امکانات

کادر آموزشی

 • در آموزش به روش مونته سوری مربی مدام به هدایت و تصحیح فعالیت های کودک مشغول نمی باشد بلکه فضا به گونه ای است که کودک خود به خود فعالیت های هدایت شده ای را اجرا می نماید. وظیفه ی مربی این است که محیط را آماده سازد و یک فضای محرک و پویا مهیا کند، به عنوان یک رابط بین کودک و وسایل و تجهیزات عمل کند، هر یک از کودکان را تحت نظر داشته باشد و علائق و روش های کاری او را ثبت نماید.
  پیش دبستانی و دبستان پسرانه‌ی دی با توجه به نیازهای آموزشی و تربیتی فرزندانمان در محیطی شاد و ایمن در قالب خانه ی کودک مونته سوری با بهره گیری از کادری مجرب کار خود را در مقطع پیش دبستانی آغاز نموده است که در سال آتی مقطع دبستان نیز در فضایی جداگانه به آن اضافه خواهد شد.

وسایل آموزشی

 • وسایل آموزشی در روش مونته سوری با اهداف خاصی ساخته شده اند. زمانی که کودک وارد محیط می شود، طرز استفاده ی صحیح از وسایل، احترام به آن ها، احترام به دیگران، نظم و مفاهیمی از این قبیل را می آموزد.
  شایان ذکر است که وسایل مونته سوری دارای شرایط خاص و ویژه ای می باشند :
  *تمامی وسایل به گونه ای ساخته شده اند که کودک هنگام کار با آن ها از اشتباه نمی ترسد و خودش به اشتباه خود پی می برد.
  *وسایل کودک را جذب می کنند چون از لحاظ ظاهر بسیار زیبا و کامل و دلپذیر هستند.
  *وسایل برای دست ورزی و تقویت ماهیچه های کودک ساخته شده اند و استفاده از آن ها کودک را به مهارت های لازم و کافی می رسانند.
  وقتی کودک از کار با وسیله ای لذت ببرد، روی آن تمرکز می کند و چندین بار تکرارش می کند تا هرآنچه می خواهد از آن وسیله جذب کند.

زبان انگلیسی و فرانسه

 • پژوهش ها نشان داده اند که کودکان در سنین پیش از دبستان توانایی خاصی در یادگیری زبان دوم دارند. زبان وسیله ی تفکر منطقی است، در نتیجه برنامه ی درسی ما ، یادگیری زبان، یادگیری از طریق زبان و یادگیری درباره ی زبان را در کنار هم دنبال می کند.
  بدین ترتیب کودکان در نیمی از ساعات درسی به یادگیری زبان انگلیسی می پردازند.
  در این نوع آموزش کودکان نه تنها با یک زبان دیگر آشنا می شوند، بلکه ذهنشان را با راه دیگری از درک جهان غنی می کنند. این گسترش فکری با یادگیری زبان سوم، یعنی فرانسه پیش تر می رود. بدین ترتیب کودک اولین قدم هایش را به سوی ارتباط بین فرهنگی بر می دارد.

آموزش موسیقی

 • یکی از نکات ویژه در شیوه ی آموزش مونته سوری این است که وقت کافی برای بازی های خلاقانه، هنر و موسیقی وجود دارد.دکتر مونته سوری که به وجود یک برنامه ی موسیقی اصرار داشته، معتقد است که موسیقی بخش خاصی از خلاقیت کودک را رشد می دهد.
  ما نیز بخشی از ساعات درسی فرزندمان را به آموزش موسیقی( اُرف ) اختصاص داده ایم.

آموزش کامپیوتر

 • دنیای امروزه دنیای ارتباطات است که در این راه کامپیوتر و اینترنت نقشی محوری در برقراری این ارتباط دارند. لزوم یادگیری و آشنایی کودکان با کامپیوتر از سنین پایین می تواند آغازی باشد بر ورود فرزندانمان به دنیای مجازی، نوآموزان در این مرکز با آشنایی مقدماتی با کامپیوتر در راه رسیدن به این هدف قدم بر می دارند.

آموزش قرآن و علوم دینی

 • آشنایی کودکان با کتاب آسمانی، داستان های قرآنی و همچنین موضوعات دینی مذهبی، علاوه بر به وجود آوردن زیرساخت های فرهنگی و اخلاقی برای آنان راه روشن فردا را به فرزندانمان نشان می دهد.

کلاس های هنری

 • فعالیت های هنری کمک شایانی به رشد خلاقیت های کودکان در این سنین می نماید.کودکی که فعالیت های گوناگون هنری از قبیل نقاشی، کاردستی، نمایش و .... را می آموزد و انجام می دهد به توانمندی های برجسته ی جسمی و فکری دست می یابد. بالا رفتن اعتماد به نفس، افزایش قدرت تجسم، تقویت ماهیچه ها، افزایش میزان تعادل و آشنایی بیشتر با محیط پیرامون از جمله مواردیست که کودکان به آن دست می یابند.فعالیت های هنری گوناگون در دبستان و پیش‌دبستانی دی کودکان را علاوه بر به دست آوردن این توانمندی ها با نشاط و شاداب می نماید.

کلاس های ورزشی

 • کودکان در این سنین علاقه ی فراوان به فعالیت، تحرک و نشاط دارند که لازمه ی رشد جسمی و روحی آنان می باشد. لذا بهتر است این گونه فعالیت ها در قالب فعالیت های ورزشی صورت پذیرد و توام با آموزش پایه و اصولی رشته های مختلف ورزشی باشد. این مرکز در طول سال تحصیلی و در ایام تابستان برنامه های کاملی در این خصوص مهیا نموده است که در داخل و یا خارج از مدرسه در فضاهای مناسب عملی خواهد شد.
  همچنین آموزش شطرنج از فعالیت های ورزشی اصلی فرزندانمان خواهد بود که به بالا بردن قدرت تمرکز و تفکر و تصمیم گیری آنان و افزایش قدرت محاسبه ی کودکان می انجامد.

تغذیه

 • آشنا کردن کودکان با تغذیه صحیح از سنین پایین موجب حفظ سلامت خانواده و در نتیجه داشتن جامعه ای سالم ، فعال و کارآمد می گردد.
  از طرف مدرسه ساعت 8 صبحانه، ساعت 10 تغذیه بین روز و ساعت 12 ناهار سرو می شود. تغذیه های مناسب و مغذی علاوه بر تامین انرژی روزانه باعث افزایش قدرت ذهنی، کمک به حفظ وزن مناسب و ممانعت از کار اضافی قلب می شوند.

سرویس رفت و برگشت

 • والدینی که خود نمی توانند فرزندانمان را به پیش دبستانی بیاورند و ببرند، می توانند از خدمات سرویس رفت و برگشت استفاده نمایند. این مرکز با استفاده از خودروها و رانندگانی مطمئن آماده ی ارائه خدمت به نوآموزان عزیز می باشد.

اردوها و بازدیدها

 • بازدیدها، اردوها و گردش های علمی در متن برنامه های آموزشی کودکانمان گنجانده شده تا آموزش کاراتر، عمیق تر و پایدارتر تحقق یابد.
  اینگونه بازدیدها و اردوها اهداف ذیل را در بر دارند:
  *تقویت مهارت مشاهده و گوش کردن
  *تقویت مهارت برقراری ارتباط
  *ایجاد علاقه به محیط زندگی
  *تقویت حس کنجکاوی
  *مسئولیت پذیری
  *جامعه پذیری
  *پرورش خلاقیت
  *افزایش آشنایی با فرهنگ غنی اسلامی و ملی و....

کارگاه های آموزشی

 • برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه های مختلف از جمله روانشناسی کودک، تغذیه، بهداشت جسمی و روانی، امور تربیتی کودکان و ..... از جمله برنامه هایی است که در طول سال تحصیلی برای والدین گرامی به اجرا گذاشته می شود.

نگهداری

 • دبستان و پیش‌دبستانی دی این امکان را برای اولیا شاغل به وجود آورده است که فرزندانمان پس از اتمام ساعات آموزشی از ساعت 3 لغایت 5 بعدازظهر نزد مربیان نگهداری شوند که در این مدت به استراحت و دیدن کارتون و فیلم های مورد علاقه ی کودکان خواهند پرداخت.
  استفاده از این خدمات به صورت ماهانه و روزانه میسر می باشد.