و همسالان و جامعه خود به اشتراک بگذارند.

خبر به تاریخ : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
کتاب دوست ماست
کتاب دوست ماست

در روزهای چهارشنبه و شنبه  24 و 27 آبان ماه اردوی بازدید از "باغ کتاب" برای نوآموزان و دانش آموزان پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید .
اهداف برگزاری این اردو به شرح زیر می باشد :
1- تشویق و ترغیب دانش آموزان به کتاب و کتابخوانی
2- عنوان بندی صحیح کتاب
3- آشنایی با شخصیت های کارتونی
4- نهادینه کردن فرهنگ مطالعه
5- بزرگداشت هفته ی کتاب
6- ایجاد روحیه ی همکاری و همدلی


خبر به تاریخ : ۲۷ آبان ۱۳۹۶
دانش آموزان به ياري زلزله زدگان امدند
دانش آموزان به ياري زلزله زدگان امدند

نواموزان و دانش اموزان مدرسه ي دي در پي تصميم شوراي دانش اموزي مبني بر جمع اوري كمك هاي نقدي و غير نقدي براي زلزله زدگان غرب كشور جلوه هايي از عشق و ايثار و همدلي خود را به نمايش گذاشتند.انها هدف از اين اقدام را «شادكردن و كمك به ادامه تحصيل هم نوعان خود» برشمردند.
ما نيز در همين راستا باياري گرفتن از اوليا ي مدرسه در جهت ارسال كمك ها اقدام خواهيم نمود.

خبر به تاریخ : ۲۴ آبان ۱۳۹۶
24 آبان گرامی‌داشت روز کتاب و کتاب‌خوانی
24 آبان گرامی‌داشت روز کتاب و کتاب‌خوانی

در روز سه‌شنبه 24 آبان ماه دبستان دی(دوره‌ی دوم) پذیرای جناب آقای فرهاد حسن‌زاده نویسنده کتابهای کودک بود.
دانش‌آموزان که یکی از کتابهای ایشان را قبلا از طرف مدرسه دریافت و مطالعه کرده بودند سؤال‌های جالبی را در رابطه با این کتاب و موارد دیگر از ایشان پرسیدند. آقای حسن‌زاده با صبر و حوصله به سؤالات دانش‌آموزان پاسخ دادند و آنان را با ریزه کاریهایی در رابطه با نویسندگی و ادبیات آشنا کردند

خبر به تاریخ : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت / جلسه 7: نقاشی متری
گزارش کارگاه خلاقیت / جلسه 7: نقاشی متری

    همه¬ی نوآموزان در سنین کودکی اسطوره¬ هایی دارند که عموما بر گرفته از فیلم¬ ها و کارتون¬ هایی است که در این دوران مشاهده می¬کنند. آن¬ ها در اوقات فراغت خود تلاش می¬کنند تا اسطوره¬ های خود را نقاشی کنند و بعضی اوقات ساخته ¬ها و پرداخته¬ های ذهن خود را به آن اضافه نمایند.
در این جلـسه کارگـاه خلاقیت گروه آموزشی ای تیم، نوآموزان به صورت گروهی به طراحی و رنگ آمیزی اسطوره ¬های خود پرداختند و دبیران به عنوان راهنما تکنیک ¬هایی از رنگ آمیزی با ابزار های مختلف، معنا و مفهوم هر رنگ و ترکیب¬بندی آن ¬ها را به نوآموزان آموختند. در این کارگاه نوآموزان با تکنیک¬ های دورگیری و طراحی آشنا شدند.
یکی از مهمترین اهداف برگزاری این جلسه افزایش دقت و تمرکز ، صبر و حوصله و همکاری و هماهنگی گروهی نوآموزان می¬باشد. چرا که مهم¬ترین آموزه ¬ها قبل از آموزش¬ های علمی، تدریس اصول شخصیتی و تفکـری به آن ¬ها می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۶
آموزش "حفظ حریم شخصی"
آموزش "حفظ حریم شخصی"

گرچه در خانواده مدرن امروزی سبک زندگی سنتی از بین رفته،اما هنوز هم خانواده ها در حاشیه یکدیگر زندگی می کنند و حریمهای مشترکی بین آنهاست. با این وجود باید یاد بگیریم مسائل و ارزشهایی را که زنگ خطر محسوب می شوند در حریم شخصی خود و خانواده حفظ کنیم. حریم شخصی زمانی حفظ می شود که برای هر یک از اعضای خانواده احترام قایل باشیم و با آموختن"نه" به فرزندان، احترام به خود را به آنها یاد دهیم.
با توجه به اینکه اصولا کنترلی روی رفتار دیگران نداریم، پس بهتر است که فرزندانمان را در برابر تعرض به حریم شخصی، واکسینه کنیم.
با توجه به اهمیت این موضوع اولین کارگاه جلوگیری از آسیبهای اجتماعی برای دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی در تاریخ 16 آبان 96 برگزار گردید و همچنین بروشورهایی در این زمینه به والدین پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) تقدیم می گردد.
واحد بهداشت

خبر به تاریخ : ۲۲ آبان ۱۳۹۶
مرحله اول وارنیش فلورایدتراپی
مرحله اول وارنیش فلورایدتراپی

همگام با طرح سلامت دهان و دندان دانش آموزان به منظور پیشگیری اصولی و کاهش 45 درصدی پوسیدگی دندانی طبق آخرین آمار شاخص ( DMFT) مرحله اول وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان اول ، دوم و سوم پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) در تاریخ 22 آبان ماه 96 توسط جناب آقای دکتر موسوی انجام گرفت . 

خبر به تاریخ : ۱۷ آبان ۱۳۹۶
اربعین حسینی
اربعین حسینی

به مناسبت بزرگداشت اربعین حسینی مراسمی در روز چهارشنبه 17 آبان ماه در پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید .
این مراسم با حضور پر شور نوآموزان ، دانش آموزان و معلمان و تهیه شله زرد نذری جهت آشنایی آنان با مرسم دینی و مذهبی انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱۶ آبان ۱۳۹۶

گزارش کارگاه خلاقیت/ جلسه 6: آشنایی با علوم زیستی/ آشنایی با طرز کار میکروسکوپ
در این جلسه از کارگاه خلاقیت برای آشنایی نوآموزان با مفاهیم علوم زیستی از وسیله ¬ای کمک آموزشی با نام میکروسکوپ استفاده می¬کنیم. به این صورت که ابتدا ساختار میکروسکوپ و موارد استفاده از آن را برای نوآموزان توضیح داده و طرز استفاده از آن را به نوآموزان می¬آموزیم. همچنین مفاهیمی از جمله لام، ذره¬بین و اجزای تشکیل دهنده¬ی میکروسکوپ را معرفی می¬کنیم.
زمانی¬که این مفهوم کاملا برای نوآموزان تثبیت شد شروع به نشان دادن چیز¬هایی مانند تار مو، مورچه و... در میکروسکوپ می¬کنیم، نوآموزان داخل میکروسکوپ را مشاهده کرده و در آخر بافت مشاهده شـده را بر روی کاغذ آورده و مشـاهدات خود را نقاشـی می¬کنند.
هدف از برگزاری این کلاس افزایش قدرت مشاهده، افزایش دقت و ایجاد تمرکز و توانایی ثبت نتایج حاصل از مشاهـدات فردی می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۶
14 آبان اولین جلسه شورای دانش‌آموزی
14 آبان اولین جلسه شورای دانش‌آموزی

اولین جلسه شورای دانش‌آموزی دبستان دی در روز یک‌شنبه 14 آبان ماه در دفتر مدیریت برگزار شد. در این جلسه که علاوه بر اعضای اصلی و علی‌البدل شورای دانش آموزى، مدیریت دبستان دی(دوره دوم) و معاونت پرورشی نیز حضور داشتند، پس از معرفی اعضا، وظایف شورای دانش‌آموزى و اهداف و برنامه‌های پیش رو بر شمرده شد. همچنین رأی‌گیری جهت انتخاب رئیس شورا انجام شد که آقای سامان نیلفروشان به عنوان رئیس شورای دانش‌آموزی دبستان دی در سال تحصیلی 97- 1396 برگزیده شد.

خبر به تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۶
13 آبان، گرامیداشت روز دانش‌آموز
13 آبان، گرامیداشت روز دانش‌آموز

در روز 13 آبان ماه روز دانش‌آموز، مراسمی در سالن اجتماعات دبستان دی(دوره‌ دوم) برگزار گردید.
در این مراسم مدیریت دبستان دی در مورد تاریخچه این روز و علت نامگذاری آن برای دانش‌آموزان سخن گفتند. دانش‌آموزان نیز دانسته‌های خود را با دوستان خود در میان گذاشتند. در انتها هدایایی از طرف مدرسه به رسم یاد بود به دانش‌آموزان اهدا شد.

خبر به تاریخ : ۱۳ آبان ۱۳۹۶
بزرگداشت روز دانش آموز
بزرگداشت روز دانش آموز

روز، روزخوب دانش آموز است
روز خوب سیزده آبان
روز وحدت، روز پیروزی
در تمام پهنه ی ایران
در روز شنبه 13/8/96به مناسبت بزرگداشت 13 آبان و روز دانش آموز، به منظور تقویت روحیه ی ایثارگری و یاد و خاطره ی دانش آموزان شهید ، مراسمی در پیش دبستان و دبستان دی برگزار گردید .
برنامه اجرایی به شرح زیر می باشد :
1- تلاوت قرآن مجید
2- صحبت های معاون پرورشی در خصوص یوم الله 13 آبان  و رخداد های این روز
3- نصب بنر و پلاکارد مناسب همین روز  و تزیین جایگاه
4- برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع "روز دانش آموز"
5- اهدا جوایز به کلیه دانش آموزان
6- پذیرایی از عزیزانمان
+ برگزاری مسابقات ورزشی کلاسی به دلیل آلودگی هوا و تعطیلی زنگ ورزش حذف گردید .  


خبر به تاریخ : ۹ آبان ۱۳۹۶
9 آبان انتخابات شورای دانش‌آموزی
9 آبان انتخابات شورای دانش‌آموزی

انتخابات شورای دانش‌آموزی سال تحصیلی 97- 1396 در دبستان دی با استقبال گسترده دانش‌آموزان برگزار گردید. کاندیداها روزهای قبل از انتخابات تبلیغات خود را در محل نصب تبلیغات نصب نمودند که شعارهای بسیار زیبایی را نظیر نظم، ورزش و همیاری و ... در برداشت.
روز سه‌شنبه انتخابات شورای دانش‌آموزی با نظارت ناظران برگزار گردید. که برگزیدگان آن به ترتیب آراء مأخوذه به شرح زیر می‌باشد.
آقایان:
1) سامان نیلفروشان
2) سوشیانت تشرفی
3) مانی لوءلوء
4) رامتین میرشاهی
5) علیسا رحمتی
به عنوان اعضای اصلی و آقایان:
1) عرشیا هشترودیلر
2) امیرحسین یقینی
به عنوان اعضای علی‌البدل

خبر به تاریخ : ۹ آبان ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت/ جلسه 5: طراحی پیکسل
گزارش کارگاه خلاقیت/ جلسه 5: طراحی پیکسل
ساخت پیکسل یکی از علایق دانش آموزان در سنین کودکی است، آن¬ ها از پیکسل¬ ها برای نصب بر روی لباس، کیف یا کفش خود استفاده می¬کنند. گروه آموزشی اِی تیم امکان طراحی و ساخت پیکسل را برای دانش آموزان فراهم آورده است تا با استفاده از سلیقه و خلاقیت خود بتوانند آنچه را که در ذهن دارند را عملی کنند. در این کارگاه ابتدا دانش آموزان بر روی کاغذ های مخصوص Pixel شروع به طــراحی و رنگ آمیـزی طرح مورد علاقـه ¬ی خود می¬کنند و بعد از آن دانش آموزان به کمک دبیران خود و با استفاده از دستگاه مخصوص پیکسل، روش استفاده از این دستگاه را آموزش می¬دهند و هر یک از دانش آموزان تجربه¬ی استفاده از این دستگاه و ساخت Pixel را پیدا می¬کنند. این تکنیک باعث رشد و هماهنگی مهارت ¬های بدنی و ارتباطات فضایی کودک می¬شود که باعث پیشرفت قدرت تفکر، تخیل و ابتکار در کودک می¬گردد.


خبر به تاریخ : ۷ آبان ۱۳۹۶
شورای دانش آموزی
شورای دانش آموزی

شورای دانش آموزی به منظور مشارکت دانش آموزان در امور مربوط به مسایل آموزشی ، پرورشی ، انضباطی و ورزشی و ایجاد رابطه ی صحیح و مستقیم بین دانش آموزان و اولیای مدرسه جهت ارج نهادن به شخصیت و تقویت اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری آن ها با تشکیل ستاد اجرایی انتخابات شورا  در پیش دبستان و دبستان دی (دوره اول) در تاریخ 7 آبان ماه  برگزار گردید.
برنامه های ستاد اجرایی:
1-ثبت نام دانش آموزان داوطلب واجد شرایط معلمان
2-انتخاب کاندیدا از بین دانش آموزان با تایید صلاحیت از جانب دفتر مدرسه و معلمان
3-نصب تراکت و پوسترهای تبلیغاتی به صورت گسترده در راهرو و حیاط مدرسه
4-دادن فرصت سه روزه به کاندیداها برای انجام تبلیغات خود  و در نهایت تهیه صندوق آرا و رای گیری
5-انتخاب چهار نفر از دانش آموزان به عنوان رئیس صندوق ، نایب رئیس صندوق  ، ناظر و منشی
در همین راستا طبق دستور العمل بخشنامه ی شورای دانش آموزی در روز دهم آبان ماه در زنگ تفریح دوم دانش آموزان پایه دوم و سوم در کنار عوامل اجرایی در صف منظمی برای دریافت تعرفه و نوشتن اسامی کاندیداها قرار گرفته و پس از پر کردن تعرفه ها آن ها را داخل صندوق رای انداختند.
نتیجه آرا به دست آمده به شرح ذیل می باشد:
در بخش انجمن ورزش و تربیت بدنی :
1. سامان حافظی      
2. سهیل مدنی          
3. داوین دهخوارقانی  
4. رایان مرعشی
در بخش انجمن نظم و پشتیبانی:
1. سامی خلیقی
2. سام کاشانی اخوان
در بخش انجمن بهداشت و سلامت محیط زیست:
1. محمدکیا میدانچی
2. علی مرعشی
توضیح :
انتخابات شورای دانش آموزی مربوط به دوره دوم ابتدایی است و در دوره ی اول به طور نمادین جهت آشنایی دانش آموزان برگزار گردید .

خبر به تاریخ : ۲ آبان ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت/ جلسه 4: تنگرام
گزارش کارگاه خلاقیت/ جلسه 4: تنگرام

یکی از اهداف کلاس ¬های خلاقیت تقویت قوه¬ی تفکر،تجسم و تقویت سواد بصری که همه¬ ی این¬ ها در کنـار یک¬دیگر باعث افزایش قوه¬ی تخیل شده و نو¬آموزان را در درک و شناخت و ساخت اشکال هندسی مختلف یاری می¬دهد.برای این منظور و برای پیشبرد این هدف با استفاده از بازی تنگرام این فرصت را برای نوآموزان فراهم آوردیم. تنگرام از 7 شکل هندسی تشکیل شده است که با آن می¬توان اشکال متفاوتی را ساخت. در این جلسه تنگرام ¬هایی چوبی، در اختیار نوآموزان قرار گرفت و آن ¬ها شروع به ساخت طرح¬ های خاص و مورد نظر کردند. کار با تنگرام موجب خلاق شدن ذهن کودکان و طبقه¬بندی شکـل¬ ها در ذهن آن¬ ها و آشنایی با اشکال هنـدسی و به¬دست آوردن درکی قوی از روابط بین اشکال می¬شود.
خبر به تاریخ : ۳۱ مهر ۱۳۹۶
من، محيط اجتماعي من
من، محيط اجتماعي من

سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) مفهوم بهداشت روان را شامل رفاه ذهنی، احساس خودتوانمندی، کفایت، درک، همبستگی و توانایی تشخیص استعدادهای بالقوه هوشی و عاطفی می داند. به عبارتی بهداشت روان حالتی از رفاه است که در آن فرد توانایی هایش را می شناسد و قادر است با استرس های معمول زندگی تطابق حاصل کند و بتواند برای شکوفایی استعدادها، توانایی ها و کنار آمدن با خود و دیگران، فرصت ایجاد کند.
در همین راستا و همزمان با هفته بهداشت روان (30-24 مهرماه 96) باشعار" بهداشت روان و مدرسه ی کارآمد" و عناوین روزشمار ذیل:
24 مهرماه 96: بهداشت روان و مدرسه دوستدار زندگي
25 مهرماه96: بهداشت روان و مشاركت در مدرسه
26 مهرماه 96: بهداشت روان و ارتباط موثر در مدرسه
27 مهرماه 96: بهداشت روان و عوامل اجتماعي
28 مهرماه 96:بهداشت روان و خانواده
29 مهرماه 96: بهداشت روان و پيشگيري از افسردگي
30 مهرماه 96: بهداشت روان و طراحي مسير زندگي

دانش آموزان دبستان دی (دوره اول) برداشت خود از محیط اجتماعی پیرامونشان را در قالب مقاله و نقاشی و روزنامه دیواری با شعار (من، محیط اجتماعی من) به تصویر کشیدند و بیان کردند.
خبر به تاریخ : ۳۰ مهر ۱۳۹۶
جشن قرآن
جشن قرآن

قرآن نیکوترین سخن هاست
جشن آغازین قرآن پایه اول دبستان در روز یکشنبه 30 مهرماه با هدف آشنایی و انس دانش آموزان پایه اول با قرآن و ایجاد خاطره ای شیرین از آغاز و شروع آموزش رسمی قرآن برگزار گردید. 
مراسم جشن قرآن با ترتیب زیر برگزار گردید :
 تلاوت قرآن مجید توسط یکی از دانش آموزان و گوش دل سپردن به نوای قرآن
 صحبت کردن در مورد کتاب آسمانی و آشنایی با "پیام های قرآنی" توسط معلمین
 تلاوت دسته جمعی
 اهدا کتاب های داستانی مرتبط با جشن قرآن به رسم یادبود
 پذیرایی از دانش آموزان

خبر به تاریخ : ۲۹ مهر ۱۳۹۶
افتتاحیه المپیاد ورزشی
افتتاحیه المپیاد ورزشی

به مناسبت  گرامیداشت هفته تربیت بدنی و افتتاحیه المپیاد درون مدرسه ای،واحد تربیت بدنی دبستان دی مراسمی را در روز شنبه 29 مهرماه از ساعت 13 لغایت 14:30  با  رژه تمامی دانش آموزان پایه های اول ، دوم و سوم در حیاط مدرسه برگزار نمودند .
برنامه مراسم به شرح ذیل می باشد :
 آغاز رژه از کلاس ها به سمت حیاط دبستان
 استقرار کلاس ها در حیاط دبستان
 پخش سرود جمهوری اسلامی ایران
 پخش تلاوت آیاتی از کلام اله مجید
 انجام رژه مشعل در حیاط دبستان
 سخنرانی مدیریت دبستان به عنوان رئیس ستاد برگزاری المپیاد درون مدرسه ای
 اعلام آمادگی دانش آموزان برای حضور فعال در مسابقات و اجرا توسط نماینده دانش آموزان
 پخش سرود المپیاد درون مدرسه ای به صورت هم خوانی کلیه دانش آموزان و اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران
 قرائت سوگند نامه بازی ها توسط یکی از دانش آموزان نخبه ورزش
 اجرای فعالیت های ورزشی- نمایشی توسط دانش آموزان در حیاط مدرسه


خبر به تاریخ : ۲۶ مهر ۱۳۹۶
آزمون کریبو
آزمون کریبو

آزمون ریاضی caribou در روز چهارشنبه 26 مهر برای دانش¬آموزان پایه دوم و سوم  به صورت آنلاین توسط گروه آموزشی اِی¬تیم برگزار گردید. این آزمون ها در 6 نوبت و به صورت آنلاین در طول سال تحصیلی برگزار می¬گردد و در پایان هر آزمون نتایج به صورت آنلاین در اختیار دانش¬آموزان قرار می¬گیرد.
دانش¬آموزان برتر گواهی مخصوص این آزمون را از طرف سازمان کریبو دریافت خواهند کرد. کریبو یک آزمون خلاقیتی ریاضی است که هر ساله مدارس کشورهای انگلستان، فرانسه، کانادا، ترکیه و ... در آن شرکت می¬کنند. سوالات این آزمون شامل استراتژی¬های حل مسئله، بازی¬های فکری، سوالات محاسباتی و ... می¬باشد.

خبر به تاریخ : ۲۵ مهر ۱۳۹۶
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 3/ ساخت عینک Super Fun
گزارش کارگاه خلاقیت/جلسه 3/ ساخت عینک Super Fun

یکی از سرگرمی¬ها و علاقه¬مندی¬های کودکان طراحی و ساخت ابزار و وسایلی است که روزانه از آن¬ها استفاده می¬کنند، همانند ساخت عینک، کیف، کلاه و ... . از این رو هدف را بر این گذاشتیم که به آن¬ها فرصت طراحی و ساخت عینک¬های مورد علاقه¬شان را بدهیم. در این کارگاه فریم خام عینک¬ها در اختیار نوآموزان قرار گرفت تا آن¬ها با خلاقیت و ابتکار و سلیقه شخصی خود و با استفاده از ابزارهایی که در اختیارشان قرار گرفته آن را طراحی کنند، سپس با استفاده از طلق¬های رنگی برای عینک¬های خود شیشه بسازند. در آخر نوآموزان با متدهای رنگ¬آمیزی آشنا شده و به رنگ¬آمیزی عینک¬های خود پرداختند. در واقع هدف از این فعالیت کلاسی آشنایی نوآموزان با روش¬های طراحی، رنگ¬آمیزی و همچنین تقویت قوه¬ی تجسم و افزایش قدرت انتخاب و قدرت تصمیم¬گیری در زمینه های مختلف می¬باشد.


خبر به تاریخ : ۲۰ مهر ۱۳۹۶
افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای
افتتاح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای

امسال نیز مانند سالهای گذشته مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با شکوه ویژه برگزار شد.

دانش آموزان و پرچمداران رژه ای منسجم را انجام دادند، سپس مدیریت دبستان دی(دوره دوم) در خصوص اهمیت ورزش در پرورش جسم و روح جوانمردی صحبت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۶
جلسه 2/گزارش کارگاه خلاقیت: Play magnet
جلسه 2/گزارش کارگاه خلاقیت: Play magnet

یکی از اهداف کلاس¬های خلاقیت تقویت قوه¬ی تفکر، تجسم و تقویت سواد بصری نوآموزان می¬باشد. که همه¬ی این¬ها در کنـار یک¬دیگر باعث افزایش قوه¬ی تخیل آن¬ها شده و نو¬آموزان را در درک و شناخت محیط 2بعدی و فضای 3¬بعدی یاری می¬دهد. به همین منظور برای پیشبرد این هدف با کمک ابزاری به¬نام Play magnet امکان 3بعدی سازی را برای نو¬آموزان فراهم کردیم. Play magnet جز آن دسته از بازی¬های جذاب است که از تعداد زیادی گوی فلزی همراه با میله¬هایی که دارای خاصیت مغناطیسی هستند، ساخته شده است. در واقع این ابزار این امکان را فراهم می¬کند که نو¬آموزان علاوه بر درک و شناخت فضای 2بعدی و 3بعدی با مفهوم اتصالات و بازو و مفصل در سازه¬ها آشنا شوند، نوآموزان می¬توانند به صورت گروهی به ساخت سازه-هایی مانند پل بپردازند و به کمک دبیران خود با مفاهیمی همچون نیرو، وزن و جهت¬های اعمال نیرو آشنا شوند. همچنین این ابزار، نوآموزان را در جهت شناخت مفاهیمی چون شناخت آهنربا، خاصیت آهنربایی و مغناطیس آشنا می¬کند.

خبر به تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۶
16 مهر، گرامیداشت روز جهانی کودک
16 مهر، گرامیداشت روز جهانی کودک

در روز جهانی کودک برنامه ای شاد و مفرح در سالن اجتماعات دبستان دی(دوره دوم) برای دانش آموزان برگزار شد.

در این برنامه دانش آموزان بازیهایی انجام دادند و مسابقه ای مهیج بین آنان برگزار شد، سپس هدایایی به رسم یادبود از طرف مدرسه به ایشان اهدا شد

خبر به تاریخ : ۱۶ مهر ۱۳۹۶
بزرگداشت روز جهانی کودک
بزرگداشت روز جهانی کودک

شانزدهم مهر ( 8 اکتبر) در برخی نقاط دنیا از جمله ایران روز جهانی کودک است .
در سال 1986 در چنین روزی دو تن از دانش آموزان 9 ساله ی مدرسه ای در نیویورک با نگارش نامه ای از همه بچه های دنیا خواستند که با هم روزی را به صلح اختصاص دهند .
این روز بهانه ای است برای ورود به جهان کودکان و آموختن زبان کودکانه .
ما نیز به مناسب بزرگداشت روز جهانی کودک با تدارک برنامه های زیر این روز را گرامی داشتیم .
1- پخش ترانه روز جهانی کودک
2- خواندن بیانیه ی روز جهانی کودک توسط دانش آموزان
3- برگزاری مسابقه پانتومیم برای پایه سوم
4- برگزاری مسابقه طناب کشی برای پایه دوم
5- برگزاری مسابقه جمله سازی با محوریت موضوع روز جهانی کودک پایه برای اول
6- برگزاری مسابقه مشاغل و ادا بازی (برگرفته از بازی های نمایش خلاق) برای پایه پیش دبستان
در پایان مراسم نیز هدایایی به رسم یادبود به کلیه دانش آموزان اهدا گردید .


خبر به تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۶
13 مهر، انتخابات انجمن اولیا مربیان و معرفی معلمین وکادر مدرسه
13 مهر، انتخابات انجمن اولیا مربیان و معرفی معلمین وکادر مدرسه

در روز پنجشنبه 13 مهر ماه جلسه ای با حضور اولیای محترم دانش آموزان برگزار گردید. در این مراسم کادر مدرسه و همچنین معلمان حضور اولیای عزیز معرفی شدند و سپس انتخابات انجمن اولیا و مربیان انجام گرفت که خانمها سعیده آقامحمدجواد، لاله حکمتی، یاسمن رودباری، ماندانا مجتباییان و رکسانا ساسان ن‍ژاد به عنوان اعضای اصلی وخانمها کتایون پاک، ارکیده صالحی و آقای علی سرخه ء به عنوان اعضای علی البدل انجمن اولیا و مربیان دبستان دی (دوره دوم) برای سال تحصیلی 97-1396 انتخاب شدند.

اولیای گرامی سپس از کلاسهای درس فرزندان عزیزشان دیدن کردند و معلمان در خصوص برنامه های آموزشی سال تحصیلی پیش رو برای ایشان صحبت نمودند.

خبر به تاریخ : ۱۳ مهر ۱۳۹۶
انتخابات انجمن اولیا و مربیان
انتخابات انجمن اولیا و مربیان

بی تردید انجمن های اولیا و مربیان به عنوان قدیمی ترین و مردمی ترین نهاد مشارکتی در آموزش و پرورش        می باشند که به منظور تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش آموزان برای کمک به ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی و گسترش ارتباط در کانون مقدس "خانه و مدرسه" تلاش می نمایند.
انتخابات انجمن اولیا و مربیان پیش دبستان و دبستان دی در سال تحصیلی 97-96 در روز 5 شنبه 13 مهرماه ساعت 9 صبح با حضور اکثریت اولیای محترم برگزار گردید.
این جلسه با ارائه گزارش عملکرد انجمن  در سال گذشته ، معرفی کاندیدای محترم و سپس با جمع آوری آراء به اتمام رسید در پایان نیز اولین جلسه دیدار اولیا با معلمین در کلاس های مدرسه برگزار گردید.  
ضمن عرض تشکر از حضور اولیاء محترم اسامی اعضای اصلی و علی البدل بر اساس آرای کسب شده عبارتند از:
آقای حبیب میدانچی،خانم ها گیتا نجاتیان ، نازنین زعفرانلو ، مونا پورشمس و صنم بازغی (اعضای اصلی)
و آقایان پژمان امینی،علی رشیدی و خانم مژده مومنی ( اعضای علی البدل)خبر به تاریخ : ۱۱ مهر ۱۳۹۶
اولین جلسه کارگاه خلاقیت: بازی میدامان با موضوغ آشنایی با مفهوم مکعب و ساخت سازه های خلاقانه
اولین جلسه کارگاه خلاقیت: بازی میدامان با موضوغ آشنایی با مفهوم مکعب و ساخت سازه های خلاقانه

یکی از اولویت¬ها و اهداف مهم کلاس خلاقیت تقویت سواد بصری نوآموزان و پرورش تصورات فضایی آن هاست. به همین منظور نخستین فعالیت¬هایی که با نوآموزان انجام می¬شود 3 بعدی سازی به وسیله  ابزارآلات کمک آموزشی متفاوت است. میدامان از نوین¬ترین ابزارآلات کاربردی این مقوله است. میدامان، بلوک¬های هم اندازه ساخته شده از چوب طبیعی می¬باشد که به وسیله¬ی آن می¬توان معماهای جالبی برای نوآموزان مطرح کرد. نوآموزان می¬توانند به کمک این وسیله آنچه را که در ذهن دارند 3 بعدی سازی کنند و به تحلیل و آنالیز نحوه چیدمان میدامان¬هایی برای ایستایی بیشتر بپردازند. همچنین در این جلسه نو آموزان با بازی با این بلوک¬های چوبی به طور غیر مستقیم مفهوم مکعب را درک می¬کنند و با اجزاء یک مکعب یعنی یال و وجه آشنا می¬شوند.خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۶
10 مهر، گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی
10 مهر، گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی

در این روز دبستان دی(دوره دوم) پذیرای 2 تن از آتش نشانان رشید ایستگاه آتش نشانی ولنجک بود که دانش آموزان را با اصول ایمنی آشنا کردند.

آتش نشانان همچنین چگونگی مدیریت بحران هنگام بروز حادثه را برای فرزندانمان توضیح دادند و مواردی که می توان در موقع بروز آن از آتش نشانی کمک گرفت برای دانش آموزان برشمرده شد.

خبر به تاریخ : ۱۰ مهر ۱۳۹۶
روز آتش نشانی و ایمنی
روز آتش نشانی و ایمنی

هفتم مهر ماه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور روز «آتش نشانی و ایمنی» نامیده شده است . این روز با هدف ترویج فرهنگ ایمنی و پیشگیری از حوادث و همچنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی آتش نشانان میهن اسلامی مان در عرصه دفاع مقدس نامگذاری گردیده است .
ما نیز در دبستان و پیش دبستان دی با دعوت کردن از آتش نشانانی از ایستگاه شماره 64 ولنجک ، نوآموزان و دانش آموزان را به منظور فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از حوادث ، آشنایی با خطرات مواد آتش زا ، آموزش چگونگی عملکرد مناسب ، یادآوری شماره 125 در مواقع آتش سوزی و کار با کپسول های اطفاء حریق و خاموش کردن آتش ، آشنا کرده و در پایان مراسم نیز آن ها توانستند آموزه های خود را جهت برپایی نمایشگاه به تصویر بکشند .  

خبر به تاریخ : ۵ مهر ۱۳۹۶
٥ مهر، گراميداشت تاسوعا و عاشوراى حسينى
٥ مهر، گراميداشت تاسوعا و عاشوراى حسينى

در روز چهارشنبه پنجم مهر ماه به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورا مراسمی در دبستان دی(دوره دوم) برگزار شد.

در این مراسم دانش آموزان با تاریخچه این مراسم، فرهنگ شهادت و رشادتهای سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) آشنا شدند.

خبر به تاریخ : ۵ مهر ۱۳۹۶
درس عاشورايي
درس عاشورايي

از محرم و قیام عاشورا و فرهنگ تربیتی آن؛ مي توانيم امربه معروف، نهي از منكر، ایثار، از خود گذشتگی، ظلم ستیزی، وفاداري، دعا و مناجات را به فرزندانمان بیاموزیم.
نوآموزان و دانش آموزان دبستان دی پس از شنیدن زندگینامه امام حسین (ع) و یاران باوفایش توانستند آموزه های خود را به تصویر بکشند. در همین راستا برگزاری مسابقه ی نقاشی با موضوع «محرم و قیام امام حسین(ع)» توسط معاون پرورشی مدرسه انجام گرفت.

خبر به تاریخ : ۱ مهر ۱۳۹۶
جشن غنچه ها و شکوفه ها
جشن غنچه ها و شکوفه ها

روز چهارشنبه 29 شهریورماه زنگ غنچه ها و شکوفه ها به طور نمادین و با حضور پرشور و پویای نوآموزان و دانش آموزان در مدرسه دی نواخته شد و مدرسه حال و هوای مهر و مهربانی گرفت.

بانگ زیبای قرآن مجید، نواختن سرود جمهوری اسلامی و سپس به صدا درآمدن زنگ مدرسه آغازگر برنامه هایمان بود.

فرزندانمان پس از ساخت کاردستی و دیدن نمایشی شاد با بدرقه ی معلمین عزیز از زیر قرآن مجید و اسپند، شروع سال تحصیلی جدید را جشن گرفتند. 

در طی این مراسم نیز اولین جلسه ی آموزش خانواده برای اولیاء محترم با حضور استاد ارجمند جناب آقای دکتر احمد برجعلی پیرامون موضوع تاب آوری و آمادگی ورود به مدرسه برگزار گردید.